Beveik tikra istorija

image

Lukas yra švelnus ir jautrus aštuonerių metų vyrukas. Neseniai Švedijoje mirė jo vienas senelis, tai dabar kitas senelis Lietuvoje moko Luką vyriškumo ir drąsos.

*

Palangoje daug pramogų, ekstremalių vaikams potyrių. Po maudynių pramogų baseine, skraidymų į dangų nuo batuto, filmo 5D kine mažoji Luko sesutė naktį susapnavo baisų sapną ir ėmė verkti. Visi keturi anūkėliai tame kambaryje atsibudo, bet nuraminti vėl užmigo. Ne, Lukas neužmigo, jam pasidarė nejauku, kad sesutė kažko išsigando, ir jis nuėjo miegoti į tėvelių kambarį…

*

Praėjo kelios dienos. Lukas vis galvojo, kad turėtų būti drąsesnis, laukė progos, kad galėtų įrodyti savo drąsą. Ir proga pasitaikė!

*

Naktį Lukas išgirdo – kažkas kieme cypia. Visi vaikai ramiai miega, bet Lukas negali užmigti – jam rūpi, kas ten cypia.

Palangoje net naktį nebūna tamsu, todėl Lukas įsidrąsino. Pakilo iš lovos, nusileido laiptais iš antro aukšto, atsirakino duris, išėjo į kiemą. Cypimas tai nutyla, tai vėl pasigirsta…

Lukas pasuko už namo kampo ir pamatė – šiukšlių konteineris nugriuvęs ir jo dangtis prispaudęs žiurkės uodegą! Didelės žiurkės! Todėl žiurkė ir cypia.

*

– Būk drąsus, būk drąsus! – mintyse sako sau Lukas ir supranta, kad dabar proga įrodyti, jog jis drąsus.

Bet ką daryti su žiurke? Užmušti? Kuo užmušti? Ir kodėl užmušti?

Palikti prispaustą? Kodėl žiurkė turi kankintis?

*

Lukas sukaupia visą drąsą, visas jėgas ir paverčia konteinerį. Žiurkė ištraukia uodegą ir nudumia iš kiemo. Daugiau nei ji, nei jos giminaitės čia neateis…

*****

Dabar mes važiuosime į insektariumą. Dvi mažosios anūkėlės jau visą savaitę dėžutėje augina vikšrą. Rado jį lauke, parsinešė, įdėjo į dėžutę, įdėjo salotos lapą ir augina. Kiekvieną rytą vikšrą pamatuoja liniuote ir džiaugiasi, kad vikšras greitai auga. Mergaitėms labai smalsu, kada vikšras virs drugeliu.

Atsakymai

Juozas P., 2016-07-15 11:29:21

Puikiai VASAROS istorijai:

Vivaldi Summer Hip-Hop Remix

https://www.youtube.com/watch?v=el_Hy4eCt1s

Elena, 2016-07-15 15:09:09

Visai ne į temą.

Atleiskit.Bet norisi pasakyti tik ką perskaitytas mintis.

“-Šiandien aš kalbu apie tikrą didelį žmogų…Mes gyvename išsigandę…nepripažįstame savo klaidų… Mums visada kas nors kaltas.nes užslopiname savo sąžinę. Tačiau aš tikiu, kad ją turime, kiekvienas žmogus….”

Į klausimą-ko niekada negalėtu padaryt?

Atsakymas:

“-apgauti, pavogti,išduoti.”

Iš interviu su Eimuntu Nekršiumi

Bųkim nuiširdūs ir atviri..,.taip lengviau…ir prasmingiau.

Atsiprašau, jei ką kiek įžeidžiau…

Andrius-2, 2016-07-15 18:31:19

Elenai:

tarp kitko, tai R. Tumino žodžiai.

Abu dideli režisieriai.

Bet labai skiriasi prasmė, priklausomai nuo to, kas sako. Ir tikėjimas tai žodžiais.

http://kultura.lrytas.lt/scena/r-tuminas-kol-kas-nepripazista-kad-jo-gyvenima-valdo-likimas.htm

Elena, 2016-07-16 12:28:50

Atsiprašau Andriaus-2 ir visų kitų. Tai tikrai R. Tumino žodžiai iš Andriaus-2 nurodyto adreso. Ačiū Andriui-2 už pastabumą.