Dabar jūs parodykite, kad gyvenate…

Tuoj važiuosiu į klinikas. Iš pradžių į vieną skyrių, paskui į kitą. Ankstoka. Tai, sakau, parašysiu kokia nors tema savo svetainėje. Ir staiga suprantu, kad galvoje tų temų daugybė, bet aš nebenoriu rašyti… Kad ir ką aš rašysiu, viskas suksis vis apie tą patį. Ir atrodys… Kaip atrodys? Aš nežinau, kaip kiekvienam iš jūsų atrodys, bet tikrai žinau, jog aš nebenoriu, kad jums atrodytų, o suprasti jūs nepajėgūs, kaip ir aš negalėčiau suprasti, jei būčiau jūsų vietoje, o jūs – mano vietoje. Man šlykštu galvoti, kad daugybė, tūkstančiai žmonių viską išverčia taip: jis skundžiasi, prašo užuojautos; jis nori keršyti; jis nedrįsta pripažinti savo klaidų; jis nebesuvokia, kad yra niekas; koks susireikšminimas, taigi išteisins ir viskas baigsis niekuo; ko nusipelnė, tai ir gavo…

*

Geriau – džiazas:

– Tave išteisins, išteisins, – pasilenkęs virš operacinio stalo kužda prokuroras. – Aš nebesiūlysiu tau skirti ketverių metų kalėjimo, nes keturios valandos ant operacinio stalo yra didesnė bausmė. Aš jau patenkintas.

*

Reikia man sudaryti atskirą programą, ko mokyti mokykloje: farmacijos; sekso higienos ir estetikos; literatūros, meno, muzikos pažinimo kitaip – nebūk apkiautęs; kalbėjimo; gražaus rašymo įvairiomis progomis.

*

Reikia man aprašyti skausmą. Gaila, eksperimentiškai to parodyti negalėsiu, bet nors teoriškai turiu jus parengti tam, apie ką jūs žalio supratimo neturite.

*

Ilgesys. Kiek jį galima įveikti? Kiek jį reikia įveikti? Kiek jis yra gėris, o kiek – žudikas?

*

Tavo vienintelė. Privalumai ir trūkumai. Palyginimo teorija. Kiek ji, tavo vienintelė, buičiai, kiek ji būčiai. O jei negraži?

***

Turi kažkas pasikeisti, kad rašinėjimas man nebekeltų pasibjaurėjimo… Palaukite. Pasirinkite temą.

Atsakymai

Burgis, 2015-05-14 09:41:33

Et…

G.J., 2015-05-14 09:56:03

Manau, esat Pedagogas iš pašaukimo,nes Jūsų mintys ir apie skaudžius dalykus šviesios,viltingos,optimistiškos,nors,kaip suprantu,Jums labai sunkus laikotarpis (gal Jūsų nuomonė kitokia,bet susidaro toks įspūdis). Net tokioje savo situacijoje Jūs sugebate įkvėpti optimizmo kitiems žmonėms , o tai milžiniškas dalykas Šioje svetainėje dažnai komentuojančio kito,kaip suprantu, pedagogo komentarai daro nusivylimo,frustracijos įspūdį-nenorėčiau mokytis pas tokį pedagogą. Gal jau kartoju kitų mintis,bet Jūs turėtumėt rašyti knygas,jos manau,sulauktų didžiulio pasisekimo ir ,manau,būtų vertesnės už daugelį kitų knygų apie sėkmę.

skaitytoja, 2015-05-14 10:08:07

Kas čia per depresinės nuotaikos???

Pavasaris juk, įsimylėkite iš naujo savo žmoną.

Aš karts nuo karto įsimyliu savo vyrą iš naujo. Man padeda. Gal ir jums padės, bent pabandyti verta.

Sokolovas, 2015-05-14 11:02:33

Kūryba ir skausmas ( nebūtinai fizinis)- neatskiriami dalykai. Kas nejaučia skausmo, kam nebūna skaudu bei apmaudu, tas yra gelžgalys barškantysis…

Burgis, 2015-05-14 11:14:44

skaitytojai: po operacijos atlikau kraujo tyrimą. Rezultatas toks, kad įsimylėti galėsiu tik patrigubinęs geležies normą. Todėl dabar graužiu šakutes, šaukštus…

Burgis, 2015-05-14 11:17:23

G.J.: atspėjote – laikotarpis toks sunkus, kad sunkesnio niekada nebuvo ir, tikiuosi, niekada nebebus… Tai ir džiaugiuosi, kad, į mane „prisimatuodami“, jūs suprantate, koks puikus yra jūsų gyvenimas. Aš jums kategoriškai pareiškiu – jūsų gyvenimas yra puikus! Kiekvieną dieną tai sau kartokite.

Sonata, 2015-05-14 12:20:35

Kaip noreciau bent dali Jusu skausmo pasiimti, kad Jums palengvetu…

petras, 2015-05-14 13:31:11

svetimo skausmo nebūna

Fa, 2015-05-14 13:41:38

Pasirinkau temą. Rašykite apie tai, ko reikėtų mokyti mokykloje. Tai tikrai kūrybinis darbas.

Temidė, 2015-05-14 18:54:56

Papasakokit plačiau apie sekaso higieną. Nesuprantu, apie ką gali būti tokia tema. Bet mano amžiuje gali būti aktuali. Ačiū!

kristina, 2015-05-14 19:35:59

Del gelezies: pati turejau bedu, labai padeda dilgeliu lapai, sumalti mikseriu su kokiais vaisiais su stipriu skoniu, medaus, truputi vandens. Skanu ir veikia!

Arturas, 2015-05-14 19:42:54

Tema: pokyčiai. Žinote, yra posakis, kad viskas eina tik į gerą. Net ir toks baisus dalykas, kaip liga, pasak krikščionybės, nėra labai jau blogai, nes sugretina artimuosius. Ar dar matote gėrį?

Trakimas, 2015-05-14 19:44:48

Nesutinku su gerb.Bronislavu del “skausmo sistemos”.Ji yra idiegta kiekvienam.Tik skausmas ir valdo mus.

Burgis, 2015-05-14 19:51:30

„…ko reikėtų mokyti mokykloje“; „… plačiau apie sekaso higieną“; „… Ar dar matote gėrį.“

*

Temos rytdienai ir savaitgaliui.

Trakimas, 2015-05-14 20:14:07

Skausmas yra gydomas ne nuskausminamaisiais,o skausmu.Ir tai yra vienintelis tikras gydymo budas.Gerb.Bronislavas -zinau-yra konkretus zmogus.

Ir “kad rasinejimas jam nebekeltu pasibjaurejimo”,reikia skaityti.Yzuliai leisiu sau pasiulyti gerb. Bronislovui “skausmo chirurga” F.Kafka.Butent ta pati jo shviesiausia,graziausia kurini-“Prazuvelis arba Amerika”.

Ina, 2015-05-14 20:16:46

Anemiją išsigydžiau: lygiomis dalimis nevirtų burokėlių sultys, spanguolių sultys, medus. Laikyti šaldytuve. Gerti 3xd po taurelę prieš valgį. Tikrai greitas efektas. Dar tinka pridėti juodųjų ridikų sulčių. Į sveikatą!

sonata, 2015-05-14 20:20:49

Nereklaminis, o tik patyriminis intarpas : anemijai koreguoti labai neblogas prepratas Fero- Folgamma. Tėčiui, sergančiam 4 st. kraujo vėžiu, per 2 mėn. Hb atstačiau nuo 80 iki 132 (norma). Pasitarkit su gydančiu gydytoju.

Trakimas, 2015-05-14 20:39:50

Kafkos “rasinejimuose ” nera spalvu.Ten tik begalybe “pilku atspalviu”(ne -pinkiasdiasimc).I tenais “literaturiniu “serveteliu” tipo “nezinau,kada pumpuras gimsta,Gilej azuolas miega-zinau”-nera.Vieni tai supranta anksciau,o kiti-veliau.Ir tai buna skausminga.

Trakimas, 2015-05-14 21:57:18

Procesas.F.Kafka ir jo sancapanca-Venediktas Jerofejevas su genialiu “Maskva-Petushki”.Tai jau ira skaitalas sadomazohistams ligoniams.Tokiems,kaip ash.Mana desinysis plautis nebefinkcionuoja ir miegoti ash galiu neuzdusdamas tik ant kairio pecio:)

Gedi, 2015-05-15 00:18:21

Geriausia Tardiferonas 80 mg. pradzioje 2 kd. Valgant. Hb didėja 1 gr per sav.

Random, 2015-05-15 00:43:53

Trakimai, tai Kafką siūlai. O kiek Kafkų pats perskaitei? Nujaučiu šį bei tą 🙂

*

Skausmo tema. Ar apie fizinį ar apie psichologinį skausmą rašytumėt? O jei skauda ir tai, ir tai, ir jau žinai, kad niekada nebepadarysi vieno ar kito, o ypač ankstyvoj jaunystėj? O jei skaudu, nes kitas žmogus daro klaidą, bet niekaip negali jam padėt, o pasekmės matosi akivaizdžios?

*

Kaip elgtis, supratus, kad klydai? Kad paskutinius kelis metus/dešimtmečius asmeninis progresas buvo tik neigiamas arba nulinis, kad viskas laikėsi ant siūlo, o pašalinės jėgos tą siūlą nutraukė (pvz. šaukimas į kariuomenę ar dar kokios kitos pašalinės jėgos)?

*

Manau, kad šios temos ir atsakymai į klausimus labiau aktualūs jaunimui, bet ir vyresniems taip būna.

qwerty, 2015-05-15 00:56:52

Kada skauda tau pačiam, ypač fiziškai, tai yra niekis. Baisu, yra tuomet, kuomet skauda (fiziškai ar dvasiškai) tavo artimam ir mylimam. Baisiausia gi, žiauriausiai skauda, kuomet skauda tavo artimam ir mylimam, o tu jautiesi iš dalies dėl to kaltas. Ir koks skirtumas, kad netyčia prisidėjai, kad taip gavosi, kad esi ir pats nelaimingas, kad ir pačiam skauda…

ema, 2015-05-15 08:06:32

Gyvenimas puikus, bet kai zydi sodai, man visada norisi verkti

tik tiek, 2015-05-15 09:02:38

Gerb. Bronislovai, skaitant Jūsų įrašus ir sekant visą šitą istoriją, man kyla tokios mintys..Jūs esate labai doras ir teisingas žmogus, bet vis gi vieno dalyko Jums trūksta-tikėjimo Dievu ar kažkokia aukštesne jėga, kuri gali padėti, kai pats jau nebeturi jėgų…Yra situacijų, kai žmogus vienas nebegali visko sutvarkyti ir tada vienintelė viltis gali būti tikėjimas..tikėjimas ne savim, o apvaizda..

Rasa, 2015-05-15 09:19:42

Qwerčiui: ir save mylėti reikia… Visa tai, ką tu rašai, galioja ir savo atžvilgiu, manau. Ir tai yra būtina. Kad galėtum paskui mylėti ir kitus. O kaip mylėsi kitus, neišbandęs ant savęs? :))))

Kita vertus, nereikia žmogui “imti” svetimo skausmo, jei temoki tik paimti, bet nemoki jo išsklaidyti, kad jo sumažėtų. Suprantu, kad painiai tai skamba, bet dažnai taip būna. Jei aš pasidalinu su kažkuo skausmu ir matau, kad jam ima skaudėti taip, kaip man… Aš asmeniškai niekada daugiau nesidalinčiau juo, nes tada dar prie savo skausmo prisideda kaltė, kad dabar ir kitam skauda. Tikras supratingumas neturėtų būti tas, kai perimi kito skausmą ir skauda abiems. Tai neteisinga. Todėl, to bijodami, žmonės dažnai ir kenčia po vieną, nes gaunasi uždaras ratas paskui. Turėtų būti dalinamasi su tais, kurie moka jį sumažinti, o ne perimti. Na, čia, žinoma, tik mano nuomonė. Kartais būna kaip būna…

Kai paskutinį kartą man išties skaudėjo fiziškai ir, ligoninėje, atsiklupus ant kelių, susirietus į kamuoliuką aš lingavau (kad bent šiek tiek užlinguočiau tą skausmą) ir skambinau vaikams, aš sakiau jiems tik tai: viskas gerai… Viskas praėjo sėkmingai, viskas jau geryn, tuoj grįšiu, viskas gerai, atvažiuokit vėliau, ne dabar…

Kai kaimynų vyrukui nupjovė ranką ir koją, jis neleido, kad mama jį lankytų. Dėl tos pačios priežasties apie kurią tu rašai. Nes ji kentė beveik daugiau už jį patį ir tai tikrai jam nepadėjo, o tik didino jo siaubingą kančią. Todėl jis pageidavo, kad jį mažiau lankytų artimieji, kurie niekaip neįstengdavo sulaikyti ašarų, o kiemo draugai- tie, kurie jį mylėjo, bet veikė kitaip. Mačiau juos verkiančius dėl jo namie, o pas jį, ligoninėje, jie juokėsi ir erzino personalą, jie sugužėdavo ir visi su vežimėliu kaip su prabangiu džipu “raliuodavo” po klinikų takelius, jie prašydavo duoti ir jiems pavažiuoti, jie plepėjo bet ką apie kiemo gyvenimą, neleisdami jam pasinerti į juodas mintis… Kai jis grįžo, jie tiesiog būdavo greta- kai mačiau juos tvarstant jo žaizdas, kai jis netyčia parkrito šokuodamas tada, dar ant vienos kojos, ir, man atrodė, kad mano pačios širdis išlips iš krūtinės… Dabar gražu tai prisiminti, nes jis pasveiko, jis vairuoja ir plaukioja, jis vedė mergaitę iš mūsų namo ir viskas jiems gerai…

Trakimas, 2015-05-17 21:57:07

Primygtinai siulau Kafka.

Burgis, 2015-05-17 22:05:37

Trakimui: nieko nėra pasaulyje tokio, ko primygtinai reikėtų siūlyti…

Trakimas, 2015-05-17 22:10:55

Random:)Apie koki mistini “saukima i kariuomene” pac porini?Ar tik ne apie si konservatoriu sugalvota ir Grybauskaites-prastumta?:)UK -nera privalomos karines tarnybos ir mano artimieji tuoj pat ant tvoros pakabins kubilistano ccp pasa,jei sita valdzia kesinsis juos paversti rekrutais:)

Trakimas, 2015-05-17 22:13:57

Is tiesu,gerb. Bronislovai -taip.Taciau jis (Kafka)-padeda suprasti kitus ir ju motyvus.Kodel -as?Kodel-mane?Kodel taip ,o ne -kitaip?

Trakimas, 2015-05-17 22:34:14

Random:)Gabrieliui Liancbergui kazkaip niekas nesilaike “ant siulo”.Jis buvo dieduko prilaikomas trvirtu trosu,kuris butu ishlaikes ir “Costa konkordija”:)-Kaip keista-anukui dar snarglys tysta is nosiuko,o jis jau-europarlamentaras.?:)Snargli nusisluoste-ir jau- gaujos (TS-LKD) -pirmininkas:DDDD

GZ, 2015-05-18 14:13:32

Bet įtariu tas Liancbergas moka rašyti be klaidų. Kai kuriems skaitovams čia matyt reik dar daugiau skaityti. Nes rašyti sekasi labai sunkiai.

Simona, 2015-05-18 23:15:10

Įdomu, ką manote:

Jei yra taip, kad tam tikru žmogaus gyvenimo laikotarpiu vertybės nesusiformavusios ar neteisingos, ar žmogui turi kas nors kelti baimę ? Tam, kad pvz. nepadarytų klaidų, dėl kurių vėliau gailėtųsi ? O gal ir dėl kitų priezasčių ?

Burgis, 2015-05-19 08:33:29

Simonai: ne, niekas neturi kelti baimės žmogui jokiu jo gyvenimo laikotarpiu, jei tas žmogus yra įsitikinęs, kad gyvena teisingai, dorai, sąžiningai. Koks paauglys pripažins, kad jo „vertybės nesusiformavusios“? Atvirkščiai, kaip tik jis mano, kad mato gyvenimą tokį, koks jis iš tiesų yra, o mums, kitos kartos žmonėms, tai jau nepasiekiama. Gal jis, tas paauglys, teisus?