Dabar jau šiek tiek daugiau žinote?

*

Įsijungiau kompiuterį ir pamačiau:

http://www.lrytas.lt/lietuvos-diena/aktualijos/ktu-gimnazijos-ikurejo-b-burgio-ispazintis-tai-buvo-reketas.htm

*

Yra vilčių! Yra žiniasklaidos, kuri gali pateikti ir kitą vaizdo pusę!

Žinoma, prie tokios informacijos labai tiktų tie garso įrašai – tikri, neiškarpyti, nesumontuoti!

Tada gal ir jūs, piktieji mano oponentai, suprastumėte, kad aš nebuvau nei susierzinęs, nei „nušokęs nuo bėgių“, o tik gyniau tos gimnazistės, jos šeimos teisę toliau gyventi oriai ir garbingai, aistringai gyniau trijų šimtų šeimų teises, gyniau mūsų visų ketvirtį amžiaus kurtą gėrį…

*

Deja, vakar teisme ta mergaitė dar kartą nuliūdino mane… Juk tiek nedaug liko iki rugpjūčio trečiosios, iki pilnametystės, galėtų jau ir suaugusio žmogaus protu suvokti, kas padaryta ir kas daroma.

*

Ar jūs atpėtumėte, kaip su ta mano istorija susijęs europarlamentaras Vytenis Andriukaitis?

Parašysiu kitoje temoje….

Atsakymai

Burgis, 2015-04-18 08:34:53

Ufff…

qwerty, 2015-04-18 09:21:07

Fazė, kuomet istorija pradeda gyventi savo gyvenimą. Savo gyvenimą žiniasklaidoje.Esmė tame, kad ši eilinė, darbinė, absoliučiai banali istorija apie neklaužadą mokinį ir griežtą pedagogą realiam gyvenime niekam neįdomi. Namuose, darbe ar susitikus apie ją niekas nekalba, nediskutuoja.Na, gerai-gal tik labai nedaugelis, vieni kiti. Žiniasklaida gi dabar smaginsis ir siautės ilgai.Atkartodama.Pasikartodama.Tą patį per tą patį.Ar galima to išvengti? Bent jau šiuo atveju? Abejoju.Nepavyks.Ar jums dar nebloga nuo tokių dalykų?

Sokolovas, 2015-04-18 09:48:52

ATEIS IR MŪSŲ EILĖ

Ar tikėjosi Pedagogus,

Knygnešius, Daraktorius

persekioję žandarai, kad

sulauks savo dvasios

įpėdinių?

Dabartinė žiniasklaida apskritai “smaginasi” prieš Pedagogus, prieš pamatines švietimo vertybes…

Nors…Apie ką aš čia? Reikėtų sakyti- prieš ilgaamžes, bet NŪDIEN ATSTUMTAS vertybes!

Viskam antrina ministras-“mokytojų per daug”. Nors jis ne miške gyvena, ir negali nežinot, jog naujoji karta tik juokiasi, kai girdi apie mokytojo profesiją…Tad nebus greit mokytojų, juolab- Pedagogų.

Ateina nauja karta, pirklių ir fariziejų karta…”Aš viską moku, man nereikia Mokytojų! “- šaukia daugelis jų…

Vanagams nereikia Pedagogų. O Burgio byla, kur “mergaitė” ( kažkur girdėta, ar ne?) tėra pretekstas, yra ženklas, kad ir mes sulauksime savo eilės…

O pretekstas, juolab- straipsnis, išdygs greičiau musmirės girios pakrašty…

Ir pirmieji bus paskutiniai…

no name, 2015-04-18 09:51:33

p. Burgi, ačiū, kad Jūsų tylėjimas žiniasklaidoje baigėsi. Kita pusė turi būti išklausoma ne tik teismo salėje, juo labiau šioje istorijoje.

Nesutikčiau, kad ši istorija neįdomi. Ji – savotiškas lakmuso popierėlis, parodantis, koks LT gajus selektyvus teisėtumas ir teisingumas.

ready, 2015-04-18 09:55:14

Ačiū. Nors kartą per krizę žmoniškai.

Rasa, 2015-04-18 09:56:46

O aš šiandien gerdama kavą galvoju apie daugelį tėvų, už kuriuos man gėda. Visokių- kurių vaikai mokosi paprastose mokyklose ir gerose (prestižinėse). Prisimenu tėvų susirinkimus ir pokalbius. Suaugusių, turinčių būti jau gana brandžiais ir protingais žmonėmis, pokalbių. Daug kas mano, kad tėvai nori gero vaikams? Gal būt. Turbūt. Ir tada vėl galvoju apie tai, kas yra ta meilė (šiuo atveju vaikams) ir kiek atspindžių ji turi. Meilė, kai stengiesi padaryti vaiką pasaulio centru ar meilė tada, kai augini jį Žmogumi? Meilė tada, kai mokai jį, kad jis užaugs stipriu ir pasitinčiu savimi tam, kad pasaulis būtų jam po kojomis ar tada, kai klausi savęs ir jo, ką jis užaugęs galės duoti pasauliui?…

Mes visi labai skirtingi ir labai skirtingai mokome visko savus vaikus. Labai. Ir todėl, manau, niekada visi normaliai nesusikalbės 🙂

Visų vertybės taip labai skiriasi. Priimtiniausia ne gerais žmonėmis vaikus užauginti, o patogiais. Ne sąmoningais ir atsakingais, o mokančiais prisitaikyti- nes tokiems lengviau išgyventi. Vaikai, turintys puikų gėrio pajautimą vaikystėje, atėjus tam tikram laikui staiga supranta, kad geras ir teisingas- tolygu “naivus” ir “durnas”…

Na ką, kavą išgėriau, geros visiems dienos.

Greta, 2015-04-18 12:06:58

Kai skaitau, kai girdžiu, matau, kyla įvairiausios mintys. Kartais norisi staugti, kartais taip gelia širdį iš nevilties, kad nežinau, kur dėtis. O, regis, nebuvau linkusi sirgti svetimomis ligomis… Tai kodėl šiandien jos atrodo visai nesvetimos?

Nes vieną kartą smogei dar tik besivystančiai sistemai ir smūgio pasėkmes jaus tikrai ne viena ateities karta.

Ir belieka tikėtis, kad atsiras žmonių, naivių ir idealistų, kurie nepabūgs stoti į kovą su pūvančia visuomene. Kurie nepabūgs statyti tikras mokyklas, kuriose lygiai svarbios būtų tiek moralė, tiek žinios.

O dabar – rimtai. Be poezijos. Taip, kaip jau ilgai kirba pasakyti. Vimdo. Atvirai sakau, vimdo žmonių požiūris ir nesupratimas. Nepaisant to, kad visi esame skirtingi, yra bendrų, nepajudinamų dalykų, kuriuos klibindamas… Visi žinom, ką padarai, juos klibindamas. Skatini visuomenę išsigimti. Tarsi tų išsigimimų dar maža būtų.

Nors skambės šlykščiai, aš tikrai nelinkiu. Aš žinau. Žmonės, užvirę šią košę, skęs. Skęs ir, o Dieve, kaip jiems atsilieps. Deja, gyvenime už nugaros nestovės tėveliai ir nekiš kiekvieno aštresnį žodelį pasakiusio į Pravieniškes. Tada ir paaiškės, kas čia laimėjo.

Rasa, 2015-04-18 12:32:47

Dar prisiminiau vieną vaizdelį, klaidžiojantį internete ir sukėlusį labai daug įvairių diskusijų ir įvairių minčių jas skaitant. Skaičiau daug komentarų, neseniai kalbėjausi apie jį su dukra. Net smalsu, kokias išvadas sau padarytų įvairūs čia rašantys žmonės. Gal pasidalinsit? 😉

https://www.youtube.com/watch?v=Er6aQJATIxo

Burgis, 2015-04-18 13:10:59

Rasai: aš taip niekada nepadaryčiau! Bet kaip tik tuo mane kaltina.

Burgis, 2015-04-18 13:11:41

Gretai: ačiū! Jums tik norisi staugti, o aš tai staugiu… 🙂

qwerty, 2015-04-18 13:28:50

Tinklaraštininke, gi jai kalbėjome. Ne staugti, laužyti rankas, pozicionuoti save auka šioje situacijoje jums reikia. Bet priimti šį kvaziteismą, kaip dovaną. Galimybę. Dėkingą galimybę dar labiau, dar kartą tvirtinti tai, ką tvirtinote tą ketvirtį amžiaus savo mokykloje. Bet, vėlgi, atvirai ir savikritiškai pripažįstant savo klaidas.Kadangi žmonės yra skirtingi. Ne visi mąsto taip vienodai. Juo labiau, kuomet dar yra nepilnamečiai. Ir ne faktas, kad tavo TIESĄ, kad ir kokia ji būtų objektyvi, geranoriška beigi jiems ateityje naudinga, jie visi visuomet supras, kaip gėrį, o ne kaip tiesioginį pavojų sau.

aina na, 2015-04-18 13:34:14

NEGRAZU:

– L.Narkevičius negalėjo skatinti merginos palikti mokyklą, nes jo paties sūnus, buvęs mūsų gimnazistas, buvo pagautas rūkant ir tėvas padėjo jį „išsukti“. Pavaduotojas neturėjo moralinės teisės kelti reikalavimų kitiems. Be to, direktorius atsakingas už bet kurį įvykį net kai atostogauja.

http://www.lrytas.lt/lietuvos-diena/aktualijos/ktu-gimnazijos-ikurejo-b-burgio-ispazintis-tai-buvo-reketas.htm

Pelėda Kamine, 2015-04-18 13:41:16

Gretai, dėl frazės “Aš žinau. Žmonės, užvirę šią košę, skęs. Skęs ir, o Dieve, kaip jiems atsilieps.” norėčiau pastebėti, jog iš tiesų nežinote ir žinoti tiesiog neįmanoma. Jūs tik labai norėtumėte, kad taip atsitiktų. Deja.

O šiaip, kadangi iš žiniaskalidos pateikiamos informacijos niekaip nepavyksta susidaryti tikrojo vaizdo, užėjau pasiteirauti, kokia viso šito teismo proceso priežastis? Tai kad p. Burgis norėjo pašalinti mokinę iš mokyklos, ar tai, kokiu būdu to siekė? nes pirmuoju atveju – mokinė nebuvo pašalinta, tai kam išvis šitas spektaklis? O jei antrasis atvejis – tai kodėl labai dažnai akcentuojamas tas susitarimų laikymasis? Byla juk ne apie tai.

Burgis, 2015-04-18 13:42:18

qwerty: aš jau rašiau, kad kartais Jūs mane tiesiog žavite savo komentarais. Ir dabar neblogai parašėte, bet…

*

Išgirskite mane, supraskite mane: toje situacijoje aš nepadariau jokių – pabrėžiu, jokių! – klaidų, kurios galėtų būti smerktinos. Na, bent jau ne baudžiamąja prasme, ne moraline prasme smerktinos… Jūs pakentėkite, vis tiek netrukus tie įrašai bus paskelbti…

*

O kodėl staugiu dabar? Todėl, kad vakar mes teisme išklausėme įrašus – įrašus! – o šiandien aš gavau tų įrašų stenogramas, pagal kurias ir buvo surašytas kaltinamasis aktas. Tai va, dabar su tuo įrašu ir su ta stenograma aš prisikasiu iki generalinės prokuratūros ar net toliau – nors akmenimis lytų! Nes taip gyventi negalima, negalima, negalima!

Burgis, 2015-04-18 13:46:20

Pelėdai Kamine: Jūs skaitykite viską, kas apie tai rašome – viską, viską! Jau šiek tiek suprasite. O kai išgirsite įrašus – suprasite viską.

h, 2015-04-18 13:47:40

Cia jo anuke ktu rektorius buvo ” priemes”? Po mustyniu kumsciais nemojuojama

Burgis, 2015-04-18 13:49:47

h: kieno „jo“? Muštynės dar nesibaigė ir aš neleisiu, kad visi mane muštų, o aš negalėčiau gintis.

aina na, 2015-04-18 14:10:47

Adelija, norejau paspausti tau “LAIKA”, bet man neleidzia.

Vokietijoje visi i mokyklas priimami pagal gyvenama vieta.

Buvai , Adelija, Vokietijoj?

qwerty, 2015-04-18 14:11:44

Tinklaraštininke, man nereikia jokių įrašų. Kaip ir absoliučiai daugumai.Turintis akis – mato, kaip ir turintis protą suvokia, kaip kas ten buvo.Todėl aš žinau, kad nieko nusikalstamo nepadarėte. Visuotinai žinomi, savaime aiškūs ir lengvai suvokiami dalykai, nereikalauja įrodinėjimo. Kas teisus, o kas ne moralės ar administracinio savavaldžiavimas prasme, tai jau kitas klausimas.

Burgis, 2015-04-18 14:15:43

qwerty: ačiū! Atsiprašau, dabar negaliu be emocijų…

Burgis, 2015-04-18 14:18:38

aina na: o Švedijoje – kitaip! O į Kauno Jėzuitų gimnaziją – kitaip. O į LSMU mokyklą – kitaip. O į Harvardą – kitaip…

*

Klausimas – Jums trukdė KTUG?

*

Nurodymas: neverta komentuoti Adefagijos komentarų, jei jie nukrypsta nuo šioje svetainėje priimtų (mano primestų) elgesio normų – vis tiek ištrinsiu.

vitalis, 2015-04-18 14:21:16

Rasai: dėl vaizdelio internete. Tai baisus smurtas prieš vaiką, baisus. Mama privalėjo vaiką sudrausminti, žinoma, bet mane šokiravo “nukentėjusioji” smurtautoja. Jei nemoki bendrauti su mažu vaiku(šioje situacijoje reikėjo rasti-sugalvoti žaidimo tęsinį), tai nereiškia, kad gali smurtauti prieš jį.

aina na, 2015-04-18 14:25:48

Supratau seimininke,

Nurodymas priimtas, nekomentuoti, nerasyti, tinklapio neatidarineti.

Greta, 2015-04-18 14:42:34

Pelėda, sakau taip tikrai ne todėl, nes norėčiau, kad kas nors atsiimtų. Visiems žmonėms linkiu tiesaus kelio (nors man asmeniškai vingiuotas – įdomesnis). Sakau taip, nes tikiu, kad gyvenime yra pusiausvyra ir kiekvienas žmogus visada gauna tai, ko yra vertas. Anksčiau ar vėliau, bet visada gauna.

Rasa, 2015-04-18 15:21:53

Vitaliui: O man atrodė, kad ten vyrukas, ne mergina, tas tavo įvardintas, kaip “smurtautoja” 🙂 Esi gana kategoriškas 🙂 O kodėl manai, kad kažkas turi žaisti su svetimais vaikais? Juk ne visi apskritai myli vaikus. Ne visiems jie tobula vertybė. Įvairiai žmonės vertina tą situaciją- kaltas apipylęs, kalta mama, kaltas vaikas, niekas nekaltas. Reikėjo žaisti (kaip tu sakai), reikėjo nieko nedaryti, reikėjo apipilti mamą, kuri nieko nedarė arba reikėjo nubausti vyruką. 🙂 Sunku rasti supratimą, kuris tenkintų visus, ar ne? 🙂

Trakimas, 2015-04-18 15:53:13

Labai ydomu.O kaip gi sioje istorijoje yra susijes Vytenis Andriukaitis?Ir -kandidatavimas i Wilno miesto taryba TS-LKD sarace:)?

Burgis, 2015-04-18 16:15:22

Trakimui: ne, tai visai kitoks ryšys… Poryt parašysiu.

vitalis, 2015-04-18 16:16:56

Rasai: sakai “su svetimais vaikais”, manau, kad nėra svetimų vaikų. Visi vaikai yra angelai. Mūsų problema yra kiek mes sugebame atsiverti santykiui su dieviškumu. Toks santykis, pats savaime, yra nekvestionuojama vertybė-siekiamybė. Tai, be abejo, nėra paprasta. Santykis yra tarp dviejų, todėl nesvarbi kitų nuomonė, reakcija ir t.t. Ir negali būti siekiamybė – visų patenkinimas.

Nenukrypom nuo temos – manau, kad Burgiui rūpi sąžiningas jo santykis su kiekvienu šalia esančiu, o ne vieša opinija.

susitikusi laike, 2015-04-18 16:19:22

Suprantu,kaip galima jaustis,kai 25 metus RŪPINIESI gimnazistais,neformaliai,nuoširdžiai,aistringai (ne tik jų dalykiniais pasiekimais,bet ir asmenybiniu brendimu),ir šast-žemiau juostos smūgiai tų,kurie:turėjo galimybę padėkot(merginos tėvai),galimybę palaikyti ir pagirti(šmm ir kitos tikrinusios institucijos). Vedėte gimnazistus IDEALŲ link (ir neįtikinsit manęs,kad tai įmanoma vien švelniais žodžiais),deja, ne visiems duota tuo patikėti arba suprasti.Stiprybės Jums, Direktoriau, ir dar kartą ačiū už Gimnaziją.Buvusios gimnazistės mama.

qwerty, 2015-04-18 16:34:15

Vitali, pagal JTO Vaiko teisių Konvenciją vaiku laikomas kiekvienas žmogus, neturintis 18-os metų. Pats tvirtini, esą visi vaikai yra angelai, per kuriuos atsiveria santykis su dieviškumu. Reikia suprasti, tai taikoma ir spuoguotam, kompleksų pilnam, šešiolikiniam nesubrendėliui, dėl kurio tėvai visus nervus prarado?

vitalis, 2015-04-18 16:50:42

qwerty: vaikus turėjau omenyje iki 6-7 m., kol dar racionalumas neužvaldė spontaniško intuityvumo, vitališkumo :)na ir parinko man vardą:)

O dėl tėvų nervų praradimo – jie ne dėl vaikų praranda. Tai tik tėvų nebrandumas išryškėja vaikams paaugus.

Kaip negražiai pavadinote ” ir spuoguotam, kompleksų pilnam, šešiolikiniam nesubrendėliui”. Labai negražiai, daugiau taip nevadinkite. Spuogai dėl fiziologijos procesų, o kompleksai – tai jau tėvų nuopelnas, kokią aplinką sudarėme vaikams, taip jie ir užaugo. Taigi – savo paaugliuose pamatome savo atspindžius ir tada prasideda problemos. Tik, problemos yra mumyse, o ne mūsų vaikuose.

Stebėtoja, 2015-04-18 17:02:41

vitalis : Puikiai!!!

“problemos yra mumyse, o ne mūsų vaikuose.”

exGimnazistė, 2015-04-18 17:18:53

Perskaičiau ir aš. Jautriai kabina mane ši istorija – kai prasidėjo, norėjosi bėgti į Gimnaziją ir klausti kuom galiu padėt. Bet pagaliau kažkas parašė akliems ir abejojantiems kitą pusę…

Buvau praleidusi kelis įrašus ir nemačiau atsakymo man. Einu rašyt laiškelį 🙂

Rasa, 2015-04-18 18:02:12

Vitaliui: bet vis vien smalsu man. Tarkim tai tavo vaikas. Ir jis elgiasi va šitaip. Ir tu išties manysi, kad tai “Santykis yra tarp dviejų, todėl nesvarbi kitų nuomonė…” ir lauksi, kad tas žmogus, kuriam vaikas daužo kojas bus laimingas gavęs progą pabendrauti su tavo vaiko “dieviškumu”? 🙂

Aš myliu vaikus. Ir vaikus suaugusiuose irgi. Ir tą dieviškumą žmonėse. Bet kažkaip kitaip… 🙂 Žinai, paprasčiau kažkaip…

Stebėtoja, 2015-04-18 18:27:23

Rasa, mama parodė savo vaikui bendravimo “dieviškumą” . 🙂 Ji kantri. Aš būčiau iškart išnešusi savo “dievybę”. Bet gali būti mama ir siekė tai savo “dievybei” parodyti ir kitokius bendravimo “malonumus”?:) Geras mokytojas pasitaikė. Aš neišdrįsčiau. Bet mama šaunuolė, išlaukė ir konflikto toliau nebekėlė.. Manau “dievybė” patapo dar dieviškesniu.:)

vitalis, 2015-04-18 19:01:15

Rasai: aš tikrai būčiau neleidęs vaikui šitaip elgtis. Be jokios abejonės. Aš tik norėjau pabrėžti smurtą vaiko atžvilgiu, t.y. į tai, kas mane užkabino tame vaizde.

Ir neskubėkime suvulgarinti.

Galima kalbėti kitokiomis kategorijomis, bet esmė nesikeičia – besąlyginė meilė turi būti savaime suprantamu dalyku. Tai yra išeities taškas.

Rasa, 2015-04-18 19:23:51

Vitaliui: pritariu dėl to, kad besąlyginė meilė yra puiku. Bet sudėtingumas tame, kad tam visi pritaria, tačiau visi skirtingai tai supranta 🙂

Mama myli kada, tavo manymu? Va tokioje situacijoje? Kai leidžia vaikui elgtis taip, kaip jis nori, kai draudžia elgtis taip, kaip jis nori ar kai pašalina iš kelio galimas konfliktines situacijas (pav. kaip Stebėtoja sako:”Aš būčiau iškart išnešusi savo „dievybę“). Mano suvokimui netinka nei vienas variantas 🙂

Iš šalies, 2015-04-18 19:53:32

Vitaliui: ar esate tos pačios nuomonės apie besąlyginę meilę ir auklėtojai už nugaros rūkiusios gimnazistės atžvilgiu?

irena, 2015-04-18 19:54:03

Pelėdai

palietėt tiesos egzistavimą….daugelis dorų žmonių NENORI keršto ir nelaukia, tai liudija tremtinių atlaidumas kankintojams, bet….aš nežinai nė vieno stribo, kankintojo, kurio šeimos(vaikų, ar anūkų ir t..) nebūtų palietusi atpildo ranka.Tiesiog nežinau, nors jų pažinojau arba apie juos skaičiau

vitalis, 2015-04-18 19:55:03

Rasai: Manau, kad bėda yra tame, kad vaikas tapo nesaugus. Mes šnekame apie konkrečią situaciją. Vaikas mamos akivaizdoje buvo siaubingai pažemintas, išniekintas, išgąsdintas…. Čia buvo sutryptas vaiko orumas, savivertė.

Nėra svarbu, kokia forma mama būtų išvengusi to kas įvyko, nes manau įvyko blogiausia, kas galėjo įvykti.

Stebėtoja, 2015-04-18 19:55:46

Rasa, ar meilė suprantama ar jaučiama?

Iš šalies, 2015-04-18 19:56:18

Rasai: o koks dar variantas be paminėtų trijų dar įmanomas? Kaip ir nėra daugiau…

Rasa, 2015-04-18 20:11:47

Stebėtojai: meilė jaučiama. Ir suprantama. Suprasti (žinoti kas tai yra) ne tas pat kaip jausti. Vis tik nuo tam tikro laiko manau, kad žmonės ne visai tą patį jaučia, kai vadina tai meile. Meilė beribė ir dažnas, pajautęs kažkurią jos dalį, manosi viską apie ją žinantis. Man taip atrodo.

Vitaliui: Turbūt esi ar būsi labai geras tėtis. Tiesiog aš tą situaciją matau šiek tiek kitaip.

vitalis, 2015-04-18 20:22:04

Iš šalies: manau, kad besąlyginei meilei neegzistuoja aplinkybės (amžius, situacija, spalva, nuotaika t.t.), kitaip ji nebūtų besąlyginė.

Ypatingos meilės ir užuojautos nusipelnė Jūsų minėta gimnazistė. Ypatingos.

Rasa, 2015-04-18 20:50:34

Iš šalies: Koks koks. Teisingas 🙂 Juokauju. Tiesiog žinau, kaip pasielgčiau aš. T.y. kaip auklėjau savo vaikus. Visko po truputį. Tokio amžiaus, kaip video vaikai jau yra labai puikūs, protingi, sumanūs ir labai puikiai viską suprantantys, kai kurie jau net mokantys manipuliuoti suaugusiais. Jie, kaip ir iki šio amžiaus, kaip ir paskui dar ilgokai, bando įvairias ribas. Ribų jiems reikia. Taigi vaikui reikia duoti laivę, t.y. leisti veikti, tačiau reikia nuolat aiškinti, kur yra jau užribis (pav. nekūrenti laužiuko ant stalo, negaminti, o paskui nebandyti sprogmenų vonios kambary- čia asmeninė patirtis iš truputį didesnių vaikų gyvenimo :)))))) Pasielgus netinkamai, reikia jam paaiškinti, kad jis elgiasi netinkamai (šiuo atveju paaiškinčiau, kad dėdei skauda, kad jis ne jo žaidimų draugas ir kad jam pačiam nepatiktų, jei aš paimčiau jo vežimėlį ir jam taip pat stuktelčiau, todėl nepatinka ir kitam). Bet tikrai neišsineščiau jo, nes visą gyvenimą akmenėlių nuo kelio nenurankiosi… Jei vaikas labiau norėtų antrą kartą stuktelti negu suprasti ir jam išpiltų pieną ant galvos, man širdyje būtų labai gaila vaiko, bet aš paaiškinčiau jam, kad jis gavo to, ko prašėsi, nes buvo perspėtas. Pageidautina, kad dėdės atsiprašytų, nes jam tik šlapia, o dėdei dar ir skauda nuo jo trankymo.

Vaikai, kurie supranta, kad gavo pelnytą atsaką į savo elgesį, niekada nelaiko nuoskaudų ir nesitraumuoja. Šiuo atveju jam bus trauma, jei mama išsinešus pagailins- “o tas dėdė koks negeras” arba ims gailėti jo- koks vaikas vargšiukas. Va tada jis tokiu ir pasijaus.

Nu dabar jau galit minusuoti į sveikatą… 🙂

Beje, dėl besąlyginės meilės. Besąlyginė meilė neleidžia tvirkinti (gadinti- turiu galvoje) vaiko vadinant tai meile. Besaikio lepinimo aš nevadinu meile.

vitalis, 2015-04-18 22:25:27

Rasai: pritariu, tik nereikia pilti vaikui ant galvos.

Rasa, 2015-04-18 22:28:26

Vitaliui: nu įkalbėjai, nepilam… 🙂

Sokolovas, 2015-04-18 22:39:25

DĖL “SĄSAJŲ SU V. ANDRIUKAIČIU’

Spėliot nemėgstu, bet…jei tų sąsajų yra, tai, manau, jog susijęs per kažkokią tarpinę grandį. Gal per rektorių?…

Kaip bebūtų, nuosekliai laikiausi nuomonės, jog visa tai nukreipta prieš Gimnaziją, tokią, kokia ji buvo.

Negali Pažanga gyvuot regreso apsupty! Negali ! Kaip bebūtų apmaudu…

vitalis, 2015-04-18 22:55:40

Rasai: ačiū, labai smagu buvo pabendraut.

Gražaus vakaro ir saldžių sapnų 🙂

koks nacis pasakytu, 2015-04-19 13:07:55

Mes zudeme vaikus gelbedami ju sielas.

Sokolovas, 2015-04-19 17:00:02

Smerkiu tuos, kas inicijavo šią bylą, ir dar paėmė pinigus.

Kristina, 2015-04-21 08:58:58

Labai puiki laida, kurioje nagrinėjama jūsų tema. Kalbasi Dabašinskas su savo pašnekove psichiatre.

Sveikas, žalias, gyvas 2015 04 19. “Laisvoji banga.”

Labai teisingai šioje laidoje nagrinėja esminius klausimus.

Man sunku suprasti autorių. Nes man svetima, kai principai yra aukščiau visko. Reikia turbūt perskaityti jūsų diskusiją, kurioje būtų paaiškinta ar tie įrašai yra klaidingi? Nes jokiu kito nusižengimu nepateisinčiau tokio savo vartojamo teksto mokinės atžvilgiu.

Nors labai gerbiu autorių už jo pasiektus darbus ir intelektualumą.

Burgis, 2015-04-21 10:03:40

Kristinai: netiesa, Jūs pateisintumėte bet kokį tekstą, jei reikėtų gelbėti žmogų!

Skęstančiojo gelbėtojas gali net trenkti skęstančiajam taip, kad tas nualptų ir netrukdytų jį gelbėti.

Gydytojai sukelia žmogui dirbtinę komą, kad tik išgelbėtų žmogaus gyvybę.

Aš kalbėjau taip aistringai, taip kietai vien dėl to, kad numačiau, kas bus, jei gimnazistė nepakeis mokyklos. Ir tai, ką sakiau, jau vyksta… Siaubingi dalykai tos mergaitės gyvenime vyksta. Bet tai tik pradžia. Kas bus toliau? Kas patikės jos priesaika tuokiantis? Kas patikės jos Hipokrato priesaika, jei ji bus medikė? Kas patikės bet kokia jos pasirašyta sutartimi? Ką ji galės pasakyti savo vaikams, savo anūkėliams, kai reikės jiems nurodyti teisingą gyvenimo kelią?

***

Taip, gerbiamoji, principai yra aukščiau visko! Praradęs principus, žmogus praranda pats save, pražudo save kaip asmenybę. Aš nenorėjau, kad tai mergaitei taip atsitiktų. Už tai esu teisiama…

tik tiek, 2015-04-21 10:49:59

Gerb. Bronislovai, tai kas vyksta tos mergaitės gyvenime, deja guls ir ant Jūsų sąžinės…Principai negali būti aukščiau žmogaus..Jei žmogus pirmoj vietoj, tada gali nusileisti, atleisti ir leisti gyventi tiek sau, tiek kitiems..Jūs nebegalite sustoti-labai gaila..

Burgis, 2015-04-21 11:30:14

tik tiek: daugiau Jums nieko negaliu paaiškinti… Jūs kalbėkite su savo sąžine.

Sokolovas, 2015-04-21 11:50:07

LAUŽAI ŽODĮ- KLIMPSI KELY…

Komentuotojui “tik tiek”

Prasidėjo ne nuo Burgio. Prasidėjo, kai moksleivė nesilaikė susitarimo, kurį pati patvirtino savo parašu. Lauždamas susitarimą, bet kokiomis aplinkybėmis gali sulaužyti ne tik jį! O gerb. Burgis, kaip aš suprantu, negalėjo kurt pavojingo precedento.

Tačiau, kaip jau ne kartą buvau rašęs, manau, jog tas įvykis buvo tik pretekstas. Stebėkim KTU Gimnazijos tolesnę raidą, ir pamatysime…

Beje, o kieno sąžinėje yra tai, kas “vyksta” visuomenės gyvenime?…

Kristina, 2015-04-21 12:28:28

Labai sunku rašyti, kai nematai konkrečių žmonių ir nežinai kaip viskas buvo…Gerbiu kovojančius už svarbius principus žmones ir nežinau kaip man būtų panašioje situacijoje atsidūrus (turiu darbo su paaugliais patirties). Bet kiek mačiau principingų žmonių, jiems kartais ima ir nutinka taip, kad jų viduje kažkas užsikerta…ir jie nemato, kad galbūt yra ir kažkokių kitokių išeičių..turiu omenyje, kitokių nei ta jūsų aistringa kalba mokinei.

Galiu sutikti-ji turėjo išeiti, jei pasirašė tokias taisykles. Bet gal yra kitų būdų tuomet?

…o šiaip esu už lankstumą…labai pritariu mano minėtos laidos pašnekovei su psichologiniu išsilavinimu: paauglystės amžius yra tas amžius, kai negalima nustatyti taisyklės, jog už vienkartinį užsirūkymą bus pasekmės visam gyvenimui. Protas ir supratimas, deja, tam dar nepasiruošęs..

Labai jus užjaučiu. Tikiu, kad norėjote kuo geriausio.

Išlikite gyvas ir lankstus. Neįsikabinkite šios situacijos, priimkite ir savo silpnumą. Sėkmės…

tik tiek, 2015-04-21 12:43:27

Pritariu Kristinai. Vienoj pusėj dar bręstanti asmenybė-taip jinai elgėsi neteisngai, buvo pastūmėta savo tėvų veikti neteisingais metodais, taip, sulaužė susitarimą..Kitoj pusėj žmogus su milžiniška gyvenimo patirtim, kuriam principų buldozeris yra svarbiausia..Pervažiavo juo ne tik tą suklydusią merginą, bet ir visą gimnaziją, paskui jau įsijungė nesustabdomi procesai-buldozeris apsisuko ir dabar lamdo ir paties tinklaraštininko gyvenimą…Nemoralizuoju-yra tekę panašių situacijų patirt savo gyvenime..Gaila, kad žmonės mokosi tik iš savo klaidų..Nuoširdžiai Jūsų gaila..

Burgis, 2015-04-21 12:59:01

Kristinai ir tik tiek: Aš jums neatsakinėčiau, bet man baisu, baisu, baisu, kai žmonės mato vieną žmogų, bet nemato tūkstančių žmonių!

*

Ne, jūs negyvenote tokioje gimnazijoje ketvirtį amžiaus, todėl jums neduota suprasti, kad ne aš buldozeriu pervažiavau per vaiką ir per gimnaziją, o kaip tik ta šeima buldozeriu pervažiavo per savo vaiką ir per gimnaziją. Jokio lankstumo tokiose situacijose negali būti – reikia gelbėti vaiką ir vaikus! Kaip gaisre. Jokio mano „lankstumo“ nebūtų pateisinęs nė vienas gimnazistas, o visi jie būtų gavę žiaurią gyvenimo pamoką: visi lygūs, bet yra lygesnių; visa šalis yra tokia, kad joje kažkas gali sulaužyti taisykles, sutartis, o kiti už tai baudžiami, sodinami į kalėjimus.

*

„Neįsikabinkite šios situacijos, priimkite ir savo silpnumą.“ Tai čia jūs sau parašėte! Aš priimu savo stiprybę ir savo kančią kaip didžiausią likimo dovaną.

*

„Galiu sutikti-ji turėjo išeiti, jei pasirašė tokias taisykles. Bet gal yra kitų būdų tuomet?“ Koks čia minties viražas? Kokių kitų būdų? Išeiti atbulai?…

*

„kuriam principų buldozeris yra svarbiausia“. Ar jūs iki šiol buvote pastebėję, kad aš esu mazochistas, kad man patinka pačiam sau kenkti ir kenkti savo kūriniui? Principai nėra buldozeris, principai yra siena, mūras, užuovėja ir atrama. Buldozeris yra tas, kuris tą sieną verčia, nesuprasdamas, kad po to jau neturės nei užuovėjos, nei atramos.

***

Tai mano paskutinis paaiškinimas jums. Žinau, kad vis tiek nesuprasite…

tik tiek, 2015-04-21 13:32:46

Suprantame ir užjaučiame..Nesuprantate Jūs-matote tik savo tiesą. Jeigu tos taisyklės tokios absoliučios, tai Jūs buvote tas, kuris turėjo užtikrinti jų veiksnumą. Deja, Jūs to nepadarėt, o visa kita-tik skambūs žodžiai..Šūkavot, kad mergina neveiksni, bet neveiksnius juk ištiesų buvote ir esate Jūs pats. Susikūrėt savo įsivaizduojamus kodeksus, kurie nesuveikė..Iš šitos bjaurios istorijos tikrai jokio gėrio nėra KTU gimnazistams-ir visai ne dėl to, kad nebuvo išmesta užsirūkiusi mergina..Nemalonu, kad buvęs direktorius dabar matomas, kai neprognozuojama ir nestabili asmenybė..Iš jo kuriamas monstras -aplink visi tik ir gaili KTU gimnazistų-vaje vaje, vaikučiai, na ir keistai jūs buvote auklėjami..

Kristina, 2015-04-21 13:39:59

Ačiū, kad dalinatės mintimis. Aš suprantu jus. Tik turiu kitą nuomonę ir kitokią asmenybę, nesu nei aistringai kovinga, nei principinga.

Tegul ir neatsakysit, bet tas tekstas, kuris cituojamas kaip jūsų, kai kalbėjotės su mokine..Jis užbraukia bet kokią kovos už teisingus principus naudą. Ir visai nesvarbu ką sakė kita pusė. Atsiprašau, jei tas tekstas yra sukurtas ar ką:)

Kristina, 2015-04-21 13:45:51

Dabar taip sau pagalvojau, kad rašau čia turbūt iš savotiško nusivylimo, iš idealizmo ir liūdesio..Daug skaitydavau jūsų tekstų, žinojau jus kaip tokią asmenybę, į kurią norėčiau lygiuotis, galvojau kaip gera būtų buvę turėti tokį mokytoją. Iš didžiosios raidės. Ir istorijos pradžioje buvau visiškai jūsų pusėje. Bet tas tekstas, kurį jūs sakėte paauglei..gera proga suprasti, kad mes visi žmonės ir visi klystame..o principingi žmonės gali būti kaip sužeisti liūtai, kai užpuola jų vertybes..

Antanas, 2015-04-21 13:59:40

Mane stebina Kristinos logika – kas čia tokio, kad jaunimas nesilaiko mokyklos taisyklių, kas čia tokio, kad vairuoja automobilį be teisių arba neblaivus, pažeisdamas eismo taisykles, nieko tokio, kad sutuokti nis , prižadėjęs ištikimybę, apgaudinėja, gal nieko tokio, kad paagliai sspardė žmogų, sudegino bendraamžį ir t.t. Gal pasirašius paskolos sutartį, galima rasti kitokių variantų, kaip negrąžinti paskolos. Gal nusikaltėlio galima nesodinti į kalėjimą ir ieškoti kitokių būdų, gal … Gal…

Burgis, 2015-04-21 14:05:44

Antanui: o mane stebina kas kita… Šios moterys turi savo kategorišką nuomonę apie mane, bet vis tiek ateina čia manęs pažeminti: „šūkavot“ (kas girdėjo įrašus, labai nustebs, kad aš nešūkavau…); „visi klystame“ (bet jos, čia rašančios – ne!); „suprantame ir užjaučiame“ (kam reikalinga užuojauta tų, kurios nei supranta, nei pateisina?).

***

Išvada: jos čia ateina pasigėrėti savo tobulybe?

Kristina, 2015-04-21 14:10:41

Varge…kaip klaidingai galima suprasti kitą žmogų..niekur nesakiau, kad aš neklystu..pasigėrėti savo tobulybe????? Turbūt juokingai klaidingiau nebuvo galima suprasti..norėjau tik pasidalinti savo mintimis bei jausmais ir išgirsti jūsų nuomonę.

Ar galit suprasti, jog egzistuoja tiesiog kitokia nuomonė? Niekad nepasižymėjau kategoriškumu, ir mano nuomonė apie jus labai keitėsi.

Jei jūs taip puolate visus, kurie jums rodo simpatiją ir supratimą, tai tikrai nelengva..

Viskas, baigiu čia diskusiją.

Burgis, 2015-04-21 14:26:06

Kristinai: ačiū!

Burgis, 2015-04-21 15:33:03

Pagalvojau ir dar parašysiu Kristinai: atsiprašau! Tikrai – atsiprašau. Panašu, kad aš nuo tų atakų surandėjau ir nebegaliu pajusti moteriško švelnumo. Pagalvojau ir prisiminiau, kad yra logika, matematinė logika ir moteriškoji logika. Pastarosios mes, vyrai, suprasti negalime, bet privalome jausti…

*

Ir trečią kartą atsiprašau, nes nepajutau Jūsų sielos vibracijų…

Stebėtoja, 2015-04-21 17:39:52

Apie principus ir kokią esu gavusi pamoką, kai buvau šešiolikos ar septiniolikos metų.:), bet mąsčiau daug metų.:)

Bebaigiant mokyklą, pasikeitė lietuvių kalbos mokytoja. Atėjo nauja, jauna gal 26 -ių metų.

Ir “pareiškė”: aš esu labai principinga. Taigi net “priguliau” suole, nes matematika man buvo arčiau širdies.:) Toliau mokytoja vardina principus:

1.niekada nesinešioja lietsargio

  1. nesišukuoja ir nesigrąžina kitų akivaizdoje.

3.nemiega svetimuose namuose

del 3 punkto nežinau, bet du vykdė. Bet kuo aš buvau patenkinta ir mane žavėjo, kad prie savo principų, ar jų laikymosi, niekada nebuvo minimas kitas žmogus ir tų savo principų netaikė kitiems, o tik sau.

Burgis, 2015-04-21 19:04:34

Stebėtojai: tai kažkaip susipainiojote? Kiti mane kaip tik kaltina tuo, kad savo principus taikiau sau…

Rasa, 2015-04-21 19:15:28

O man šiandien galvojasi apie tai, kuo skiriasi lankstus nuo bestuburio 🙂 Galvojau apie gamtą. Vis tik man simpatiškesnė lanksti tik iki tam tikros ribos, bet laisva ir neprijaukinama vilkė, nei visai lankstus bestuburis slimokas 🙂 Nenorėčiau būti pernelyg “lanksti”.

Kristina, 2015-04-21 19:37:39

Ačiū..gera skaityti. Aš kažkuriuo momentu irgi pagalvojau apie vyr-mot mąstymo skirtumus..

Nežinau kodėl, bet užsinorėjau papasakoti istoriją. Viename LT mieste mergaitė paauglė lankė muzikos mokyklą, nepatiko jai ten, sunku buvo, gabumai tam nedideli, dainuoti nesisekė, bet ir tėvų norui lankyti nepavyko pasipriešinti, bandė, bet po tėvų griežto žodžio teko likti. Ir kokiais 4-ais mokymosi ten metais ji parašė savo dainavimo mokytojai laišką, piktoką, pašiepiantį mokytojos griežtumą kitoms merginoms, jos rūstų požiūrį ir dar kažką. Laiškas buvo spausdintinėmis raidėmis, anoniminis. Atkeliavo paštu, kaip tik tą dieną kai mergaitei buvo dainavimo pamoka. Visos mergiotės ten šnekučiavosi, o ji su siaubu žiūrėjo kaip mokytoja atplėšia ir perskaito laišką. Ramiai pradeda pamoką. Ir ima verkti po kelių minučių. Laiškas buvo perskaitytas viešai. Ji neprisipažino. Tada visam chorui viešai. Ji dar laikėsi. Bet paskui mokytoja liepė visoms rašyti savo rašto pavyzdžius policijos ekspertizei. Tada jau paauglė nebeištvėrė. Na ką…buvo daug ašarų, atsiprašymas ir tolimesnis mokymasis toje mokykloje. Tėvų reakcija buvo šiek tiek diržo ir nekalbėjimas apie tą temą niekada, tik retsykiais priminimas kaip siaubingiausio jų vaiko padaryto dalyko. …. Aš užaugau ir daug kartų norėjau nueiti atsiprašyti tos mokytojos. Neišdrįsau. Ir dabar graužia viduje, kad neišdrįsau. Gal dar ne vėlu. Taip, tai buvau aš. Tiesiog panorau papasakoti kažką esminio iš savo gyvenimo. .

tikinti, 2015-04-21 20:16:54

Bjauri istorija. Pradžioj labai palaikiau direktorių..Bet, kai prasidėjo visos tos peripetijos-įrašų viešinimai ir reakcijos į juos, nusivyliau. Kristina čia labai teisingai parašė-širdis verkia dėl Jūsų, suprantame, užjaučiame, bet nepykit-negalim pasakyt, kad Jūs nepadarėt klaidų.Tikrai ne auklėti ateiname-norisi suprasti, kodėl. Ar tikrai tam tikru momentu nėra geriau sustoti, nežudyti vieniems kitų dėl principų..Na kas ta paauglės surūkyta cigaretė prieš visą gyvenimą.Taip, sulaužė taisykles, bet ne veltui vaikų parašai ant tokių taisyklių ir neturi juridinės galios, jie dar negali pilnai atsakyt už savo veiksmus.Kodėl neįmanoma net dabar rasti būdų susitaikyti? atleisti ir paleisti.. Gyventi toliau..

Vilniete, 2015-04-21 20:44:15

Aš irgi palaikiau Burgį. Po įrašų paviešinimo ir ypač po tų kalbų pavadinimo “geriausiomis gyvenime”, nuomonę pakeičiau kardinaliai.

Burgis, 2015-04-21 20:56:38

tikinčiai ir vilnietei: aš tikrai nieko negaliu padaryti su jūsų logika…

Po tų mano paviešintų kalbų žmonės, įskaitant mane, teismo salėje verkė. Net tie, kurie prieš tai buvo priešingoje stovykloje. Kaip manote, kodėl? Ar nebijote pačios savęs, jei teks išklausyti, ką ir kaip aš pasakiau?

*

Kodėl jūs vis galvojate apie tą vieną paauglę, sulaužiusią taisykles? Kada jūs pradėsite galvoti apie tūkstančius vaikų, kurie per ketvirtį amžiaus sukūrė tą mokyklą, ir tūkstančius vaikų, kurie ateityje galėjo ateiti į tokią mokyklą.

*

Ar jūsų nebaugina tai, kad likote su savo nuostatomis beviltiškoje mažumoje?

***

Dabar jau tikrai pasitraukiu iš tos beprasmiškos diskusijos.

Vilniete, 2015-04-21 20:57:42

Rasai. Nelankstus pagalys luzta. Ir kuo labiau sustabarejes, tuo didesnis traskesys. Situacija panasi.

Vilniete, 2015-04-21 21:00:01

Burgiui. Labai noreciau isklausyti. Pasitikiu tik savo ispudziu ir tik originaliais saltiniais.

Rasa, 2015-04-21 21:30:42

Vilnietei: man nekelia pagarbos žmonės, kurie “lankstūs” kaip nendrės- linksta ir linksta į visas puses, vos vėjui papūtus. Och, kažkas pirstelėjo vienoje pusėje, och, kažkas nusičiaudėjo kitoje… Och och, o ką daryt jei iš abiejų pusių jie nesiliauja to darę!!! Ir tada širdis verkia, ach, liaukitės kuris nors, nenuodykit savę ir manęs, juk man širdis verkia!!!… 🙂 Ir gaunasi paskui komentarai: aš paklausiau ir pakeičiau nuomonę, aš paskaičiau ir pakeičiau nuomonę, aš sužinojau ir persigalvojau…

Tai arba blyn lai patyli arba kalba apie tai, apie ką nors šiek tiek išties nutuokia, kad nereikėtų keisti nuomonės kas minutę. Nusibodo šitie visi kliedesiai bobiški (nesiverčia liežuvis sakyti moteriški).

Mielos moterys… Prašau, nebūkit tokios. Bestuburiai moliuskai… Potencialios aukos. Nendrelės, blaškomos vėjų ir vidinių prieštaravimų, blyn… Nu gėda skaityt 🙂

Einu geriau parūkyt ir pagalvot apie rytdieną, nes man laisva bus 🙂 Net nepikta. Galvoju- turbūt aš jau tikrai nelabai moteriška :))))))))

Vilniete, 2015-04-21 21:31:50

Atsakysiu i klausimus. Apie paaugle galvoju, nes ji nukentejo. Nes jos kazkas neapkencia ir linki jai blogo. Nezinot kas? Manot ju dauguma? Is ko sprendziat? Is komentaru gausos? Garliavos seima is komentaru gausos dare isvadas ir ne karta skaudziai nusvilo.

Kristina, 2015-04-21 21:48:03

Rasa, čia jau aš visiškai ne apie šią temą, o apie nuomonės pasikeitimą, tiesiog užkabino jūsų pasisakymas..jei žmogus gyvas ir besivystantis, tai jo nuomonė natūraliai keičiasi įvairiais gyvenimo klausimais. Tiek su metais, tiek gaunant įvairios naujos informacijos. Negi jūs šiandien ir jūs prieš penkerius metus esate tas pats žmogus? Aš tai ne:)

Aš nekalbu apie nuomonės keitimą kas minutę, čia jau yra kartais prisitaikymas arba savęs nesupratimas.

Kaip gerai, jog pasaulyje yra skirtingų žmonių, juk reikia ir tų su kietais principais, ir lankstesnių…

Iš šalies, 2015-04-21 21:52:27

Vilnietei: Paauglė norėjo pasilikti ir pasiliko gimnazijoj. Ji pasiekė savo. Kodėl jums atrodo, kad ji nukentėjo? Jos nepalaikantys komentarai yra to pasilikimo kaina. Mergina pasirinko likti gimnazijoje ir moka už tai, gerbkite jos pasirinkimą. Kažkas lryte pakomentavo: ” Štai ir pildosi Burgio žodžiai. Mergina savo poelgiu susigadino sau gyvenimą. Istorija tapo vieša ir vilksis paskui ją kaip purvinas pėdsakas, kur ji beeitų. Negarbė priskrenta kaip smala, neatplaunamai. Tai, ką sakė Burgis, buvo ne grasinimas, o įspėjimas apie tai, kas jos laukia visuomenėje po negarbingo žodžio nesilaikymo. Reikia klausyti senų, patyrusių pedagogų. Jie pažįsta gyvenimą.” Taikliai.

Burgis, 2015-04-21 21:55:08

Vilnietei: prieš miegą neturėčiau nervintis, bet Jūsų komentaras varo į neviltį… Paauglė nukentėjo?! Kaip?! Aš netekau darbo, netekau sveikatos, netekau pinigų, keturis mėnesius praleidau tylos kalėjime, dabar prieš mane nukreiptos smurtinės patyčios, o nukentėjo paauglė?!

*

Kas jos neapkenčia? Tik jau ne aš! Jei (kai) jūs paklausysite įrašų, tai suprasite, kad aš su ja kalbėjau kaip su savo dukra. Juk aš norėjau ją išgelbėti nuo to, kas dabar vyksta, nejaugi nė to Jūs dar nesupratote?!

*

Nukentėjo trys šimtai dabartinių gimnazistų šeimų – nesuprantate? Ir niekada nesuprasite! Labanakt.

Rasa, 2015-04-21 22:10:43

Kristinai: Taip, gerai, kad žmonės yra įvairūs. Tiesiog reikia atskirti, bent aš sau skiriu, “lankstumo” kokybę ir “kietumo” kokybę, nuolankumą (pav. kaip mandagiai nusilenkia japonai) ar ramų situacijos priėmimą nuo vergiško keliaklupsčiavimo. O aklą (kietą) ir kvailą savo nuomonės laikymąsi nuo žinojimo, kas tavo tikros vertybės, kas tavo “stuburas”, be kurių tu nebegalėsi laikyti savęs savimi, todėl tu negali to prarasti.

Ar jau užaugai, ar pasakei tėvams, kad jie tave kankino su ta muzikos mokykla, ar pasakei, kad jie elgėsi idiotiškai? Ar vis dar esi “švelni gera mergaitė”? Ar vis dar lauki, kol dar pasikeisi?

Darius, 2015-04-21 22:54:16

Šaunuolė Rasa, gerai rėžė.

(klaviatūroje “a” klavišas užstriginėja)

ex gimnazistės mama, 2015-04-22 00:30:39

Gal tai paskatino seimą priimti sprendimą dėl vaikų rūkymo. Dabar nebegalima bus sakyti kad įstatymai draudžia tik pirkti. Ir bausti už rūkymą numatyta. Iki 16 metų- tėvus.

Sokolovas, 2015-04-22 06:59:00

TAI KUR GI TA “TIESA” ?

Trumpai:

  1. Gyvename ne rožinių veidrodžių karalystėje. Bene kiekvienam iš mūsų tenka išgirst iš viršininkų, mokytojų, ir t.t. mums nemalonių dalykų. Bet…Ar mes dėl to lekiam į prokuratūrą?

2 Visi mylim savo vaikus. Bet…Ar savo vaiko pavertimas strateginiu ginklu yra meilė vaikui? Ar tai “dorybė”?…

Kristina, 2015-04-22 08:10:20

Rasai: taip, esu išsakiusi tėvams kažką panašaus..

Negaliu sakyti, kad manyje neliko geros mergaitės, bet einu ta linkme:)

Visiškai sutinku su jūsų mintimis. Esat išmintinga moteris.

Vilniete, 2015-04-22 08:43:31

Mergina patyre stipru nervini sukretima, nualpo, gulejo ligonineje. Sakot, nenukentejo. Suauges zmogus pats atsako uz savo veiksmus, pasekmes, o ji net nepilnamete. Paskaicius komentatoriu Gretos, Is salies vardais pamastymus, jau kaip ir atsakyta i klausima, kas merginos nekencia, kas linki jai blogo. Tie tekstai ne izvalgos, juo labiau ne pranasystes, tai palinkejimai. Pagiezingi ir pikti.

Paulius, 2015-04-22 09:43:28

Vilniete, ar Jūs tikrai žinote, kad mergina buvo nualpusi ir gulėjo ligoninėje? Ar ši informacija buvo paskelbta jos tėvų? O kaip tada vertinti šią informaciją Kauno dienoje: “Pokalbyje direktorius neslepia nustebimo, kai paaiškėja, jog tą dieną, kai tėvai sėdėjo jo kabinete ir pasakojo apie dukros sveikatos sutrikimus ir ligoninę, moksleivė ramiai sėdėjo pamokose.” ? Taip pat man įdomu, kaip įsivaizduojame tapimą pilnamečiu? Ar dėl to, kad iki pilnametystės trūksta pusės metų, ji negali atsakyti už savo poelgius? Žinoma, teisiškai pažiūrėjus – negali. Bet žmogus jau tikrai turi suvokti savo įsipareigojimus ir jų nesilaikymo pasekmes. Juk jam jau ne 10-13 metų. Tad ne-pilnametystės argumentas teisingas tik teisiniu požiūriu, bet jokiais kitais – ne.

Vilniete, 2015-04-22 10:12:04

Kauno dienos neskaitau. O gulejimo ligonineje faktas minetas spaudoje ne viena karta. Del kitu motyvu nebesigincysiu, pacituosiu T. Venclova : “Buna, kad klausant patefono plokstele adata vel persoka ir prasideda senoji melodija”.

Kristina, 2015-04-22 13:28:55

Tik tiek: taip, man asmeniškai G. Dabašinsko laidos yra aukščiausias lygis. Taip mokėti kalbinti pašnekovą, įsiklausyti į jį, nepiršti savo nuomonės išlaikant savo poziciją. Va šitoks lankstumo ir principingumo derinys man asmeniškai yra siekiamybė.

Burgis, 2015-04-22 13:42:32

Kristinai: ačiū Jums, kad komentaro nepabaigėte taip: „nepalyginsi su Burgiu…“ :-)))

kristina, 2015-04-22 14:09:25

Nuosirdziai galvoju, jog pasaulis butu zymiai blogesnis jei nebutu tokiu kaip burgis principingu!! Nenorejau niekaip uzbaigt sakinio:)

va va, g.dabasinskas tikrai siek tiek megaujasi savimi, sutinku…turbut kiekviena labai ryski asmenybe turi labai silpnu vietu..geras nuolat atrodo tik.prisitaikantis zmogus, na pvz tokia kaip as kartais bunu, rrrr:)

Burgis, 2015-04-22 14:27:31

Kristinai: o man taip gėda, taip gėda, kad dėl Jūsų apsirikau, pasikarščiavau ir įžeidžiau. Dar kartą atsiprašau! Panašu, kad kasdien po penkis kartus Jūsų atsiprašinėčiau, jei būtumėte mano žmona…

*

Vietoj dovanėlės pateikiu Jums vieną savo eilėraščio „Būtinos sąlygos gyvybei pradėti“ posmelį:

*

Matyti virpančią iš meilės,

mažiau matyti negu jausti

ir nebedrįsti pasiklausti,

ko ieško akys, rankos dailios…

Antanas, 2015-04-22 14:34:06

Ši istorija panaši į tokį scenarijų: autobuso vairuotojas, vengdamas tiesioginio susidūrimo su kia transporto priemone, pasuka į šalikelę ir dėl to arklio tempiamas vežimas įvažiuoja į griovį ir vežime sėdėjęs vyras nusibrozdina ranką.

Teismas auka laiko tą iš vežimo išvirtusį vyrą, kaltinamas autobuso vairuotojas, kuris faktiškai išgelbėjo 50 vaikų nuosužalojimų ir mirties. Avarinę situaciją sukėlęs vairuotuojas – jaunuolis , neturintis teisių vairuoti.

Ką bausti? Kai kurių asmenų nuomone negalima griežtai bausti to be teisių vairavusio jaunuolio, nes “sugadinsime jam gyvenimą”. Niekam net neįdomu, kas atsitiko su 50 vaikų, kurie buvo autobuse. Kaip ir niekam (išskyrus p.B.Burgį) neįdomu, koks likimas tų, kurie liko mokytis jau ne KTU gimnazijoje, bet kažkokioj neaiškios tvarkos mokymo įstaigoj, kur galima nesilaikyti mokyklos taisyklių, tai yra galima thyčiotis iš mokytojų, galima stumdyti ir spardyti silpnesnius, galima atiminėti iš bailesnių pinigus, telefonus, galima rūkyti, vartoti narkotikus ar net juos pardavinėti ir t.t.

Aš nenoriu tokios “gimnazijos”, aš nenoriu, kad mano vaikas būtų toje klasėje, kurioje sėdi rūkantys ir besišaipantys iš mokyklos ir etikos principų. Kas už tai atsakys, kas kompensuos mano ir mano vaiko patirtą skriaudą? Kas padengs nuostolius, kad prestižinė gimnazija prarado “vizitinę kortelę”? Kodėl nematomi kiti moksleiviai, jų tėvai? Gal jie tikrosios aukos, o ne ta viena taisyklių pažeidėja? Kodėl nesuvokiama, kad be taisyklių, sąžiningo tų taisyklių laikymosi nelieka ir kaip tokios KTU gimnazijos. Sąžiningumas, pagarba, atsakingumas -pamatiniai akmenys, ant kurių laikėsi KTU gimnazija. Tereikia išlupti bent vieną akmenį iš pamatų, ir TVIRTOVĖ, betonuota 25 metus, sugrius.

petras, 2015-04-22 15:33:18

ir dar Antanai, pamąstymui. kaip galvojate, ar tos merginos ir vaikino klasiokai nežinojo, kad jie rūko (ne tuo momentu kai buvo pagauti, bet apskritai) ? nes jeigu žinojo, tai kaip ir bendrininkai tampa, nes nepranešė niekam apie taisyklių pažeidimą. tai kaip ir sunku kalbėt apie sąžiningumą, vertybes ir pan. ir t.t. + dar niekas nežino kiek realiai yra rūkančių toje gimnazijoje, tai kokios tada jos aukos ?? ar jūs manote, kad toje gimnazijoje tik du moksleiviai būvo rūkantys ?:D

apropos, 2015-04-22 15:42:17

Manyčiau neracionalu yra įvedinėti taisykles ir ribojimus, jeigu nėra galimybės objektyviai patikrinti kaip jų paisoma. Olimpiniai principai irgi draudžia dopingo vartojimą, bet niekas nenori pasitikėti garbės žodžiu – tam yra dopingo testų sistema. Tai lygiai taip pat ir gimnazijoj. Reikia periodiškai netikėtai daryti narkotikų, nikotino ir alkoholio testus, ir jei radai pėdsakus, reiškia iš karto von. Kuo blogai?

petras, 2015-04-22 16:05:33

Dar pratęsiant pokalbį ir truputi ne į temą. įdomu tabako rūkymas draustas dėl ko, kad tai narkotikų vartojimas ar dėl to, kad kenkia sveikatai ar dėl to, kad ne estetiškai atrodo rūkantys nepilnamečiai ?:) nes jeigu dėl sveikatos, tai nesveikas maistas (gal net ne maistas, o kažkokie maistiniai produktai, kuriuose pilna cukraus) taip pat kenkia sveikatai, o besispjaudantys paaugliai irgi atrodo nepatraukliai 😀

vitalis, 2015-04-22 16:10:34

Manau, kad taisyklių taikymo atžvilgiu yra viena svarbi aplinkybė (ne moksleivės naudai) : užsirūkyta viešai, demonstratyviai, o ne pasisplėpus kur sandėliuke.

Labai sumažėja tikimybė, kad paauglys pradės rūkyti, jei mokykloje tam beveik nėra sąlygų.

petras, 2015-04-22 16:16:33

dar pamiršau energetinius gėrimus. valstybė draudžia juos parduot nepilnamečiams, dėl vartojimo nežinau. na, bet tai panašu kas rūkalai. įdomu ar jie irgi buvo draudžiami vartot gimnazijoje, gal kas žinote ?

vitalis, 2015-04-22 16:36:32

Petrui: ar tik nebūsite tamsta, kokio nors cigarečių fabriko pardavimų vadybininkas?

petras, 2015-04-22 16:52:39

Vitali, tikrai ne. Aš pats cigarečių nerūkau (rūkiau kažkada) ir kitiems nesiūlau 😉 bet ir nesiūlau mest, lai rūko jei patinka.

Antanas, 2015-04-22 17:03:22

Petrui: papildysiu mano pateiktą scenarijų. Tokių atvejų, kada avarinę situaciją sukėlė eismo taisykles pažeidę jaunuoliai, buvo aksčiau ir daugiau. Bet jie, padedant tėvams, draugams, kitiems įtakingiems asmenims, “išsisuko” nuo atsakomybės,

Ar Jums, Petrai, smaugiau, saugiau dabar mieste, gatvėse? Ir, apskritai, ar smagu būtų gyventi tokioje aplinkoje, kur įstatymai, taisyklės galioja tiktai neapsukriems, sąžiningiems ir visiems kitiems, dažnai vadinamiems “nevykėliais”?

petras, 2015-04-22 21:30:39

Antanai, manau jūsų pateikta situacija nesusijusi su rūkiusios merginos atveju. visų pirma rūkanti mergina pavojaus aplinkiniams nekelia ir kitų nežaloja. o va avarinė situacija gali labai lengvai pasibaigti kitų žmonių sužalojimu ar net mirtimi. todėl manau abu šie atvejai net nėra lygintini. tuo pačiu ir aš asmeniškai esu už taisykles ir įstatymus, kurie numato bausmes (ar vykdo prevenciją) už veiksmus, kurie gali vienaip ar kitaip pakenkti kitiems žmonėms (kai yra nukentėjusių), o jeigu įstatymai kažką draudžia vien tam, kad drausti ar kad kažkam naudinga, o ne dėl to, kad gali būt kažkam pakenkta, tai aš esu prieš tokius įstatymus ar taisykles ir galiu pats jų ramia sąžine nesilaikyti. ir jausiuos teisus. jeigu pvz. mergina ar vaikinas ar senelis ar bobutė rūko cigaretes nuošaliau nuo manes, t.y. aš nesu priverstas kvėpuoti jų dūmais, tai man jie absoliučiai nemaišo.

jeigu kalbam apie taisyklių, kurias prisižadi vykdyti laikymąsi, tai aš esu už tai, kad reiktų laikytis savo duoto žodžio. ir aš asmeniškai visada stengiuosi laikytis susitarimo, kiek tai yra įmanoma. o kaip kiti elgiasi, tai jų sąžinės reikalas.

o dėl taisyklių, tai norint, kad jų laikytųsi, turi būti kažkoks priežiūros mechanizmas. jeigu konkrečiu atveju, ktug gimnazijos atveju, buvo punktas, kad pežeidus taisykles mokinys išeina savo noru, tai jis ir išeina savo noru, arba pasilieka savo noru. tai kaip supratau mergina pasiliko (t.y. toliau mokosi ktug gimnazijoje). ir net nebėra ką daugiau diskutuot. o teismas, kaip kai kuriems komentatoriams nesuvokiama, vyksta ne dėl rūkymo ar gimnazijos taisyklių pažeidimo.

Burgis, 2015-04-22 21:50:02

petrui: „jeigu kalbam apie taisyklių, kurias prisižadi vykdyti laikymąsi, tai aš esu už tai, kad reiktų laikytis savo duoto žodžio. ir aš asmeniškai visada stengiuosi laikytis susitarimo, kiek tai yra įmanoma. “ Kiek tai yra įmanoma? Apsidairykite, Petrai! Tūkstančiams žmonių atrodo, kad tai NĖRA įmanoma. Todėl ir „bardakas“…

petras, 2015-04-22 22:37:04

Ne taip mane supratot. Aš minty turėjau, kad ne visada nuo tavęs priklauso situacija. gali kažkas spaudimą daryt, kad pažeidinėtum susitarimą, kažkoks nenumatytas atvejis ir pan. 🙂

vitalis, 2015-04-22 23:06:16

Petrui: sakote, kad nesate cigarečių pardavimo vadybininkas, nors rūkymą ir energetinius gėrimus propaguojate. O dabar dar raginate nesilaikyti įstatymų. Tai kas gi Jūs, Petrai? Kokia Jūsų misija?

Rasa, 2015-04-22 23:47:37

Vitaliui: Taigi Petriukas toks darbuotojas, kuriam darbe kartais būna nuobodu ir tada jis kalba, nes nori pasikalbėti su kuo nors. Jis geras vaikas. Oi, jau vyras. Manau. O jei ką supykdo, tai čia jau pykstančių reikalas :)))))))) Jis kaip iš to anekdoto:

Klasės ekskursija po statybvietę. Staiga įvyksta nelaimingas atsitikimas, iš didelio aukščio nukrenta ir susižaloja statybininkas. Grįžus į mokyklą mokytoja analizuoja įvykį;

– Vaikučiai kas pasakys kodėl įvyko nelaimė?

Onytė: „ Darbininkas nesilaikė saugumo taisyklių todėl ir nukrito”.

-Šaunuolė Onytė – dešimtukas.

Jonukas: “Gal jis buvo girtas?”

– Šaunuolis. Na, o tu, Petriuk, ką manai?

– Jį nubaudė Dievas už tai, kad keikėsi!

– ???

– Jis sake:” bl**t, n**ui, mažas, nejudink kopėčių!!!!”

vitalis, 2015-04-23 00:08:39

Rasai: Bravo! Laiku ir vietoje gražinote Petriuko personažą į mūsų tarpą. Žmonės šneka: “Gyvenimas tarsi spiralė, ciklai t.t.” Dar šneka, kad tas ciklas – 25 metai.

Jau neikite rūkyti šį vakarą.

Labanakt 🙂

Kristina, 2015-04-23 08:33:23

Asociacija iš paskutinės kelionės: pirmą dieną Paryžiuje buvau apstulbusi, kad žmonės per gatves ten eina degant raudonai šviesai kai nėra mašinų ir netgi kai mašinos yra (šios tiesiog sustoja ir ramiai laukia, nei karto negirdėjau kokio nervingo pypsėjimo ir vairuotojų veidai buvo visiškai ramūs), gal kad tų gatvelių ten daugybė, o bet kuris vairuotojas žino, kad tuoj bus ir pėsčiuoju. Pirmą dieną nedrįsau eiti su visa minia per raudoną ir pažiūrėjau užjaučiamai į vairuotoją, kuris laukia, jis man nusišypsojo ir skėstelėjo rankomis, maždaug, nu ką čia padarysi. Nemanau, kad avarijų ten daugiau nei pas mus:) Ir turbūt jau visi žino apie paryžiečių mašinų statymo ypatumus: vietos mažai, tai bandydamas įstatyti į siaurą tarpelį su bamperiu taukšt į galą, taukšt į priekį ir pastato, mašinos apibrozdintos, bet visi laimingi ir ramūs dėl to. O kur dar katinas, išdidžiai vaikščiojantis kavinėje ant stalo (turistai sau fotografuoja laimingi). Čia kadangi prisiminiau katinus, kuriuos labai mėgstu, tai epizodas iš Turkijos: lauko kavinė, baisiai daug žmonių, o ant žemės katė maitina mažus kačiukus, ramiai maitina, murkia sau, aplinkiniai turistai filmuoja, visi džiaugiasi. Ech, artima man jų reakcija į gyvūnus ir į mašinų saugojimą:)

petras, 2015-04-23 08:35:27

Vitali, nepykit, bet jūs nelabai sugebat skaityti ar teksto suprasti. aš rūkymo ir energetinių gėrimų nepropoguoju.

Burgis, 2015-04-23 09:17:33

Rasai: tokios linksmos dovanos dar nesu gavęs! Ačiū! Juokiuosi visą rytą… Žinau, kad negerai, bet negaliu sustoti. Čia tas atvejis, kai keiktis galima. Vėl priminsiu, kad aš apdairiai Gimnazijos moksleivių taisyklėse buvau parašęs: „4. Gimnazistai negali rūkyti…; 5. Gimnazistams netinka keiktis…“ Taigi tik netinka, bet kartais galima…

Kristina, 2015-04-23 09:17:43

O kaip manot-kodėl vieniems žmonėms laikytis taisyklių yra norma, o kiti į jas žiūri atsainiai? Ar tai tik tokia savotiška “aš noriu ir man galima” raiška? Nekalbu apie paauglystę. Ar tai koks stiprus superego ir sąmoningumas. Ar noras viską savo kailiu patirti. Pagarba autoritetui. O va eina tas patiriantis savo kailiu ir viską bando, kol atsikanda. Tada kitam gyvenime jau nebebando, o pasitiki:) Čia aš tokia bandytoja irgi, esu prikrėtusi visokių dalykų kol tam tikros taisyklės apsigyveno manyje. O kai kurios neapsigyvena. Nors ir noriu, kad taip būtų. Buvo toks išmintingas žmogus F. Perlzas, geštal terapijos pradininkas, jis sakė, kad žmogus visą laiką sprendžia dilemą: paklusti aplinkinių reikalavimams ar paklusti vidiniams impulsams. supriešinimas gal per stiprus, bet tikrai dažnai būnantis…

Rasa, 2015-04-23 09:50:02

Kristinai: niekam neprivalu laikytis kažkokių taisyklių, manau. Svarbu tik suprasti, kad kiekvienas veiksmas turi atoveiksmį. Svarbu suprasti ar tu pasiruošęs jį gauti 🙂 Nori eiti per raudoną- prašom. Bet turi būti pasiruošus priimti, kad mašina tavęs gali nenutrenkti, bet gali ir nutrenkt. Gali pasiduoti impulsui ir pasimylėti be apsaugos priemonių su nepažįstamu romantišką pavasario naktį. Bet turi būti pasiruošusi, kad tai gali likti puikiu prisiminimu, gali likti kūdikio pavidalu, kurį turėsi visą gyvenimą, o gali atminimas likti ir kaip sifiliukas koks… 🙂

Taigi. Visiškai nebūtina laikytis jokių taisyklių. Tereikia su dėkingumu prisiimti pasėkmes, jei jau tu elgiesi taip, kaip tau atrodo teisinga ar kaip nori. O ne reikalauti iš pasaulio ar iš kitų, kad ir pasėkmės būtų tokios, kokių tu nori 🙂 Štai jei tu nori būti murkiančia katyte- rrrrrrr, vadinasi turi suprasti visai nedaug- kad bus daug tave švelniai mylinčių, glostančių ir vien už murkimą lakinančių, tačiau bus ir tokių, kurie mielai perkąs tau sprandą ir numes. Nes jiems artimesni šunys. Jiems katės kelia pasibjaurėjimą.

Kristina, 2015-04-23 10:46:54

Rasa, visiškai teisingai, pasekmės:) Kad jas su dėkingumu reik priimt, tai įsisąmoninau. Spėju, kad esu arčiau jūsų metų nei tų aštuoniolikos. Ir nesu tokia protestuotoja dėl protesto. Bet va kaip aš galėjau užmiršti-taisyklių prasmė ir jos suvokimas čia svarbiausia…beveik lygu pasekmėms. Ir prisimindama savo tėvus, suvokiu, kad jie pateikdavo taisyklę tiesiog su autoriteto ženklu, o aš gi buvau toks vaikas, kuris visur norėjo suprasti. Ir išbandyti, be abejo:) Ir čia jau turbūt prieinam prie žmogaus sąmoningumo-kitam gi visą gyvenimą kažkuri taisyklė taip ir liks be prasmės, nes jis savo viduje tos prasmės nejaučia. Esu skaičiusi visai įdomiai išdėstytą teoriją kaip tikėjimas susijęs su žmogaus psichologiniais bruožais: vienaip tiki intravertiškas mąstymo tipas, o visai kitaip intuityvusis ekstravertas. Man ten kai kurie argumentai visai gerai atsakė į klausimą kodėl pvz mano draugei didelę pagarbą kelia tai, kad bažnyčios mokymas yra kelių tūkstantmečių senumo ir vien todėl ji juo pasikliauja, o aš jei nejaučiu viduje tikro patyrimo rituale, tai man sunku jame išbūti.

vitalis, 2015-04-23 11:41:55

Rasai: gal galėtumėt dar kokį O. Baliukonės posmelį įkelti. Reikia žmonėms tokių eilių.

Gražios dienos brangieji!

Rasa, 2015-04-23 12:00:38

Vitaliui: Baliukonės eilės nėra iš mano mėgstamiausių, nors keletas tikrai patinka. Nedaug iš jų tokios, kaip tos, kitoje temoje, parašytos 🙂

Man dar patinka ši atkarpėlė, tačiau ji šiek tiek kitokia 😉

…šypsaus žvelgdama į saule apsimetančią žaltvykslę

supančiotas laisvas daugiau neturi reikšmės

tiesiog tu esi ir šito visai pakanka

pradėjusi prostitute galbūt pabaigsiu šventąja

o kur dar daugybė kitų profesijų ir darbų

valytojos elgetos karalienės poetės beprotės magės

nebijok niekada neteks manęs išlaikyti

tau nei gyvam nei juo labiau mirusiam

tiesiog mes būsim…

Kristina, 2015-04-23 12:08:28

Ar matėte koks šiandien nuostabus vėjas?

Siaurukas čia suka į saulę,

į rūką panyra. Ir kas

pasaulis yra? Tik apgaulė

pro grimztančių medžių šakas.

Kada iš nakties kyla vėjas,

toks lengvas ir amžinas, – gal

sustoki staiga suvirpėjęs

ir greitai pasuki atgal,

ir eiki lėtai, tartum nieko

nebuvo, ir lyg nežinai,

ką mes lig mirties pasiliekam,

užmirštame ką amžinai.

Ir Dievui dėkok, kad ištrūkom

iš ten. Kurgi buvome mes?

Kur suka siaurukas pro rūką

į tekančios saulės gelmes.

A.Marčėnas. „Siaurukas čia suka į saulę“

Rasa, 2015-04-23 12:29:17

Adefagijai: jei dar neištrins komentaro, kol parašysiu, galiu pridėti ir aš. Ką manau apie tave. Dažnai mes galvodami apie kažką “perleidžiame” mintis per save, savo suvokimą, ar ne? Ir palyginam kažką su savimi. Tai štai- nuoširdžiai manau, kad esi daugiau išprusus už mane, jaunesnė už mane, gražesnė, lieknesnė ir protingesnė. Turtingesnė. Tačiau man atrodo, kad esi mažiau laiminga nei aš. Bet aš nežinau kodėl 🙂 Gal todėl, kad tokia protinga?… 🙂

vitalis, 2015-04-23 12:31:26

Niekada J. Erlicko nevadinau poetu.

Bet, kaip sakoma, jei yra poreikis, atsiranda kas jį patenkina.

vitalis, 2015-04-23 14:00:50

Visiems: Brangieji, ar gerai jaučiatės Burgio žlugdymo proceso akivaizdoje? Aš nesijaučiu gerai. Ar gerai jaučiasi švietimo, kultūros ministrai su premjeru priešakyje? Kodėl jie “stovi po medžiu”?

O gal netrukus atsiras koks valdžios atstovas, kuris atsistos ant pakylos, įsijungs mikrofoną, nusiims kepurę, žemai nusilenks ir pasakys:

– Brangūs Lietuvos žmonės, su gilių liūdesiu turiu pranešti, kad šiuo metu valstybėje vyksta santvarkų kaitą, todėl šiuo pereinamuoju laikotarpiu, (kol paaiškės lin kur pakrypsime), tokie žmonės kaip B. Burgis ir panašūs į jį yra nepageidaujami. Dėkojame B. Burgiui už senojoje santvarkoje atliktą milžinišką darbą ugdant jaunają kartą.

D.M.P., 2015-04-23 17:24:37

Anekdotas smagu. Bet visgi jei rimčiau – Visatoje yra pusiausvyros, priežasties ir pasekmės dėsnis (du iš keleto). “Bet kokie veiksmai sugrįžta pas mus. Trečiasis Niutono dėsnis – veiksmas visuomet yra lygus ir priešingas atoveiksmiui. Kitaip sakant – su kokia jėga mes veikiame kažką išorėje, su tokia jėga ta išorė mums atsako. Tai ir yra likimo dėsnis.” (http://www.psichologija.net/naujienos/oleg-gadeckij-gyvenimas-pagal-visatos-desnius) Kaip jums atrodo, jei permąstytumėt savo elgesį su kitais žmonėmis (gal kada juos užsipuolėte, per aštriai kritikavote, smerkėte?), ar visa ši jūsų istorija nėra lyg bumerangas?

ne humanitaras, 2015-04-24 00:56:20

Užjaučiu gerbiamą B.Burgį. Viešąja nuomone jau sumanipuliuota, kalbos laisva interpretacija jau priimta už gryną pinigą, ir dauguma niekada neišgirs to kas iš tikrųjų buvo pasakyta.

O nukentėjo ne tik tie 50 ar 500 vaikų. Dabar kiekvienas mokytojas iš neklaužadų sulauks “jūs čia man spaudimo nedarykite, sėsite ketveriems metams”. Ką dabar bekalbėti apie pareigas ar atsakomybę?

Vienas nulis nebaudžiamumo naudai.

ne humanitaras, 2015-04-24 02:43:57

Negaliu užmigti, taip liūdna dėl šitos visos situacijos. Tad šekit palyginimą.

Važiuoja gražus švarus kvepiantis autobusas, važiuoja gražūs laimingi keleiviai. Bet autobuso gale sėdinti pora bei jų mažametė už save negalinti atsakyti dukrelė ima elgtis nederamai: garsiai keiktis ir spjaudyti ant grindų, užgaulioti kai kuriuos keleivius. Autobuso vairuotojas sustabdo autobusą, prieina ir gana griežtai liepia nevaloms išlipti. Bet šie neišlipa, o sumuša vairuotoją ir apspardo gulintį. Čia prieina komentatorė Vilnietė ir labai teisingai pastebi, kad ši situacija traumuoja niekšų mažametę dukrą. O visiems gero linkinti komentatorė Kristina tuo metu sėdi prie lango ir svajoja apie saulutėje besivartančią katę, besišypsančius praeivius ir juos praleidžiančius besišypsančius vairuotojus. Autobuso vairuotojas tuo metu primuštas guli dulkėse, galbūt jau ir nebeatsikels.

Va kaip aš šitą reikalą matau. Labanakt.

Burgis, 2015-04-24 07:06:37

ne humanitarui: Jūsų palyginimas apie autobusą turi būti įrašytas vadovėliuose! Stebiuosi, kokį talentą turite. Ačiū!

Andrius, 2015-04-24 07:53:59

O man įdomu, kas efektyviau: draudimai ar auklėjimas, pasitikint auklėjamuoju?

Kristina, 2015-04-24 08:11:52

Nehumanitarui: smagiai jūs:) o man įdomu skaityti visokius tos istorijos matymus, gaila, kad kai kuriuos ištrina. Čia jau daug buvo pridiskutuota ir ne apie tokį tiesmuką vertinimą. Nes kiekvienoje konfliktinėje situacijoje veikia žmonės su savo asmenybėmis ir tos asmenybės įtakoja bendrą situacijos eigą. Man atrodo, kad kiekvienas dalyvis galėjo pasielgti kitaip tam tikruose istorijos taškuose ir tada būtume turėję kitą istoriją. tarkim, man įdomu ar toji mergina gailėjosi ir bandė atsiprašyti už savo elgesį apskritai? jei taip, tai galbūt būčiau bandžiusi tai pakreipti kažkokios kitokios bausmės link. Bet aš pati rūkiau mokykloje ir klastojau tėvų parašus ir nekovotoja esu:)

Burgis, 2015-04-24 08:24:10

Kristinai: ši diskusija šioje temoje labai užsitęsė, aš sukursiu naujus įrašus šiai temai, atliksiu, kaip ir žadėjau, išsamią bylos anatominę analizę, bet ne iš karto. Gyvenime būna pauzių…

*

O kol kas dar kartą Jums priminsiu esminę (išgirskite – esminę!) aplinkybę: tie kiti 300 gimnazistų nė už ką, nė už ką nebūtų pateisinę JOKIO mano atsitraukimo! Nes kiekvienas galvoja (ir teisingai galvoja!) – kuo aš blogesnis? Jūs nežinote, kiek karčios patirties per tą ketvirtį amžiaus aš buvau sukaupęs dėl menkiausių, žymiai menkesnių nei Jūs siūlote, atsitraukimų…

Kristina, 2015-04-24 08:31:34

Dabar kažkaip išgirdau kaip jūs galvojote ir jautėtės. Ačiū…