Bausti negalima atleisti

Vakar visi sužinojome apie didelę nelaimę – Kauno klinikoje gimdydama mirė jau du vaikučius turėjusi mama. Mirė ir jos trečiasis į pasaulį turėjęs ateiti vaikutis…

*

Kas nesupranta, kokia tai baisi nelaimė? Bet aš nesuprantu, kodėl iškart dėl jos reikia kaltinti gydytojus? Jei yra įtarimų, kad jie gali būti kalti, kodėl negalima tų įtarimų pirma objektyviai ištirti, o tik po to, jei įtarimai pasitvirtins, viešai kaltinti gydytojus? Juk dabar artimieji patyrė šoką, jiems būtinai reikia rasti kaltų, todėl jie negali (ir turi teisę!) ramiai, logiškai galvoti, bet žiniasklaida, žiniasklaida?!

*

Po aštuonių patirtų operacijų aš galėčiau, tikrai galėčiau keliuose epizoduose apkaltinti gydytojus!  Bet aš nekaltinu ir nekaltinsiu! Gydytojai – ne dievai (nors arčiau nei mes iki jų…), jie turi teisę klysti. Bet jei aš būčiau tik ieškojęs jų klaidų ir viešai kaltinęs, tai dabar jau po velėna žiūrėčiau, kaip bulvės auga…

*

Pakartosiu – gydytojai turi teisę klysti. Bet jie neturi teisės dirbti aplaidžiai. O kaip tik kaltintojai verčia gydytojus jaudintis, nervintis, nerizikuoti, kai reikia rizikuoti, vengti gydyti rizikingesnius ligonius. Bet juk tada jie ir verčiami dirbti aplaidžiai!

*

Gydytojai neturi teisės dirbti aplaidžiai.

Mokytojai neturi teisės dirbti aplaidžiai.

Vairuotojai neturi teisės dirbti aplaidžiai.

Pilotai neturi teisės dirbti aplaidžiai.

Teisėjai neturi teisės dirbti aplaidžiai.

Įstatymų leidėjai neturi teisės dirbti aplaidžiai.

Tėvai neturi teisės vaikų auginti aplaidžiai.

*

Niekas neturi teisės dirbti aplaidžiai! Bet kaip tik dėl to negalima į kairę ir į dešinę visų kaltinti. Reikia, kad žmonės dirbtų kuo geriau ir patys savo garbe, alga ir sąžine garantuotų, kad nedirba aplaidžiai.

Atsakymai

Sokolovas, 2015-08-26 19:42:34

Todėl, kad pas mus žurnalistai yra geriausieji visų sričių žinovai…