Brūzgynai? Tik žmonės…

kaipkalnas

*

Ankstyvą rytą pažvelgiau pro langą – kaip kalnas!

Gėrėtis gali iš tolo, o jei reikėtų brautis pro tokį snieguotą tankumyną?

Niekai! Gamta gali sukurti kliūčių, bet visos jos įveikiamos: kalnai, miškai, dykumos, upės…

*

Visai kas kita tie brūzgynai, kuriuos sukuria žmonės. Biurokratiniai brūzgynai. Teisiniai brūzgynai. Amoralumo brūzgynai. Pavydo brūzgynai… Kasdien milijonai žmonių braunasi pro tuos brūzgynus. Aš – pro tavo, tu – pro mano. Šis – pro to, anas – pro ano. Rungtynės: kas geresnį brūzgyną sukurs, kas greičiau ir išmaniau pro tą brūzgyną prasiverš.

*

Vieni kliūtis kitiems kuria sąmoningai, kiti – iš nemokšiškumo. Vėl ir vėl prisimenu savo mokslo vadovės, profesorės Genovaitės išmintį: „Anoks čia mokslas pačiam pasistatyti kliūtį ir per ją peršokti?“

*

Vėl diskusijos verda – kaip jie pateko į Seimą? O ką aš sakiau? Rinkimų sistema yra tokie brūzgynai, kad kaip tik tokie patektų ten, kur jie labai nori…

Vėl diskusijos verda – Trumpas su Putinu ar prieš Putiną? O ką aš sakiau? Kol „visa valdžia – nuo Dievo“, tol bus kaip faraonų laikais – vienas žmogus lemia daugiau nei milijonas žmonių.

Vėl diskusijos verda – kiek ji uždirba, kiek jis uždirba? O ką aš sakiau? Kol neatskleisite didžiosios paslapties, kaip valstybė paskirsto biudžetinius atlyginimus, tol kažkas uždirbs tiek, lyg turėtų tris galvas ir penkias rankas…

*

Tai ir vėl pamokysiu: spjauk! Nekurk brūzgynų, bet ir nesiveržk pro kitų sukurtus brūzgynus, lyg už jų būtų šviesioji ateitis. Va – šviesioji ateitis! Už mano lango saulutė šviečia! Šaldytuvas pilnas maisto, spintoje dar yra drabužių, bute šilta ir jauku (rekuperatorių pataisė…), o iki pensijos gavimo – visada mažiau nei mėnuo!

Atsakymai

skaitytojas, 2017-01-16 13:55:59

Manau,JAV sistema nelabai primena faraonų laikus -yra Senatas,Kongresų rūmai,ne tik prezidentas. O ir pats Trumpas yra pasakęs, kad nori girdėti iš pretendentų į valstybės sekretorių (ministrų) postus jų asmenines, o ne su jo (Trumpo) nuomone sutampančias nuomones.

http://www.politico.com/story/2017/01/trump-support-nominees-different-positions-233579

Burgis, 2017-01-16 14:14:43

skaitytojui: palyginkime Anglijos karalienės, Vokietijos prezidento ir JAV prezidento reikšmingumą pasaulio įvykiams…

skaitytojas, 2017-01-16 14:24:06

JAV yra prezidentinės demokratijos valstybė, o Jungtinė Karalystė ir Vokietija yra parlamentinės demokratijos valstybės,todėl JAV prezidento galios didesnės,negu Anglijos Karalienės (nors Jos Didenybė yra ir Britų Sandraugos šalių valdovė) bei Vokietijos prezidento.

Burgis, 2017-01-16 14:34:57

skaitytojui: taigi aš tai ir sakau… Kodėl XXI amžiuje negalime atsisakyti faraonų?

petras, 2017-01-16 15:22:17

didesnei daliai žmonių tinka “faraonai”, tai kodėl reikėtų jais atsikratyti ? paprastas atsakymas į paprastą klausimą.

petras, 2017-01-16 15:22:38

t.y. klausimas į klausimą

Amber, 2017-01-17 12:19:47

Bronislovui. Pritariu jūsų paskutinei pastraipai. Kaip SEL’as sako savo dainoje(Laužau standartus): neiįtelpu į šias sienas, kurias statė svetimi… Reikia mėgautis gyvenimu ir gyventi savo gyvenimą. Kai dirbi svetimam – šluostai svetimo užpakalį, o kai įkuri verslą – paskiri savo gyvenimą kitų užpakalio šluostymui. Mes beveik trečdalį gyvenimo(kasdien darbe po aštuonias valandas) paskiriame svetimų problemoms spręsti. Reikia daugiau laiko skirti sau, savo gyvenimui, savo pomėgiams, savo šeimai, savo draugams ir kaimynams.

Skaitytojui. JAV yra valstybė, o JV yra korporacija. Didžioji Britanija yra valstybė, o Jungtinė karalystė yra korporacija. Rusija yra ne valstybė, o federacija. Lietuva yra korporacija, o Lietuvos respublika yra valstybė. Brūzgynai yra dėl to, kad žmonės nebesusigaudo, kur reikia vadovautis korporacine teise, o kur valstybine teise. Todėl Lietuvoje konstitucija beveik negalioja.

Dalius, 2017-01-17 14:09:13

Ieškai, “Amberi” sąmokslo teorijų ir gyvenimo prasmės?:)

Amber, 2017-01-17 14:12:05

Užduotis visiems: paimkite naujausią žemėlapį ir suraskite Didžiąją Britaniją arba Jungtines Amerikos Valstijas.

Nėra? Dvi valstybės dingo nuo žemėlapio ir niekas nepastebėjo? O dar baiminamasi dėl BREXIT’o…

petras, 2017-01-17 15:12:14

Amber, mažumėlę susipainiojai.

Jungtinės Amerikos valstijos niekur nedingo. tiesiog tos valstybės pavadinimą visada buvo galima trumpinti iki jungtinių valstijų pagal susitarimą ar nerašytą taisyklę ar pan. čia jau istorikų gal kokių reiktų klausti. Žemėlapių yra visokių ir su usa ir su us užrašu. dabar gal madingiau (moderniau) ir paprasčiau tapo rašyt u.s. gal kad žmonės nemaišytų su žemynu, nes kad ir raštingi tapo, kartais neskiria paprastų dalykų. didžioji britanija ? senai tokios valstybės nėra. čia tas pats, kas klaustum kur dingo LDK ir kodėl vietoje LDK liko tik lietuva ?:D

dabartinis united kingdom susideda iš didžiosios Britanijos ir šiaurės airijos, didžioji britanija susideda iš anglijos, velso ir Škotijos.

dar yra teritorijų, kur tipo valždioj kaip ir karalienė (u.k. valdžia gal dalinė gal pilna) tolimos teritorijos – salos ramiajame vandenyne, Gibraltaras ir pan. ir dar nemažai salų įeina, kurios yra aplink britų salyną. kaip visas šitas darinys vadinasi jau nežinau.

vnž. kitą kartą Amber pasidomėk pats ir nereiks kvailų užduočių kitiems siūlyt. juk interneto amžius 🙂

petras, 2017-01-17 15:14:42

Amber, trumpiau tau užduotis: susirask naujausią žemėlapį ir surask Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę. nepastebėjai kur dingo ?

Amber, 2017-01-17 21:11:44

Petrui. Kodėl sakai, kad Didžiosios Britanijos senai nėra? Juk Didžioji Britanija nori išeiti iš Europos sąjungos, o ne Jungtinė Karalystė.

Esencija, 2017-01-17 21:56:23

“Lietuva yra korporacija, o Lietuvos respublika yra valstybė” Amber.

Kvailiau sugalvot turbūt negalima. Va tokie gudručiai ir sukuria brūzgynus.

miklis, 2017-01-18 04:51:45

Juokas juokais, tokiais tempais vystantis politikai akurat galima tapti iš respublikos kokia nors jungtine korporacija.

petras, 2017-01-18 08:12:33

Amber, didžioji britanija yra buvo ir bus. nes tai tam tikros teritorijos (šalies) pavadinimas. oficialios valstybės pavadinimu didžioji britanija senai nebėra.

nors pavyzdžiui olimpiadoje dalyvauja būtent didžioji britanija – t.y. be šiaurės airijos. futbole dalyvauja anglija, velsas, škotija ir š. airija atskirai. na įsivaizduok, kad fiba leidžia europos čempionate žemaitijai ir likusiai lietuvai dalyvauti kaip dviem atskirom komandom. bet tokia valstybė, kaip žemaitija neatsirastų.

Esencija, 2017-01-18 13:20:21

Šitą temą apie brūzgynus ( patikslinčiau: socialinius brūzgynus) labai gerai iliustruoja paskutinis topinis skandalas apie Seimo narės G.Kildišienės vairuojamą automobilį. O viskas prasidėjo nuo kažko nepasidalijimo…Buvo kažkada įžeistos kažkokio politikėlio iš Panevėžio ambicijos ir vat atėjo laikas keršto valandai. O tada jau viskas pagauna eigą, kaip sniego gniūžtei riedant nuo kalno.

Tai ar dabartinė mūsų išrinkta valdžia vėl negalės dirbti mūsų visų labui, o tiktai AIŠKINTIS, AIŠKINTIS ir dar kartą AIŠKINTIS apie tarpusavio santykius (tame tarpe ir lytinius)? Tą visą brūzgyną kursto žiniasklaida. Na, komercinė žiniasklaida, kaip geltonoji- tiek to, bet labai blogai vertinu LRT kanalą, išlaikomą mūsų visų, ir kai jo misija yra telkti žmones ir palaikyti jų išsirinktą valdžią, paleidžia kažkokiam šeimininkui pavaldų bulterjerą Jakilaitį …… Taigi, pamąstykim.

Sokolovas, 2017-01-18 13:39:17

G.KILDIŠIENĖ…KILDIŠIENĖ…KILDIŠIENĖ…

Dar niekada žiniasklaidos priemonės nebuvo tiek “užsiciklinusios” ties vienu asmeniu…

Į dieną po keliasdešimt straipsnių…

Dabartiniai didžiųjų portalų žurnalistams būdingas papūgos, gal net sugedusios plokštelės mentalitetas.

Jau nesinori net žiūrėt tų portalų…

Jau kelias dienas “viskas apie ją ir tik truputį apie orą”.

Esencija, 2017-01-18 13:40:24

Prie visa ko pasvarstykim kur didesnė blogybė, ar kad linksniuojamoji G.K. komandiruojama su kitais parlamentarais į US, ar kad kažkokia, jau etatine tapusi, vietoj darbo išvažiavo išvažiavo į Afriką paraliuot?

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/a-bilotaite-del-ralio-afrikoje-praleido-seimo-posedzius.d?id=73479444

Burgis, 2017-01-18 13:46:58

Esencijai: Man taip ir norisi sušukti kaip džihadistui: „Dievas yra didis!“ Aš suprantu, suprantu, kad G.Kildišienė Jums šimtą kartų svarbesnė už mane, todėl ir stojate jos ginti, o mane palikote nė kiek ne menkesniame brūzgyne su šlykščiais šios Žemės padarais…

*

Kai „išlenda“ tokios istorijos, kai žurnalistai ima persekioti net tuos, kurie leido, skatino persekioti mane, kai matome, aiškiai matome supuvusią visuomenės struktūrą, aš sakau: „Dievas yra didis!“

Sokolovas, 2017-01-18 13:52:04

Esencijai:

Na, aš už juos nebalsavau, vilčių su jais nesiejau, ir nesieju. Dar prieš rinkimus čia rašiau- man JIE nereikalingi.

Žiūriu į juos kaip į išlošusius milijoną. Todėl viską turi, visur važinėja…

Milijoną išlošt, aišku, sunku. Bet…Ar lengva patekti į Seimą? Reikia nuo jauno amžiaus mokėt laiku pakalbėt, laiku patylėt…Prisiplakt prie “perspektyvios” partijos, numatyt, “kaip korta guls”…

Reikia mokėt visą tą meną…Tai- nėra lengviau, negu išlošt milijoną, ar gaut palikimą nuo tetulės iš Brazilijos…:)

Taigi, tegu važinėjasi! Tik tegu ekrane nesirodo, tegu gyvent nemoko…

Esencija, 2017-01-18 14:05:47

Gerbiamas Burgi, atsisėskit ant nusiraminimo kėdutės, -prašau 🙂

Kildišienė tikrai nėra svarbesnė už Jus. Čia yra tik savaitės topas, kuris netrukus užsimirš, bet kai kam žalą padarys negrįžtamą. Taip buvo ir su Jumis. Pasivaikščiokim po tuos “brūzgynus” – laukiam Jūsų istorijos tęsinio.

Burgis, 2017-01-18 17:28:11

Esencijai: ne, neatsisėsiu! Kol Lietuvoje bus tūkstančiai abejingų bukagalvių, dešimtys tūkstančių „balsuojančių kojomis“ – neatsisėsiu! Jei nors kelias dešimtys iš tų tūkstančių išmokysiu gyventi oriai ir nepasiduoti niekšams – mano misija gyvenime bus atlikta. Ar Jūs būsite tarp tų kelių dešimčių?

Amber, 2017-01-18 19:04:08

Petrui ir Esensijai. Man tai klasika, kai žmonės nedarę namų darbų yra teisūs. Filosofavimai ir nuomonių reiškimai apie brūzgynus nėra blogai, bet kartais būtų gerai juose pasikapstyti.

Bronislovui: https://www.youtube.com/watch?v=UQfRdl3GTw4

Burgis, 2017-01-18 20:09:01

Amber: ačiū, alegorija gerai parengta, bet tai tik alegorija… Aš suprantu tuos senovės išminčius – ir jie norėjo suprasti daugiau, nei mato, jaučia. Bet aš žinau supratimo ribas – man ramiau.

Amber, 2017-01-19 19:04:49

Nesu koks išminčius ar visąžinis, bet noriu paprieštarauti jūsų teiginiui, jog tai tik alegorija. Kuo daugiau aš stebiu ir domiuosi pasauliu, tuo labiau suprantu, jog visas pasaulis yra valdomas vadovaujantis būtent šita Uolos alegorija. Tai yra labai didelė ir plati tema, todėl net nebandysiu aiškinti, bet pabaigai parašysiu citatą iš Filosofijos atlaso(Alma littera, Vilnius, 2000, 39 puslapis): “A. N. Whiteheado požiūriu, visa Vakarų filosofija tėra kaip “pastabos Platono paraštėse”.”

petras, 2017-01-20 08:09:42

Amber, o kas yra valdovas pasaulio ar jis nežinomas niekam ?