Bandau įsivaizduoti…

Šiandien iš Lietuvos emigruos 100 žmonių.

Rytoj emigruos 100 žmonių.

Ir poryt, ir kiekvieną metų dieną, įskaitant savaitgalius, šventadienius, emigruos po 100 žmonių…

Gal pas mus karas? Gal sprogo atominė elektrinė? Gal maištininkai užgrobė valdžią, prasidėjo represijos?

Bandau įsivaizduoti…

***

Jie baigė vidurines mokyklas, gimnazijas. Ir tie, kurie išmoko mažiau nei trečdalį to, kas numatyta programose, pasuko į… universitetus. Negali būti! Gal į profesines mokyklas? Ne, į universitetus! Į aukštojo (aukštojo!) mokslo įstaigas.

Bandau įsivaizduoti…

***

Nebepakęsdami tokios padėties šalyje, aukštieji karininkai sukėlė maištą. Buvo palanki situacija pakeisti valdžią – Prezidentė atostogavo Palangoje, premjeras – Druskininkuose, sausumos pajėgų vadas – prie Molėtų.

Pirmiausia Kėdainiuose ir Pabradėje į gatves išriedėjo šarvuočiai. Prie maištininkų prisijungė Kauno įgula. Virš miesto skraidė abudu šalies kariniai sraigtasparniai. Į Šventosios uostą įplaukė karo laivas „Erelis“…

Bet žmonės Skuode ir Marijampolėje, Jurbarke ir Ukmergėje išėjo į gatves ginti teisėtos valdžios. Maištininkai išsigando. Prezidentė savo asmeniniu povandeniniu laivu jūra, mariomis, Nemunu ir Nerimi grįžo į Vilnių ir atkūrė konstitucinę tvarką. Buvo uždarytos visos asmeninės žiniatinklio svetainės, kuriose buvo peikiama valdžia. Jų savininkai buvo įkalinti Pravieniškėse…

Bandau įsivaizduoti…

Atsakymai

Sokolovas, 2016-07-21 10:48:49

O NUGALĖTOJAI- KAS JIE?

Retoriškai, ne būtinai apie mus:

Tokio pobūdžio “maištai”, užprogramuoti žlugimui, yra bene geriausi SKIEPAI esamai valdžiai ir jos politikos legitimizavimui. Ir represijos, vykdomos “tautos vardu”, nublanks laiko rūke…

O Turkijoj uždaro mokyklas, atleidžia iš darbo pedagogus….”Tautos vienybė” transformuota į fanatizmu grįsta destrukciją.

Jei realaus sąmokslo nėra, jis išgalvojamas. Prisiminkime Kinijos “kultūrinę revoliuciją” ir jos vykdytojus- chunveibinus….

Perversmas laimi bet kuriuo atveju, klausimas tik- kas bus nugalėtojai?

Nuomone, 2016-07-21 10:50:41

Lietuvoje neįmanomi tokie įvykiai kaip Turkijoje. Nes:

a) Lietuviai kantrūs žmonės, kiek jiems ant galvos liptų – kenčia.

b) Mes daugiau šnekam nei darom

c) Lietuviai bandytų iš suirutės uždirbtų pinigų, o ne dėl ko nors vienytis.

Be to, esu įsitikinęs, kad bent 1/2 žmonių dzin, kas į universitetus stoja, net apie tai nesusimąsto 🙁

Juozas P., 2016-07-21 11:20:06

Gaila, kad tai tik įsivaizdavimas. O gal :

Simuliakras.

“Simuliakras – tai simuliuotas, netikras, suvaidintas veiksmas ar veiklos rezultatas.

…simuliakru vadino tokią daikto, reiškinio ar fenomeno būklę, kai tas daiktas veidrodžio principu nebeatspindi šalia vykstančio gyvenimo, o imasi vaizduoti ir rodyti tą, ko iš tiesų nėra.”

Andrius, 2016-07-21 12:20:17

Šį mėnesį kartu su valstybe atšvenčiau savo sukaktėlę, šiandien miniu suaugusio žmogaus metines, šią vasarą aplankiau dvi nuostabias valstybes-drauges. Štai kiek visko nutiko, kol nesilankiau šioje svetainėje.

Šiandien užėjau čia, paskaičiau, keik akys užmatė. Vis dar nagrinėjate tolimas/svetimas problemas. Man labiau patikdavo patarimai iš serijos “gyvenk savo gyvenimą”.

petras, 2016-07-21 13:14:54

Dėl emigracijos tai viskas aišku. Emigruoja – nes gali. Priežastys: didžioji dauguma emigrantų ieško patogesnio gyvenimo. Jei emigruoja masiškai žmonės, reiškia, čia jiems nelabai patogu gyventi, yra kur geriau ir sąlyginai lengva emigruoti.

Burgis, 2016-07-21 13:49:54

Andriui: oi, ne, tos problemos nėra nei tolimos, nei svetimos! Ar žinote, kad „liepos dvidešimt pirmoji – džiaugsmo ir dainų diena“? Pacitavau vienam žmogui šį eilėraštį, bet jis nesuprato… O aš prisimenu, kad tai džiaugsmas dėl to, kad įstojome į sąjungą…

*

Erdoganas susitiks su Putinu. Trumpas aiškina, kad negins Lietuvos, jei tinkamai neužmokės. Ko galima tikėtis šiame pamišusiame pasaulyje?

*

Pažiūrėjau fragmentą filmo apie Rytų ir Vakarų Vokietiją. Siutina! Visi dabar gudrūs rodyti, koks tai buvo absurdas, siaubas, neteisybė. Po laiko – gudrūs. O tai, kas dabar yra absurdas, siaubas, neteisybė tegu palaukia, tiesa?

Andrius, 2016-07-21 14:16:36

Atsiprašau, tik norėjau įsikišti į pokalbį, pakreipti jį kita tema. 🙂

Ačiū už akiračio praplėtimą. Kalbu apie įstojimą į sąjungą. Nežinojau. O kas ir apie ką taip rašė, internete nerandu.

Burgis, 2016-07-21 15:05:03

Andriui: keista, bet ir aš neprisimenu, kas parašė tą eilėraštį… Ir eilėraščio neprisimenu, tik tas eilutes, kurios jau vaikystėje mane glumino – argi tai eilėraščiui?! Panašiai kaip „aš balsavau už Lietuvą, aš balsavau už Landsbergį…“

qwerty, 2016-07-21 15:30:11

Prieš tai (liepos dvidešimt pirmą) dar buvo Savitarpio pagalbos sutartis tarp Lietuvos ir TSRS. Pagal kurią TSRS padėjo Lietuvai atgauti visą Vilnių ir jos kraštą, o Lietuvoje atsirado keletas Sovietų Sąjungos kariuomenės garnizonų: Alytuje, Prienuose, Gaižiūnuose ir Naujojoje Vilnioje. Pažymėtina, kad Sovietų kariuomenė nebuvo okupacinė, nes buvo dislokuota abiejų valstybių susitarimu. Tokios draugystės pasekoje Lietuvos (kaip ir Latvijos bei Estijos) atstovas Tautų Sąjungoje nebalsavo už Sovietų Sąjungos pašalinimą iš organizacijos dėl šios valstybės agresijos prieš Suomiją, Raudonoji gi Armija slopino lenkų riaušes ir pasipriešinimą Vilniuje ir t.t ir pan.

qwerty, 2016-07-21 18:52:33

Tiesa, ir dar derybose dėl liepos dvidešimt pirmos Lietuva iš Baltarusijos gavo Druskininkus su Šalčininkais ir kitais kraštais. Tai kodėl ne “džiaugsmo ir dainų diena“?

qwerty, 2016-07-21 18:54:47

Jau nekalbu apie Klaipėdą, Klaipėdos kraštą, kas irgi susiję su liepos dvidešimt pirma.

petras, 2016-07-22 08:18:22

qwerty, greičiau gal atgavo (išskyrus klaipėdą), bet ir tai ne viską, ko norėjo (liko dalis baltarusijai).

paulius, 2016-07-22 17:35:15

lietuva pasmerkta valstybe ,ji mirs .vienintele iseitis lietuvai isstoti is es isivesti lita , kurti tautine valstybe, kosmopolitiskumas lietuvai prazutis ,per 10metu lietuva neteko 1 milijono gyventoju, lietuvai reikia sekti britanijos pavyzdziu ir isstoti is europos sajungos, kitaip lietuva zus.

Sokolovas, 2016-07-22 23:41:59

paului:

Šaukštai po pietų.

Jaunoji karta džiaugiasi. O gyvent JIEMS, o ne mums.

Emigracija JIEMS, -kaip kadaise mūsų prosenelių išvykimas iš kaimo į miestą, iš Tėviškės į Tolius. Dar skaudžiau seneliukams būdavo (neišeik, neišeik tu iš sodžiaus)- nei kompo, nei skaipo….

O dabar…Jaunos stiprios žuvys ieško plačių vandenų. Ne tik iš Lietuvos emigruoja. Netragizuokime….

qwerty, 2016-07-23 00:44:22

Skolovai, kuo toliau, tuo labiau Jūs man patinkate.Vis labiau suprantu Jus.

Rūta, 2016-07-23 06:49:08

Tikrai – ir aš bandžiau įsivaizduoti, kaip jėga parsivežam emigrantus, užsitveriam aukštą aukštą tvorą, palei ją išrikiuojam šauktinius ir paskelbiam, kad esam “nacionalinis lietuvių rezervatas” :)))) Išarsim šakutėm užleistus dirvonus, auginsim miežius, gaminsim alų, gersim ir laimingai gyvensim. Žiaurus jumoras. Bet tos stiprios žuvys neužtveriamos – spėju, kad spruktų dar greičiau nei dabar ir jokios užtvaros nesulaikytų.

Viena, ką mes galime, tai tik stengtis, kad ir “ten” jie liktų lietuviais.

Anksčiau būdavo dar stebėdavausi, kai grįžta koks trejetą metų pabuvęs svetur, ir jau akcentas aiškus, manieros – galvodavau, kad maivosi. Ir ką – patyriau savo kailiu – apie pusantrų metų tereikėjo nuolat bendrauti, daugiausiai raštu 2 užsienio kalbom, kol… Pradėjau jausti, kad man kartais trūksta lietuviškų žodžių!!! Kad kartais pirma į galvą šovusi mintis yra jau ne lietuviška!!! Tada pasakiau sau – nors kartais reikia rašyti lietuviškai, net jeigu tai ir blevyzgos. Nes gi tuoj tapsiu neberaštinga 🙂 Juokinga :)? Man tai baisu… Kalbą saugokim, žmonės, kalbą. Tik taip mes liksim lietuviais, kad ir kur bebūtume.

Burgis, 2016-07-23 09:11:03

Ne emigracija mane gąsdina! Mūsų dukra jau daugiau kaip 20 metų Švedijoje. Ar aš gailiuosi? Ne! Puiki šeima, abu sutuoktiniai teisininkai, du nuostabūs vaikučiai!

*

Mane gąsdina ir liūdina emigracijos tvanas! Taip, ne tik lietuviai emigruoja, bet nei čekai, nei suomiai, nei vengrai, nei italai,nei…, nei… neemigruoja tokiais tempais.

qwerty, 2016-07-23 10:07:47

…mano dukra ir anūkai emigrantai ir tai gerai, tačiau mane gąsdina ir liūdina emigracijos tvanas!LOL

qwerty, 2016-07-23 10:14:32

Emigracija, net ir jos tvanas gąsdinti bei liūdinti neturėtų. Procesas galėtų būti spartesnis dar keliolika kartų. TSRS laikais, kuomet susispaudę visi gyveno Lietuvoje, kas iš to geriau buvo?

Kipšas, 2016-07-23 10:15:12

qwerty;

Hmm, Jūsų vaikai išvyko, tai gerai, o kitiems jau tokios gerovės nereikia?

qwerty, 2016-07-23 10:17:56

Kipše, neturiu vaikų, ačiū Dievui.

Juozas P., 2016-07-23 10:30:49

Qwerty, labai drąsūs Tamstos pasisakymai dėl liepos 21, gerai, kad ČIA nieks neužsipuolė. 🙂

Faktas gi kaip blynas – kartais pagalvoju, kad labiausiai iš II PK laimėjusi šalis būtent … Lietuva. Teritoriniu atžvilgiu.

Gaila, kad tai ne jau užmirštu, maždaug 1965 metų “II PK pralaimėjusių šalių paradoksu” – kai suklestėjo VFR ir Japonijos ekonomika.

Man regis, visos mūsų bėdos, kad nesilaikome dabar dažnai keiksnojamos genialios mūsų Poetės žodžių:

Žygiais, o ne žodžiais,

Mes Tėvynę mylim…

juristas, 2016-07-23 12:41:52

labiausiai turėtų gąsdinti techninė pažanga. Visais laikais vyresni pavydėjo jaunimui, o aš kažkodėl nepavydžiu. Visą gyvenimą būti šviečiančiu taškeliu ant žemėlapio, jokio privatumo. Yra tokia „žmogelyno“ koncepcija, pagal analogiją su skruzdelynu. Tai mūsų ateitis, būsime „čipuoti“, o kai miegosime iš pravertos burnos skambės tyli muzikėlė.

Ingrida, 2016-07-23 19:28:48

Qwerty, labai drąsūs Tamstos pasisakymai dėl vaikų…

qwerty, 2016-07-24 00:44:13

Ingrida, ne tik dėl vaikų ir dėl liepos 21.