Bausmė užmarštimi

Vaikystėje mane stebindavo knygose randamas teiginys: „Paskelbtas už įstatymo ribų“. Galvodavau: gal tai gerai? gal man patiktų, kad įstatymai sau, o aš – sau?

*

Dabar teisėsaugos tarnybos dažnai išleidžia šimtus tūkstančių litų, sugaišta daugybę laiko ieškodami nusikaltėlių. O kam jų ieškoti? Užmirškime juos! Paskelbkime juos neegzistuojančiais. Paskelbkime juos nereikalingais. Atiduokime jų postus, algas, namus kitiems. Nieko neberašykime, nebekalbėkime apie juos. Niekur jų nebeįsileiskime. Ignoruokime jų prašymus, reikalavimus. Nebesaugokime jų, nebeginkime, nebeglobokime.

*

Ir jie nustos gyventi… Egzistuos, bet nebegyvens. Tai labai žiauri bausmė! Mes, vyresnieji, labai gerai suprantame, kas atsitiktų, jei nuo mūsų nusigręžtų šeima, vaikai, kaimynai, visuomenė, jei mūsų pasai, mūsų vairuotojų pažymėjimai nebegaliotų, mums darbo nebeduotų ir atlyginimo nebeduotų, mums pensijų nebemokėtų… O, tada aš pats pėsčias nueičiau į kalėjimą!

*

Gal tai tik fantazijos? Ne, taip jau buvo tūkstančius metų. Pagalvokite apie atstumtųjų kastą Indijoje. Pagalvokite apie šių laikų kankinius kalėjimuose, tuos, kuriuos „perkelia“ į pažemintųjų kastą.

*

Tik jau nesusiekite šios temos su konkrečiais asmenimis! Tai tik asociacija. Bet pagalvoti verta…

Atsakymai

Burgis, 2013-05-10 11:15:01

Įvertinkite temą, o ne bausmę… 🙂

Mindaugas, 2013-05-10 11:24:34

Tema ir pati idėja – įdomi, bet varta pamąstyti ar tada tie atstumtieji nepadarytų didesnės žalos visuomenei?

Kadangi pamąstykime, ką tokiu atveju jie darytų? Turbūt, kad išgyventų pradėtų plėšikauti, ir kankinti nekaltus žmones, kas manau, padarytų didesnę žalą, todėl ir yra išleidžiami šimtai tūkstančių litų jų ieškojimui.

petras, 2013-05-10 11:33:56

Tai jei nusikaltėlio neįkalinsi, tai jis ir toliau vykdys nusikaltimus.

Ugnė, 2013-05-10 11:39:13

Tai beveik tas pats, kas mirties bausmė… 🙂

Burgis, 2013-05-10 12:06:58

Mindaugui, Petrui, Ugnei: mano idėja yra tam, kad tokių atstumtųjų visai ar beveik visai nebūtų! Žinodami, kad taip gali atsitikti, žmonės nevengtų įprastų teisinių procedūrų. Na, o tie, kurie vis tik pasirinktų tokį kelią, būtų kaip plėšrūs žvėrys: juk jų yra, mes negalime (ir net nenorime…) jų visų išnaikinti, bet mes išmokome saugotis…

ne humanitaras, 2013-05-10 12:41:15

Kol neįstojom į Europos Sąjungą, daug kas taip ir emigruodavo: dirbdavo nelegaliai, gyvendavo nelegaliai, važinėdavo neapdraustais automobiliais, slapstydavosi nuo tarnybų kad nedeportuotų. Savo noru rinkdavosi tokį variantą.

petras, 2013-05-10 14:05:10

tai geriau iškart norėti, kad visi žmonės draugiški ir geri būtų 🙂

Giedrius, 2013-05-10 16:56:46

Žinote kas nors protingą romaną šio reiškinio tema?

Rasa, 2013-05-10 17:15:44

Tai kad pilna tokių, kai pagalvoji: ir bomžų ir neįgalių, kurių niekas nemato ir seniukų, kurie sunkiai susigaudo. Net vaikų tokių pilna. Tereikia tik apsidairyti. Jie tarsi ir ne nusikaltėliai, bet kažkaip be kaltės kalti? Jie už visų ribų.

O šiandien vieno pažįstamo eilėraštį radau šviežią, apie nereikalingos bulbės daigą. Gal šiek tiek į temą?

Pokalbis su bulbės gumbu

Kur man tave dėti,

Kai pavasaris.

Tu nenori gyventi balkone,

Žinau, tau nepatiks keptuvėje,

Negaliu apsimesti, kad esi gėlė

Ir įkišti tavęs į vazoną.

Jei būtum šuo,

Išvesčiau pasivaikščioti.

Bet ką pasakytų žmonės?

Ateina laikas,

O aš neturiu tau žemės.

Ne tai, kad neturiu –

Jos yra mėtoms,

Kaštonams ir mašinai pastatyti,

Bet tik ne tau

Nežiūrėk susiraukęs

Su tokiu baisiu priekaištu

Juk ateina diena,

Kai kitų gyvenimuose

Mums nelieka vietos.

Galų gale, ką tu sau leidi –

Esi paprasčiausia bulvė,

O reikalauji rankų,

Kurios surastų tau vagą.

Girdžiu, kaip naktimis

Verki tamsiam kibire

Apvytęs ir žemėtas

Ir galvoju,

Kas atsitiko man,

Kas atsitiko mums visiems,

Kad negražūs ir purvini

Neteko teisės gyventi…

Arvydas, 2013-05-10 18:46:50

Įstatymas ir atstumtieji – neliečiamieji,čandalos.Kai kurie individai nuolat siekia atsistoti virš įstatymo, nepagalvodami ,kad savanoriškai užsirašo į čandalų sluoksnį. Tokių tipelių moralė greitai smunka -žiūrėk jau ir važiuoja įkalęs,vagia iš kasos,talžo žmoną ir tt- nesvarbu kokiai partijai bepriklausytų.Čandalai svarbiausia -ĖDALAS- jo nedomina kokybė-žemiausia kriuksinti kasta-LOVIO žmonės. Už kuriuos neliečiamuosius balsuosit ,gerbiamieji…turim labai platų pasirinkimą-nuo krikščioniškųjų iki pat raudonųjų,pradeda galvas kelti net rudieji tik žalieji kažkodėl pritilo-perleido iniciatyvą žydriesiems….

Arvydas, 2013-05-10 19:03:40

Manu įstatymų kodekse sakoma – jei vagis lenda pro tavo langą – gali kirviu jam galvytę nukirsti- vagystė prilyginama žudymui. perfrazavus šioms dienoms – išeitų ,kas lenda neasiklausęs į tavo kišenę -tam gali…gana griežtas buvo tas Manu-netolerantiškas, neeuropietiškas- ko norėt iš induso…bet ,jei gerai pagalvojus,keli išpampę vagys -žudo visą tautą- gal ir teisus jis buvo-pamatysim.

ak, 2013-05-10 19:37:56

Taip – Burgis nemato iš savo namelio daugybės gyvenančių už įstatymo ribų, dabartinėje LR. Sakykim ne taip seniai Telšiuose vieną benamį gerų šeimų vaikai apipylė benzinu ir padegė. Kiek žinau – niekas nebuvo nuteistas nes tai buvo “gerų” šeimų vaikai. Be benamių ir valkatų už įstatymo ribų gyvena ir aukštesnieji – ar nepastebite, kad aukščiausio rango valdininkams, nusikaltėlių bosams, aukšto rango valdininkams irgi įstatymai galioja visai kitaip. Jie yra virš įstatymų. Bomžai aplamai neturi jokių įstatymų…

ak, 2013-05-10 19:39:10

atsiprašau užpasikartojimą – norėjau parašyti …. ir turtingiems verslininkams…

erika, 2013-05-10 20:42:53

as nori dar karta ziuret si filma “”_) :P)