Dabar tai jau viską žinome ir matome!

Mokslininkai pristato realistiškiausią visatos simuliaciją (video) (lrytas.lt)

*

Krisk iš juoko! Kaip tik šiandien, kai į susitikimą gimnazijoje atėjo jau 10 žmonių (nuo penktoko iki kompiuterijos specialisto!), vaikas paklausė apie pasaulio pabaigą. O čia, žiūrėk, realistiškai per 78 sekundes parodo visatos gyvenimą 14 milijardų metų nuo „didžiojo sprogimo“… Gal tai pokštas? Gal tai žurnalistų „antis“? Jei ne, tai aš nebežinau, ką galvoti apie žmonijos naivybę…

*

Vaikai, tuoj prasidės mokslo metai. Mokslo, sakau, metai. Jūs visų jus mokančių klausykite, bet patys mokykitės svarbiausio – klausti kitų ir savęs. Savęs galite klausti net labai intymių, pavyzdžiui, su religija susijusių dalykų. Tarkime, jei būtų pasaulio pabaiga, tai Visagalis tik pasaulį sunaikintų, bet ne žmones? Na, gal žmonės ir mirtų, žūtų, bet jų sielos gyventų? O gal tada jau ir būtų žadamasis prisikėlimas ir visi, nes seniausiai mirusieji, prisikeltų gyventi? Su kūnais prisikeltų? O kokio amžiaus būtų tie kūnai? Sveiki kūnai? O mano mama kiek būtų už mane vyresnė – tiek, kiek buvo mirties dieną, ar dabar jau būtų labai pasenusi (kartu su manimi)?

*

Ne, vaikai, nereikia šaipytis. Reikia tik klausti, klausti, klausti… Būtinai pažiūrėkite tą „simuliaciją“ ir tegu jus užgriūva klausimų lavina. O ten, toliau už rėmelio, ten, iš kur atskrenda tie spalvingi vaizdai – kas? Kodėl „simuliacija“ prasideda nuo to, kad jau daug ko yra, juk iš pradžių nieko nebuvo, kitaip kokia gi čia visatos pradžia? O kas yra judėjimo variklis? O kokia yra visatos prasmė? O kokia yra to vystymosi kryptis, tikslas?

*

O, klausimų daug! Dar daugiau skubančių pateikti atsakymus. Dažniausiai idiotiškus…

Atsakymai

Burgis, 2012-08-30 21:24:51

Et…

Rasa, 2012-08-30 22:21:19

🙂 Sako reikia mokytis mokytis… Jei mokaisi blogai, nieko nežinai, jei mokaisi gerai, tampi žinantis 🙂 Net kur yra Lietuva sužinai… 😀

http://cha.lt/paveiksliukai/22197-lietuva_jav_vadoveliuose.html

Manfredas, 2012-08-31 04:45:07

Klausti yra gerai. Dar geriau – klausti moksliškai, t.y. klausti tokių klausimų, į kuriuos egzistuoja patikrinami atsakymai.

Svetainės šeimininkas davė pavyzdžius abiejų tipų klausimų (“kas yra judėjimo variklis?”/”kokia yra visatos prasmė?”).

Blogiausia – nesuprasti atsakymo. Tada prasideda galvos purtymas ir visko neigimas: “ne, ne, ne, taip negali būt, nieko tu čia nesupranti, čia apskritai ne žmogui suprast”.

Pilnas “atsakymas” yra čia. Būtų labai įdomu išgirsti detalesnį “žmonijos naivybės” komentarą. Tikiu, kad ne tik man, bet ir tūliems Mark’ui su Volker’iu.

Burgis, 2012-08-31 08:28:35

Manfredui: gėriuosi, kad Jūs skaitote tokius traktatus! Aš labiau linkęs komentuoti pasekmes…

Iš arčiau, 2012-08-31 08:59:09

Patinka šioje vietoje žodis “realistiškiausia”. Kuriam laikui? Mėnesiui, 3 mėnesiams, metams.