Bankas, atominė elektrinė ir kiti dinozaurai

Tas geras žmogus, mums padedantis, Kuperis 60 milijonų jau išleido ir dar tiek paprašė. Žiniasklaida kuria sensaciją, o Kuperis aiškina – jūs nieko nesuprantate apie darbo apimtį.

*

O aš galvoju, koks sąžiningas žmogus Reinoldijus Šarkinas, kad net negalėjo pagalvoti apie banko išvogimą ir kiek mums tai kainuotų, jei taip atsitiktų. Jis manė, kad petrikų, konopliovų ir panašių jau nebeliko, todėl kūrė „Snorą“ ir prižiūrėjo jį žinodamas, kad ten dirba tik dori, protingi, sumanūs ir sąžiningi bankininkai. Pastebėkime, kad nesuabejojo nė tuo, jog net sąžiningi gali suklysti ir kad mums tai kainuos šimtus milijonų.

*

– Niekas nieko neišvogė! – girdžiu Baranausko ir Antonovo balsus iš Londono. – Tai bukagalviai iš Vyriausybės, Seimo, Lietuvos banko viską sugadino!

Aš ir vėl klausiu:

– Tai R. Šarkinas, Lietuvos bankas, ankstesnė Lietuvos valdžia negalėjo numatyti, kad į valdžią ateis bukagalviai ir mums tai kainuos šimtus milijonų, milijardus?!

Privalėjo numatyti! Jei patys buvo bejėgiai, štai tada ir reikėjo pasisamdyti kokį nors kuperį už, tarkime, 10 milijonų, kad jis viską prižiūrėtų ir viską numatytų…

***

Monstrų laikai. Mes leidžiame įsikurti ir nutukti bankui, kuris paskui dinozauro kojomis traiško mus visus. Kodėl niekas nesutriuškina tų kiaušinių, iš kurių išsirita dinozaurai? Kodėl mes nepasimokėme iš Mažeikių naftos istorijos, iš Valdovų rūmų istorijos ir iš daugybės kitų dinozaurinių istorijų?

*

Dabar stebėkite, kaip iš lizdo ritasi kitas dinozauras už 20 milijardų – atominė elektrinė. Melas, kad jo dydis – tik 20 milijardų! Paminėsite mano žodį, kai šis monstras savo letenomis triuškins bent dvi mūsų šalies žmonių kartas. Apokalipsę skelbiu, apokalipsę…

Atsakymai

Burgis, 2012-03-22 11:59:17

Įverčiams…

sonata, 2012-03-22 12:08:05

Gal būtina siekti, kad nauja atominė būtų ir ES projektas, jei jau propaguojama bendra Europos energetikos politika ir energetinis saugumas.

Arvydas, 2012-03-22 12:08:29

Ar yra atlikta kokia nors studija, kiek mums kainuotų pereiti prie “žaliosios” elektros energijos – saulės, vėjo, vandens elektrinių? Gal yra apskaičiuota, kad tokio tipo elektros būtų pagaminama nepakankamai mūsų šalies reikmėms? Jei taip, ar buvo bandoma surasti kažkokių alternatyvų atominei elektrinei?

Klausiu ne ironiškai, bet rimtai! Teko prisiklausyti visokių sąmokslo teorijų šiuo klausimu. Deja, bet aiškių argumentų, atsakymų į svarbius klausimus, ekonominių apskaičiavimų iš mūsų valdžios neteko išgirsti.. Bet, gal, aš tiesiog tuos atsakymus pražiopsojau? Jei taip, būčiau dėkingas, jei kas nors suteiktų daugiau informacijos apie tai!

Pentium100, 2012-03-22 12:23:37

Saulė ir vėjas niekada nebus “base load”, nes saulė ne visada šviečia ir vėjas ne visada pučia.

Be to, kad ir koks projektas bebūtų, Lietuvoje jis kainuos 10 kartų brangiau, nes 90% pinigų nusės valdininkų kišenėse. Taigi, galim statyt ir atominę, ne ką pigiau kokia anglies elektrinė kainuotų…

Manfredas, 2012-03-22 14:20:34

Į temą: energetinė nepriklausomybė kainuoja, bet yra būtina, kaip oras. Projektai užtrunka m ir kainuoja n kartų daugiau nei planuota, c’est la vie.

Užkliuvo kai kas šalia pagrindinės temos: baikim iškraipyt žmonių pavardes. Cooper, o ne Kuperis. Juk nepatiktų svetainės šeimininkui, jei koks nors Forbes rašydamas apie KTUG fenomeną minėtų Boorghis’o nuopelnus. Primena anekdotinę istoriją, kaip NBA komentatoriai mokėsi Š. Jasikevičiaus pavardę: [i-see-cabbage-juice].

Burgis, 2012-03-22 15:26:23

Manfredui: vienas iš Kristupo (Kristoforo?) Kolumbo (it. Cristoforo Colombo, isp. Cristóbal Colón) laivas buvo Niña, to laivo kapitonas buvo Vicente Yáñez Pinzon. Kaip gaila, kad keturių šio sakinio žodžių nemoku net perskaityti!…

*

Diskusija apie vardų ir pavardžių rašymą jau nusibodo, jos iš naujo nepradėsiu, o buitinėje kalboje (tokia ir yra šios svetainės kalba) rašysiu taip, kaip man atrodo geriau.

MariusM, 2012-03-22 15:29:23

Manfredai, o ką daryti tokiais vardais kurie parašyti net ne visada suprantamais ženklais? Skandinavų, net kaimynų lenkų kalbose pakanka man nesuprantamų ženklų, jau nekalbu apie tolimesnes šalis rytuose, pietuose, azijoje…

毛澤東 ? kaip neisškraipyt tokio? gal derėtų rašyti 毛泽东?

Tadas, 2012-03-22 15:57:00

Sprendimas labai paprastas – parašyti, kaip svetainės šeimininkas sako, buitine kalba, o skliausteliuose originalo kalba. Ir vilkas sotus, ir avis sveika 🙂

Saulė šviečia pro skaityklos langus. Pavasaris, matyti ateina kaip tas dinozauras – tvirtomis kojomis sutraiškydamas paskutinius žiemos likučius. Smagu.

Jaunius, 2012-03-22 16:11:29

Arvydui

ne ekonominiai skaičiavimai, bet pradžaiai reiktu čia žiūrėt.

Jaunius, 2012-03-22 16:11:49

http://www.vae.lt/lt/pages/palyginimas_su_kitais_energijos_gamybos_budais

petras, 2012-03-22 16:17:33

Bourges gal būtų net 🙂 visai nieko.

Manfredas, 2012-03-22 16:55:58

Šeimininkui ir MariuiM: 95% pritariu Tadui. Vienintelis skirtumas – tai, kad vardus, išvestinėse iš lotynų kalbose, reikėtų rašyti originalo kalba, o nemokšoms, tinginiams ir nesusipratėliams reikėtų tarimą paaiškinti skliausteliuose. Kad neprisiskirti į pastarąją kategoriją, pasiūlysiu http://forvo.com.

Arvydas, 2012-03-22 16:56:23

Ačiū, Jauniau. Buvo įdomu paskaityti. Tačiau, logiškai mąstant, prie tokių pliusų-minusų galima ir pačiam prisikasti 🙂 Norėtųsi gilesnės analizės. Pvz., apie saulės energiją – būtų įdomu sužinoti, kiek turi būti saulėtų dienų per metus, kad atsipirktų x galingumo elektros jėgainė. Arba, dar įdomiau – kiek ir kokių “žaliosios” elektros energijos jėgainių reikėtų, kad jos papildytų viena kitą. Su preliminariais skaičiavimais ir analize, pritaikyta mūsų klimato sąlygoms. Kaip minėjau, neteko susidurti su profesionaliai paruoštu palyginimu, kuriame atsispindėtų ne tik privalumai/trūkumai, bet ir numtomi įrengimo bei eksploatacijos kaštai. Juk tai milžiniškas projektas, didžiulės investicijos – nepakanka vien “PowerPoint” penkių skaidrių prezentacijos, norisi aiškių atsakymų ir pasiūlymų, galbūt, pažintinių laidų per TV, specialistų diskusijų ir t. t. Juk čia – strateginis visos šalies projektas, o ne kokios nors seniūnijos senų langų keitimas naujais.

D., 2012-03-24 13:48:57

ar nepakanka Valdovų rūmų, stadiono ir kitų statybų pavyzdžių, kuo viskas baigsis. Gal sakys kad ir čia rusai trukdė? Jei dabar net negali pabaigti panaudoto branduolinio kuro saugyklų. Tai apie kokią elektrinės statybą galima kalbėti. Kalbant apie energetinę nepriklausomybę tai statom pečių, kuriam malkų reikės pirkti iš pikto kaimyno ir kaina tokia kaip dabar dujų (nustatoma kažin kam žinoma formule).