Bet jeigu ne?!

Pagaliau, Eligijau Masiuli, gal jūs suprasite, kad valstybę reikia keisti? Kad valstybėje reikia matyti kiekvieną žmogų ir kiekvieną teisingai vertinti?…

***

Man atrodo, kad pradėsiu tikėti mistika: Likimas taip tiksliai skiria baudas visiems, kurie prisikiaulino mano byloje! O jei ir nebaudžia (kol kas…), tai bent atveria akis žmonėms, kuriuos gerbiu: merui Remigijui Šimašiui, pavyzdžiui, vienam iš geriausių mano buvusių ministrų Gintarui Steponavičiui, pavyzdžiui…

***

Jūs tik pažiūrėkite, koks neišsprendžiamas trikampis dabar su Eligijumi Masiuliu:

Pirmoji kraštinė. Jis kaltas, E. Masiulis. Kokia supuvusi turi būti valdžia, kad tokio rango žmonės darytų tokius nusikaltimus? Ko gali tikėtis nekaltai užpultas žmogus (aš) tokioje valstybėje, kurią valdo nusikaltėliai?

Bet jeigu ne?!

Antroji kraštinė. E.Masiulis šokiruotas, sukrėstas. R.Šimašius šokiruotas, G.Steponavičius šokiruotas, A.Guoga šokiruotas… O po kurio laiko paaiškės, kad jokio nusikaltimo nebuvo. Kokia supuvusi turi būti teisėsauga, kad gali taip pakenkti žmonėms, taip pakenkti partijai? Kas ir kaip atkurs buvusią padėtį? Niekas niekaip! Kaip ir mano gyvenime…

Bet jeigu ne?!

Trečioji kraštinė. Jei nusikaltimas buvo, bet teisėsauga jo neįrodys ir niekas nebus nubaustas? Ką žmonės, kurie žino apie nusikaltimą, pasakys apie tą valdžią ir apie tą teisėsaugą?

***

Pirmoji pusiaukampinė. Jeigu E. Masiulį ir kitus išteisins, tai, nepriklausomai nuo to, kad nusikaltimo nebuvo, purvini niekšeliai vis tiek kalbės: „Papirko… Nupirko… Pagąsdino… Žinom, žinom – visi jie tokie!“

Antroji pusiaukampinė. Petras Gražulis. Bet kurioje byloje visada išlenda tas, kuris sako: „Ar aš nesakiau? (Nors nesakė! – B.B.). Taigi žmonės seniai apie tai kalba…“ Tai žiurkės. Jos tunka kitų sąskaita. Kas matė P. Gražulio straipsnius apie liberalų korupciją, apie E.Masiulio korupcinius ryšius? Kas girdėjo P.Gražulio kalbą Seime apie tai? Deja… Deja, žiurkių daugiau nei reikia ir mano byloje…

***

Ne, politikai, nebeišsisuksite… Teks jums iš esmės spręsti Žmogaus ir Valstybės problemą. Jei to nedarysite, visada maudysitės purve.

Atsakymai

Sokolovas, 2016-05-12 21:49:46

LAIKAS RINKTI AKMENIS…

Mockus yra stambiausias oligarchas. Pagaliau turi būti pradėtos tirti jų visų (kapitalo) formavimosi šaknys.

Laikau, jog Mockų būtina įtarti, apkaltinti, ir tardyti.

Ateina laikas rinki kadaise išbarstytus akmenis…

O Masiulis…Tebūnie taip, kaip nuspręs organai.

Šiuo atveju kažkaip nenoriu išteisinimo…

DovydasG, 2016-05-12 22:56:09

Sokolovai, na ir sovietinis tavo mentalitetas. Itarti, apkaltinti, tardyti? Betruksta kankinti, atimti ir padalinti ar ne? Nenori isteisinimo? Kaip tu gali noreti ar nenoreti? Tu zinai faktus ir aplinkybes?

Negi gali zmogus taip gliaudantis matematikos uzdavinius buti toks, atsiprasau, bukas.

Burgui irgi buka visuomenes dalis uzklikavo etikete nuo pirmosios skandalo dienos ir neabejoju, kad dalis jos irgi kazkaip nenorejo isteisinimo.

Sokolovas, 2016-05-13 05:59:59

DovyduiG:

Dėkui už nekaltumo prezumpcijos išaiškinimą 🙂

Lieku tos nuomonės, kad su D.Mockaus valdomu koncernu reikėtų padaryt tą patį, kas buvo padaryta “Snoro” bankui.

Ir dar. Gal teko matyti filmą “Penktasis angelas”? Ten apie tokius kaip D.M….

Lina, 2016-05-13 10:12:32

Aš tikiu, kad E. Masiulis nekaltas. Gaila, kad tai dėmei nuvalyti žmogaus neatsiras…

Giedrius, 2016-05-13 12:15:34

Yra tik du variantai, kurie veda prie vienos išvados.

Tarkim E. Masiulis kyšį paėmė. Kadangi jis yra (t.y. buvo) partijos pirmininkas, šis veiksmas įgauna ypatingą sisteminį pobūdį. Parodo visos politinės sistemos supuvimo laipsnį, kurioje yra įmanoma paimti tokią pinigų sumą bei ją įsisavinti: juk reikia už tuos pinigus kažką pirkti, kažkam perduoti kažkokias sumas, įnešti jas į banką, atlikti mokėjimo pavedimus ir pan. Vien pinigų paėmimu reikalas nepasibaigia. Turi būti sukurtas tokių pinigų sumų įsisavinimo mechanizmas, t.y. visa sistema.

Kitas variantas. E. Masiulis yra tyras kaip krištolas ir jokių kyšių neėmė. Tuomet vėl gi kyla klausimas, ar teisėsauga galėtų imtis tokių veiksmų, neturėdama 1000% (tūkstančio) procentų įrodymų? Kaip rodo praktika: mūsų šalyje gali. Bet… patys vieni iš savęs be tvirto politinio užnugario ir užsakymo iš viršaus jie to tikrai nedarytų. Jie juk ne savižudžiai. Už šmeižtą galima ir pačiam į kalėjimą atsisėsti, jau nekalbant apie tai, jog būsi išmestas iš darbo be prošvaisčių įsidarbinti. Juk dėmė metama ne šiaip kokiam žmogeliui iš kaimo. Taigi, jeigu egzistuoja toks užsakymų stalas, per kurį galingos šalyje politinės jėgos pateikia užsakymus susidorojimui su neįtinkančiaisiais, tuomet vėlgi belieka apraudoti tokią politinę sistemą, kurioje tai ne tik yra įmanoma, bet ir įgiję sisteminį pobūdį.

Bet kokiu atveju išvada viena: sistema perpuvo. Tolimesnis jos naudojimas gali sukelti neigiamas pasekmes jūsų psichinei sveikatai, dvasinei pusiausvyrai ir asmeninei ekonominei gerovei.

Lina, 2016-05-13 14:31:49

Giedriui:

taip, būtent šitaip. Manau, kad susidorojimas čia, todėl ir ne teisėsaugos tai reikalai, o politinės sitemos perpuvimo ženklas… Bjauru, nes neišsilavinusi tautos dalis nusivils (ir jau nebeatsivils… – t.y. nebepatikės), o šiek tiek ir daugiau išsilavinę matys beprasmybę… Visgi turim TIKĖTI geresniais žmonėmis ir jų reikšmingais darbais 😀

petras, 2016-05-13 15:16:44

Giedriau, nejuokaukit, pinigų įsisavinimas ir politinė sistema nesusiję dalykai. Įvardinkite nors vieną valstybę, kurios pilietis fiziškai negalėtų “legalizuoti” juodų pinigų ?:) bet jum ir tūkstantis procentų (kas yra neįmanoma) normalu 🙂 gal minty turėjot promiles ?

Ingrida, 2016-05-13 15:45:59

petrai petrai, jūs kaip ta mergelės šeima, kuri slapta įrašinėjo p. Burgio pokalbius, visai neturit poetinės klausos ir negirdit potekstės??? A-jai, kaip gaila, niekuomet nesužinosit, kad būna 1000 proc :p

Liūdna, 2016-05-13 15:58:27

O aš manau, kad imti kyšį yra labai žmogiška situacija.

Faktai, kad Masiulis yra sukrėstas ir atsistatydino iš partijos pirmininko ir seimo pareigų, rodo, kad buvo padaryta neapskaičiuota žmogiška klaida.

Liūdna, 2016-05-13 15:59:49

Tai tik žmogiška klaida ir nieko daugiau.

no name, 2016-05-13 16:42:09

no name to Liūdna

Jeigu p. Masiulis įvykdė jam inkriminuojamą veiką (jokiu būdu nesakau, kad tai ir padarė), tai apie kokias čia žmogiškas klaidas galim kalbėti? Taigi jis ne koks neapsiplunksnavęs naujokas politikoje, o patyręs, nuolat akcentuojantis skaidrumą, Lietuvą be šešėlio ir šiaip protingas vyras, populiarios partijos vadovas. Tai jeigu bus įrodyta nusikalstama veika ir teismas priims apkaltinamąjį nuosprendį, daug kam bus didžiulis šokas. Sutikite, kažkaip kai teisėsauga tamposi (kito žodžio ilgi procesai neleidžia vartot) su Pakso ar Uspaskich partijomis, tai nekelia kažkokio visiško politinės sistemos supuvimo jausmo. Nes tos partijos tokios ne visai partijos klasikine politologine prasme. Dabar liūdnai juokaujam – na, mes labiau galim patikėti, kad koncernas galimai galėtų duoti kyšį, bet mums labai sunku patikėti, kad p. Masiulis galimai galėtų jį paimti… Asmeniškai norėčiau, kad tie įtarimai jam nepasitvirtintų. Ir kartu noriu, kad teisėsauga visiškai skaidriai, be jokių spaudimų ar bet kokių kitokių įtakų atliktų šį ikiteisminį tyrimą.

Liūdna, 2016-05-13 18:17:15

no neimas, taigi visos partijos tai darė-padarė, tik reikėjo nepakliūti. Tas prarastas budrumas ir yra žmogiška klaida

Nu, šiai dienai skaidriausia partija yra Karbauskio žalioji. Bet ir jiems ateis laikas -klausymas tiktai kada. Rinkimams prasimanyti pinigų tai reikia, negi depozitines skarbonkes pakelėse rankiosi.

Kodėl valdžia uždraudė legalų rėmimą? Gal tada žmonės matytų kas yra tie suinteresuoti lobistai.

Giedrius, 2016-05-13 18:53:03

Linai: Ingridai: ir kitiems:)

Viena detalė. Dėl to, kad čia ne teisėsaugos reikalai, o tik politinės sistemos perpuvimo ženklas. Ne visai sutikčiau. Nieko neteigsime, tik įsivaizduosime.

Tarkime kažkas nusprendė “suvalgyti” E. Masiulį, nepaėmusį jokių kyšių, ir davė nurodymą teisėtvarkos institucijoms rasti bet kokį pretekstą užvesti jam bylą.

Tačiau, tikrai doras teisėsaugos darbuotojas juk gali ir atsisakyti vykdyti tokius neteisėtus nurodymus. Žinoma, tokiu atveju jis pats rizikuoja būti “suvalgytas”, išmestas iš darbo ar pan. Bet nepaisant to, visada galima pasielgti dorai ir sąžiningai, negalvojant ir nebijant, jog galbūt mane atleis iš darbo ir neteksiu pajamų. O čia dar koks nors kreditas banke paimtas. Kyla mintys kaip reikės išsimokėti? Ir viskas. Žmogus spąstuose. Jis tampa savo baimių vergu.

Štai čia labai tiktų paaiškinimas apie auką, apie kurią žadėjau šiek tiek ankstesnėje temoje parašyti Ingridai.

Nusigyvenome iki tiek, kad labai dažnas tiesiog bijo pasielgti pagal sąžinę. Štai čia galėtų ir turėtų būti paaukota ta auka, kurią kiekvienas pasiryžtų padaryti tam, kad teisingumo mūsų šalyje ir visame pasaulyje būtų daugiau. Nesivadovauti baime ar išskaičiavimu, o tiesiog pasielgti dorai ir pagal sąžinę. Toks poelgis gali pareikalauti aukos: karjeros galimybių, pinigų, ar tiesiog pareigų ir darbo vietos. Tikrai gali. Bet ši auka turi prasmę. Tiesą sakant, tai yra pirmas žingsnis į kažką geresnio ir darnesnio, kai sugebame paaukoti kažką asmeniško tam, kad visiems žmonėms ir viskam kas gyva būtų geriau. Tai ir yra tas matas, kuriuo yra matuojama tikroji žmogaus vertė.

Giedrius, 2016-05-13 19:01:58

Ingridai:

Dar lieku skolingas parašyti apie nuolankumą 🙂

Auras, 2016-05-13 20:44:26

Bet žmonės gerieji, iš kur pas jį tie grynieji tūkstančiai €? Atlyginimai juk pervedami tiesiai sąskaiton. O jei nusiėmė, tai iš kokios sąskaitos?

Inga, 2016-05-13 21:00:42

Paaiškinkt, kas tikit, kad tai susidorojimas.

Jei kyšio niekas nedavė ir niekas neėmė, kaip perpuvusi sistema STT asmenyje tikisi tai įrodyti? Dar suklastos ir įkalčius – pirštų atspaudus, vaizdo įrašus etc.? Kaip galima įrodyti nepadarytą nusikaltimą?

Jonas, 2016-05-14 01:01:03

Mg Baltic akcininkas itariamas daves kysi.

MG Baltic keisti ivykiai ir anksciau.

pipedija.com/index.php/Darius_Mockus

pipedija.com/index.php/Status

Koks likimas istiko MG Baltic Status vadova Vlada Bieliauska ? Nusizude

pipedija.com/index.php/Vladas_Bieliauskas

Koks likimas istiko Gurecki vadovavusi MG Baltic Mitnijai ? Nusizude

xneox.com/spauda/kauno-milijonieri-sutraik-negailestinga-verslo-maina.php

pipedija.com/index.php/Vladas_Bieliauskas

Imoniu peremimai:

Tele 3

http://www.pipedija.com/index.php/Tele-3

Keisti panasus ivykiai su MG Baltic

Mitnija

  1. Latvijos imone

Panaši istorija – ir Latvijoje

KGB, Vilniaus brigados sleifas.

Anokioje MG Baltic priklausančioje įmonėje “MV Investicija” dirba vienas iš didžiausių Vilniaus Brigados intelektualų Davidas Kacas, bent jau prieš porą metų spauda apie tai skelbė.

pipedija.com/index.php/Davidas_Kacas

Informacija is Pipedija.com ir kitur, rimti dalykai humoro forma, faktus galite tikrinti ir kituose saltiniuose

Sokolovas, 2016-05-14 06:41:35

Siūlai turi tiestis į Mockų, kurio koncerno istorija ilga bei prieštaringa.

Kodėl Daktaras nuteistas, o Mockus vaikšto laisvas?

Matilda, 2016-05-14 09:17:56

Sokolovui: Mockus turi daugiau pinigų ir įtakingų draugų.

Jonas, 2016-05-14 10:09:14

Is Lietuvos istorijos

STT sulaike:

Sakiu mera

Radviliskio mera

Alytaus mera

Druskininkų žemėtvarkininkų vadovę Vitaliją Balčienę

Google stt sulaike

Kokie tu sulaikymu rezultatai ? 🙂

Burgis, 2016-05-14 10:16:31

Jonui: Gana. Reikia jausti saiką…

Jonas, 2016-05-14 10:18:55

MAIRONIS. 1891m. Eilerastis publikuotas pries 125 metus.

Is istorijos reikia mokintis, rodos praeity buvo blogai, o dabar gerai, juk ne 1991 dabar, juk mes patobulejome. O ka sako 1891 m.eilerastis ?

SENELIO SKUNDAS

Ne taip senovės tėvai gyveno,

Kaip skurstame vargšai šiandieną.

Paklausk, jei nori, tėvučio seno,

Ar neina blogesniai kas dieną?

Ne tiek gal turtų tada turėta,

Ne tiek ir dubas išbranginta;

Bet savo Žemę daugiau mylėta:

Amerikon nesidanginta.

Nebuvo laisvės, bet neregėta

Nei tiek be drausmės ištvirkimo;

Nebuvo rasto, bet negirdėta

Nei tokio bedievių, dūkimo.

Nelengvą nešė po ponais naštą

Valstietis, retai nusiminęs;

Bet dainos skrido po visa kraštą,

Skambėjo linksmai sutartinės.

O girios, girios!.. atmint malonu:

Jos buvo Dievo, ne dvaro:

Jos slėpė žmones ne tik nuo ponų:

Nuo dvaro, nuo maro ir karo.

Ne taip senovės tėvai gyveno,

Kaip skurstame vargšai šiandieną;

Paklausk, jei nori, tėvučio seno,

Ar neina blogesniai kas dieną?

Jonas, 2016-05-14 10:20:00

Pritariu. Uzbaigiu eilerasciu. Aciu.

Ingrida, 2016-05-14 13:36:08

P. Burgiui:

,,Kartais Dievas leidžia kam nors nukirsti šaka, kurios užsispyrusiai laikomės, kad suvoktume turį sparnus” (Bruno Ferrero). Ar nemanot, kad Jūsu (ne visos nosinės klaviatūroj, atsiprašau) sukurta unikali gimnazija buvo tik tarpinė stotelė? pažiūrėkit, kiek dvasios šviesuliu, kiek šviesuomenės Jūs pritraukiat! Paskui Jus eitu minia, ir ne runkeliu, ir ne korupcininku, ir ne besmegeniu klerku. Eitu grynuoliai! Jau eina – jeigu nepastebėjot! O Jūs vis dar ieškot nišos savirealizacijai? Bijot? Praėjot ugnį, vandenį, varines triūbas ir dar kažko bijot? Turit ir gebėjimu, ir parako – kelkit Lietuva iš pelenu!

Burgis, 2016-05-14 14:03:03

Ingridai: jau keliu, keliu… Tik dar taip ne visiems matomai keliu. Bet tikiuosi, kad įsibėgėsiu.

Ačiū Jums už gerus žodžius!

Liūdna, 2016-05-14 14:11:18

Jonui:

čia tai eilėraštis, tokio Maironio kūryboj nebuvau girdėjus…Gal jis nelabai rimuojas, bet vertas tuo, kad yra tikra Nostradamo, Mikaldos ar Vangos pranašystė.

Sokolovas, 2016-05-14 14:59:27

AKADEMINIS BANDITIZMAS

Iš NEC standartizuoto testo, skirto aštuntokams:

“Lygiašonio trikampio ABC kraštinės AB ir BC lygios, trikampio perimetras lygus 32 cm,

kraštinės AC ilgis lygus 18 cm, ∠C =35º.”

(tokio trikampio, kurio kraštinės 18, 7, 7, Gamtoj neegzistuoja).

Ingrida, 2016-05-14 15:10:37

Aga, antrokai irgi gavo uždavinį, berods, 27 apie futbolo treniruotes ir įvarčius, niekas nežino, kaip išspręst

Ingrida, 2016-05-14 15:21:49

Ups, ketvirtoku uždavinys…

Sokolovas, 2016-05-14 15:42:01

Ingridai: Ten nors klaidos nėra…

1+3+2+4+2=12 .

Ingrida, 2016-05-14 18:36:50

Jei Jūs taip sakote… Vadinasi, žiopliai tie ketvirtokai 🙂