Baisesnis už cunamį žodžių tvanas

Toks sutapimas: vėl el. paštu gavau štai tokio turinio laišką…

*

Seminaro temos:

Kryptingo darbo pagrindas: vizija, misija, vertybes

Tinkamo vadovavimo modelio pasirinkimas

Kaip ivertinti darbuotoju efektyvuma ir naudinguma

Vieninga darbo sistema imoneje: kaip tai paversti realybe

Tikslu formulavimo poveikis darbo rezultatams

Delegavimas, skatinantis produktyvuma

Efektyviausi psichologines itakos ir kontroles budai

Tinkamos motyvacijos sistemos sudarymas

Sudetingu situaciju valdymas imoneje

Darbuotoju ikvepimas dirbti su uzsidegimu

Sveiko proto islaikymas vadovaujant

*

… ir kaip tik dabar skaitinėju (bet ne skaitau!) tokią knygą, kurioje visi šie žodžiai pakartoti po kelis šimtus kartų. Vien žodis „paradigma“ pakartotas bent 666 kartus…

*

Tai va, sumaniau susisteminti, kaip gimsta tokie seminarai, kaip plinta tokios knygos, kaip sugeba sėkmingai parazituoti tokius žodžius kaip žirnius beriantys žmonės. Kaip jie, tie žmonės, neišmiršta badu? Štai mano įžvalgos.

***

  1. Tie žmonės parazitavimui rengiasi ilgai ir kantriai. Dažnai jie įgyja net po keletą mokslo institucijų diplomų, jie aktyviai dalyvauja įvairių komisijų, tarybų, sąjungų veikloje. Taip aktyviai, kad net patys kuria jų tipo žmonių sąjungas, organizacijas. Jie taip vikriai moka nusilenkti stipresniems ir įkasti silpnesniems, kad net kobros pavydėtų.

  2. Tie žmonės landumu, pataikūniškumu, papirkinėjimu, įžūlumu nutiesia sau kelius į mokslo ir studijų institucijas, stažuotes įvairiose šalyse, apsirūpina vardais, laipsniais. Po to tai tampa tų keistų žmonijos atstovų „kokybės“ įrodymais.

  3. Jie rašo labai daug straipsnių, knygų, jie skaito labai daug pranešimų. Toje lavinoje žmonės nebesugeba pastebėti, kad be vandens ir šiukšlių sraute nėra nieko vertingo. Sukuriamas įspūdis, kad tai darbo rezultatai, kad jie kažkieno pageidaujami.

  4. Tie žmonės yra tiesiog citavimo automatai. Knygoje, kurią skaitinėju, yra bent tūkstantis citatų! Tuo sukuriamas įspūdis, kad ir autoriai yra cituotini. Tą įspūdį dar sustiprina autorių pagyrimai į juos panašiems autoriams.

  5. Tų žmonių knygos, seminarai yra kaip vąšeliu megztos staltiesės: daugybė pakartojimų; lyg ir yra sistema, lyg ir jos nėra; daugybė įmantrių žodinių viražų (nieko nereiškiančių, bet ir nepaneigiamų); „papuošimai“ lentelėmis, diagramomis, kurioms priskirtas šamano amuletų vaidmuo – prasmę paaiškina tik pats šamanas.

  6. Svarbiausia – tie žmonės daro viską, kad tik jų užkratas kuo plačiau paplistų. Nes tai yra ir jų verslo šaltinis, ir jų „garbė“, ir jų egzistencijos sąlyga. Nesvarbu, kad ta knyga, kurią dabar skaitinėju, išleista tik 1000 egz. tiražu. Nesvarbu, kad pats jos niekada nepirkčiau. Svarbu, kad autorius – amerikietis, mormonas, devynių vaikų tėvas. Svarbu, kad vietiniai „guru“ galės jį pacituoti. Ir užkratas plis!

***

Taip jums ir reikia! 🙂

Atsakymai

Burgis, 2011-10-04 14:42:27

Keršiju, kaip mokėdamas. Įvertinkite…

Smokas, 2011-10-04 14:49:35

gal tiktų toks pasakymas ? Profesija – evangelistas, o specialybė jau gali būti bet kokia. 🙂

Burgis, 2011-10-04 15:05:44

Labai taiklu, Smokai!

petras, 2011-10-04 16:43:02

Aš tai apskritai nekvaršinu galvos tokiais dalykais 😀 ir iškart ramiau. ai bet tiesa, prisiminiau, apie pseudoistorikus 🙂 ir jų knygas. nes teko skaityt tokią vieną iš serijos. žemaitija man atrodo vadinasi. kas keisčiausia, kad teko pačiam asmeniškai bendraut su žmonėm turinčiais aukštąjį išsilavinimą, didelę gyvenimo patirtį, užimančius aukštas pareigas ir jie tiki tom pasakom ir dar cituodami ar remdamiesi tom pasakom kažką įrodinėja 🙂 aišku tokių sutikau tik gal tris žmones, bet vistiek :))) man atrodo ant tokių dalykų pakimba žmonės, kurie žūt būt nori išgirst tai, kas atrodo nelabai realu, bet įpakuota solidžiai (knygą parašė mokslų daktaras, prancūzas ir t.t.). tada lengviau save apgaut.

Aurius, 2011-10-04 19:00:48

O vat tokie specai (mokantys iš tuščio pilstyti į kiaurą) kurčių vaikų tėvams įsiūlo implantus, kurie kainuoja 100000 lt. Ir prijungiama vaikui 24 elektrodai. O kodėl gi ne jei nuo vieno vaiko toks specas gauna 10000 lt.

O kaip jaučiasi toks vaikas? Kas žino? Xernia vaikas, svarbu, kad tėvams kaip ir gerai. Nes gimus kurčiam vaikui tėvams didžiausia tragedija mokyti jį kalbėti.

O kai kurie vaikai rauna tuos implantus ir kenčia dar didesnes kančias.

Ai, truputį praskleidžiau uždangą.

Pentium100, 2011-10-04 19:50:43

Auriui: o kuo blogai implantai? Tikrai manote, kad geriau kurčiam? Na aš nežinau kaip jūs, bet jei man tų implantų prisireiktų, kad galėčiau girdėt, tai man būtų nesvarbu kiek ten tų elektrodų – o gal kaip tik nuo daugiau garso kokybė bus geresnė?

Aurius, 2011-10-04 20:00:09

Yra antra medalio pusė. Gali būti nevaisingumas ir t.t.

scania, 2011-10-04 20:34:38

Kažkaip jūs čia mistiškai visi. Manding, yra paprasčiau – kas nors kur nors įdarbina kokį giminę, o tas daro vaizdą, kad dirba. Kuo brangiau kainuos tas jo vaizdas – tuo geresnį atlyginimą galės pasiimti.

O jau vaizdą sudaryt ir studentą gali pasamdyt, kad citatų pridėtų… 😀

Pentium100, 2011-10-04 21:22:51

Auriui:

Suaugę žmonės gali patys priimti sprendimus. Vaikai – ne, kadangi laikoma, kad vaikai nelabai gali tinkamai apmąstyt situaciją, įvertint pliusus minusus ir t.t. Taigi, tėvai priima kai kuriuos sprendimus už vaikus. Ne visada išeina sulaukt kol vaikas bus suaugęs (pagal įstatymą 18 metų, realiai tai kiekvienam skirtingai), kad jo atsiklaust.

Aurius, 2011-10-04 21:45:42

Joo, tikrai, nežinojau.

Žmonės sprendimus priima pagal tą informaciją kurią gauna. Tai pirma. Sprendimus priima ir pagal savo asmenines, moralines ir visokias kitokias mentalines savybes.

Kadangi tai komercija tai dalis faktorių yra nutylima. Toliau žmogus yra pririšamas ir pakabinasmas nes dar papildomai lupami pinigai, nes ne visa informacija iš pat pradžių pasakoma. Nes tai komercija, o kaip žinia, komercijoj kaip ir politikoj viskas galima.

Bet visa tai yra smulkmė palyginus prieš tai, kad žmonės nenori, negali priimti pasaulio, o šiuo atveju savo vaikų, kaip duotybės.

ir dar. šiandien mes kišame čipsus į kurčiųjų vaikų galveles, o rytoj labai lengvai ir grakščiai kišime ir į sveikų vaikų galveles, nes mes norėsime viską kontroliuoti. ir tuoj tas bus norma. nu kaip mobilus tel šiandien.

jurgis, 2011-10-04 21:48:08

O kaip paprastiems žmonėms atskirti, kur aukštasis mokslo pilotažas (pvz, tikimybių teorija), o kur šiaip viražai, jei nei vieno, nei kito nesupranta?…

Kažkaip man panašu su Enron, kuri JAV plačiai reiškėsi – ir ja tikėjo (turbūt) didelė dalis verslo pasaulio… ir kodėl neaptiko problemų (ištisus 10 metų)?… O 6 metus iš eilės inovatyviausia kompanija buvo pripažįstama, kol ėmė ir per mėnesį subankrutavo…

http://en.wikipedia.org/wiki/Enron

Aurius, 2011-10-04 21:54:34

Jurgi, o ar viską būtina suprasti? Ar galime mes viską suprasti?

Ar supratimas yra vienintelis būdas pažinti…..?

Pentium100, 2011-10-04 22:27:26

Auriui:

Taip, išardyt, išsiaiškint kaip veikia ir (reik tikėtis) vėl atgal sudėt.

Ir, jei tai nėra mano sritis, tai atskirt tarp mokslo ir šiaip komercijos yra labai sudėtinga, nes vienodai nesuprantama.

O kas liečia čipus – nematau jokios problemos visiškai. Nesu tikintis, gamta(“tai natūralu”) man – ne dievas, taigi visiškai jokių problemų man norint save pasigerint. Ar tai papildoma atmintis ar dar kas nors (pvz man labai patiktų jei aš galėčiau matyt dalį IR ir UV spektrų). Jei yra galimybė padaryt, kad kurčias vaikas girdėtų, o aklas matytų (kiek žinau šios kol kas nėra, bet gal bus po kažkiek metų) – aš už. Ir apskritai – žmonės nepriima “pasaulio kaip duotybės”, nes yra galimybė jį pasigerint. Kam man numirt iš šalčio kai lauke -10, jei galiu susikurt laužą ar, dar geriau, gyvent name su šildymu? Kam man vytis laukinį žvėrį ir bandyt jį pribaigt plikom rankom jei aš galiu jį nušaut?

Kas liečia ne visą informaciją – o čia jau klientas turi pats aiškintis. Tikrai galima susirast žmonių, kurie jau pirko tą produktą/paslaugą ir paklaust jų. Žinoma, tam, kuris pirmas pirks tai ne taip gerai, bet visiem kitiem – gerai.

Aurius, 2011-10-05 06:52:09

Perlaužk lazdą, gal rasi lazdą su vienu galu.

Šiandien jau yra čipai kurie tvarko aurą.

Mokslininkai padarė tokį eksperimentą. Suskirstė pacientus į dvi dalis. Vieniems darė kelio sąnario operaciją, o kitiems vaidino, kad darė (placebinę operaciją vykdė). Rezultatas vienodas; abi grupės išgijo. Tik vieni su implantuotais sąnariais, o kiti su savais.

Blogo autorius vysto kalbą apie tuos kalbėtojus. O iš kur jie atsiranda? Iš kur atsiranda tie moksliški evangelikai? Todėl, kad mes iš mokslo padarėme religiją. O jei yra religija tai atsiras ir tikinčiųjų. Pagaliau gerbiami mokytojai ir direktoriai….patys juos ir ruošiate. :))

Juk pasaulis remiasi dviem teorijom: religine ir evoliucine. Abiejose bendra tai, kad žmogus atėjo į šį visiškai svetimą jam pasaulį ir jam belieka arba kovoti su juo (evoliucine teorija) arba paklusti (religinė). O pasirodo žmogus gali pats išsigydyti visas ligas, tame tarpe ir 4 stadijos vėžį. Tiesa, iškart sakau, tikėjimas čia nieko dėtas. Nes tikėjimas yra tik dar viena proto išraiška.

Jūs negalite neruošti tų evangelikų, nes mokymo programa jau sudaryta. Jūs įdiegiate mokiniams, kad mokslas yra visagalis. O iš tikro esate naivuoliai kurie galvoja, kad lazda turi tik vieną galą.

Atkreipkite dėmesį ir surinkite google Holistinis mąstymas. Ir ką rasite? Pirmą google puslapį užgožė Aurius. Bet aš dar nieko nerašau apie tai. Tik ruošiuosi. Tuo tarpu Rusai jau turi N mokyklų šioje srityje. Aš žinau tik dvi.

Lietuva buvo ir yra dvasinė provincija. Kol kas yra. Ar ji bus ir toliau tik provincija, priklausys nuo mūsų.

Todėl neįsižeiskite, kad vaikai parodijuoja mokytojus. Priimkite tai.

————————————————————————————————-

Rašyčiau daugiau, bet turiu bėgti.

P.S. Manau, kad mes turiningai padiskutuosime. Man čia malonu svečiuotis. Na, o jei jūs priimate šį bjaurųjį ančiuką tai aš dar pasi žnaibysiu.

scania, 2011-10-05 07:59:56

O Auriaus ilgi komentarai dar nepakliūna į kategoriją „Baisesnis už cunamį žodžių tvanas“?

:D, 2011-10-05 08:43:44

Vienas vadybos profesorius nepasidrovėjo ant savo brošiūros parašyti “žinomas Lietuvoje vadybos specialistas”. Be tokio užrašo turbūt daug kam kiltų abejonių dėl to žinomumo…

Povilas, 2011-10-05 12:04:14

Auri: pritvindei teksto, pilno įvairiausių teiginių, tačiau be citatų.

Dar blogesnis variantas nei BB minėtas. 🙂

Ema, 2011-10-05 12:09:10

Auriaus(auksinio) žodžiai auksiniai: “Todėl, kad mes iš mokslo padarėme religiją. O jei yra religija tai atsiras ir tikinčiųjų. Pagaliau gerbiami mokytojai ir direktoriai….patys juos ir ruošiate. :))

Nida, 2011-10-05 23:39:03

o gal už tvano slepiasi puikybė ir pinigai?

koks aš protingas, kaip moku ,,moksliškai “..

o dar ir laipsnis mokslinis priklauso-prestižas, padėtis, atlyginimas…minėtu atveju- knygų leidyba….

per paprasta?