Aukštasis mokslas. Aukštasis? Mokslas?!

ramybe

*

Keturi universitetai sukūrė klasterį. KTU rektorius, žinovas, iškart sukritikavo tą projektą. Įvykių fone visuomenė sužinojo baisių dalykų apie tai, kas iš tiesų studijuoja tuose universitetuose, ko iš tiesų mokoma tuose universitetuose, apie ką rašomos disertacijos…

*

Dabar sužinojo? Tik dabar sužinojo?! O ką dabar darysime su tais, kurie jau gavo „aukštojo“ mokslo diplomus? Ir kas dabar sės į kalėjimą už tai, kad milijonų milijonai mūsų litų ir eurų paleisti vėjais?

*

Gerai, praeitį palikime praeičiai. Kas bus daroma dabar?

Į universitetus bus priimami tik tie, kurie bus išlaikę BENT VIENĄ VALSTYBINĮ BRANDOS EGZAMINĄ.

Eik tu sau, kaip iškelta kartelė! Oho! Tai iš kur dabar gausi tiek tokių abiturientų, kurie tiktų universitetams? Nejaugi jau 2016 metais studentų skaičius (ir dėstytojų! ir rektorių, prorektorių!) sumažės taip, kad visi žado neteks?

*

O, ne! Galite nusiraminti, rektoriai, prorektoriai, dekanai ir prodekanai… Visas garas išeis su švilpuku. Kas yra tas VBE? Tai egzaminas, kurio neišlaiko tik labai labai norintys neišlaikyti. Žinoma, yra rizika, kad tokių ateinančiais metais bus daugiau, todėl reikia pasiruošti. Bus padaryta taip, kad egzaminai lyg ir bus, bet… jų nebus. Bus patyčios iš mokslo. Bus patyčios iš dvylikos metų darbo. Bus patyčios iš geriausių abiturientų ir reveransai blogiausiems. Mums gi nereikia, kad abiturientai išvažiuotų į kembridžus, oksfordus! Mums gi reikia, kad jie, abiturientai, būtų pagauti čia, apgauti čia…

*

Ir vis tik – nedidelė viltis yra. Užsakovai. Girdėjau, kaip protingai kalbėjo Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis: „Juk nebeliks, kas gali projektuoti tiltus, kas gali statyti tiltus…“. Pramonininkai, verslininkai pagaliau gali pasiųsti velniop visus pseudomokslų kūrėjus, visus švietimo, mokslo mokslo vairininkus ir pasakyti: dabar mes jums nurodysime, kaip mokyti vidurinėse mokyklose, kaip egzaminuoti abiturientus (ir jų mokytojus…), ko ir kaip mokyti universitetuose; mes nenorime mokyti dirbti tūkstančių pabėgėlių, imigrantų, mes pirmiausia norime įdarbinti savo piliečius, kurie tinkamai parengti dideliems darbams.

*

O dabar dar kartą pažvelkite  į Andreas Eriksson nuotrauką teksto pradžioje. Ramybė… Viltis.

Atsakymai

Erikas, 2015-11-04 10:55:18

„Į universitetus bus priimami tik tie, kurie bus išlaikę BENT VIENĄ VALSTYBINĮ BRANDOS EGZAMINĄ.“

Ir žodžių nebeliko…

petras, 2015-11-04 11:26:59

Mano nuomone už aukštojo mokslo kokybę ir problemas atsako pagrinde tik universitetai (kolegijos). valstybiniai brandos egzaminai net ne prie ko, jie tik įvertina žmogaus įgytas žinias mokykloje.

kokius prioritetus universitetas (jo vadovybė) nusistato, kaip sugeba dirbti, tokie ir rezultatai.

Universitetas tai kaip valstybė valstybėje. Net gi šiek tiek panašumų turi su lietuvos futbolo federacija, kurios valdžią pakeisti kaip ir labai sudėtinga, o pastaroji visiškai atfutboliška. tai ir universitetai, toks jausmas rūpinasi labiau savo reikalais nei lietuvos mokslu ir žmonių mokymu.

skaitytojas, 2015-11-04 11:29:26

Nebūčiau toks tikras dėl pramonininkų:

http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/pramonininkai-linke-idarbinti-pabegelius-o-uz-tai-tiketusi-lengvatu-56-538475

Sokolovas, 2015-11-04 14:14:24

DABARTINIO AUKŠTOJO MOKSLO YPATUMAI:

“STUDENTAI NIEKUO DĖTI . UŽDAVINIAI KALTI”

Visai neseniai…

Vieno universiteto viename fakultete vyko pirmakursių atsiskaitymas ( tema- vektoriai bei analizinė geometrija).

Paaiškėjo, jog tik vienas studentas iš grupės gavo teigiamą įvertinimą.

Dėstytojas nutarė- “daviau pernelyg sunkius uždavinius”. Anuliavo pažymius, duos rašyt dar kartą. Lengvesnius. Kad “daugiau teigiamų įvertinimų” būtų.

Taigi, nesimokiusieji studentai dabar yra niekuo dėti. Kalti tik uždaviniai. Na, ir dar kaltas tas mokytis išdrįsęs studentas, kuriam dabar irgi įvertinimas anuliuotas. Antai,- “kam išsišoko”?

Ateity ir jis žinos- “plėšytis nevalia”…

petras, 2015-11-04 14:46:29

Sokolovai, kaltas yra universitetas, studentai kalčiausi mažiausiai. Jeigu universitetas tiesiog parduoda diplomą, tai kuo čia dėtas studentas, kuris atėjo jo nusipirkt ?

Universitetui kaip suprantu vadovauja ne bobutė iš turgaus ar kokie asocialūs alkocholikai. vadovauja, kaip suprantu akademinis “elitas” ,daktarai, habil. daktarai, profesoriai gal net akademikai ar kokie ten laipsniai bebūtų. bet jeigu jie elgiasi kaip turgaus sukčiai ar spekuliantai kokie ar kaip “viarslyninkai” tai ir turim ką turim.

va pvz. p. Burgis gal žino, kiek pvz. KTU dirba darbuotojų (akademinė + ne akademinė bendruomenė), kiek turi pastatų, koks ūkis ir pan. tai jeigu jie tvarkosi kaip verslininkai ir vietos mokslui palieka tik dėl akių, tai ir rezultatas toks.

o studentas tai ką, aina jų pėdom :DDD

Aitvaras, 2015-11-04 14:50:58

Sakalovai, prašau įvardink universitetą ir dėstytojo pavardę. Pasidomėsim ir problemą išspręsim.

skaitytojas, 2015-11-04 15:46:23

Pritariu petrui,universitetai negali būti UAB,ais. Jų tikslas-mokymas ir mokslas,o ne verslas ir ne vadyba.. Todėl utopijos,kad universitetai patys užsidirbs pakankamai lėšų,manau,yra primityvus ekonomizmas,iškreipiantis pačią universitetų esmę.. Mokslą ir mokymą pirmiausia turi remti valstybė,o verslas-taip pat per valstybės struktūras.Palikus po vieną padėjėją vietoje trijų vienam Seimo nariui per metus ,manau,galima sutaupyti kelis milijonus eurų-kad ir universitetų moksliniams tyrimams finansuoti.

nuoba, 2015-11-04 22:12:08

Išduodama valstybinė paslaptis – paslaptis panaikinama

Draustinyje išduodami leidimai statybai – draustinis panaikinamas

Moksleiviai neišlaiko egzaminų – egzaminai panaikinami

vsio zakonno

ir konstitucijos dvasia išsaugota

irena, 2015-11-05 09:21:58

” Ir kas dabar sės į kalėjimą už tai, kad milijonų milijonai mūsų litų ir eurų paleisti vėjais?”-bijau vieno, kad dar kartais sėda(ar bent bando pasodinti) tuos, kurie tokius klausimus kelia, ar ne.Burgi?

O klasterio mintis man nepatiko.Manau, kad tai suvienijimas jėgų prieš mažinimą aukštųjų mokyklų(gal daugiau prieš norą išlaikyti savo šiltas vietas dekanams, prodekanams ir t.t.t.) Gal aš ir klystu?

Burgis, 2015-11-05 09:35:45

Irenai: ačiū, pasiguosiu, kad ne aš vienas apie tai dieną naktį galvoju…

Aitvaras, 2015-11-05 20:57:15

Jungiasi KTU ir LSMU:

http://vz.lt/verslo-aplinka/politika/2015/11/05/jungiasi-ktu-ir-lsmu

Nuoširdžiausi sveikinimai!