Čia Kaunas. Čia pralaimima…

*****

Ar čia dėl to taip niūriai, kad pralaimėjome! Visai ne!

*

Bet… Kažko Kaunas nemoka… Kažkaip nesuderinta žmogus ir verslas. Kažkodėl manau, kad arenos perspektyvos – niūrios.

Bet ir Kaune galima gyventi!

Atsakymai

Burgis, 2011-09-15 08:51:05

Smalsu, kaip vertinate tokius įspūdžius…

4vejininkas, 2011-09-15 09:11:41

Viduje, dar nebuvau todėl negaliu nieko pasakyti, bet išorė nėra įspudinga kaip rodė iš paveiksliukų kokia bus, kažko labai nuoga ir trūksta. Viduje iš paveiksliukų irgi atrodo ne viskas įrengta ir pabaigta. Bet turiu abonimentą į žalgirio rungtynes, tai teks pabuvot ir viduje.

Išvis šis čempionatas išpustas burbulas!!! Žadėtų milijonu i biudžetą tikrai nepritrauks, nes gi viskas trunka trumpai, pralaimi ir važiuoji namo ko čia sėdėti…

O apie teiginį “Kažko kaunas nemoka”, galiu pasakyti, kad jie nesugeba išmokti…Jie moka tik pateisinti savo interesus… Jie moka tik prastumti,prasukti,sujungti, pastatyti, pirkti, parduoti, bet viską savo labui o ne žmonių miestiečių gerovei… Kodėl kiti miestai, kitų valstybių daro kitaip ir jiems gaunasi ?

petras, 2011-09-15 09:13:29

Šiaip jokių gėrimų neleidžia įsinešt praktiškai į visus sportinius renginius dėl to, kad alkogolio neįsineštumėt 😉 dėl automobilių taip pat amžina problema visur, todėl geriausia atvykt pėsčiomis arba palikt automobilį daug atokiau nuo arenų ar stadionų. o gelda dėl patogumo daroma, nes jei būtų tik kabinos, tai galit ir nesulaukt po to savo eilės, o tai jau būtų negerai 🙂

o pačios varžybos buvo intriguojančios, bet ne kokybiškos. nugalėjo tie, kurie norėjo labiau nugalėt.

petras, 2011-09-15 09:20:48

beje, asmeniškai didžiausią įspūdį paliko Lietuvoje Dariaus ir Girėno stadionas. kai būni tribūnose “pirmame” aukšte, o virš tavęs balkone sirgaliai pradeda šokinėt, tai gelžbetonės konstrukcijos virš galvos pradeda judėt bene pusės metro amplitude 🙂 aišku perdedu, bet vis tiek pasijunti labai “jaukiai”.

Pentium100, 2011-09-15 10:00:40

Arenoje tuščių vietų buvo tikriausiai todėl, kad bilietai buvo į abi rungtynes iš karto. Atėjo slovėnas, pasižiūrėjo kaip jo komanda pralošia ir išėjo, o į jo vietą jau niekas negali ateit.

Dar įdomiau buvo su užkandžiais. Per Ispanijos-Slovėnijos rungtynes juos įsinešt į savo vietą galima, o per Lietuvos-Makedonijos rungtynes – jau nebe. Rezultatas – krūva apgautų žmonių besistengiančių kuo greičiau suvartoto turimus užkandžius/gėrimus, kad galėtų žiūrėti trečią kėlinį.

Vaiva, 2011-09-15 11:26:16

Vis atai tinka ir Siemns’ui, dukra buvo su prancūzais rungtynėse, kurias irgi pralaimėjo mūsiškiai, ten bilietai visai dienai buvo bet žiūrėjo dvejas, daug gražių akimirkų aikštelėje, nemažai svetimšalių, gražūs šokiai pertraukose, kurių TV žiūroms nelemta išvysti. Bet mane tai labiausia papiktino, kad netransliuojama kitų šalių rinktinių kovos… čempionatas pas mus, o jausmo įsijungus TV jokio…kodėl???

Karabasas, 2011-09-15 13:26:12

Vaiva, įsijunkit Viasat Sport Baltic kanala.

Vaiva, 2011-09-15 13:40:14

Tai žinau :), bet čempionatai pas mus ne kasdien vyksta, tai kodėl netransliavus jo, kad ir valstybiniam transliuotojui, kaip pvz. olimpiadas.

petras, 2011-09-15 14:18:02

turbūt dėl to, kad lietuvoj iš tikro krepšinio žiūrėjimas nėra labai populiarus. olimpiadą, pasaulio ar europos futbolo čempionatą manyčiau žiūri daugiau žmonių nei krepšinio čempionatą, kai jame nežaidžia lietuvių rinktinė. taip pat gal yra kažkokių niuansų su transliacijos teisių pirkimu, dėl ko lrt jų ir neperka.

kliuška, 2011-09-15 14:55:11

*Neįperkantys VIP bilieto, susiranda draugų dirbančių centre ir įsisiūlo į darbovietės kiemą 🙂

*Draudžiamų įsinešti daiktų sąrašas buvo skelbiamas, todėl buvo galima nusipirkti polietileninių lietpalčių akropolio maximoj 🙂

*Pataisykit jei klystu, bet buvo skelbiama, kad nebus galima nusipirkti tik alkoholio 🙂

*Arenos vidus gal kiek niūrokas, bet man patiko stikliniai/veidrodiniai tualetai (ne kabinos) 🙂

*Popierius baigėsi, bet mačiau, kad greitai buvo papildoma ir šiukšliadėžės nevirto per kraštus 🙂

*Glėbesčiavosi ir ne elitas 3-iame aukšte, beje visai nepažįstami žmonės 🙂

O gal tiesiog euforija dėl netikėtai “nukritusio” bilieto man užgožė visus trūkumus 🙂

Vaiva, 2011-09-15 15:23:26

Na kad krepšinį žiūri mažiau negu olimpiadas netikiu, netikiu.

laisvamanis, 2011-09-15 18:29:12

o šiandien laimėjo 🙂

iceland, 2011-09-15 21:46:48

Na Kaunas tikrai kažko nemoka(bet gi vistiek gražus 🙂 ) Arena tikrai nėra graži. Man ji priminė pastatytą kubilą, tik gražūs langai (beveik) ir akustika tikrai nebloga. Lodzės arena kiek teko matyti irgi yra tokia, na esfaltinė, bet daug šviesesnė. Na, o arenos krikštas buvo per Ispanija-Lietuva ir jis buvo tobulas. Gražus, pilnas(vietų prasme) ir laimėtas.

Na šiaip manau, kad šita arena yra ne tik dėl Kauno, bet ir dėl visos Lietuvos kaltės

p.s. atsiprašau, kad mitys nėra aiškiai išdeliotos. O ir klaidų tikriausiai bus, bet vakare rašau per telefoną

D., 2011-09-15 22:52:02

Petrui: manau dėl automobilių problema todėl, kad pastatė beveik miesto centre. O statant iš anksto buvo aišku, jog transportui vietų nepakaks. Šiuo atveju prie Megos būtų buvęs geresnis variantas, bet atrodo jog maksiminiai padarė didesnę įtaką sprendimams.

buržujus, 2011-09-16 01:03:27

Apie parkavimosi ypatumus buvo skelbiama įvairiuose pranešimuose ir pačios arenos puslapyje. Į arenos parkingą įleido tik aptarnaujantį, vip’us ir neįgaliuosius. Sakyčiau, visai normalu.

petras, 2011-09-16 11:30:42

Tai žinoma, gan dažnai neaiškiai kažkaip vietas parenka miesto centruose. stato arenas, stato prekybos centrus, niekur tokių bajerių nemačiau 🙂 (nebent nuo labai seno stovi).

Vaiva, nežinau kaip Lietuvoje, bet pasaulyje olimpiada yra žiūrimiausia transliacija, kai vienu metu per televizorių ją stebi milijonai žmonių (pagal žiūrimuma daugiausiai žiūrovų sutraukia būtent olimpiados atidarymai, dar joks kitas renginys nesutraukė didesnės auditorijos).

Vaiva, 2011-09-16 11:38:30

Aš apie lietuvių žiūrimumą rašiau, o aplamai mintis buvo tokia: jei jau pristatomai N arenų už mokesčių mokėtojų pinigus, tai leiskim ir tiems “ale” finansuotojams pasigrožėti ten vykstančiais renginiais nemokamai, bent jau pirmaisiais iš jų.

sonata, 2011-09-17 17:16:22

einu šiandien žiūrėt paskutinių rungtynių- tiek netikėtai atsirado nebenorinčių žiūrėti varžybų su graikais, kad telefoinas netilo nuo pasiūlymų staiga atlaisvėjusių bilietų ir netgi kvietimų… peršasi mintis, kad deklaruojam esantys krepšinio aistruoliai tik tada, kai mūsiškiai lyderiauja… smalsu, ar bus daug tuščių vietų, ar vipai irgi bus atradę svarbesnių reikalų – na moteriškas smalsumas- kiek iš tiesų esam patriotai… o gal tik kaip tie gyvūnėliai prie tigro Šerchano – jei tigrui nesėkmė, “mes į šiaurę dumsim ir palauksim” … iki kito čempionato, iki kitos euforijos…

D., 2011-09-17 23:42:35

na taip, po pralaimėjimo dingo visos vėliavėlės nuo mašinų ir kita atributika. Ir pasirodo tikrasis “patriotizmas”. 🙂

Nida, 2011-09-18 00:59:02

neteisybe, nedingo jokios veliaveles, siandien vazinejau po miesta, visos masinos ispuostos kaip niekad anksciau.teisybe, buvo dinge pro pralaimejimo makedonams, bet trumpam…

ne su Kaunu netvarkoj, su Lietuva netvarkoj, tai ji serga…tai simtaprocentinis provincialumas mus veda, kai saukiam ir svajojam apie auksa ir panasias nesamones.Genuose dar aidi Juodoji jura, kazkada pasiekta Vytauto zirgu. Dar norim sielos kamputy buti didvyriu zeme, tik – kokiais keliais mes einame? Lengviausiais…

Raimundas, 2011-09-18 11:18:34

Kam taip skubėti apšaukiant ,,patriotizmu”. Kažko išmokome: ,,Po paskutiniųjų Lietuvos rinktinės rungtynių Europos krepšinio čempionate tūkstančiai aistruolių „Žalgirio“ arenos tribūnose ilgai skandavo Lietuvos vardą, nuoširdžiai dėkojo rinktinės krepšininkams ir iš širdies traukė „Krepšinio himną“.

Makedonai galbūt labiau norėjo nugalėt…

Dėl parkingo: iki Siemens arenos Vilniuje važiavau 3 valandas… Valanda iki Vilniaus, dvi Vilniuje. Nors parkingas grandiozinis, bet netilpau.

agni, 2011-09-18 13:54:37

Raimundai, sunku patikėti, kad geležinio vilko gatve galima važiuoti dvi valandas, galbūt buvo įvykęs eismo įvykis… beje, net kai arena sausakimša, o aš vėluoju, vis tiek mašiną pasistatau max 10 min. atstumu pėstute nuo arenos

sonata, 2011-09-18 19:23:43

Už manęs vakarykštėse rungtynėse sėdėjo vienas iš Žalgirio veteranų. Stebėjau akies krašteliu – vis tas moteriškas smalsumas. Išbėgo komandos į aikštelę ir staiga girdžiu frazę: “Būkit žmonės, lietuviai, paplokit graikams – taip sunku svetimoj aikštelėj”. Bet arena švilpė. Pasisveikinom nemandagiai. Gerb. Nida, po rungtynių su makedonais trispalvės atributikos (vėliavėlių irgi) buvo pilni šaligatviai, aš anksti važiuoju į darbą – komunalininkai skubėjo rinkti. Vienavertus, gerai, kad tai buvo numatyta. Kitavertus – kodėl taip elgiamės? Anksčiau skanduodavom – “viens du trys, Dasajevas gaidys”. (Čia futbolo sirgaliai), dabar save metam ant šaligatvių. Su pagarba ir savigarba vis kažkaip prasilenkiam.

Šefas, 2011-09-20 10:58:48

o dabar paskaite apsiverkime….

Tomas, 2011-09-20 11:26:06

Kažkaip dabar linkę atsirasti daug šiek tiek žinomų visuomenėje komentatorių, kurie savo asmenines ir subjektyvias nuomones, kuriomis galbūt tiktų pasidalinti su draugais ar bendradarbiais, pateikia kaip vos ne visiems privalomas ir, kaip taisyklė, visur įpindami nemenką skepsio užtaisą. Tarsi viskas gerai, gerai, o, bet, tačiau… Ir taip mūsų gyvenimas nėra lengvas, gal net oras ganėtinai depresinis, tad gal nereikėtų tų dalykų, kurie visiems turėtų būti žinomi (ko negalima neštis, kur palikti mašinas) ar smulkių trūkumų (pasibaigė tualetinis rankšluostis) pateikti kaip pasaulio pabaigos. Tarsi namuose niekada nepasibaigia tualetinis popierius ir dažnai pačiu netinkamiausiu laiku. O paskutinis apibendrinantysis sakinys – kaip kuolu į akį. Tokia filosofija vadovaujantis reikėtų gyvenime nieko nesistengti daryti, o tik nusipirkti karstą ir jame gulėti – juk visi kažkada mirsime. Džiaukimės tuo, ką turime, o ne pastoviai bumbėkime.

Burgis, 2011-09-20 13:04:06

Tomui: tik tie, kurie gyvena gerai, linksmai, teisingai, gali sau leisti matyti, kalbėti, rašyti apie blogus dalykus. Tie, kurių pats gyvenimas blogas, žinoma, turi vengti bet kokio negatyvo… O mes, kalbantys apie trūkumus, blogybes, norime kad visi tai pamatytų ir pašalintų, patys pasikeistų. Ar tai blogai?

Macijauskas, 2011-09-20 14:08:45

Kalbėti apie trūkumus neužtenka, dar reik juos šalinti, reik teisingai įvardinti trūkumus. Tiesiog kvailas emocingumas dažnai nulemia kritiką, kuri net nėra tiksli, ji tiesiog kritika dėl kritikos. Tai savo apgailėtinos būsenos primetimas kitiems, tarsi kiti kalti dėl to.

 1. “Žalgirio arena” nors ir saloje, bet nereiškia, kad privažiavimas visiems bus prie pat arenos įvažiavimo, taigi maža dalis VIP gali privažiuoti dėl to, kad jie nesudarys problemų. Su laiku žmonės tai supras ir nebus problemų. Fantazijose gyvenantys žmonės pripratę, jog į visur turi pakliūti su mašina, bet taip nebūna realiame gyvenime.

 2. Dėl informacinių lentelių nebuvimo turi būti oficialus kreipimasis į arenos valdytoją, o ne komentarų rašymas ir pokalbis virtuvėje su žmona, kaip sovietiniais laikais, tikintis, jog kažkas tą pokalbį išgirs ir viskas bus geriau nei vakar.

 3. Dėl automobilių statymo ir informacijos turi būti informuotas arenos valdytojas, kad spręstų problemas.

 4. Dėl tilto platumo, reik kreiptis į Kauno m. savivaldybę

 5. Dėl kontrolės punkto išdėstymo reik kreiptis į arenos valdytoją. Gal kitur negalėjo pastatyti?

 6. Dėl buteliukų tikriausiai negalima įsinešti bet kurioje pasaulio arenoje, taigi jie nesugalvoja savo taisyklių, o universalias pritaiko. Jei galima viduje pirkti, tai tikriausiai ir gerti reik vietoje. Be to, kai perki viduje, tu perki tikrai tai, ką parduoda, ten nebus alkoholio buteliuke.

 7. Dėl arenos vidaus reikėtų išsakyti kritiką arenos valdytojui ir architektui.

 8. Dėl tualeto kaip supratau (nemačiau arenos ir WC) tai padarė praktišką, kad kuo daugiau ir greičiau žmonių atliktų reikalą ir vėl eitų žiūrėti rungtynių.

 9. Dėl žmonių srauto, matyt, visada popierius greit baigiasi, bet kas kaltas – firma, kuri atsakinga už WC ar žmonės, kurie greit naudoja jį? Arenos valdytojas juk to nežino, ar jis komentarus skaitys?

 10. Kiek žinau viso pasaulio arenose rasi VIP ložių, taigi kas čia naujo? Ar įsivaizduojate Prezidentą, kuris sėdi su krepšinio sirgaliais, kurie rėkia ir geria? Ar suprantate, kad Prezidentą ir kt. VIP saugo netgi apsauga, tai kaip galima sodinti prie visų? Kiek suprantu, VIP ir dėl to padaro, kad tai papildomos pajamos arenai. Jeigu tu negali tapti VIP, tai kodėl kaltas tas, kuris gali juo tapti? Pavydas? Jeigu nori būti su visais žmonėmis ir vienybėje, tai kodėl trukdo ta mažuma, kuri nenori ar negali fiziškai? Kompleksas? Ar komunistai sovietų laikais su visais stovėdavo eilėje, kad Lenino pažiūrėti? Kur yra amžina vienybė? Pasakoje? Jeigu politikai sėdi VIP ložėje, tai jie daro savo sprendimą, jeigu gudrus politikas sėdės prie visų arba net milijonierius Lubys, tai jis irgi daro savo sprendimą. Čia ne vienybė kalta, o mentalitetas.

 11. Dėl arenos atidarymo nežinau ir nemačiau. Tikslią info gali pateikti arenos valdytojas, kuris turėtų skaičiuoti jos užpildymą.

Darau išvadą, kad daug kritikos yra netikslios, kuri net neaišku kam adresuota. Vėlgi skundžiamasi, kad kažkas nemoka daryti verslo, bet tyliai rašoma sau arba kažkam į ausį pasakoma. Jeigu kavinėje atneš apspjaudytą patiekalą purvinoje lekštėje, juk nevalgysi? Tai yra kliento atsakomybė, kad jis teiktų pastabas ne pasislėpęs sau kažkur, o tiesiai atsakingiems žmonėms, tada jie tuos trūkumus pašalins. Išvardinti trūkumai yra labai maži ir neteko perskaityti kažko rimto. Kai kurie trūkumai net ne trūkumai, o kasdieniniai atsitiktinumai.

Burgis, 2011-09-20 14:52:41

Macijauskui: oho, kokios emocijos! Bet ar pastebėjote, kad pats sau prieštaraujate? Aš atlikau tyrimą, o Jūs galėtumėte paskirstyti informaciją ne čia, o tikriesiems adresatams. Visuomenė Jums padėkotų. O aš – ne tas taikinys…

*

Keista ir tai, kad nepastebėjote – mano kritika nėra pikta, tik ironiška. Maža to, man visai neaktuali ta arena, artimiausius penkis mėnesius nenumatau ten apsilankyti. Parašiau tiems, kuriems gali būti aktualu. Pavyzdžiui, Jums. Pavyzdžiui, šimtams šią svetainę aplankantiems. Tai juk dirbu, dirbu?

*

Šiek tiek konkretumo. Ne, pasaulyje neturi būti VIP – ir taškas! Bet apie tai rašiau – mažai kas supras…

*

Atskirai parašysiu tema apie tai, kad žmonės linkę viską išrausti iš interneto – kaip kurmiai. Ne, nebuvau arenos svetainėje ir nebūsiu! Aš – ne informacijos vergas. Jei nėra teisingų, aiškių nuorodų realioje erdvėje (kada, jei ne per Europos čempionatą?!) – nereikia. Mes radome vietą patys. Savaip. Realiai.

Autoriui, 2011-09-20 15:53:51

Ko norėti iš miesto, kur 50 metu moto buvo `vok is valdzios`, dar po 20 metu nelabai buvo salygu pasipraktikuoti ir ismokti kaip verslas turi augti

nuoba, 2011-09-20 20:21:45

Kažkodėl Macijausko balso tembras primeną vaderio balsą.

Žydrūnas, 2011-09-20 23:26:37

Macijauskai, išprotėčiau senai jau, jei dėl visokių tokių niekų raportuočiau kiekvienu atveju kam priklauso, ypač jei ten lankaus kartą ar du ir nežinau ar trečią kart užeisiu :)))

p.s. aš net neįsivaizduoju kiek laiko reikė tokį post’ą parašyt į niekur…

http://xkcd.com/951/

Macijauskas, 2011-09-20 23:56:47

Kaune kiek žinau mažai naujų objektų, o jei ir tas vienas stambus su trūkumais, tai keista juk. Kaip už tiek milijonų, tai galėtų ir nebūti tų minusų. Ar ne taip? Juk visi mokėjo, net ir tas pilietis, kuris 1 ar 2 kart apsilankys arenoje, ten ir jo pinigai investuoti į areną. Tai irgi logikos nerasta, nes ne nuo apsilankymų kiekio tai matuojama, o nuo to, kas stovi Kaune, be to statinys ir Lietuvą reprezentuoja.

Dėl VIP, tai toks gyvenimas. Arenai reik gyventi, žmonės ją valdys daug metų, iš ko jie paims pinigus? VIP’ai turi pinigų, o arenai reik mokėti mokesčius už elektrą, šildymą ir kt. paslaugas. Ar blogo autorius supranta, kiek tai kainuos? O pelnas? O investicijos? Tai VIP’ai savotiškai prisidės, kad arena būtų ir nebankrutuotų. Juk iš dalies VIP’ai prisidės net daugiau nei paprastas Jonas, kuris ten bus 1 ar 2 kartus. Tai gal paverkime, kad Grybauskaitė važinėja geru limuzinu, o Petras senu Žiguliu į darbą?

Gyvenimas juk neteisingas, bet ar dėl to kalta arena? Spėju daugumai vienodai tie VIP’ai, čia spauda eilinį kartą runkeliškai verkė, kad “politikai sėdi VIP’uose”. Jei rinkėjui tai svarbu – tegu jis nerenka tų, kas sėdi VIP’uose, tegu renka tuos, kas nesėdi ten. Problemos nėra tada? Jei nebus VIP’u apskritai, tada visi mokės daugiau už bilietus. To norite? Ne, nenorite. Tada vėl verksite. Kartais reik pagalvoti, kur tie pinigai eis, ar tik Romanovui į kišenę viskas kris…

Tekste nebuvo emocijų. Tiesiog įdomu, ar tikrai taip viskas blogai?

Burgis, 2011-09-21 08:34:46

Macijauskui: man patinka tai, ką Jūs rašote! Aš tikrai nepykstu. Mano gyvenimas nuo penktadienio gerėja neįtikėtinais tempais. O ir anksčiau nebuvo blogas. Apie tai netrukus parašysiu atskiroje temoje („Garbėtroška“).

*

Bet dėl VIP’u niekada nesutiksiu! Švedijos premjeras Ulofas Palmė buvo nušautas einantis su žmona iš kino. Kaip paprastas vyras su paprasta žmona. Štai kodėl Švedija man patinka!

*

VIP’ai iškreipia pasaulį. VIP’ai grąžina mus į faraonų laikus, į viduramžius, į sovietinį sąstingį. VIP’ai atkakliai skatina šamanizmą. VIP’ai verčia mane jų gailėtis, nes nei jie, nei jų vaikai, nei jų vaikaičiai niekada nebus tikrai laimingi – jie bus VIP’ai. O nebūdami laimingi, jie nebus dori, teisingi, geri. Gaila.

*

Ar taip sunku suprasti: žmonės užima skirtingus postus, gauna skirtingus atlyginimus, bet visi žmonės yra žmonės! Visi gali sėdėti vienodose tribūnose, eiti į tuos pačius tualetus, važinėti savo automobiliais visų mūsų gatvėmis – vienodomis teisėmis. Žinoma, tie, kurie daug uždirba, gali pirkti net sraigtasparnius, lėktuvus, jachtas, geriausius bilietus arenose – tai teisinga! Bet jie turi pirkti, o ne gauti!