Bendras viešasis tualetas?

Kadaise rašiau, kad mane šokiravo bendras vyrams ir moterims tualetas viename Kauno klube. Praėjo daug metų, ir aš supratau, kad tai vieni niekai, palyginus su visiškai viešu tualetu žiniatinklyje. Jei jums šiek tiek nejaukus tualetų atvirumas „Žalgirio“ arenoje, tai pasidairykite po žiniatinklį… Jei jus šokiruoja Kristinos Sabaliauskaitės žodynas „Silva Rerum II“ romane (apie tai dar parašysiu…), tai pasidairykite po žiniatinklį.

*

Vakar gimnazistai man parodė „jutubės“ įrašą, kuriame B.B. repuoja: „kovokime už demokratiją“… O, koks aš jaunas nuotraukose! Ačiū!

Įrašą sukūrė 1991-1994 metų gimnazistai, nors žiniatinklyje jis paskelbtas tik pernai (!). Ką dabartinė karta gali suprasti, klausydami to įrašo? Nieko! Jie gi nežino, kokie buvo tie kūrėjai. Norėtumėte sužinoti? Tai tada ir mano svetainė taptų viešuoju tualetu. Pasakysiu tik tiek – viską prisimenu, visus prisimenu. Ir gaila jų, ir pikta, ir džiugu, kad tais laikais pavyko išsaugoti gimnaziją, nors grėsmė iš vidaus buvo didelė. Vienas „Kalbos kultūros kongresas“ galėjo viską sunaikinti…

*

Tada sakiau ir dabartinei gimnazistų kartai pasakysiu: kovokime už demokratiją! Jei nekovosime, ji stichiškai ateis tokia, kad pasijausime kaip bendrame tualete. Kaip žiniatinklyje, kuriame yra ir gražių, ir įdomių, ir didingų dalykų, bet yra ir pašlemėkų, menkystų, bukagalvių parengtų teršalų. Jei nesukursime švarios, kilnios, taurios, teisingos demokratijos, turėsime braidyti po mėšlą…

*

Ten pat, žiniatinklyje, yra ir dabartinės kartos vaizdo įrašas – gimnazijos reklama. Visi veidai atpažįstami, visi telefonai, adresai – atvirai. Gal pernelyg atvirai? Ne, toks atvirumo amžius! Reikia priprasti.

Atsakymai

Burgis, 2013-03-14 08:40:22

Įvertinkite…

Audronė, 2013-04-03 09:46:42

Sveiki,

Sutinku su Jumis 🙂