Black tie

Black tie yra tas aprangos kodas, kuris man skelbia – bus draugų! Bus smagu. Bus vakaras, kurio lauki ir po kurio ilgai ilgai apie jį galvoji. Bus ta gyvenimo stotelė, kuri primins visas iki šiol buvusias black tie stoteles. Jų dar tiek nedaug… Nes mes nepiktnaudžiaujame ta apranga. Bet kokie įspūdžiai iš kiekvieno tokio sambūrio!

*

Dabar galvojame apie rugsėjo trečiąją Verkių malūne. Apie Reginos (karalienės, jei kas nemoka užsienio kalbų…) šventę. Dešinėje – tie trys vyrai, kurie dainavo (giedojo?) „Pas’vartyk, antela“ nedidelėje bažnytėlėje netoli Stokholmo. Gal dar pažįstate turinčių panašios patirties? Kairėje – jų žmonos. Ne šiaip sau moterys, o visos – žmonos ir močiutės! O juk tokios jaunos, tokios gražios! Kitaip jos negali – juk black tie vakaras…

*

Taip, mes būname pavargę, mes būname liūdni. Mes kartais jau net sergame… Bet niekada – black tie vakarėliuose! Tebus jų nedaug, bet reguliariai.

Atsakymai

D., 2011-09-08 10:07:15

sprendžiant pagal nuotrauką, tai ne visi laikėsi to aprangos kodo 🙂

Burgis, 2011-09-08 10:16:39

D.: taip, vienas yra bohemos atstovas, jam galima…

D., 2011-09-08 10:29:11

Burgiui: bet yra ir viena dailiosios lyties atstovė 🙂

Burgis, 2011-09-08 10:47:14

D.: „black tie“ kodas moterims suteikia žymiai daugiau laisvių nei vyrams. Tos laisvės dar padaugėja, jei renginys nėra oficialus. Tos laisvės dar padaugėja, jei moterys yra brandaus amžiaus…

D., 2011-09-08 11:56:32

Burgiui: žinoma nesu didelis aš tų aprangos kodų specialistas, tuo labiau jei tas renginys neoficialus 🙂 Beje man atrodo tų laisvių yra apylygiai – http://www.laikas.lt/lt/info/376/aprangos-kodai-arba-kaip-nepasiklysti-vertime/

P.S. žinoma nesakau jog būtinai jų reikia laikytis, juk kiekvienas turim savo stilių, kuris geriausiai mums tinka 🙂

Vaiva, 2011-09-08 16:09:33

Kaip sakoma, kiekviename renginyje būna balta antis. Čia aišku perfrazuota :), bet žiūrint į šia nuotrauką matosi, kad ten jų buvo ne viena :). Kaip sakoma kodas sau, rūbai sau :).

Burgis, 2011-09-08 19:35:01

Women’s dress for black tie occasions can vary to a much greater extent, ranging from a cocktail dress that is at or below the knee to a long evening gown, determined by current fashion, local custom, and the occasion’s time. (Wikipedia)

***

Bet aš jau niekada nesureikšminsiu moterų aprangos… Tik taip, kaip jau čia esu skelbęs:

***

Šilkas be garso nuslysta nuo marmuro rausvo ir balto…

Šilkas nukrinta po kojom, o aš suklumpu ir kartoju:

Palauk! Dar palauk, dar palauk, dar palauk, dar palauk…

Nemoku, bijau, nedrįstu prisiliesti prie savo gyvenimo naujo,

O ir tau, aš žinau, dar drovu tų žiedų purpurinių įkaitusio kraujo…

Ne užuomina tai, o jau pažadas rimtas ir tvirtas,

Nes tu man paskirta, o aš tau nemariųjų paskirtas.

Jovita, 2011-09-08 21:53:04

Labai idomu paskaityti Wikipedia apie black tie formalumus… Bet, mano nuomone, svarbiausia nuoroda “black tie” kvietime yra renginio nuotaika:)