Neturiu nei laiko, nei poreikio studijuoti priimtąjį Darbo kodeksą.
Vis tik kaip didžiulį absurdą prisimenu situacijas, kai „darbuotojas“ nedirba, o jo atleisti negali. O jei ir gali, tai turi dosniai užmokėti visų dirbančiųjų sąskaita. Toks buvo socializmas kapitalizme. Gal dabar kas nors pasikeis? Pamatysime…
*
Abejoju, kad pasikeis… Pirmiausia turi pasikeisti žmonių požiūris į darbą. Turi atsirasti poreikis dirbti. Džiaugsmas dirbti. Aistra dirbti.
Venecijoje mes tai matėme. Aplankėme prabangių stiklo gaminių dirbtuves (gamyklą). Šeimų verslą. Turintį iš kartos į kartą perduodamas tradicijas, supratimą, paslaptis. Matėme poreikį dirbti. Džiaugsmą dirbti. Aistrą dirbti.
Nežinau, koks Darbo kodeksas Italijoje. Žinau tik kainas tų gaminių, kuriuos matėme, kuriuos padarė mūsų akyse. Žinau, kad pardavę vazą už dešimt tūkstančių eurų, jie, darbuotojai, neturėtų skųstis, kad pernelyg sunkiai dirba, kad gyvenimas juos skriaudžia…
*
Ir jie gali vandens taksi (kateriuku) per 20 minučių nuplaukti į oro uostą už 110 eurų, aplankyti Lietuvą ir užjausti čia (ne)dirbančius…
Atsakymai
Pentium100, 2016-09-15 11:48:10
Dabar manau bus dar lengviau vykdyt politiką “atleisk senus darbuotojus, priimk naujus – reiks mažiau mokėt”, ypač jei dar bus pasitelkiamos ir nulinės darbo sutartys. Darbas – 8h/dieną, 5dienas/sav., į apskaitą 8h/mėn. Na dar gerai jei vokelyje duos kokį 100EUR…
Na nors pavalgyt duotų ir suteiktų malonę gyventi darbo vietoje, manau ir užtektų. Lygiuojamės gi į Kinijos darbo sąlygas, tik reikia nepamiršti tinklų apie įmonės pastatą įrengti, nes šokantys nuo stogo darbuotojai gadina įmonės įvaizdį prieš svečius iš užsienio, reikia Foxconn tik paklaust.
Burgis, 2016-09-15 12:04:25
Pentium100: vis tik aš norėčiau vieną kartą suprasti… Ar tikrai dabar žmogus, vidutinio ūgio, vidutinio stiprumo, vidutinio gražumo, pradėjęs bent nuo pirmos klasės stropiai mokytis, pradėjęs šeimoje, gyvenančioje prie skurdo ribos, pagaliau, po daugelio metų negali išsikapstyti iš skurdo, normaliai dirbti ir užsidirbti, sukurti šeimą, auginti vaikus? Tikrai negali? Ir dėl to kalta valstybė? Kalta ES?
*
Niekaip nesuprantu, kaip mūsų šeimai tai pavyko po tremties Sibire…
AŠ, 2016-09-15 12:14:33
Direktoriau,
aš irgi nesuprantu “kaip Jūsų šeimai tai pavyko po tremties Sibire…”.
Aš irgi dirbau ir ne viename darbe: KTU, mūsų gimnazijoje ir dar kai kur. Žmona irgi netinginiavo. Nors stropiai dirbau, bet niekuo neišsiskiriu nuo kitų: neturiu privačių namų, naujų mašinų, į užsienį galiu išvažiuoti gal kartą per 5 metus.
Ar dabar naujasis darbo kodeksas pagerins mano darbo sąlygas ir mano gyvenimo kokybę?
Aš žinau atsakymą:
Joks darbo kodeksas to nepadarys. Kad ir kiek bedirbčiau valstybė man neleis užsidirbti.
Sokolovas, 2016-09-15 15:11:21
DVI TIESOS, DVI PUSĖS. PRIEŠYBIŲ VIENYBĖ
“O teisėjai kas?”
Visa tai yra iš serijos “būta dviejų tiesų”. Taip ir čia, kiekviena, ypač rinkimų išvakarėse konfrontuojančių pusių gali logiškai pagrįsti savo tiesą…
Tikrai, yra blogų darbuotojų, dėl kurių kenčia darbas. Bet apstu ir blogų, savanaudiškų, darbdavių. Šie irgi skuba kaltint valstybę, jog, pavyzdžiui, žlugo jų verslas. Bet, kol jis žlunga, nuo tokių darbdavių nukenčia daugybė darbuotojų…
Tai- dialektinės priešybių vienybės išraiška…
Tačiau….O teisėjai kas?
Viską lems…Seimas. O ar Seimo nariai “dirba ir persidirba”? Jie gali neatvykt į posėdį, gali gert alkoholinius gėrimus “darbo metu”, ir net “toli nuo darbo vietos”. Jie sprendžia valstybinės reikšmės klausimus prie….alaus bokalo!
Tai- ar jiems teisėjauti? Ar jie turi tam moraliųjų teisių? Gal reikėtų ir dar vieno- “Seimo nario” kodekso? Kuris irgi leistų jiems lengvai atsisveikinti su ( itin komfortiška) darbo vieta?
Bet…Jie teisėjauja. Ir aplink jų teismą telkiasi dvi konfrontuojančios pusės.
To reikia. Nes…”Žygio prie lovio” spektaklis artėja.
Burgis, 2016-09-15 15:22:18
AŠ: taip, tai baisi neteisybė, kad universiteto profesorius, mokytojas ekspertas, gyvenantis darnioje šeimoje, žmogus, kurio žmona dirba, du vaikai stropiai mokosi, negali gyventi bent jau taip, kaip gyvena vidutinio lygio verslininkas.
Kas kaltas?
O kas parengia tuos, kurie kuria tokią valstybę?
Kas, jei ne universitetų vadovybė turėtų „pastatyti į vietą“ ir įstatymų leidėjus, ir įstatymų vykdytojus? Bet ta vadovybė dalija diplomus į kairę ir dešinę – ir tiems leidėjams, ir tiems vykdytojams… Nejaugi iš dosnumo? O gal iš godumo? O gal iš kvailumo?
*
Paguosiu bent tuo, Profesoriau, kad gausite (jei valdžia nenutars kitaip…) mokslininko pensiją ir gyvensite geriau nei dirbdamas…
sonata, 2016-09-15 22:08:29
Na būsiu eilinį kartą politiškai nekorektiška – savo ketvirtakursiams atžaloms pažadėjau apmokėti magistratūrą užsieny ir dumti kuo greičiau iš “tos Lietuvos”.
Juozas P., 2016-09-15 23:15:07
Bėda mūsų tame, kad MES visi vieningi … apvogdami SAVO valstybę.
Kalti, aišku, ne mes – sovietai, Putin’as ir kiti.
Rūta, 2016-09-16 06:43:39
Jau nebepamenu tiksliai prieš kiek metų (10-12, gal kiek daugiau?) pirmą kartą aplankiau Veneciją. Bet pamenu patį stipriausią išsivežtą įspūdį. Laikas buvo maždaug apie Žolinę, rugpjūčio vidurys, turistų tiek, kad tiršta, vos gali judėti. Ir… daug mažyčių parduotuvėlių uždarytų, su pakabinta ant durų lentele “rugpjūčio atostogos”. Niekaip negalėjau suprasti – KAIP gali sau tai leisti žmonės, turintys savo verslą, savo pragyvenimo šaltinį, patys reguliuojantys savo biudžetą, pačio turistų piko metu NEDIRBTI? Kaip? Kiek jie turi uždirbti? Kas ten tokio svarbaus, kad reikia užsidaryti :)? Gi dar mėnuo-du ir darykis atostogas iki pavasario 🙂 🙂 :). Šiandien aš juos suprantu :). Ir dar daug ką suprantu kitaip… Laimingi žmonės, kuriems tas pats, ką rašo tas darbo kodeksas. Nesvarbu, dėl kokių priežasčių.