Darbotvarkė Prezidentui

Jūsų Ekscelencija Lietuvos Respublikos Prezidente!

Atėjo laikas Jums atlikti labai svarbų darbą – pakeisti šalies prezidentą. Tikiuosi, kad tai padarysite ramiai, oriai ir teisingai. Suprantu, kad nelegva tam ryžtis, nes nieko daugiau (vaikų, anūkų, aistrų, turtų…), išskyrus šalies valdymą, neturite, bet kito kelio nėra. Kitaip Jūsų komanda turėtų pakeisti giesmelę, kad šalį turi valdyti labai sveikas žmogus (nežinau, kodėl tai buvo metų metus kalama? Eizenhaueris (Dwight David Eisenhower) nebuvo labai sveikas…), ir pradėti kitą melodiją: Prezidentas ir šiandien jaučiasi gerai! Pasimokyti galima iš F.Kastro, L.Brežnevo komandų.

Blogiausia, kad tai gali staiga (deja, deja…) baigtis, o Jūsų indėlio pakeičiant prezidentą jau nebus. Šalis patirs didesnį ar mažesnį nestabilumą. Valstybininkui netinka taip elgtis…

Tuo pačiu yra gera proga pakeisti Konstituciją. Pastebėjote nelogiškumą: šalies prezidentui yra amžiaus cenzas, bet tik “iš apačios”! O štai, pavyzdžiui, indų pasakose kaip tik aprašomi puikaus valdymo pavyzdžiai, kai sosto įpėdinis anksti netekdavo tėvų. Ir indų, ir kitų šalių (ir lietuvių…) pasakose kaip tik dažniausiai rašoma: “Nuseno valdovas, pasišaukė sūnus ir pavedė jiems išsiaiškinti, kam atiteks sostas…”. Tai jau Jūs, Ekscelencija, ir pasišaukite tinkamiausius tautos sūnus…

Atsakymai

bfw, 2008-05-31 20:07:05

nu gi nieko sau, drąsus kreipimasis

Atsakymas, 2008-05-31 21:44:34

Pone Burgi, primenu, kad pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją Prezidentas yra renkamas visuotiniu ir lygiu balsavimu. Jei V. Adamkus imtųsi Jūsų siūlomo darbo, t. y. pakeistų šalies prezidentą, tai jau primintų šių dienų Rusijos politines tendencijas. Kitas dalykas – jei V. Adamkus, tausodamas sveikatą, atsistatydintų ir įvyktų priešlaikiniai prezidento rinkimai (jie galėtų sutapti su šių metų seimo rinkimais – sutaupytume biudžeto lėšų). Tada viskas būtų suprantama.

Mokytoja, 2008-05-31 22:10:10

Būtent, pritariu “Atsakymui”, “pasišaukti tinkamiausius tautos sūnus” kaip tik ir netinka. Tauta ir turėtų pasirinkti. Ne Prezidentas.

Kita vertus, ar manote, kad Prezidentas lankosi Jūsų svetainėje? Ar jam pačiam tokį laišką išsiuntėte?

P.S. Garantuojate, kad neturi nei aistrų, nei turtų? Nenuvertinkite Prezidento, nors jam ir 81-eri…

Vladas, 2008-06-01 08:08:24

Tarnas — ne ekscelencija.

Atsakymas, 2008-06-01 09:49:35

Gerb. Vladai, priminsiu, kad Prezidentas kaip institucija reprezentuoja visą Valstybę (priminsiu, kad pagal klasikinį Mykolo Riomerio apibrėžimą Valstybė=gyventojai+teritorija+valdžia). Jei Jus tenkina, kad esate reprezentuojamas tarno, tada, manau, galite pripažinti menką asmeninį ir tautinį orumą. Tuo tarpu dauguma Lietuvos piliečių, manyčiau, geriau save vertina.

Ir dar nedidelis istorinis ekskursas… Iš esmės, Prezidento vaidmeniui apibūdinti tinka frazė, kurią, kaip dažnai teigiama, XVII a. antrojoje pusėje pasakė Prancūzijos karalius Liudvikas XIV: “Valstybė – tai mes”. Tik tąkart ši mintis reiškė absoliutizmo ideologiją, kur valdovas=valstybė, o demokratinėse respublikose šis teiginys sėkmingai tebegalioja, tik turėdamas naują prasmę, t.y. visi šalies piliečiai=valstybė.

Raimundas Zabarauskas, 2008-06-01 11:37:18

Paika mintis – atlikite mintinį eksperimentą: pasukite laikrodį į priekį (dešimtmečiu-dviem), tuomet „gaukite“ analogišką laišką („Atėjo laikas Jums atlikti labai svarbų darbą – pakeisti gimnazijos direktorių“). Būtų įdomu šio mintinio eksperimento rezultatais remiantis daugiau sužinoti apie sūnų šaukimą…

kac, 2008-06-01 13:46:55

Labai gražus palinkėjimas prezidentui, ačiū autoriui. Palaikau. Čia pat noriu išsakyti priešingą nuomonę Raimundui: manau yra tokis dalykas kaip sveikas protas bei pragmatizmas, kurio gerb. B. Burgis, priešingai nei mūsų ekscelencija, nestokoja ir gavęs atatinkamą laišką sugebėtų blaiviai įvertinti situaciją ir priimti sprendimą, kuris būtų geriausias KTU gimnazijai. O tinkamų įpėdinių iš gimnazijos, tikrai žinau, atsirastų.

ieva, 2008-06-01 15:15:29

Ar ne per daug įgaliojimų prezidentui skirti įpėdinį? Putino politikos tęstinumas???

Burgis, 2008-06-01 22:37:37

Mielieji: ne visi suprato, todėl paaiškinu:

  1. Nieko prezidentas neturi skirti, bet turi nedelsiant paskelbti apie būtinus rinkimus ir tinkamai jiems parengti bent jau prezidentūros komandą. O apie “tautos sūnus…” aš pasakiau pagal pasaką – realybėje yra tauta! Ją laikas pasišaukti…

  2. Mano geri gydytojai tikrai pažadėjo man pasakyti ir pasakys, kada turiu atiduoti KTUG kitam. Aš jais pasitikiu. Kai tik pasakys – tikrai atiduosiu. Deja, Prezidentas tokių neturi ir jokioje šalyje turėti negali – jis juk Prezidentas!

o, 2008-06-02 08:14:27

stipriai pasakyta

grifas3000, 2008-06-02 18:33:32

Oi susirgo kartą per kadenciją tai iš karto ir “nurašom”.

Tai tada B. Burgui jau seniai metas i pensiją.

Ir jei V. Adamkus kandidatuotų dar vienai kadencijai, balsuočiau už jį.

Burgis, 2008-06-02 19:57:51

Grifui300: ačiū, pradžiuginote… Bet patikslinkime: nei aš, nei mano “komanda” niekada netrimitavome, kad gimnazijai vadovauja labai sveikas žmogus, kad neva taip ir turi būti. Atvirkščiai, aš pats mokau gimnazistus užjausti silpnesnius. Kartais jiems naudinga matyti, kaip žmogus dirba “kaulais pasiremdamas” (vienos mokytojos posakis…).

Kitas dalykas – valstybė. Staigus svarbiausio asmens pasitraukimas visada sukelia daugiau ar mažiau sumaišties bet kurioje valstybėje. Kam to reikia? Dar vienai kadencijai? Žinoma, nedirbti ar beveik nedirbti galima neribotą kadencijų skaičių, bet aktyviai dirbti – nepavyks! Prieš gamtą net faraonai buvo bejėgiai… Didysis kinų vadas Mao ir prieš mirtį neva perplaukdavo upę, bet ar jis valdė valstybę?

Apie Mao, 2008-06-02 20:14:17

Aha, perplaukdavo Mao upę… pilvu į viršų

AC, 2008-06-02 21:27:25

http://www.lrt.lt/news.php?strid=0&id=4602027

Burgis, 2008-06-02 22:36:09

AC: ir kaip tai vertintume valstybės požiūriu? Ar humaniška taip elgtis su Prezidentu? Ar tikrai yra nepakeičiamų, todėl nekeistinų? Ar tikrai formalūs veiksmai (pvz., kelionės) ir yra realus intensyvus darbas? Juk ir L.Brežnevas, ir F.Kastro net kelias valandas skaitydavo kalbas, bet ar tai buvo valstybės vadovų kalbos?

Mokytoja, 2008-06-02 22:59:06

Na, lyginti Brežnevą ir Adamkų gal dar vis dėlto kiek ankstoka 🙂

Burgis, 2008-06-02 23:04:53

Mokytojai: tai va – džiaugiuosi, kad ankstoka, bet bijau, kad gali būti per vėlu. Todėl rašau…

AC, 2008-06-03 03:56:50

Valstybės požiūriu daug stabiliau būtų, jeigu prezidentas išdirbtų visą suplanuotą kadenciją. O per ateinančius rinkimus nemanau, kad jis vėl laimės. Gal ir pats nenorės kandidatuot. Žmonės gi supranta..

Dėl formalių veiksmų – Valdo Adamkaus veiksmus vertinu visiškai teigiamai – jo veiksmai yra realiai intensyvūs ir naudingi. Nežinau, ką geriau galima daryti, nes nesu profesionalus politikas.

Kadangi ir L.Brežnevas, ir F.Kastro buvo valstybių vadovai, tai akivaizdu, kad tos kalbos buvo valstybės vadovų kalbos. Bendrai filosofuojant, tai viešai kalbėti tenka daugybei žmonių ir įvairiais tikslais. O kalbos “kokybė” priklauso nuo auditorijos “kokybės”, i.e. istorija, praeitis lemia kokia yra auditorija ir kas skaitovas. O nuomonę apie kalbos “kokybę” kiekvienas auditorijos elementas susidaro pats – suranda savo argumentų.

Ar galėtumėte kiek galima aiškiau išdėstyti savo nuomonę apie Valdo Adamkaus kalbas ir veiksmus?

Burgis, 2008-06-03 09:34:59

AC: taip, galiu išdėstyti nuomonę apie kalbas, nes tai viena iš tragikomiškiausių XXI amžiaus keistenybių… Pirmiausia – ar aš galiu įsivaizduoti viešai kalbąs kitų parengta kalba? Užmirškite – kas tas Burgis? Bet ar galite patikėti, kad Julijus Cezaris, Napoleonas Bonapartas, Adolfas Hitleris kalbėjo kitų parengtais sakiniais?

Dabar šuolis į Lietuvą: jau minėjau, kad gerbiu Darių Kuolį. Tuo nemaloniau man būdavo girdėti, kai TV ekrane D.Kuolys įtikinėdavo: “Prezidentas pasakė…”, “Prezidentas mano…”, Prezidentas ragina… ” (apie pastarąją komediją jau rašiau), o visi prezidentūrą bent šiek tiek perpratę žmonės suprasdavo: tai D. Kuolys pasakė, mano, ragina…

Tai ir klausiu Jūsų: nuo kurio lygmens (gimnazijos direktorius = 0, miesto meras = 1, Seimo narys = 2, ir t.t.) žmogaus kalba tampa nebe jo kalba? Kaip tie žmonės (ir Prezidentas!) leidžia iš jų atimti jų kalbą!? Tai kaip man dabar žinoti, ką iš tiesų pasako V.Adamkus, o ką jo balsu pasako … kas? nežinau… Todėl ir smerkiu!

Dabar apie darbus: negalima nepastebėti, kad V.Adamkus (kaip ir mes visi…) noriai dirba tai, kas jam labiausiai patinka, sekasi. Mokėdamas angliškai, jis gerai jaučiasi bendrijose, kur ne visi gerai moka angliškai. Pavažinėjęs po pasaulį, jis ir toliau mėgsta tai daryti, nes moka. Tai, žinoma, pliusas ir Lietuvai! Bet kas darys darbus, kurių niekas nemėgsta? Pavyzdžiui, Prezidentas turi ryžtingai didinti moralumą valdžioje. Kaip didino, didina? Pažvelkime į rezultatus… Apskritai, paminėkite bent vieną RYŽTINGĄ ir REIKŠMINGĄ Prezidento VEIKSMĄ. Būtent V.Adamkaus, o ne prezidentūros. Asmeniškumo veiksmuose labiausiai ir pasigendu. O kai kurie asmeniškumai labai nekaip atrodo: palaidoti uošvę Čikagoje (kiek rypavo emigrantai: “kad nors amžino poilsio atgulčiau tėvų žemelėje…”), atostogauti “įprastoje” vietoje.

Ir vis tik – ši tema nėra man tokia aktuali, kaip gali pasirodyti. Seniai nebesureikšminu nei valdžios postų, nei juo labiau juos užimančių žmonių. Ir Jums padės mano formulė: svarbu tik tavo darbas ir tavo meilė!

Už, 2008-06-03 14:16:58

Na, jūs čia persistengiate. Adamkus ramiai baigs savo kadenciją nedarydamas niekam gėdos ir nenusišnekėdamas. Užsienyje Lietuvai jis atstovauja labai deramai. Jokio reikalo jam dabar atsistatydinti.

Burgis, 2008-06-03 16:32:03

Už: na, aš lyginu tai, kas yra, su tuo, kas galėtų ir turėtų būti… Bet kaip Jums patogiau.

Mokytoja V., 2008-06-03 21:26:58

O kodėl Jums atrodo, kad Valdas Adamkus NEGALI baigti savo kadencijos? Juk liko tik vieneri metai, jei neklystu, iki 2009 m. birželio 27 d.

Manyčiau, teisus AC, valstybės stabilumui kur kas naudingiau, jei jis savo kadenciją išbūtų.

O “amžiaus cenzo” iš kitos pusės visai nereikia. Vieni tik ir laukia “pensijos”, kiti ir garbaus amžiaus sulaukę yra darbingi ir kūrybingi. Išmintis ateina su amžiumi.

Turiu bendraamžių, kur kas labiau “išvėsusių” negu aštuoniasdešimtmetis Lietuvos prezidentas.

Mokytoja V., 2008-06-03 22:24:53

P.S. Dėl “uošvės palaidojimo”. Būtų keista, jei būtų palaidota kitur, negu uošvis. O jis palaidotas ten, kur gyveno – Čikagoje.

Burgis, 2008-06-03 22:36:10

Mokytojai V.: Sibiro tremtinius perlaidoja, tai ko jau pono Nutauto neperlaidoti? Garbingiausiose gimtosios žemės kapinėse gulėtų!

Na, palinkėkime Prezidentui kadenciją išbūti (išdirbti?), o paskui žiūrėsiu, kiek mano prognozės pasiteisins…

Neprisistatantysis, 2008-06-04 14:13:13

Manau mūsų gerbiamas prezidentas jau senokai yra posto įkaitas. Ne vien dėl sveikatos, bet ir iš idėjos.

Mokytoja V., 2008-06-04 14:18:45

Neprisistatančiajam: juk išrinkome – iš tų, kurie kandidatavo!

Kontrklausimas: Paksas buvo geriau? Prunskienė būtų buvusi geriau?

Kitų kandidatų jau net nebepamenu… Kas ten buvo paskutinį kartą – lyg tai Blinkevičiūtė, Auštrevičius, Juršėnas?…

Neprisistatantysis, 2008-06-04 14:20:51

Kalbu ne apie rinkėjus, ir ne apie postą, o apie dramą žmogaus, kuriam gyvenimo saulėlydyje tenka stebėti idealų griūtį.

Neprisistatantysis, 2008-06-04 14:21:44

…visą gyvenimą puoselėtų idealų griūtį.

orakulas, 2008-06-04 19:19:55

Galbut cia kiek ne i tema, bet noreciau visu paklausti, taip pat ir pono Burgio, kaip manot kas labiausiai tiktu tapti naujuoju Lietuvos Prezidentu? Ivardinkite tikslu zmogu, nors ir nezadanti kandidatuoti, zinoma paargumentuokite kodel. Aciu.

Mokytoja V., 2008-06-04 19:28:13

Neprisistatančjiajam.

Ne tik jo vieno idealai griūva… Nors mums (kurių idealia irgi griūva) dar labai ne saulėlydis. Tiesiog net “karaliai ne viską gali”.

50 metų naikinti, murkdyti, mokyti meluoti žmonės negali taip greit atsitiesti. Kartų kartos turėtų pasikeisti. Ne vetui Mozė 40 metų po dykumas vedžiojo vergus, kad užaugtų nauja nepažinusi vergijos karto.

O dar – Lietuvoje neliko kam galvoti, kad ji taptų kitokia: genofondas – pražuvęs. Dalį – geriausių protų, sąžiningiausių žmonių,-sušaldė ir išžudė sibiruose, kita dalis, mažesnė -spėjo emigruoti, trečia dalis geriausių vyrų išėjo į miškus beviltiškai kovai.

Kai suskaičiuoji, kiek – nebenuostabu, kad likusi tautos dalis sugeba tik tiek, kiek sugeba – išsirinkti pirmuoju atkurtos Lietuvos Prezidentu… komunistą Brazauską. Paskui – dar ir Paksą, kuris lengva ranka “…. ir tapšnojo”…parsiduodamas už rublius, ne tik Borisovui.

Tokiam fone – Adamkus – idealus. Tik kad amžius niekam neleidžia būti amžinu…

Mokytoja V., 2008-06-04 19:28:58

taisau klaidas:

idealai,

karta…

Atsakymas, 2008-06-04 20:47:06

Keli pamąstymai ir faktografinės pastabos gerb. Mokytojai V.

I. Kas nutarė, kad Sibire nukankinti TIK geriausi žmonės? Taip, sutinku, jog tremtis neabejotina lietuvių tautos tragedija (apie kitas tautas čia nekalbėsiu). Bet ar žinojote, jog intelektualinis Lietuvos elitas nuo trėmimų labiausiai nukentėjo 1941 m. (išvežta apie 20 tūkst. žmonių). Masiniai trėmimai, vykę 1948, 1949, 1951 m., skirti kitam tikslui: reikėjo įbauginti Lietuvos ūkininkus, netryškusius noru stoti į kolūkius.

II. 1941 m. neištremtas valstybės intelektualinis “žiedynas” spėjo pabėgti į Vakarus (60 tūkst. žmonių).

III. Kelios mintys pasvarstymui apie “sąžiningiausius” 1941 m. tremtinius ir emigrantus: kaip reikėtų vertinti pašto ženklų, lašinių pirkimo Lietuvos kariuomenei ir kitas gausias aferas? Kaip reikėtų vertinti žmones, kurie didžiausios grėsmės akivaizdoje palieka savo valstybės piliečius? Logika, matyt, tokia: Mes gelbėjamės, o jūs, brangiausieji, sukitės kaip išmanot?.. Tikrai juokingas atrodo tokių asmenų praradimo gailestis…

III. Partizanų, žuvusių miškuose, tragedija, dar skaudžiau primena apie tai, kad 1940 – 1941 m. laikotarpiu Lietuvoje NIEKAS nesipriešino sovietų režimui. Net ir Jūsų minėti šviesiausi protai (jie tuo metu bėgo Vokietijos link arba, kas nebuvo tokio “šviesaus” proto, keliavo į Sibirą. Dar buvo ir trečia kompanija, su Krėve priešakyje, kuri gan maloniai sveikino okupantus).

PASTABOS PAMĄSTYMUI: Kaip reikėtų vertinti Jūsų minimą “likusią tautos dalį”, kuri išsirinko Brazauską, Paksą ir kitus? Ar tie, kurie liko Lietuvoje ir (o tai, matyt, didžiausia nuodėmė!) išgyveno po rezistencijos ir trėmimų, neverti vadintis žmonėmis? Ar ne jie labiausiai kentėjo nuo priverstinės sovietizacijos ir intelektualinės veiklos varžymų? Ar ne tie patys Brazausko ir Pakso rinkėjai dalyvavo Sąjūdžio mitinguose ir gynė Televiziją ir Seimą Sausio 13-ąją? Ar ne tie patys žmonės išrinko Adamkų prezidentu? Ar ne tie patys žmonės, nusivylę jo neveiklumu, vėliau išrinko Paksą? Galiausiai, kaip mes galime vertinti, kuris valstybės pilietis yra geresnis, o kuris – blogesnis? Jūs žinote kriterijų? Aš ne…

MANO NUOMONĖ: Gerbiu tuos Lietuvos PILIEČIUS, kurie gyveno sovietmečiu, kurie nepaliko Lietuvos, kurių TIKĖJIMAS ir INICIATYVA neleido Lietuvai surusėti, tuos, kurie prisidėjo (veiksmais ar mintimis) prie Sąjūdžio idealų įgyvendinimo ir NEPRIKLAUSOMYBĖS iškovojimo. Nedrįsto nė vieno vadinti menkesniu TĖVYNĖS sūnumi ar dukra – nei aš, nei kiti neturi tokios moralinės teisės. Tikiu, kad demokratinės Lietuvos visuomenės nebrandumas – laikinas. Arba Lietuvos piliečiai išmoks žaisti pagal demokratinio žaidimo taisykles, arba Lietuvos neliks. Tikiu. O tie kas netiki, šiuo metu plauna indus Londone, Čikagoje ar dar kur. Privalome dorotis su savo problemomis (diskusijomis, pokalbiais, jei reikia – ir streikais), o ne “nurašyti” savo nelaimes praeities palikimui. Praeities pažinimas atskleidžia problemų priuežastis. Dabarties reikalas – tų problemų sprendimas.

Burgis, 2008-06-04 21:02:53

Orakului: kas galėtų būti Lietuvos prezidentas? Pavyzdžiui, tas, kuris ką tik parašė komentarą, pasirašydamas “Atsakymas”. Arba mūsų svečias “Neprisistatantysis”. Žinoma, vargu ar atspėjau, nes žmonės mėgsta rinktis vieną iš žinomų žmonių, o ne vieną iš tinkamų žmonių…

Dabar nežinau kandidato į prezidentus, nes neieškojau. Jei ieškočiau su tinkama savo komanda – rasčiau. Mano kriterijai būtų tokie: gerai mokėsi mokykloje, universitete, ne kartą yra darbo reikalais buvęs užsienyje, prioritetinė profesija – komercinės teisės specialistas, amžius – apie 50 metų, tik kartą vedęs, turi bent vieną vaiką, gyvena iš darbo pasiturinčiai, gyvena Vilniuje arba Kaune. Matote, nedaug ir liko galimų pretendentų :-))) Bet galimos išimtys…

matematikos mokytoja, 2008-06-04 21:29:08

R.Paksas atitinka visus Jūsų kriterijus.

Burgis, 2008-06-04 21:45:26

matematikos mokytojai: o, ne, užmiršau pridurti, kad prezidentas negali būti nepraustaburnis…

AC, 2008-06-04 22:14:48

Nepristatančiajam: Vieni žmonės sako, kad idealai griūva, kiti –

kad keičiasi.

Burgiui:

leiskite atsakyti už mintį po mintį:

taip, galiu išdėstyti nuomonę apie kalbas, nes tai viena iš

tragikomiškiausių XXI amžiaus keistenybių… Pirmiausia – ar aš

galiu įsivaizduoti viešai kalbąs kitų parengta kalba?

Galima sugalvoti pavyzdį, kada tektų kalbėti kitų parengta kalba:

kai kalba reikia perduoti informaciją, kurią ruošėte ne pats

vienas, o su komanda, nes vienam tokios apimties paruošti nebūtų

įmanoma. Tada jūs tik peržiūrite ir koreguojate kalbą, kol esate

ja visiškai patenkintas. Kuo aukštesnis lygmuo, tuo ilgiau trunka

paruošti informaciją. Prezidento lygmuo yra vienas iš aukščiausių.

Užmirškite – kas tas Burgis?

KTU Gimnazijos vadovas, KTU darbuotojas ir Kompiuterijos

redaktorius.

Bet ar galite patikėti, kad Julijus Cezaris, Napoleonas

Bonapartas, Adolfas Hitleris kalbėjo kitų parengtais sakiniais?

Trūksta žinių, kad vienaip ar kitaip tikėčiau, tačiau spėliot

visada galima: Jie visada kalbėjo savo sukurtais sakiniais…

Dabar šuolis į Lietuvą: jau minėjau, kad gerbiu Darių Kuolį.

Pamenu tik, kad gerbiate Valentiną Milaknį. Bet po šių dienų

įvykių ekvivalentu..

nemaloniau man būdavo girdėti, kai TV ekrane D.Kuolys įtikinėdavo:

“Prezidentas pasakė…”, “Prezidentas mano…”, Prezidentas ragina… ”

(apie pastarąją komediją jau rašiau), o

visi prezidentūrą bent šiek tiek perpratę žmonės

Per daug tuščių žodžių: užtektų pasakyti “prezidentūrą perpratę žmonės”

Tada galima bandyti ką nors suprasti, pvz: kurie žmonės?

suprasdavo: tai D. Kuolys pasakė, mano, ragina…

Iš ko jie suprasdavo? Iš kur jūs žinot, kad jie suprasdavo?

Tai ir klausiu Jūsų: nuo kurio lygmens (gimnazijos direktorius = 0,

miesto meras = 1, Seimo narys = 2, ir t.t.) žmogaus kalba tampa

nebe jo kalba?

Čia ne kvantinė fizika, žmogaus kalba vis labiau nebe jo darosi

augant lygmeniui.

Kaip tie žmonės (ir Prezidentas!) leidžia iš jų

atimti jų kalbą!?

Nes jie save ir savo komandą laiko neatskiriamais dalykais, t.y.

visiškai pasitiki savo komanda.

Tai kaip man dabar žinoti, ką iš tiesų pasako

V.Adamkus, o ką jo balsu pasako … kas? nežinau… Todėl ir smerkiu!

Smerkiate, nes nežinote ką pasiūlė įterpti į kalbą V.Adamkus ir ką

kiti žmonės? Parašykite asmeninį laišką V.Adamkui ir atskirus jo

komandos nariams.

Dabar apie darbus: negalima nepastebėti, kad V.Adamkus (kaip ir

mes visi…) noriai dirba tai, kas jam labiausiai patinka, sekasi.

Taip, žmonės veikia, atsižvelgdami į kontraktus (asmeninius planus

ir susitarimus su kitais), o kontraktus kuria atsižvelgdami į tai,

kas jiem labiausiai patinka, sekasi.

Mokėdamas angliškai, jis gerai jaučiasi bendrijose, kur ne visi

gerai moka angliškai.

Taip, kad ne visi gerai moka angliškai reiškia, kad jis turi

pranašumą prieš kitus politikus.

Pavažinėjęs po pasaulį, jis ir toliau mėgsta tai daryti, nes moka.

Taip, dirbti tarptautinėje politikoje jis mėgsta, nes tai daryti

moka labai gerai.

Tai, žinoma, pliusas ir Lietuvai! Bet kas darys darbus, kurių

niekas nemėgsta?

Vėl tušti žodžiai. Jei niekas nemėgsta, tai niekas nedaro, tai

tokie darbai net neegzistuotų. Reikia sakyti “kurių žmonės nemėgsta”.

Tada norinčių tokius darbus daryti daugės didėjant prizo vertei.

Pavyzdžiui, Prezidentas turi

ryžtingai didinti moralumą valdžioje.

Prezidentas turi teisę tik vetuoti valdžios sprendimus – į valdžią skirti

naujus žmones jis negali. Sprendimus, kuriem veto teisės neturi,

gali keisti tik netiesiogiai – viešai kritikuodamas.

Kaip didino, didina?

Ir didino, ir didina, ir didins, nes neįmanoma su viskuo sutikti ir

visada tylėti. Apie būdus galima sužinoti pasidarius ataskaitą

su kokiais ir kokio dažnumo valdžios prašymais jis nesutiko bei ką ir

kada jis kritikavo.

Pažvelkime į rezultatus…

Negaliu pažvelgti, nes nežinau kur ta ataskaita yra. Galiu tik

pažvelgti į žmones, kuriuos Lietuvos piliečiai išrinko į valdžią.

Apskritai, paminėkite bent vieną RYŽTINGĄ

ir REIKŠMINGĄ Prezidento VEIKSMĄ.

Būdvaržiai yra reliatyvūs. Todėl, kad galima būtų paminėti bent vieną,

reikia turėti su kuo kiekvieną veiksmą palyginti. Taigi, pateikite

kiek nors pavyzdžių, su kokiu veiksmu atitinkamą V.Adamkaus veiksmą

reikėtų lyginti?

Būtent V.Adamkaus, o ne prezidentūros.

Jeigu tik tokius minėti, tai tikiuosi, kad tokių nėra, nes tada

tektų lyginti Julijaus Cezario, Napoleono Bonaparto ar Adolfo

Hitlerio veiksmų su V.Adamkaus veiksmais.

Asmeniškumo veiksmuose labiausiai ir pasigendu.

O aš jo nepasigendu, įtakos balansą tarp prezidentūros ir jos vadovo

vertinu gerai.

O kai kurie asmeniškumai labai nekaip atrodo: palaidoti uošvę

Čikagoje (kiek rypavo emigrantai: “kad nors amžino poilsio atgulčiau

tėvų žemelėje…”), atostogauti “įprastoje” vietoje.

O aš net nežiūriu – nes privačiu gyvenimu domiuosi tik tada kai kitas to

nori.

Ir vis tik – ši tema nėra man tokia aktuali, kaip gali pasirodyti.

Man irgi nėra aktuali. Bet normalu, kad kokiais nors būdais sukaupęs

minčių žmogus dažniausiai spėja jas kaip nors išreikšti.

Seniai nebesureikšminu nei valdžios postų, nei juo labiau juos

užimančių žmonių.

Aš irgi manau, kad yra daug įtakingesnių veiksnių, nuo kurių priklauso

mano laimė.

Ir Jums padės mano formulė: svarbu tik tavo darbas ir tavo meilė!

Mano formulė – tikslas – tolygiai ir stabiliai per visą gyvenimą augti iš

savęs sureikšminimo į kitų sureikšminimą.

AC, 2008-06-04 22:18:53

to “Atsakymas”: pateikėte tokius faktus, prie kurių būtina pridėti juos įrodančių nuorodų…

AC, 2008-06-04 22:41:05

Orakului: kas galėtų būti Lietuvos prezidentas? Pavyzdžiui, tas, kuris

ką tik parašė komentarą, pasirašydamas “Atsakymas”. Arba mūsų svečias

“Neprisistatantysis”.

Kai “Atsakymas” ir “Neprisistatantysis” sutiksiu ne virtualioje erdvėje

bei turėsiu įrodymą, kad tie žmonės čia rašė komentarus, tada spręsiu.

Žinoma, vargu ar atspėjau, nes žmonės mėgsta

rinktis vieną iš žinomų žmonių, o ne vieną iš tinkamų žmonių…

Taip, aš vieną iš man žinomų žmonių. Nesvarbu, kad jis yra kitiems

tinkamas – aš noriu apie kandidatą žinoti kuo daugiau.

Dabar nežinau kandidato į prezidentus, nes neieškojau. Jei ieškočiau su

tinkama savo komanda – rasčiau. Mano kriterijai būtų tokie: gerai mokėsi

mokykloje, universitete, ne kartą yra darbo reikalais buvęs užsienyje,

prioritetinė profesija – komercinės teisės specialistas, amžius – apie

50 metų, tik kartą vedęs, turi bent vieną vaiką, gyvena iš darbo

pasiturinčiai, gyvena Vilniuje arba Kaune. Matote, nedaug ir liko galimų

pretendentų :-))) Bet galimos išimtys…

O aš galiu sugalvoti be galo daug kriterijų, tad jų visų kaip nors

išreikšti nesugebu. Apskritai viešai pateikti savo kriterijų

nenoriu, nes nenoriu paveikti kito nuomonės – juk rinkimai slapti.

Be to – kandidatai yra savanoriai. Tada prezidentui išrinkti telieka vienas

kriterijus – balsų statistika. Nors, jei kas nors paprašytų – asmeniškai

galėčiau pasidalinti savo kriterijais.

Mokytoja V., 2008-06-05 00:23:54

Atsakymui:

I. Kas nutarė, kad Sibire nukankinti TIK geriausi žmonės? Ne, gal ne tik. Ir profesorius, ir sargas gali būti tiek geri, tiek blogi, taip pat ir vienodi savo šalies patriotai. Kalbėjau apie tai, kad labiausiai sunaikintas intelektualinis potencialas – kodėl gi okupantai trėmė visų pirmą inteligentiją-mokytojus, gydytojus, kitus mokytus žmones? 1941- aisiais ir mano močiutė buvo tremtinių sąraše. Laimingo atsitiktinumo dėka iš namų pabėgo anksčiau – taip išgelbėdama savo ir į savo sūnų gyvybes, nes tų metų tremtinių grįžusių – vienetai.

Kas spėjo pabėgti užsienin- tai jų protai irgi “nutekėjo”, ar ne?

Į mišką išėjo jauni vyrai- tie, kurie buvo garbingi, sąžiningi ir sąmoningi – jų vaikų Lietuva irgi nebesulaukė.

Dėl vėlesnių tremčių – 1948, 1949, 1951 metais – juk trėmė tik turtingus, o vadinasi,- darbščius, organizuotus, išmanančius kaip tvarkyti ūkį žmones.

Labai gerai žinau tuos dalykus – mano abeji seneliai ištremti, visos ir mamos, ir tėčio šeimos. Likusiuose gražiuose, dideliuose jų namuose buvo įkurdinti kaimo pijokėliai, kurie nugyveno viską aplink, nesugebėdami net svogūnų lysvės patys pasisodinti.

Tai aš ir sakau – liko tie, kurie liko. Žinoma, liko ir gerų, ir dorų, ir -šiek tiek- mąstančių. Bet, kaip matot, nebeliko kam išmintingai TVARKYTI valstybės. Juk to, kas dabar vyksta, negali vadinti tvarka.

matematikos mokytoja, 2008-06-05 09:26:01

Gerbiama mokytoja V., nereikėtų taip kategoriškai teigti:

1)”1948, 1949, 1951 metais – juk trėmė tik turtingus”. Tik? Būtent šiais metais trėmė visus iš eilės. Ir turtingus ir ne.

  1. “Į mišką išėjo jauni vyrai- tie, kurie buvo garbingi, sąžiningi ir sąmoningi”. Visokių vyrų buvo tame miške.

Kodėl galiu taip tvirtinti? Mano seneliai buvo pasiturintys ūkininkai, kurie gyveno vidury miško. Ir nebuvo išvežti laimingo atsitiktinumo dėka, o neturtingiems kaimynams nepasisekė. Apie vyrus iš miško teko girdėti įvairiausių pasakojimų, nes jie buvo dažni senelių naktiniai svečiai.

Taip, kad aš irgi “labai gera žinau tuos dalykus”. Mūsų žinojimas skiriasi. Ar ne taip? Visiškai nenoriu oponuoti, nesu buitinių diskusijų apie tą laikmetį šalininkė. Tik noriu pasakyti, kad kategoriški teiginiai tinka matematikai, bet ir ten jie turi būti įrodomi.

Neprisistatantysis, 2008-06-05 13:08:49

Oi, ką Jūs, kur ten man prezidentūra… Dar nebaigiau atsidžiaugti dėka šios svetainės į plačiuosius “Kompiuterijos” puslapius patekęs!

B.Burgis, 2008-06-05 15:24:59

P. Burgi! Koks jūs protingas!

Burgis, 2008-06-05 19:37:48

B.Burgiui (koks įdomus sutapimas!): nesu protingas, tik gerai apsimetu… Humoristas Aleksas Dabulskis kartą manęs paklausė: “Kas geriau – kvailas ar nuplikęs?” Nežinojau, ką atsakyti, tai jis pats atsakė: “Geriau kvailas. Mažiau matosi.”

Neprisistatančiajam (na, ir pseudonimas!): tai kaip, kaip patekote?! Smalsu gi!

Neprisistatantysis, 2008-06-05 22:41:55

Ten dėl disertacijų temų ir universitetų viešosios komunikacijos kažką… Dvejų puslapių vedamajame pasijaučiau pacituotas keturiose vietose. Dabar galvoju, ar gerbiamas redaktorius atsirinko tas mintis dėl to, kad joms pritaria, ar labiau dėl to, kad jos pasirodė kontraversiškos. Įtariu, kad kažkur per vidurį… Kad pacituotas nenurodant šaltinio, tai neįsižeidžiau — kaip pirmam kartui, gerai ir taip!

Burgis, 2008-06-05 22:52:05

Nepri…: aha, dabar aišku! Citavau tai, kas man atrodė labiausiai argumentuota, solidu. Dauguma Jūsų minčių mane žavi, bet va – nežinau, kas čia toks protingas…

Neprisistatantysis, 2008-06-05 23:03:05

Gerb.B.B., dėkui, bet labai abejoju, ar sugundysite prisistatyti — mano darbe laisvė už šlovę brangiau. 🙂

Mokytoja V., 2008-06-05 23:33:51

Matematikos mokytojai.

Sutinku su Jumis, kad visur buvo visokių, nors ar verta diskutuoti, kurių daugiau?… Bet tikriausiai ir Jūs su manim sutinkate, kad dėl pirmiau paminėtų priežasčių Lietuvos genofondas labai nukentėjo. Ar ne?

Burgis, 2008-06-06 08:49:17

Ir vėl Jūs man patikote, “Nepri…”! Iš tiesų, Jums rizikinga prisistatyti, nes tuoj daugelis pradėtų Jus “stumti” link valdžios… Pavyzdžiui, aš norėčiau, kad Jūs man vadovautumėte.

Neprisistatantysis, 2008-06-06 11:53:17

Aš pamokslininkas (ne politikas), nes tik Žmoguje (ne minioje) dar yra vilties. Bet gal kada ir leisiuosi “stumtelimas” (įdomus žodis)… O Jums reikia ne vadovo, o verto įpėdinio. Bet dar ne dabar.

MJ, 2008-06-06 12:54:09

Nors, anot gydytojų ir prezidento, prezidentas jaučiasi gerai, dėl prezidento sveikatos būklės tinkamumo išvadą, Seimus kreipusis teikia, Konstitucinis teismas. Iš Seimo nieko negirdėt, tai dar metus ištempsim.

matematikos mokytoja, 2008-06-06 16:50:47

Mokytojai V.

Neatsakysiu nei taip, nei ne, nes tikrai nežinau. Negirdėjau, kad tuo klausimu būtų atlikti kokie nors moksliniai tyrimai. Yra tik žurnalistų hipotezės, kurios tolygios būrimui iš kavos tirščių. Taip, buvo išvežta daug iškilių asmenybių. Jų vaikus mes praradome. Bet atvažiavo atominės elektrinės statytojai, kurių vaikai ilgą laiką buvo pagrindiniai KTUG ir Vilniaus licėjaus konkurentai matematikos olimpiadose. Nemanau, kad tie vaikai blogino mūsų genofondą.

Nė viena tauta nepatyrė tokio genocido, kaip žydų, bet jie sudaro berods 30% Nobelio premijos laureatų.

Kaip ir dabar. Ar tikrai geriausi išvažiuoja? Štai B.Burgis čia, Neprisistantysis čia, Jūs, mūsų vaikai čia…

Briedis, 2008-06-06 18:45:59

Įsiterpsiu į diskusiją tarp gerbiamų mokytojų V ir matematikos.

Labiausiai buitišką pokario istorijos temą daro jos suasmeninimas, kiekvienoje giminėje yra gyvi to laikotarpio prisiminimai esama herojų ir nukentėjusiųjų. Tad į argumentus „kai mano senelis buvo partizanas“ arba „ buvo atėję kažkokie iš miško ir reikalavo lašinių bei degtinės pas mano diedukus grasindami automatai“ nėra ką ir atsakyti.

Nu bet vis tik reiktų atskirti herojus nuo išdavikų ir neplakti visko į vieną katilą paaiškinimais „tokie buvo laikai“, „visur buvo visokių žmonių“. Savo herojų gerbimas yra viena iš universaliųjų bendruomenės išlikimo taisyklių. Būtent tai, kad tarpukario Lietuvoje savanoriai buvo statomi kone ant pjedestalo turbūt ir buvo viena iš priežasčių priešintis, antra greičiausiai visai racionali – geriau dar laisvai kiek laiko pagyventi Lietuvos miške ir paskui save nusitempti pas Abraomą dar kelis priešus nei galus atiduoti kažkur pažemintam Sibire. Iš dviejų alternatyvų turbūt dažnas rinktųsi pirmąją.

Na bandysiu išdėstyti kelis argumentus kodėl vis tik partizanai buvo herojai o ne jų priešininkai:

  1. Iki pat šiol kaimuose , ypač ten kur pasipriešinimas buvo geriausiai organizuotas ( Dzūkijoje, Kazlų Rūdos miškuose) gyvos pokarių kovotojų dainos, savotiški epai. Kad ir keik stengtasi net i pionierium būnant jokių stribų dainų neteko girdėti. Žmonių ne per paradą priversit dainuoti kas jiem svetima ir ko jie nemėgsta beveik neįmanoma.

  2. Šiek tiek po Lietuvą savo laiku yra tekę pasibastyti, visokių pasakojimų yra tekę girdėti apie šį laikotarpį. Vėl gi gana ryški tendencija , kad ten kur pogrindis buvo stipriausias ir labiausiai atsiliepimai geresni. Galima daryti prielaidą kad norai buvo geri, tik ne visur užteko struktūros juo įgyvendinti ik įgalo. Suvaldyti ginkluotus žmones, su visom to meto peripetijom nėra lengvas uždavinys

  3. Iš miško kovotojų tarpo nesunkiai galima išvardinčiau bent dešimt asmenybių, kurių biografijoms net ir didžiausiem jų kritikams nelabai ką prikišti išeina. Iš stribų pusės neatsimenu nei vien herojaus. Visi lietuviai – tarybiniai herojai iš kiek kitokių laikotarpių ir tai nusimetus cenzūrai paaiškėja labai neherojiškų biografijos detalių. Nors kaip sakėte daugelis šviesuolių buvo ištremta ir pabėgo dar iki karo, bet be apsikaitymo ne mažesnės vertybės idealizmas, principingumas, ryžtas. Nežiūrint visko nesuklysčiau pavadindamas šviesuoliais ne tik tokius veikėjus kaip žurnalistą Julijoną Būtėną ar studentą Juozą Lukšą, bet ir buvusius kaimo mokytojus Joną Ramanauską ar Bronių Krivicką. Tačiau vartykit kaip norit bet prie rašytojo stribo Vytauto Petkevičiaus veido epitetas „intelektualas“ niekaip nesiderina.

Tikiuosi kad svetainės šeiminkas atleis už tokį ilgą pasisakymą . Vis tik manau, kad gerose svetainėse yra gero „ tono“ požymis, tikiuosi šalia poezijos matematikos ir šiaip išminties atsiras ir istorijai šiek tiek vietos

Atsakymas, 2008-06-06 19:35:40

Pritariu gerb. Briedžio minčiai, jog diskusijose apie istorinę (vokiečių istorikai sakytų – kultūrinę) atmintį istorijai turi atsirasti vietos. Ir ne “šiek tiek”, o daug.

Kita vertus, esminis klausimas (nuo kurio vis labiau šioje diskusijoje tolstama): ar galime sakyti, kad tie, kurie žuvo miškuose, Sibire arba emigravo, – išimtinai vertintini kaip Lietuvos elitas, su kurio sunaikinimu išnyko mūsų kūrybinis, intelektualinis, moralinis potencialas? Kad ir kaip besvarstytume, per sovietmečio represijas fiziškai nukentėjo apie 200 tūkst. Lietuvos gyventojų, anot kai kurių diskusijos dalyvių “tautos genofondas”. Tai kas tada buvo likusieji 2,5 mln. mūsų valstybės žmonių?

Nemokamas “priedas” prie elito? Labai nemalonu skaityti tokias išvadas peršančius pasisakymus.

Daugeliui rekomenduočiau pasiskaityti Algirdą Julių Greimą, kuris kadaise yra labai aiškiai siūlęs lietuvių išeiviams, nuolat besižvalgiusiems į praeitį ir joje ieškojusiems nežinia kokio išsigelbėjimo, sukurti (iš)gyvenimui pravartų mitą (kuris, manau, tiktų ir mums, taip pat tūpčiojantiems vietoje). Greimas rašė: “Norėčiau pasiūlyti sukurti ir V. Kudirkos mitologiją. Kudirkos gyvenimas yra tam tikra muzikinė moduliacija, kurią galima būtų pozityviai pavadinti, duodant ją kaip praktiško, realaus, pozityvaus, suvalkietiško savo gyvenimo įprasminimo ir savo socialinės atsakomybės realizavimo mitą”. Taigi, Gerbiamieji, iš praeities pasiimkim tai, kas mus stiprina, kas leidžia tvirčiau jaustis dabartyje ir ateityje. O patį praeities tyrimą palikime istorikams – juk jie tam ir yra rengiami aukštosiose mokyklose.

Mokytoja V., 2008-06-06 22:50:36

Tik kur gauti objektyvių istorikų, kai praeitis(istorija) tiek laiko buvo tragiškai falsifikuojama?

Briedis, 2008-06-08 12:24:49

Istorijos, bent jau Lietuvos problema ne objektyvumo trukumas, šiandien faktų žinoma daugiau nei pakankamai. Bet jų panaudojimas…. Priėjus knygyne prie lentynos su užrašu „istorija“ matosi, kad beveik pusė joje esančių knygų skirtos faktams išvardinti , jas skaityti turbūt galėtų tik istorikas ir tai tik besidomintis tuo pačiu laikotarpiu. Kita dalis knygų parašyta puikiai suprantamu stiliumi`, bet pilna visiškų nesąmonių ir svaisčiojimų, su didžiausiom pretenzijom į „tikrosios tiesos“ defalsifikavimą . Profesionalų ieškančių universalių dėsningumų ir kalbančių suprantama kalba mažoka, bet esama.

Na o dėl genofondo tai visiškai ir aš nesutinku. Kad ir ką skelbtų genetikai apie naujausius polinkio į alkoholizmą, politiką ar dar kokį biesą genus, aš nelabai tikiu kad viskas tose jų spiralėse gyvenimui yra užprogramuota . Daug kas priklauso ir nuo atsitiktinumų , na pvz kokie pakliuvo mokytojai ):