Dabar jau – ir muzika!

Nemoku nei groti, nei dainuoti, nei šokti. Beveik niekada neklausau „nesuasmenintos“ muzikos. Bet man gyvenime sekasi – vis pasitaiko būti šalia tų, kurie tiesiog yra muzikoje, kurie ir man „suasmenina“ geros muzikos. Pavyzdžiui, studijų laikais bendravau su tokiu KPI trečiuosiuose rūmuose ir kitur grojusiu ansambliu VARŠKE (tai ne ansamblio pavadinimas, tai mano sugalvota ansamblio dalyvių, mano draugų vardų santrumpa: Vytautas, Antanas, Rimantas, Šarūnas, Kastytis, Elijus), kuris su studentų būriu „Lituanica“ visą vasarą praleido Gagarino mieste. O kiek mūsų koncertuota kolūkiuose, nedideliuose miesteliuose… Aš, žinoma, nekoncertuodavau, aš surinkdavau pinigus, pranešinėdavau koncerto numerius… Dabar vienas to ansamblio dalyvis, profesorius, habilituotas mokslų daktaras gali mane pravirkdyti vien padainuodamas „Antilopę“. Trys to ansamblio nariai dainavo Stokholmo priemiesčio bažnyčioje dukros vestuvių metu. Mudviem su žmona Kauno rotušėje grojo ne Mendelsono maršą – mums Elijus grojo Oginskio polonezą, todėl mums gimė sūnus Elijus…

***

Bet tai buvo seniai, gal net užvakar…

O štai dabar aš sužinojau, kad KTU gimnazija tikrai tikrai nėra specializuota! Mes ruošėme matematikus, informatikus, fizikus, chemikus, vadybininkus, architektus, medikus, žurnalistus, teisininkus,… O dabar jau ruošiame ir muzikus!

Abiturientė Urtė Cinelytė priimta į Royal Northern College of Music, Manchester. Ji dar laukia pranešimo apie priėmimą ir į Royal Scotish Academy of Music and Drama, Glasgow. Nuvažiavo Urtė į UK, pagrojo:

  1. J.S. Bach. Preliudas ir fuga fis-moll.

  2. W.A. Mozart. Sonata Nr. 14 cis-moll.

  3. J.Brahms. Rapsodija op. 79 g-moll.

Ir dar šį tą… Ir ją priėmė!

***

O kas tą Urtę „aptiko“? Jau pernai ji mano mokomiems penktokams skambindavo klasiką. Ir šiemet skambina. Dabar pajuskite, koks džiaugsmas man, moksleiviams, jų tėvams, kad galėjome ir galime pasimėgauti Urtės talentu! Ačiū Tau, Urte, už reklamą gimnazijai, už reklamą mano kursams, už reklamą Lietuvai!

Atsakymai

Lukas, imbusy, 2010-11-12 15:06:08

O, jau visa grupelė gimnazistų Manchestery 🙂

Urtė, 2010-11-12 17:28:20

Aš tiesiog darau tai, ką labiausiai mėgstu. Tai Jums, direktoriau, AČIŪ už palaikymą 🙂