„Corpus medica“ klasė. Klasė!

Nuo šiandien KTU gimnazijoje įsikūrė nauja klasė. „Corpus medica“ klasė. Iš tiesų tai tik 2c klasei pakeitėme pavadinimą… Ant gimnazijos fasado atsirado nauja, graži iškaba. Iškaba ir ant klasės durų. Ir nuo šiandien nebeliko 2c klasės – visur ir visada ją vadinsime „Corpus medica“ klase. Norime patikinti naujuosius gimnazijos rėmėjus – gėdos jūsų bendrovei nepadarysime. Mes labai saugome savo gerą vardą. Saugosime ir „Corpus medica“ gerą vardą. Žinoma, tikimės, kad ir partneriai prisidės prie gimnazijos vardo garbės. Jau prisidėjo, paskirdami solidžią sumą pinigų. Ir kasmet žadėjo paskirti. Ačiū!

*

Kokia jums, šį įrašą skaitantiems, nauda iš to, ką sužinojote? Ogi tai puiki idėja remti vieniems kitus! Nė nesiginčykite. Mes turime dviejų bankų vardais pavadintas klases, bet nėra, nebuvo ir nebus „Snoro“ klasės. Nebus ir daugelio kitų bendrovių, organizacijų vardais pavadintų klasių, nes klasės vardas yra šioks toks bendrovės teisingumo garantas. Pagalvokite, ką jūs sutiktumėte taip paremti, pareklamuoti? Su kuo rizikuotumėte veikti kartu? Dabar Lietuvoje tai labai aktualu…

*

P.S. Ar manote, kad visi tos klasės auklėtiniai studijuos mediciną? Anaiptol! Bet bus ir medikų, bus.

Atsakymai

Burgis, 2011-11-23 15:01:32

Įvertinkite idėją…

Marius A., 2011-11-23 16:26:39

bet nėra, nebuvo ir nebus „Snoro“ klasės.

Nebuvo todėl, kad “Snoras” savo laiku nepasiūlė. Būtų pasiūlę – būtumėte atsisakę? Klausimas retorinis, į jį atsakyti nereikia.

Tačiau seni žmonės sako “neišsižadėk lazdos, terbos ir tiurmos”. Kas galėtų garantuoti 100%, kad neteks po metų ar kelių pakeisti vienos ar abiejų bankų klasių pavadinimų? Aš – negalėčiau.

Bepigu dabar yra sakyti “Normalus žmogus nepirktų “Snoro”obligacijų”, o kas taip galėjo pasakyti prieš trejus metus? Vienetai, nors dabar kas antras “Delfi” komentatorius yra “ekspertas”.

No offence 😉

Arvydas, 2011-11-23 16:38:40

EBSW klasė :))

M11, 2011-11-23 16:55:45

Keista, bet šiuo metu turbūt taip sutikčiau pareklamuoti nebent savo mamos paslaugas 🙂

Burgis, 2011-11-23 19:22:19

Mariui A.: tai kad siūlėsi – atsisakėme… Sutinku, kad ne visi vardai yra ilgalaikiai: buvo „Genius“, IBM, HP, „Konica-Minolta“ klasės – nebėra. Nauda turi būti abipusė.

Sutinku, kad nė viena bendrovė negali 100 proc. garantuoti mums gero vardo, bet juk ir mes negalime, tiesa? Bet mes stengėmės ir stengsimės.

nuoba, 2011-11-23 20:25:14

Dumblo gerokai mažiau negu snore, bet farmacija skaidrumu irgi neblizga.

sonata, 2011-11-23 21:19:57

nuoba: sako, kad dumblas, tiksliau, sapropelis -visai nebloga trąša:)

nuoba, 2011-11-23 22:03:30

Bet ir ekoli ten apsigyvena

laisvamanis, 2011-11-24 12:43:57

vargšai HP ir IBM, jų nebėra KTUG… kokios naudos jie neteko?

Burgis, 2011-11-24 12:49:52

Laisvamaniui: tai suprasti gali tik tie, kurie išmano apie reklamą. Ilgalaikę reklamą. Poveikį visam gyvenimui.

Kirke, 2011-11-24 13:55:46

Labai įdomus reikalas. Čia gal panašiai kaip kad tos firminės automobilinės kreditinės kortelės – buvo galima pasirinkti tik iš keturių, mano mėgiamos auto markės nebuvo, tai pasirinkau Subaru. Ir ką, jei tik turėčiau dabar daug pinigų ir prireiktų naujo automobilio… 🙂

Burgis, 2011-11-24 14:54:43

Kai kuriems čia rašantiems priminsiu savo mėgstamą anekdotą…

*

Tupi beždžionė prie upės ir skalauja apelsino skiltelę. Priplaukia krokodilas, ilgai stebi procesą ir nieko nesupranta…

– Beždžione, ką tu čia darai? – neiškentęs klausia.

– Duok dešimt litų – pasakysiu, – sako beždžionė.

Krokodilui pinigų gaila, bet smalsumas nugali – duoda dešimt litų.

– Skalauju apelsino žievelę, – sako beždžionė.

– Na, ir kvaila tu, beždžione! – sako krokodilas.

– Gal ir kvaila, bet šimtas litų per dieną susidaro, – atsako beždžionė.

***

Gal dabar suprasite, kodėl KTU gimnazija – geriausia?

Smokas, 2011-11-24 15:51:23

Geriausia, tai geriausia, bet kodėl tiek dažnai tai reikia įrodinėti ? Aristokratai, mano galva, tai tie, kuriems nereikia įrodinėti, kad jie yra aristokratai, o Jūsų pastangos tai įrodyti labai akivaizdžios.

Nors iš kitos pusės tai neturėtų labai stebinti. Juk yra žmonių, kurie raumenimis, auksine kilogramine grandine iki pilvo, tamsinta BMW didžiuojasi, o kai evoliucijos dėka jie pasiekia tam tikrą išsilavinimo lygį, tai raumenis pakeičia Platono citatomis.

Burgis, 2011-11-24 16:04:03

Smokui: kas įrodinėja?! Aš neįrodinėju!

asta, 2011-11-24 16:17:39

Smokui: O ar toks stojančiųjų kiekis nerodo, kad kolkas tai geriausia, ką galim pasirinkti?

Aristokratai kažkada irgi ne kukliai po medžiu sėdėdami, o didesne kuoka mojuodami, įrodė savo pranašumą. O kai už nugaros kelių šimtų metų šlovinga (?) istorija, tada jau ji pati kalba už save. Tada galima kukliai patylėti ir leisti, kad kiti tave šlovintų.

Smokas, 2011-11-24 16:38:35

Gal tai galima apibrėžti trumpesniu terminu ? Laikinosios Sostinės kompleksas.

asta, 2011-11-24 17:02:34

Smokui: ką apibrėžti? Stojančiųjų skaičių, gimnazijos reitingą, naują klasę ar šio blogo diskusijas?

Ar stereotipai tai nėra tiesiog blogai slepiamas provincialumas?

Smokas, 2011-11-24 17:16:57

Asta, apibrėžimą bandau taikyti, ne objektui, bet naratyvui apie tą objektą. Teko darbuotis organizacijoje, kuri turėjo filialų visuose miestuose. Teko dalyvauti įvairuose posėdžiuose ir pasitarimuose centrinėje būstinėje ir kiekvieną kartą Laikinosios Sostinės atstovai duodavo progą nepamiršti juos. Skaitant šį dienoraštį vyksta neįtikėtinas de javu. Tas pats kovingumas ne dėl esmės, bet dėl pozicijos. Tas pats dėmesio troškulys ir pretenzijos dėl neįvertinimo.

asta, 2011-11-24 17:53:54

Smokai, ar tai turetų reikšti, kad dabartinėje sostinėje ir visose kitose Lietuvos vietose susikoncentruojama į esmę? Tik kryptingas, kuklus ir našus ėjimas prie esmės?

Apie ką šie paskutiniai komentarai? Apie esmę? Kodėl dažnai ne į temą diskusijose pradedama argumentuoti “Laikinosios Sostinės kompleksais” ir stereotipais? Pavydas? Provincialumas? Argumentų nebuvimas? Noras išsikrauti? Noras įkąsti? Kas verčia vietoje esmės peršokti prie asmeniškumų?

Burgis, 2011-11-24 20:17:34

Smokui: kas čia Jums užėjo? Anksčiau tokio vulgaraus kandžiojimosi nepastebėjau… Paaiškinu.

Aksiomos neįrodinėjamos. KTU gimnazija yra geriausių Lietuvos mokyklų trejetuke – ir tiek. O jei kas tai ir įrodė, tai tik rinka.

Antra, aš tik laikinai, apie 40 metų, gyvenu Kaune. Šiaip esu kaimo žmogus. Žemaitis.

Trečia, neturiu jokios asmeninės naudos iš to neva įrodinėjimo, kad KTUG geriausia. Tiesiog jei ji nebūtų tokia, dirbčiau kitur, kitką.

Ketvirta, man susidaro įspūdis (jis dar sustiprėtų, jei nedarytumėte gramatinių klaidų…), kad Jūs esate tobulas, todėl galite tinkamai įvertinti visus kauniečius. Visus. O kas įvertino Jus?

*

Žinau, kad Jūs jau patikote šios svetainės opozicijai. Bet šefas čia aš. Todėl gerai jaučiuosi net Jums nepatikęs. Pasijuokite… 🙂

sonata, 2011-11-24 21:22:35

Ačiū, Smokai! Dabar visiems vilniškiams, šiauliškiams, klaipėdiškiams ir kitiems nekauniečiams turėsiu ką pasakyt :”Nesiginčykit, aš tam tikra prasme nepakaltinama, sergu Laikinosios Sostinės kompleksu”. Tikrai. Nes labai blogą įtaką daro Santaka, Pilies bokštas, Prisikėlimo bažnyčia, Maironio paminklas, Čiurlionio muziejus, Palemono lakštingala, Pažaislio seserų kapinaitės, Laisvės alėja ir Vilniaus gatvė, Sveikatos mokslų universitetas ir KTUG. Ore labai didelė koncentracija “kavenskų” bacilų. Užsikrėčiau gal prieš 30 metų. Buvo daug galimybių pabandyt pasigydyti kitų vietovių oru. Bet supratau, kad šitas kompleksas nepagydomas. Jei juo tikrai sergi, nelabai ryškiai matosi pusmetrinės duobės, šuniukų kakučiai, pastatai vaiduokliai. Kuo paaiškinti? Gal sociumas kiek kitoks?

Smokas, 2011-11-24 22:42:19

200% sutinku su visais, kad mano rašliavos nežiba nei etika, nei etalonu, kaip nežiba iš tiesų pagarbių komentatorių, kurie taršo stereotipais ir asmeniškumais Prezidentą Adamkų. Bet aš esu dalis realybės, kurios nepanaikinsi nei peikimu, nei ignoravimu, nei izoliavimu. Tokia pat dalis šios realybės, garantuoju, sėdi po vieną du Jūsų klasėse (kaip Ieva). Gali būti tai autistiškų bruožų žmonės, kurie negali susigyventi nei su menkiausiu falšu gyvenime. Ir jų manau kas kart vis daugės, nes laikai tokie autistiški. Tad žmogui, kuris turi nepalaužiamą pasitikėjimą savimi mokyti kitus gyvenimo tiesų, gal būtų visai pravartu pažinti ir kitą realybės dalį, kurioje esantiems nėra galimybės išjungti kompiuterį ir pabėgti, jie nemoka psichologiškai atsiriboti, nuo “moralizavimo desertų” ir šaltai priimti vien tik dalykinę medžiagą. Suprasti, kaip tai kai kam yra be galo sunku.

Burgis, 2011-11-24 22:49:23

Smokai, gerasis žmogau, realybe mūsų, aš Jums patarsiu: negyvenkite Jūs internete, gyvenkite realybėje, be mažiausio falšo! Žiniatinklis skirtas tiems, kuriems tereikia menkos pramogos prie realybės, o ne savęs įtvirtinimo, pateikimo. O apie mane nemanykite, kad aš tokių realybės žmonių nepažįstu. Pažįstu, tik kartais juos vadinu mėnesienos žmonėmis… Bandydamas padėti.

Iš arčiau, 2011-11-24 23:29:38

Smokai, yra toks posakis: “kas moka pinigus, tas ir muzika užsako”. Ponas Burgis vadovauja gimnazijai sėkmingai? Sėkmingai. Marketingas gimnazijos vystomos sėkmingai? Sėkmingai. Gimnazijoje įgyjamas bendras išsilavinimas? Įgyjamas, kai kuriais aspektais net platesnis nei kitur. Šitas blog-as panašus į savireklamą, bet kas gi nenori savęs pasireklamuoti. Mano kaimyno vaikas vieną kartą grįžęs iš KTU pasakė “tai kitokia gimnazija, su kitokiu požiūriu į mane”. O tai manau laikais, kai originalumas vertinimas, yra vertybė 🙂

Beje, dėl laikinosios sostinės, Jūs iš Vilniaus?

Dominykas, 2011-11-25 14:02:45

Iš dalies stočiau Smoko pusėn. “KTU gimnazija yra geriausių Lietuvos mokyklų trejetuke – ir tiek.” Jeigu būtų tik tiek, tada ir turėtumėme Smoko minėtąjį ‘aristokratiškąjį atvejį’. Na bet gi jūs, direktoriau, mėgstat ir daugiau, ne tik tiek. Vien ko vertas neseniai buvęs priekaištų žiniasklaidai kupinas įrašas apie dviejų procentų paramos lentelę, kurioje nenurodomas mokinių skaičius. Dieve dieve, kokia neteisybė, kad parinko kriterijų, pagal kurį KTUg nėra pirmoje vietoje! Tai gal ir muškim ‘Economist’ą’ kokį nors už tai, kad skelbia Bangladešo ekonomiką esant didesnę, nei Lietuvos? Juk lentelės grafos aiškiai apibūdintos – kas turi galvą ant pečių, išvadas pasidarys ir patys.

Na bet, kaip kadais baigęs licėjų, pridursiu, kad pas mus padėtis savęs aukštinimo atžvilgiu turbūt kur kas prastesnė. Ir tvirtinčiau, kad tai yra nes kas kita, kaip mokinių žalojimas. Reikia suteikti mokiniams, kuo didžiuotis, bet nė už ką neiškelti jų virš visko – šiaip ar taip, nuo abituriento iki gero, visuomenei naudingo specialisto dar labai ilgas kelias…

Burgis, 2011-11-25 14:37:02

Dominykui: o, kaip smagu skaityti Licėjaus auklėtinio komentarą! Pajunti Licėjaus dvasią… 🙂

*

Nesupratau dėl tų dviejų procentų… Juk tai ne aš geras, ne gimnazistai geri, kad pinigų nemažai gauname – tai tėvai geri. Norėjau jiems padėkoti ir norėjau, kad, tiksliai nurodydami dosniuosius, laikraščiai taip jiems ir padėkotų.

*

Bet pagaliau – tai smulkmena! Ten buvo geras komentaras: gavus pinigus, reikia tinkamai juos išleisti – tai svarbiau už gautą sumą! Bet aš neparašiau, kaip išleidžiame, nes jei būčiau parašęs, peiktumėte mane už pagyrūniškumą. Pelnytai peiktumėte.

Marius A., 2011-11-25 18:46:10

[…] gavus pinigus, reikia tinkamai juos išleisti – tai svarbiau už gautą sumą! Bet aš neparašiau, kaip išleidžiame, nes […]

O be reikalo 😉

Tai tikrai svarbu, nes pamačius, kam išleidžiami pinigai – motyvacija paremti keičiasi.

Burgis, 2011-11-25 20:54:50

Mariui A.: rodyti, pasakoti, kam išleidžiami pinigai galima nebent pirmuosius penkerius darbo metus. Jei ir po to žmonės nepasitiki organizacija, mokykla, jos vadovais – pasakoti beprasmiška.

laisvamanis, 2011-11-27 10:05:40

na, dėl pirmų 5 metų – vis nauji žmonės pradeda domėtis mokykla, jiems reikia ne tik pasakojimų, gandų ar paskalų, bet ir informacijos. Žinoma, administracija sprendžia ir nusprendžia – sakyti ar ne. Taip ir mokėtojai apsisprendžia – mokėti ar ne.

Burgis, 2011-11-27 11:31:08

laisvamaniui: ir jie apsisprendė – mokėti! 🙂

Marius A., 2011-11-27 21:06:11

Jie – apsisprendė. Tačiau tų, kurie dar neapsisprendė – gerokai daugiau 😉

P.S. Pritariu laisvamaniui – sprendžia administracija. Aš tik išsakau savo nuomonę.

Burgis, 2011-11-27 22:15:54

Mariui A.: priimu tą pastabą kaip švelnų šantažą… 🙂

Marius A., 2011-11-27 22:38:15

Tai jokiais būdais nėra šantažas, nei lengvas, nei sunkus. Tiesiog matant, ką padėjo padaryti tavo paaukoti pinigai (nesvarbu, kad jų neišėmiau iš piniginės, jie vis tiek “mano”) – atsiranda motyvacija gerą poelgį kartoti. Arba padaryti tai pirmą kartą.

Ir “vice versa” 😉

Jei tokių kaip aš yra daugiau (norėtųsi tuo tikėti) – viešumas padėtų. Tik tiek 😉

Burgis, 2011-11-28 10:14:08

Mariui A.: bet juk mane bara ir bara už tai, kad pasakoju, kaip gerai mes dirbame… O kai dirbame, tai ir jūsų pinigus leidžiame.

Bet gal prisiminsiu prasidėjus kitiems metams pateikti šiokią tokią ataskaitą… Noriu ir Jums įtikti, noriu!