Čia sūpuoklių nebėra… O gyvenimas supa.

Spalis. Išjungėme, žiemai paruošėme baseiną. Nukabinau sūpuokles, kurios visą vasarą po obelimi suposi. Pažiūrėkite, kokie raudoni tos obels obuoliukai, kaip jie gražiai parodo, kad jau ruduo…

*

be

*

O aš galvoju apie gyvenimo rudenį. Galvoju apie gyvenimo sūpuokles. Gyvenimo rudenį netinka labai smarkiai suptis, bet ar tu gyvenimui įsakysi? Aukštyn, žemyn, aukštyn, žemyn!… Užsupa. Svaigsta galva. Tiesiogine ir perkeltine prasme…

*

Bet vis tik gera veidu jausti gyvenimo vėją! Gera jausti greitį. Nenoriu, kad sūpuoklės nurimtų! Gali būti, kad aukščiausiame taške iškrisiu. Susižeisiu? Žūsiu? Nereikia taip galvoti! Niekas negalvoja apie nelaimes, kai kopia į kalnų viršūnes. Galima žūti viršūnėje, galima numirti slėnyje…

*

Vakar kalbėjau su Mokytojais. Vakar vėl buvau jaunesnis…

Atsakymai

Sokolovas, 2015-10-03 16:31:27

PAMINKLAS DVEJETUKININKUI

(Gal truputį ne į temą)

Greitai bus statomas paminklas dvejetukininkui…Juk daugelis ministrų net didžiuojasi buvę tokie…

Širdy tuo gal didžiuojasi ir kai kurie prokurorai, besikišantys į švietimą, kurio idealams galimai buvo priešiški nuo vaikystės ( tik kokių nors “daktarų” kišenė pasitarnavo finansuojant mokymąsi…).

Tik aklas nemato, kas dabar vyksta švietimo sistemoj. Tik prisitaikėlis gali nematyti, kad dabartinius matematikos vadovėlius rašo jei ne banditai-diversantai, tai buvę dvejetukininkai.

Sokolovas, 2015-10-03 16:36:14

TĘSINYS

O kas sudaro užduotis VBE? “Duoti natūralieji skaičiai a, b, c. Kiekvienas neviršija 20. Raskite (a + b)/c didžiausiąją reikšmę”…

Kadaise buvusiam trejetukininkui aišku- jei reikšmės DUOTOS, tai optimizavimo uždavinys neįmanomas iš principo. Bet tai neaišku už pinigus karjerą padariusiems karjerą.

paprastas, 2015-10-04 12:54:28

Matematikos mokyme sukasi uždaras ciklas. Aukštosios mokyklos (tame tarpe ir Jūs p. Sokolovai) ruošia mokytojus, kurie spręsdami uždavinius moka tik taikyti formules. Mokytojai atėję į mokyklas ruošia formulių taikytojus aukštosioms mokykloms, ir kurie visiškai nemoka spręsti paprastus žodinius uždavinius.

Katastrofa, kai uždavinys sprendžiamas taikant pradinės mokyklos matematikos kursą. Šį uždavinį, kaip etaloninį, duodu 10 klasės mokiniams per savo dalyko pamoką.

Miške gyvenantys P plėšikų, pastebėję K taikių keliautojų, paskiria virėją, ir, pasidaliję į lygias grupes, puola keliautojus. Puolime nedalyvaujantys plėšikai taip pat tampa virėjais. Kiek pietų porcijų PP turi pagaminti kiekvienas virėjas ir kiek papildomų pietų porcijų turi pagaminti virėjai kartu, kad pamaitintų visus plėšikus? Taip pat žinoma, kad plėšikų yra daugiau negu keliautojų.

P.S. Anksčiau viena mama paprašė paruošti 10-okui smagų uždavinį su skaičiumi 12.

Aš pasiūliau uždavinį. Jūsų sprendimas p.Sokolovai buvo panašus į traktatą. 10-kui uždavinio sprendimas labai paprastas: skaičiai 3, 4, 5 ir figūros, kurias galima suformuoti taikant šiuos skaičius.

Moralą praleisiu.