Buvau ir ten, ir ten…

Vakar kėliausi penktą ryto. Važiavau į seminarą. Vienos Kaišiadorių rajono mokyklos mokytojai pakvietė. Iki Pravieniškių buvo netoli…

Gėrėjausi tais mokytojais. Džiūgavau dėl to, kai jie vertino mano seminarą. Sukaupiau gėrio tiek, kad po pietų Kaune vykęs teismo posėdis jau nieko manyje pakeisti nebegalėjo…

***

Tik nepagalvokite, kad dabar prašysiu paguodos! Ta byla jau niekam nebeįdomi. Tiesa, vakar teisme sėdėjo BNS žurnalistė, virtualioje erdvėje šmėstelėjo žinutė… Bet man svarbesnė buvo salėje sėdėjusi Mokytoja, buvusi mūsų dukros klasės auklėtoja. Baigiamojoje kalboje norėjau padėkoti tai nuostabiai moteriai, bet… ašaros užspaudė  gerklę.

***

Tai su jumis pasidalysiu tik vienu įspūdžiu.

Kodėl ir vakar Adžgauskai ir prokororas norėjo, norėjo, norėjo, kad nebūčiau išteisintas?! Jolanta Adžgauskienė perskaitė gal dešimties, gal penkiolikos puslapių kalbą. Pati pasirašė ar kas nors parašė? Tai nesvarbu. Kodėl tie vargšai tėvai negali suprasti, kad kuo ilgiau ta byla tęsis, kuo griežčiau mane nubaus (jau nubaudė – žiauriai!), tuo žiauriau bus nubausta jų dukra ir jie patys?

*

Prokuroras Osvaldas Stadalius skaitė vieną pluoštą popierių, skaitė kitą pluoštą… Skaitė, skaitė, skaitė! O juk tai jis prieš pusantrų metų pasakė „tai gal jus išteisins?“, kai aš pamačiau jį pirmą kartą, kai po ikiteisminio „tyrimo“ jis man įteikė kaltinamąjį aktą ir aš jam pasakiau: „Kaip jūs toliau gyvensite?“ Tai ką, dabar jau mirk gyvenk jam reikia, kad mane nuteistų?

*

Ką tas apeliacinio teismo sprendimas gali pakeisti?

Mano gyvenime – nieko! Niekas man nebegali grąžinti mano darbo, mano Gimnazijos, turėtos sveikatos, namų Kaune.

Ką tas apeliacinio teismo sprendimas gali pakeisti Adžgauskų gyvenime, Stadaliaus gyvenime, teisėjos Birutės Drozdienės gyvenime, tyrėjos Robertos Balžekaitės gyvenime? Nieko! Jie pasirinko, jie padarė ir jie save nubaudė. Iki gyvos galvos.

Atsakymai

j.m., 2016-03-24 12:13:15

kairtais atrodo, kad Jūs vis dar naiviai tikitės, jog jie atsipeikės, susivoks… Kaip sliekui nėra duota bėgioti, kurmiui neduota žvelgti į debesis, taip ir tiems neduota, nes jiems -nereikia.

petras, 2016-03-24 14:16:26

Nieko. nuais pas kunigą išpažinties ir jiems nuodemės bus atleistos 😀 hahaha

Rūta, 2016-03-24 17:32:05

Niekur jie neis, tokie neturi kitų dievų, tik save patį :(.

O Jeseninas originale skamba daug geriau ir net sakyčiau prasmę kiek kitokią turi… “Все пройдет, как с белых яблонь дым”…

Direktoriau, viskas baigsis gerai. Tiksliau, net nesvarbu, kaip baigsis, mes žinom, kad to iš viso neturėjo būti. Stiprybės ištverti procesą…

Vilkas Pilkas, 2016-03-24 17:48:45

Gerb. autoriau,

– nešvaistykite tiek dėmesio žmonėms kurie pasmerkti išnykti istorijoje kaip dūmai (kad ir kiek nuo tų dūmų dabar akys ašarotų). Spėju, jau kitą pavasarį tai bus tik statistiniai įrašai purvinos institucijos tabelyje – galbūt šalia J.Adž. ir V.Adž. atsiras P.Adž. įrašas (ten jiems ir vieta)

– švaistykite savo dėmesį nemokamo sūrio projektui, kiek tik jėgos leidžia. Esu tikras, kad visos video-pamokos gyvens bent jau iki artimiausio Žemės susidūrimo su asteroidu. Net jei/kai projektas taps komerciniu, šimtai “pradedančiųjų matematikų” vėpsos į Jūsų video-pamokas bandydami suprasti ar prisiminti logaritmo prasmę (o kai galų gale e-mokinio pilkąsias ląsteles aplankys nušvitimas – “logaritmas” sąmonėje taps neatsiejamas nuo žilo mokytojo, t.y. Tamstos). Tuo tarpu video įrašai saugiai gulės tūkstančiuose skaitmeniniu kopijų, kuriomis patys to nežinodami rūpinsis visokių linkomanijų “piratai”. Juk akivaizdu, kad į išmanų telefoną nusikopijuoti kelis nemokamus megabaitus video-matematikos (kurią dėsto charizmatiškas mokytojas vanago žvilgsniu) yra kur kas skaniau negu pirkti “sausą” knygą “Matematika gimnazistams, Bronislovas Burgis” už 12,99…

P.S. atsiprašau už epitetus

Burgis, 2016-03-24 19:53:57

Pilkam Vilkui: va, čia tai komentaras! Ačiū, ačiū! Gražių Jums švenčių 366 dienas per metus!

iš šalies, 2016-03-25 09:06:44

O kodėl Jolanta Adžgauskienė skaito teisme kalbas? Argi Paulina vis dar nepilnametė, kuri pati savęs negali atstovauti?

burgis, 2016-03-25 09:13:10

iš šalies: tai dar ne pats keisčiausias dalykas tame procese…

Paulius, 2016-03-25 09:53:13

Gyvenimas yra gražus tiek, kiek mes patys norime jį matyti ir matome. Pavasaris – tai laikas, kai visi praėjusių metų sunkumai ir liūdesys turi atsitraukti ir duoti kelią džiaugsmui, grožiui, meilei.

Linkiu Jums gražių švenčių ir artimų žmonių šilumos. Su Pavasariu!

Vytautas, 2016-04-18 01:40:06

Jūs ėmėtės pavojingiausio darbo, ėmėtės jaunų žmonių sielų, o tai sistemos prerogatyva. Kai Jūsų darbas ėmė duoti vaisius, sistema visu žiaurumu atsigręžė prieš Jus. Daugelį tūkstantmečių galiojančios tvarkos dar niekam nepavyko pakeisti, nors daugelis bandė. Aš manau, kad šie bandymai ir yra Žmogaus sielos kopimas aukštyn.