Dar pakalbėkime…

Vakar prieš renginuką išbandžiau savo grotuvėlį salėje – lyg ir pakako garso. Susirinko žmonės, gal net 70 žmonių (labai džiaugiuosi!), – ir garsas pražuvo minioje… Atsiprašau! Muzika turi būti tokios jėgos, kad galėtum joje maudytis, kad ji apglėbtų tave visą kaip jūros banga… Ypač nusiminiau, kad negalėjau jūsų paveikti Dmitrijaus Chvorostovskio balsu – tai galinga, galinga jėga!

*

Džiaugiuosi, kad jūs labai gražiai klausėte ir šio to paklausėte. Paklauskite dar, čia! Arba pasirinkite kuriuos nors klausimus iš šio sąrašėlio ir verskite mane atsakyti. Man būtų smalsu, kaip jūs atsakytumėte!

 1. Trys didžiausios vidurinio mokslo problemos.

 2. Trys didžiausios universitetų problemos.

 3. Ką daryti, kad jis (ji) mane pamiltų?

 4. Kodėl valdžioje tiek daug nevykėlių?

 5. Ką daryti, kad žiniasklaida nepataikautų mažiausiai išprususiems žmonėms?

 6. Tai gerti ar negerti?

 7. Esu negražus (negraži). Kaip man nuolat apie tai negalvoti?

 8. Koks atlyginimas yra tinkamas žmogui iki 30 metų? iki 50 metų?

 9. Kaip ieškoti darbo?

 10. Trys argumentai už ir prieš emigraciją.

***

Netrukus į gimnaziją atvažiuos 12 mokytojų iš Panevėžio. Vėl pakalbėsime. Tikrai žinau, kad vėl ką nors sužinosiu…

Atsakymai

Burgis, 2012-02-23 08:22:13

Kas už pokalbius?…

Arvydas, 2012-02-23 08:25:19

Eee, gerb. Šeimininke, norint atsakyti į visus Jūsų klausimus, “Word’e” lapų neužtektų! 🙂

O, jei rimtai, tai keliais sakiniais būtų geriausia formuluoti atsakymus/pamąstymus?

Petras, 2012-02-23 08:59:12

Ačiū jums už įdomų reginį(2012.02.22). Ką jus galėtumėte patarti kaip reiktų atsirinkti naudingą informaciją kurią pateikia įvairiausios žiniasklaidos priemonės. Nes šiuo laikotarpiu visuomenei vis didesnę žalą daro jų įtaka.

ST, 2012-02-23 09:35:45

Kaip nuėjus į knygyną išsirinkti gerą knygą?

Rinktis pagal… leidyklą?… autorių?… vertėją?… viršelį?… Pagal tai kas parašyta knygos 64 puslapyje?… Klausti knygyno darbuotojų?… Iš anksto ieškoti recenzijų?…

Mykolas, 2012-02-23 10:06:16

ST, labai įdomus klausimas. Pamenu “kompiuterijoje” kažkada buvo parašyta, kad nereikia skaityti gerų knygų. Skaityti reik tik labai geras knygas, nes visoms knygoms perskaityti neužteks laiko 🙂

Audrius, 2012-02-23 10:29:01

Visi šie klausimai, tai klausimai apie pasekmes. Kokios visų tų problemų giluminės priežastys? Tik supratę jas, mes turėtume šansą ką nors pakeisti.

Vilte, 2012-02-23 10:44:49

Ačiū už šaunią, smagią, laimingą, saldžią paskaitą :).

Neišdrįsau paklausti tokio gal kiek keisto klausimo.

Gavau netyčia straipsnį apie Torsioninius laukus. Kažkokį keistoką, versta iš rusų kalbos, su informacija, kad Rusijoj šie laukai jau senai tyrinėjami ir greitu metu jie pakeis elektra, mobiliuosius telefonus ir pan. Kad tai ateities technologijos. Kas tie torsioniniai laukai, paprastai kalbant? 🙂

Iš arčiau, 2012-02-23 10:52:21

O man visada sakydavo, kad visas paprastumas slypi trumpume 🙂 taigi:

 1. Informatikos pamokos, profiliavimas, siauras mokytojų akiratis.

 2. Dėstytojų tingėjimas, daug specialybių, kurias pabaigus tik į darbo biržą, studijos prievolė, o ne pasirinkimas.

 3. Čia trumpai neišeina…

 4. Nes žmones ranka ne ką nori, o ką partijos pasiūlo sąrašuose.

 5. Žiniasklaida Lietuvoje komercinė, o komerciniai žiniasklaidai irgi reikia gyventi.

 6. Gerti, bet žinoti kada, kur, su kuo, kiek ir vietą.

 7. O kam apie tai galvoti? Ne tokie/tokios dar žmonas/vyrus susiranda 🙂

 8. Atlyginimas tinkamas tol, kol gali patenkinti tavo poreikius, nesvarbu 30 ar 50 . Bėda, kad kuo daugiau pinigų, tuo daugiau poreikių.

 9. Lietuvoje, tai paskambinti kokiai dėdei ar krikšto tėvui, kuris turi firma, dar galima pasiųsti cv, bet jeigu prieš tai bus kas nors paskambinęs dėdei, kas iš tos cv… 🙂

 10. Vienu sakiniu neparašysi…

Arvydas, 2012-02-23 12:10:32

 1. Kol kas esu nutolęs nuo šių reikalų, todėl negaliu pasakyti kažkokios vertingos/objektyvios nuomonės.

 2. Žr. pirmą punktą 🙂

 3. Kiekvieną dieną turite kovoti dėl simpatijos dėmesio. Ne juokeliais bei replikomis, bet savo pasiekimais mokslo, sporto, pomėgių srityje. Plėskite savo akiratį, lavinkite bendravimo įgūdžius, pasinerkite į kūrybą. Turite parodyti, kad Jūs – įdomus, nuoseklus, savimi pasitikintis žmogus. Ir, jei vėliau pamatysite, kad tai buvo trumpalaikis susižavėjimas, Jūs tikrai nesigailėsite dėl to, kad kovodami dėl simpatijos, Jūs skyrėte daug pastangų bei laiko tam, kad būtumėte išsilavinęs, sumanus bei laimingas žmogus!

 4. Kai kuriems išrinktiesiems trūksta savikritikos. O kai trūksta savikritikos, reikėtų įvesti papildomus saugiklius. Galbūt reikėtų įvesti ką nors panašaus į „stojamuosius egzaminus“, norintiems iškelti savo kandidatūrą?

 5. Nacionalinė televizija turėtų pateikti kuo objektyvesnes žinias, rimtas diskusijų bei analizių laidas. LTV turėtų dirbti kaip 24/7 liaudies švietimo TV kanalas. Tokioje televizijoje turėtų dirbti itin profesionalūs žurnalistai, kuriems talkintų nepriklausomi politikos, ekonomikos, socialinių bei švietimo reikalų ekspertai. Ir savaime suprantama, ši televizija turėtų atsisakyti menkaverčių pramoginių laidų: sveikinimų koncertų, šokių projektų, detektyvinių serialų ir pan.

 6. Aš negeriu. Tačiau dėl to nesijaučiu pranašesniu arba, atvirkščiai, nepritapėliu. Tiesiog tai buvo mano sprendimas ir tam tikrų aplinkybių pasekmė. Manau, jog kiekvienas žmogus turėtų susidėlioti savo prioritetus bei priimti sprendimą dėl alkoholio vartojimo.

 7. Grožis – subjektyvus dydis. Bet žinau svarbų dalyką: jei norite būti gražus, būkite laimingas. Laimingi žmonės patraukia aplinkinių dėmesį, o dėmesys padeda įveikti kompleksus. Užburtas ratas 🙂

 8. Tai labai individualus klausimas. Savaime aišku, atlyginimas turi padegti būtiniausias žmogaus išlaidas – būsto, maisto, aprangos, sveikatos priežiūros bei švietimo. Kalbant apibendrintai, svarbu ne pinigų kiekis, bet kaip žmogus verčiasi su turimais pinigais. Tačiau manau, kad geriau, kai pinigų šiek tiek trūksta, nei jų yra per daug 🙂

 9. Visų pirma – labai geras gyvenimo aprašymas. Ne vidutinis, ne geras, bet labai geras! Atsiminkite, kad tai Jūsų bilietas į sėkmę tarp kelių šimtų tokių pačių bilietų. Todėl CV turi būti idealus. Jūsų prisistatyme neturi būti „sausų“ faktų, rašydami pagalvokite kas svarbu konkrečiam darbdaviui, savikritiškai įvertinkite save ir nepagailėkite rašalo vardydami savo privalumus, patirtį, siekius.

 10. Užsienyje mūsų specialistai turi daugiau galimybių tobulėti, dėl išvykusiųjų atsiranda daugiau įvairių galimybių likusiems žmonėms, išvykę tautiečiai labiau vertina Tėvynę. Išvykstantys tėvai palieka vaikus, išvykę žmonės nusprendžia nebegrįžti, emigracija skatina vidinę šalies nesantaiką.

Jovilė, 2012-02-23 13:13:38

Buvau vakar Jusu seminare KTU ir man jis visiskai nepatiko, supratau, kad tik sugaisau laika, naudos nebuvo praktiskai jokios

Burgis, 2012-02-23 13:14:37

O, įdomu!

Pabandysiu atsakyti į keletą klausimų:

 1. Apie informaciją. Reikia nuolat būti tiek prie 2-3 šaltinių, nebėgioti „gerti“ bet kur. Šaltiniai turi būti patikrinti savimi.

 2. Apie knygas. dabar jau aš perku, skaitau tik rekomenduotas knygas! Rekomenduotojai turi būti patikimi.

 3. Apie torsioninius laukus nebuvau girdėjęs, man įdomu, pasidomėsiu… Bet tai gali būti ir šamanistinė antis.

 4. Jūsų komentarų ilgis man atrodo labai priimtinas.

Manfredas, 2012-02-23 16:50:16

Viltei: http://en.wikipedia.org/wiki/Torsion_field_(pseudoscience)

Jovilė, 2012-02-23 18:12:43

Nemaniau, kad trinate Jums nepatikusius komentarus, nepatinka kritika, ar tiesiog jos nesugebate priimti?

Jovilė, 2012-02-23 18:13:54

Atsiprasau, komentaras visgi neistrintas…

Valsas, 2012-02-23 19:23:14

Atsiprašau gal galetumėt parašyt skambėjusiu kūrinių pavadinimus ypač domintų valsas

Mindaugas, 2012-02-23 20:54:52

1.Trys didžiausios vidurinio mokslo problemos.

Gabūs ir negabūs vaikai vienoje klasėje. Žinoma tokia problema dažniausiai iškyla rajoninėse mokyklose, bet jose mokose dauguma vaikų. Vidurinio mokslo sistema augina ,,žinių štampotojų“ Būrį. Mokytojai daugeliu atveju dirba nemėgstamą darbą, toks efektas kenkia augančiam vaikui.

2.Trys didžiausios universitetų problemos.

Per lengvos sąlygos įstoti į universitetą.(Ji yra viena svarbiausių – iš jos išplaukia demotyvacija, nusirašinėjimas….)

Motyvacinio laiško nebuvimas.

Nesikoncentravimas į mokslinį darbą.

3.Ką daryti, kad jis (ji) mane pamiltų?

Vienintelis atsakymas būti savimi

 1. Kodėl valdžioje tiek daug nevykėlių?

Nežinau, kas yra valdžia.

 1. Ką daryti, kad žiniasklaida nepataikautų mažiausiai išprususiems žmonėms?

Neskaitau žiniasklaidos.

 1. Tai gerti ar negerti?

Negerti.

 1. Esu negražus (negraži). Kaip man nuolat apie tai negalvoti?

Vienintelis būdas pačiam suvokti, kad tai nieko nekeičia ir neverta dėl to nervintis.

 1. Koks atlyginimas yra tinkamas žmogui iki 30 metų? iki 50 metų?

Lietuvoje. 3000 iki 30 metų. 5000 iki 50 metų. Gražūs skaičiai.

 1. Kaip ieškoti darbo?

Susikurti darbą.

 1. Trys argumentai už ir prieš emigraciją.

Už:

Prapleti visokeriopai savo pasaulėvaizdį.

Prieš

Užsikemša tos mėgstamos šalys.

Praeivis, 2012-02-24 02:14:05

Manau, kad emigraciją galima nagrinėti iš labai nemenko skaičiaus požiūrio taškų – pačio emigranto, valstybės iš kurios emigruojama, valstybės, į kurią imigruojama, jų gyventojų, versilininkų pusės. Man pačiam atrodo, kad kol žmogus jaučiasi gerai, tol emigracija yra sveikintinas dalykas. Daugeliu atyveju išlipti iš “komforto” zonos yra naudinga – kitomis akimis į pasaulį žiūri, tačiau nebūtinai visiems – namisėdos (nebūtinai blogąja prasme), atvirkščiai, kaip tik yra dar labiau užspaudžiamos (nugesinamos). Viskas priklauso nuo vertybių ir siekių. Galbūt todėl niekam ir neišeina gerai įvertinti emigracijos kaip apibrėžtinai gero arba blogo reiškinio – paprasčiausiai todėl, kad visi iš savo trobos žiūri.

art, 2012-02-24 14:22:49

Gal gerb.Burgis filmavo savo paskaitelę? Būtų visai idomu ja pažiūrėti. Neturiu galimybės atėjti pasiklausyti asmeniškai 🙂

Burgis, 2012-02-24 15:14:55

art: paskaitėlę filmavo KTU televizija…

Burgis, 2012-02-24 15:34:12

Valsas: Eugenijus Doga, valsas iš kino filmo „Mano meilus ir švelnus žvėris“.

Kitos melodijos:

Barbara Straisand, Woman in love,

švedų lopšinė, D.Verdi, didysis maršas iš „Aidos“, D, Chvorostovskis dainavo G. Sviridovą, W.Houston – „I will always love you“, L. Bethoveno „Mėnesienos sonata“, Gorano Bregovičiaus čardašas…

Burgis, 2012-02-24 16:02:50

Jovilei: tai ką dabar darysime… :-). Aš Jums nedaviau naudos, Jūs man čia įgėlėte – tai gal lygu?

*

Naudos… Taigi vienas iš kertinių mano teiginių tą dieną ir buvo – gyvenime neieškok praktiškumo! Paryškinsiu. Visa, kas praktiška, yra nepatikima. Namai, automobiliai, atlyginimas, darbas, net šeima – bet kurią akimirką gali sudegti, pražūti, gali būti iš tavęs atimta. Bet niekada niekas iš tavęs neatims tavo buvusios pakylėtos būsenos (euforijos, ekstazės…), tavo jausmo, kad jau gyveni aukštai aukštai, tavo žinojimo kiekviena ląstele, kad jau buvai meilės danguje. Tai va, iš to ir kyla praktiškiausia nauda – atsparumas „strėlėms ir dūžiams atšiauraus likimo“, nepamatuojama, bet labai konkreti laimė…

*

Jovile, aš tą dieną bandžiau Jums parodyti, kaip reikia gyventi. Nesupratote. Jums nepatiko. Užjaučiu, bet jau nepadėsiu…