Kas yra tavo darbas?
Mano pagrindiniai darbai yra trys: kalbėti, rašyti, spręsti. Aš mažai skambinu telefonu. Visai nedaug skaitau darbui reikalingų tekstų. Mažai naršau po internetą. Mažai važinėju automobiliu. Visai mažai kalu, kasu, skalbiu, verdu…
*
Dabar tu pažiūrėk į savo darbą.
Tarkime, skaitai, skaitai, skaitai… Stabtelėk! Gal tai, ką skaitai, tik ėda tavo laiką, gal tai neturi tiek vertės, kiek tu skaitalui skiri laiko?
Tarkime, skambinėji, klausinėji, įtikinėji, perdavinėji… Stabtelėk! Gal tai galima paskelbti internete, intranete? Gal tai gali padaryti mažesnės kvalifikacijos žmogus?
Tarkime, vaikštai po savo bendrovę (skyrių, padalinį…) ir kitiems kažką aiškini, kitus ko nors mokai, kažkaip juos tikrini… Stabtelėk! Gal tai galima padaryti efektyviau: surengti seminarą, konferenciją, išplatinti instrukcijas, nuostatus, „valdyti litu“ ir pan.?
***
Apsidairai ir pamatai: netinkamai, neefektyviai dirbančių – šimtai! Nepanaudoto laiko resursai milžiniški. Ir niekas iš kitos bendrovės, mokyklos, iš kito miesto, iš kitos šalies to nepakeis. Tik mes patys galime pakeisti.
***
Pasitikrinu. Dabar aš atostogauju (gimnazijoje…), todėl dirbu namuose: nupjoviau žolę, nupirkau saldainių ir knygelių anūkėliams, išsprendžiau penkis uždavinius savo knygai, atsakiau į 5-6 el. pašto laiškus. Popiet mokysiu savo penktokus ir spręsiu sunkų vadybos uždavinį…
Atsakymai
Burgis, 2014-09-18 12:40:29
Naudinga stabtelėti…
NiekurNeiva, 2014-09-18 18:41:51
Ir ko tik dabar neišmąsto:
… русский человек не может выносить бремени обыденной жизни – это наше кардинальное отличие от европейцев. Понимаете, если человек нашего возраста (55+) работает официантом в России – это означает, что он неудачник. А, если человек возраста 55+ работает официантом в Европе – это абсолютно нормально, это один из возможных жизненных сценариев, который никем не подвергается сомнению и, тем более осуждению. …
P.S. O jei apsistoti ties 2 darbų schema – kalbėti ir spręsti? Gal nepravardžiuos “filosofu”?
P.P.S. SPRĘSTI – apgalvojus, apsvarsčius daryti išvadą, susidaryti nuomonę apie ką, nutarti ką, svarstyti, nagrinėti, norint gauti kokio klausimo atsakymą, T.Y. tai tik kryptis, pasirinkimas, bet dar ne pats fizinis veiksmas – TAI po stabtelėjimo, įkvėpus oro?
Giedrius, 2014-09-18 19:09:35
Aš dažnai skaitau ir mokausi vien iš grynos motyvacijos, prikaupiu daug informacijos, o paskui atitolstu, pagaunu kitą srovę ir vėl semiu naują saujomis – entuziazmo srovės dažnai pagauna. Tačiau paskui pamirštu, ką mokiausi anksčiau ir apima šioks toks apmaudas. Tačiau vis šis tas nusėda, kaip toje įsimintinoje frazėje: “Po to, kai užmiršti viską, ką mokeisi, tai, kas tavyje lieka ir kaip tu gyveni – ir yra išsilavinimas”.
Aišku, daug geriau, jeigu egzistuoja tokio darbo poreikis. Kitaip iš darbo gaunasi visiškos atostogos… Dirbkime. 🙂