Daryk ką nors!

Sėdėjo mergytė liūdna…

… ji norėjo košytės, o jai siūlė blyną. Tai tik jums atrodo, kad skirtumas nedidelis!

Reikia veikti! Pasiėmė mergytė indelį, šiaudelį, susirado vietelę ir ėmė kviesti talkininkus:

Kai tu gerai atrodai, esi linksma ir draugiška, talkininkai bematant prisistato – ir tau jau nieko daryti nebereikia:

Košytė išvirta, į virtuvę nunešta, bet pačiai eiti tingu – reikia transporto. Tokie laikai. Senelis galėtų nunešti, bet senas senelis nuo žemės Mildutės nepakelia. Reikia idėjos! Reikia technikos! Laimė, tėtis yra sumanus, atneša kopėčias:

Čia tinka senelio jaunystėje rašyto eilėraščio ištrauka:

***

Bet viršūnė

Yra!

Tu ant jos –

Kaip uola!

Kaip viršūnei paminklas…

Šimtą kartų

Uolom

Grįši savo

Pėdom,

Kad tik jį prisimintum…

***

Būtinai gražiai padėkok tiems, kas tau suteikia džiaugsmo!

O tada jau kelionė saugi ir patogi:

Šiandien pirmadienis, o gyvensiu – kaip sekmadienį. Todėl, kad gyventi visada reikia taip, kaip geriausia gyventi…

Atsakymai

Eglė, 2010-03-22 09:28:27

Labai simpatiška Jūsų anūkėlė. O svarbiausia, kad tokius šaunius tėvelius ir senelius turi. Ir kaip svarbu surasti tiems žirniukams laiko, kad užaugę jie norėtų sugrįšt į vaikystę:)

Rasa, 2010-03-22 09:40:59

Jūs visi ten labai žavūs 🙂 Tikiu, kad kai taip pasikraunat, tai ir lakstyt paskui kaip vijurkui bepigu 😉

Aurelija, 2010-03-22 11:13:26

Cha šaunulė mergytė 🙂 Košę valgyti nepalyginamai sveikiau nei blynelius visokius 🙂

Plinijus, 2010-03-22 14:58:40

O koks likimas ištiko Jo Didenybę Blyną ( mat jį bala tą blyną – tiesiog šaunus situacijos sprendimas !)? Paklausiu kitko: kodėl šeima nesušaukė “krizių valdymo tarybos”, kodėl nebuvo atsižvelgta į mamos pastangas ir vaiko prievolę !!! Situacija buvo grėsmingai krizinė ! Suprantama, klausimas beprasmis – tiesiog prisiminiau neseną temą. Atsakymai susidėlioja patys. Padėkoti Bronislovui reikėtu dar ir už džiaugsmo viruso paskleidimą

Burgis, 2010-03-22 15:03:36

Plinijui: kaip aš džiaugiuosi, kad įžvelgiate šios pasakėčios potekstę! Ačiū Jums! Kaip gaila, kad kartais pareigūnai, vadovai ir valdovai nemato, kaip pasimokyti iš paparastų dalykų…

Plinijus, 2010-03-22 15:44:56

Taip, tik paprasti dalykėliai sukuria didįjį Džiaugsmą. Dar šestadienį Rasai patarinėjau, kaip tapti tądien laimingiausiai pasaulyje – gaila, nepataikiau.

Mane labiausiai liūdina momentas, kad tokie pareigūnai, vadovai ir valdovai ( pavadinkime klerkais ) nesugeba diskutuoti, ginčytis, pagaliau, apginti savo mundurą. Elementarus orumas reikalauja bent jau stengtis pastovėti už poziciją. Labiausiai nemėgstu ” amorfinių kūnu”. Nenulipdysi iš tos masės nieko, nors pasiusk.

Rasa, 2010-03-22 16:32:51

Plinijau: žmogau su nuostabiu vardu! Aš ir esu gana optimistė ir gana laiminga, ačiū tau už palinkėjimą šeštadieninį, buvo puiki diena, net pavyko su sūnum išsikepti mielinių bandelių! Ar gali patikėti, kad 18-os bernas kepa su manim bandeles, o prieš tai atvažiavo ir mane parvežė iš draugių! Jei tau atrodo, kad nepataikei, atsiprašau, čia aš nesu pakankamai kultūringa ir kai man žmogus sako : “…būk…” (nesvarbu kuo :), man sukyla negeras noras pasakyt: “eik tu š… nemokęs, kuo ir kokia man būti “. Čia gal nuo vaikystės, kai iš manęs norėjo gerą mergaitę išauginti… Man gėda, bet aš esu sunkiai mokoma, užtat ir Burgiui man labai patinka prieštaraut, bet jis tai dažniausiai pakenčia… 🙂 Jam už tai irgi ačiū 🙂

Plinijus, 2010-03-22 17:18:50

Rasa, malonu, kad tau šis vardas nuostabus,todėl duosiu užduotį: koks yra ryšys tarp šio vardo ir p.Burgio? Premija garantuota – girsiu tave visur ir visada ( šposauju ). Malonu, kad šeštadienis buvo geras, bet taip ir nepasakei, kiek pėsčiųjų praleidote -vis delto važiavote mašina.Ginčytis dėl to, kad Tėvai nori vaikus gerais užauginti, aš net klaviatūros nedėvėsiu ( ne, negaila – beprasmiška ). Mums paprasčiausia pasakydavo – ne įsakydavo – kada turi būti nupjautas šienas ar kada suarti dirvą. Laiko užtekdavo viskam. Dabar ( 50 m.) jau galiu pasakyti, kad pareigos jausmas man leido pasijusti laisvam

Rasa, 2010-03-22 18:14:41

Plinijui: nežinau, koks ryšys… Buvo Plinijus vyresnysis ir jaunesnysis, jaunesnį dar vyresnis manoma mokė, abu gal buvo barbiai šimtadarbiai, viskuo besidomintys, kaip Burgis- filosofai, rašytojai, vienas gamtininkas dar, kitas advokatas ir t.t. Abu buvo žingeidūs, stebėjo Vezuvijaus išsiveržimą. Daugiau Plinijų aš nepažįstu 🙂

Nežinau ar pareigos jausmas leidžia pasijusti laisvam, gal laisvė leidžia tinkamai pasirinkti pareigas 😛

Plinijus, 2010-03-22 18:32:40

O, ne ne! Užvesiu ant tako: pakaktu lietuviškos geografijos žinių. Aš dar nesu tiek nusipelnęs ( Burgis – taip ) ar pasiekęs tavo minimą lygį, juolab net neturiu tokio noro.Ne tam aš sutvertas. O jei kalbėti apie laisvo žmogaus sampratą, tai liksiu prie savo.

Rasa, 2010-03-22 20:34:20

Plinijui: tai dabar manęs nepagirsi?! 🙁

Nežinau daugiau, dar yra UAB “Plinijus” žemaitijoj, o pons Burgis irgi žemaitis, jie ten viešbučiais, konferencijų salėm užsiiminėja, na kažkuo. Bet nelabai rišasi čia dėl žemaitijos… Nebent Burgis pas juos poilsiauja, valgo, geria ir konferencijas renginėja 🙂 Tai tu dabar pasakyk pats, prašau.

Bandžiau net “pra-google-earh-int”, bet neradau nieko niekučio… 🙂

Plinijus, 2010-03-22 20:40:22

Padėsiu:Plinijos piliakalnis

Rasa, 2010-03-22 20:59:02

Plinijui: aišku, tai šitas:

http://lt.wikipedia.org/wiki/Paplienijos_piliakalnis

Ten nerašoma, bet manoma, kad gal ten buvo Vykinto pilis. Tikrai tokių dalykų neišmanau 🙂

Plinijus, 2010-03-22 21:16:25

O juosia šį nuostabiausią piliakalnį Minija, o kaip ten prasideda burgis,lt : gimiau…. .Bet čia STOP.Tai jau privati teritorija. Tuo labiau, kad vėl reikia Burgius sveikinti!

Adomas, 2010-03-22 21:54:17

Rasai

Nurodytam šaltinyje (wiki) nieko neminima apie Vykintą. Vykinto pilis (spėjama) juk buvo ant Lopaičių piliakalnio. Beje, Plinijos piliakalnis priklausė kuršiams, ne žemaičiams. Vykintas – žemaičių kunigaikštis.

Plinijus, 2010-03-22 22:08:23

Adomai, gal tau yra tekę ten būti?

Rasa, 2010-03-22 22:13:13

Adomui: nu tik nu tik… 🙂

Wiki nerašoma, bet kitur rašoma: “Istorikų straipsniuose ir konferencijų pranešimuose ne kartą buvo keliamos įvairios versijos, kur galėtų būti sritinio žemaičių kunigaikščio pilis. Visos nuomonės krypo Tverų link, bet iki šiol nebuvo surasta tokio objekto, kuris galėtų atitikti tokios pilies apimties. Kai kurie istorikai teigė Vykinto pilį buvus Plinijos piliakalnyje, t. y. 13 km į šiaurę nuo Tverų. Minėtai paskirčiai šis piliakalnis yra per mažas. Kito tinkamesnio objekto prie Tverų taip pat nėra. Tik prie Vembutų piliakalnio surastas ištisas įtvirtinimų ir gyvenvietės kompleksas leidžia teigti čia buvus galingąją žemaičių pilį Tverement, t. y. “Vykinto miestą”.” (“ŽEMAIČIŲ ŽEMĖS” ŽURNALAS. 2001 m. Nr. 1)

Tai kur čia Lopaičiai?

Aš užsimaniau pažiūrėti tų piliakalnių dabar, niekada ten nebuvau.

Adomas, 2010-03-22 22:30:24

Plinijui

Gimęs augęs vos vienas kilometras nuo Lopaičių piliakalnio, jo teritorijoje karves ganiau, o Plinijos piliakalnis ir mano kojom numindžiotas – ne kartą laipiojęs.

Rasai

Jūs kažką maišot. Kaip “Tverement” pas tamstą virto “Vykinto miestu”? Nuvažiuokit į Tverus. Ten neseniai buvęs paminklas Vykintui perkeltas prie Lopaičių piliakalnio. Lopaičių piliakalnis – vos pora kilometrų nuo Tverų. Nuvažiuokit ir į Vembutus (vos penki-šeši kilai nuo Tverų) – jei ten rasit “ištisą įtvirtinimų ir gyvenvietės kompleksą”, tai … Na, pamatykit patys. Nustebsit. Bet kokiu atveju neužmirškit, kad žemės į šiaurę nuo Tverų (kur Žarėnai ir kur Plinijos piliakalnis) buvo kuršių žemės, ne žemaičių. Vykintas – žemaičių kunigaikštis.

Plinijus, 2010-03-22 22:35:57

Rasa, esu tau pažadėjęs premiją, tad ” nukalkim” Adomą kartu. Deja, vardan garbės, teks pripažinti Adomo pergalę. Prie Tverų ir yra Lopaičiai, Plinija – prie Žarėnų ir su Vykintu nelabai siejama, o Vembutai dar šiek tiek tolėliau ta pačia linija ( Tverai-Žarėnai-Vembutai)

Rasa, 2010-03-22 22:42:56

Adomui: aš tai nieko nemaišau, nes nieko nežinau 🙂 Čia jau tie istorikai maišo 🙂 kai rašo:

„Panoramos“ laidoje teko matyti siužetą, kuriame Lopaičių piliakalnį tvarkę tveriškiai aiškino Vykinto pilį buvus čia. Anot G. Zabielos, tai irgi tik hipotezė, nors turinti daugiau mokslinio pagrindimo nei Vembūtai, kadangi yra arčiau istoriniuose šaltiniuose minimų Tviriment, sutapatinamų su Tverais. Mokslininko manymu, Lopaičių siejimas su Tviriment turi daugiau istoriografinio pagrindo nei „Vykinto miesto“ Vembūtuose išmonė.”

Kas ką nori, tas tą ir galvoja, vat iš tiesų kokie reikaliukai… 😉

Nuvažiuočiau, jei galėčiau, tai kaip aš nuvažiuosiu, kad nevairuoju 🙂 Niekas manęs neveža niekur. Beveik.

Rasa, 2010-03-22 22:47:01

Plinijui: gerai, tegul bus Jūsų teisybė, vyrai kalba, vyrai žino… 🙂 Aš tai tik plepu… 🙂 Bet va užtat kiek prisiskaičiau įdomybių apie piliakalnius! Nes pakopinėjus esu tik kituose kraštuose ant jų. Smagumėlis! Kaip smagu išvis keliauti, net Lietuvoj. Ji tokia graži.

Plinijus, 2010-03-22 22:50:54

Rasa, viską sutvarkyti galima čia ir dabar:” užsikurk” maps.lt ir keliauk. Prie Luksto -Vembūtai, Prie Žarėnų – Paplienijis (ties užrašu Minija ), už 14 km – Tverai

Rasa, 2010-03-22 23:08:04

Plinijui: tu kaip mano vyras :)) Tas taip keliauja 🙂 Man reikia ne žinoti, kur kas yra, o pajausti tą vietą: užkopti, paliesti, įkvėpti, pamatyti, išgirsti (taip, ten girdisi :), kaip skamba kalavijai, kaip dainuoja lietuvės, gal kuršės, gal žemaitės… Ir nuo piliakalnio pakelti akis į dangų ir pasveikint saulę ir dangų- jie buvo tų laikų liudytojai… Man patinka kai kur nors būnu taip įsivaizduoti. Mapsas to dar nemoka parodyt 🙂

Plinijus, 2010-03-22 23:09:18

Ir dar.Laimėjome VISI. Uždaviau kvailą klausimą, o kiek sužinojome.Aš dar ir darbui brėžinius pasidariau, tikrai šiandien to nebūčiau atlikęs.

Labanakt.

Mažasis Jonuk, Tau irgi!

Adomas, 2010-03-22 23:11:29

Rasai

Galima surasti bendraminčių – Žemaitija graži. Jei domina Žemaitijos piliakalniai, maršrutas būtų toks: netoli Laukuvos rasite Pilionių (Bilionių) piliakalnį, ant kurio stovėjo spėjama Pilėnų pilis, visai netoli – Medvėgalis. Jei nuo Varnių pasuksite link Rietavo, už septynių aštuonių km nuo Varnių – mūsų minėti Vembutai. Dar link Rietavo penkis šešis km – Lopaičių piliakalnis, dar porą – Tverai, senoji Žemaitijos sostinė. Nuo Tverų į šiaurę – Žarėnai ir Plinija, nuo Žarėnų pro Varnius link Telšių – Girgždūtė ir Šatrija. Po to – namo 🙂 Geros vasaros.

Rasa, 2010-03-22 23:20:41

Vyriškiams: ačiū 🙂 Gal vasarą, jei kas iš mano vaikų dar liks, susiruošim ir nuvažiuosim 🙂

Povilas, 2010-03-24 12:22:17

Yra laimingų vaikų-žmonių, laimingas, manau, ir senelis, nors senelio vaikystės dienos tikriausiai ne visada buvo saulėtos… O aš buvau laimingas vaikų namuose iš kur nors gavęs cukraus gabaliuką arba “ilgai grojantį” saldainį: kiti laikai, kitos galimybės, dideli norai, bet juos galima įgyvendinti. Tačiau noro maža, dar reikia prigimtinių gabumų, nors…į kalną – per kraują…