Daryti tobulai ar visai nedaryti?

Iš pradžių šeši visai tarpusavyje nesusiję faktai:

  1. Pievelė prie gimnazijos nėra angliška pievelė, anaiptol. Jos gražiai nupjauti neįmanoma, pirma reikėtų išlyginti, užsėti. Bet aš vis tik manau, kad ją reikia pjauti, kad nupjauta gražesnė. Pažvelkite:

pries

po

  1. Prezidentas valdas Adamkus įteikė Komandoro kryžių savo draugui R. Mieželiui. Aš manau, kad to nereikėjo daryti, net jei R. Mieželis yra penkiskart labiau nusipelnęs nei bet kuris kitas Lietuvos pilietis. Apdovanoti jį kitąmet galėjo naujoji prezidentė. Bijojo, kad tai jau bus pomirtinis apdovanojimas?

  2. Maestro V.Miškinis visai Lietuvai Vingio parke pristatė mūsų marčios sesers sūnų Marių, gimusį ir gyvenantį Geteborge, dainuojantį geriausiame Geteborgo vaikų chore. Šeima labai norėjo, kad Marius dainuotų Lietuvos dainų šventėje, ir Marius puikiai atliko maestro duotą užduotį – išmoko visą šventės repertuarą.

  3. Vienas šios svetainės lankytojas (žr. kitą temą apie “sukramtymą”) supeikė du ankstesnius mano “autorinius” mažatiražius leidinius ir gerokai sumažino mano entuziazmą leisti trečiąjį. Bet šiandien trys moterys negalėjo atsakyti, iš kokių grūdų daromos perlinės kruopos, ir aš vėl pamaniau: internete yra visko, bet nėra internetekos, ir aš turiu padaryti tą interneteką – “Išminčių knygą”. Tegu ir labai netobulą.

  4. Vakar ir šiandien pas mus svečiavosi geriausi pasaulyje mūsų draugai. Vakare per “skaipą” gitara ir akordeonu jie pagrojo Lukui, kuris dabar su tėvais Kroatijoje. Nei vaizdas, nei garsas (turiu galvoje – internetiniai) nebuvo kokybiški, bet mes esame labai laimingi! Lukas net bandė pašokti!

  5. Gali būti, kad kitą savaitę pavyks susitikti su savo Ministru. Kai tik apie tai užsiminiau žiniatinklyje, sulaukiau prieštaringiausių komentarų: nuo kaltinimų pasipūtimu, pataikavimu valdžiai iki prašymu perduoti lituanistų nuoskaudas. Ką turėčiau daryti? Klusniai vykdyti internautų nurodymus? Kurių internautų?

O dabar – mano komentaras. Nesu, niekada nebuvau ir jau niekada nebūsiu tobulas. Vakar habilituotas daktaras, profesorius man aiškino apie akordus, tonacijas, Europos projektų (realių, didelių!) diegimo skyriaus vadovas norėjo išmokyti mane plaukti (jis puikiai plaukia!), o aš tik atlaidžiai šypsojausi: šliaužioti gimęs – skraidyt negali… Bet aš dariau ir darysiu nuoširdžiai, stengdamasi kuo geriau, tai, kas man (man, man!) patinka, todėl tikiuosi, kad dar kartą jums neteks priminti vaikiško anekdoto:

Tupi beždžionė (čia buvo diskusija: “bezdžionė” ar “beždžionė”…:-)))) prie upės ir skalauja apelsino žievelę. Priplaukia krokodilas ir klausia:

– Ką čia veiki?

– Duok dešimt litų pasakysiu, – atšauna beždžionė.

Krokodilas labai smalsus – duoda 10 litų.

– Skalauju apelsino žievelę, – sako beždžionė.

– Na, ir kvaila tu, beždžione! – sako krokodilas.

– Kvaila ne kvaila, – atsako beždžionė, – bet 100 litų per dieną surenku.

Atsakymai

V., 2009-07-05 22:51:33

  1. Nieko panašaus. Žydintys dobiliukai šimtą kartų gražesni, be jokios abejonės. Galėjo dar pažydėti, pakvepėti… Et, tie miesčionys…

V., 2009-07-05 23:00:39

  1. Tai jūs gal tik su “miesčionkomis” bendraujate – iš ko gi dar, jei ne iš šlifuotų miežių, perlinės kruopos… Elementaru…

jamaica, 2009-07-05 23:10:07

Ar tikrai nėra jokios internetekos? O ką manot apie Vikipediją? Ir dar yra http://www.supermama.lt — ten ir apie perlines kruopas, ir apie norvegų kalbą informacijos apstu 🙂

Burgis, 2009-07-06 00:07:07

jamaicai: visi žino, kur surasti, bet vis mažiau žinančių, ko ieškoti, o dar mažiau – norinčių ieškoti…

V.-1. Yra vieta dobiliukams ir ne dobiliukams…

V.-2. Aš bendrauju su įvairiais žmonėmis, todėl ir matau poreikį keistis įvairia informacija.

Burgis, 2009-07-06 09:43:16

Dar pasitikslinsiu, nes dabar tuo užsiimu: ar mokytoja ekspertė V. moksleiviams aiškina, kaip susiję Fibonačio seka, dieviškoji proporcija, gamta, literatūra ir menas? Gal porą puslapių internetekos ta tema būtų neblogai?

jamaica, 2009-07-06 11:10:09

Nelabai suprantu, ką Jūs vadinate interneteka. Kadangi thēkē (sen. gr.) reiškia saugykla (plg. biblioteka – knygų saugykla), tai interneteka, regis, turėtų būti sąrašas nuorodų į įdomiausius, Jūsų nuomone, tinklapius arba tų tinklapių ištraukų rinkinys/sankaupa. Bet tokiu atveju vis tiek nesuprantu, kur čia pranašumas prieš Vikipediją, kokį kitą interneto žinyną ar aktyviai veikiantį forumą.

Priešingai, matau tik trūkumus: informacijos ribojimą, selektyvumą, interakcijos nebuvimą.

Todėl spėju, kad tiesiog nesuprantu, ką Jūs turite omenyje…

Burgis, 2009-07-06 12:03:20

jamaicai: tiksliai, Ugniau, išaiškinai žodžio prasmę! Štai ką reiškia filologas! O prasmė tokia: neseniai auditorijoje radau anglų k. dėstytojos (dėtytojo?) paliktą interneteką. Nedelsdamas nusikopijavau! (nebuvo parašyta, kad negalima; interneteka buvo skirta kažkuriems vyresnio kurso studentams). Vertingas dalykas, kiekvienas dėstytojas turėtų tokią parengti: ir adresai, ir ištraukos, ir (tai svarbiausia!) autoriniai dėstytojo komentarai. Be to, interneteka visada yra autorinis žmogaus, ją parengusio, kūrinys, atspindintis to žmogaus požiūrį, emocijas, išsilavinimą ir kt.

Taigi tai, ką dabar iš lėto darau, yra mano kūrinys labiausiai man pačiam: man buvo įdomu sužinoti, kiek kokių grūdų pasaulyje prikuliama per metus, man reikėjo užsirašyti kelias Fibonačio sekos n-tojo nario formules, man reikėjo pasikartoti šį tą apie žaibo energiją, užsirašyti šį tą apie garsiausius pasaulio statinius, vietoves ir t.t. ir pan. Nemėgstu žodynų, enciklopedijų, nes ten surašyta viskas – ir tai, kas man įdomu, ir tai, ko man visai nereikia. Geriau pasidarysiu savo :-)))

Audrius, 2009-07-06 16:16:33

akmenukai i mano darza 🙂 reikes pasistengti 🙂

Burgis, 2009-07-06 17:16:59

Audriau, Tu esi tobulas!

Rasa, 2009-07-06 22:54:28

4 ir 5 🙂 Dėl knygų ir kitų dalykų tobulumo…

Kaip tik man neseniai iškilo tas pats klausimas, kai perskaičiau mamos knygas. Ar reikėjo jas leisti? O paskui supratau, kad mes kartais tai, kas vertinga ir kas ne, vertinam pernelyg pagal save, egoistiškai 🙂 Ne visos knygos turi būti rašomos mums, pagal mūsų skonį, ne visos dainos turi būti klausomos tik tobulos… Kai pamačiau ašaras savo giminaičių akyse, akyse tų kitų senų žmonių, kurių gyvenimo gražiausi metai praėjo sename dvare, apie kurį rašoma, supratau, kad tos knygos buvo reikalingos. Ir ne tik man. Žmonių yra įvairių. Jie ten pažino tokį gyvenimą, kokį man gal būt jau sunkoka suprasti.

Burgiui: o Jūs tik rašykit! 🙂 Jūs tik dainuokit su draugais! Jūs tik mylėkit žmones ir anūkėlius! 🙂 Gal būt kažką padarysit netobulai, bet niekas kitas taip, kaip Jūs, to nepadarys! Sėkmės!

Adomas, 2009-07-07 01:14:13

jamaica`i

Dėl internetekos: yra Evangelijos pagal Joną, pagal Matą etc. O ką, vienos neužtenka? Pagal Jus – taip. Bet taip nėra ir negali būti. Aš galiu išleisti lyrikos rinktinę (na, ne savo, o tarkim, lietuvių autorių). Jūs galit. Visi gali. Garantuoju, kad kūriniai skirsis. B.B. jau rašė, kad tai būtų to žmogaus autorinis darbas – su jo emocijų išraiška etc. Yra tekę dėstytojauti, tad pirmas prašymas studentams buvo toks – šiukštu, nelyskit į wikipediją ir nedarykite “copy-paste”. Kodėl, klausė? Nes jūs nesate ekspertai, kad suprastumėte, kur parašyta teisingai, kur neteisingai – toks buvo atsakymas. Beje, wikipedija – anoniminis, bedvasis, neturintis jokios atsakomybės prieš skaitytoją. Ką tik kolega papasakojo nutikimą – viename Kauno universitetų ginant magistrinį darbą ekrane švietė naudotos literatūros sąrašas. Taip taip, teisingai supratote – sąraše buvo ir … wikipedija. Tragedija, bet nė vienas oponentas ar dėstytojas nepareiškė jokios pastabos. Man tai tragedija, tikrai. Kas norės, supras.

Dėl Supermamų:

Dalyvauju viename iš Supermamų forumų, kitus irgi paskaitinėju. Kalba ten ir apie perlines kruopas. Bet yra ir tokių “perliukų”, kad, atleiskit, nenoriu nieko įžeisti, bet viduramžiai. Tamsuma.

Beje, ar be wikipedijos pasakytumėte, iš kokių grūdų gaminamas kus-kusas? Delikatesas, sako, kad gardžiausias – Paryžiuje.

Rūta, 2009-07-07 09:14:31

Adomai, ant kuskuso dėžutės būna parašyta, iš kokių grūdų pagaminta 🙂

jamaica, 2009-07-07 11:40:36

Adomai, labai lengva “suvartyti” kitą, prieš tai iškraipius jo mintis. Jūsų pavyzdys su evangelijomis neturi nieko bendro su Jamaicos požiūriu. Ir Vikipediją taip pat minėjau ne norėdamas pateikti idealo pavyzdį, o klausdamas, ar jos p. B. Burgis nepavadintų interneteka, nes man nelabai aišku, kaip jis įsivaizduoja interneteką.

Man smalsu, kaip p. B. Burgis įsivaizduoja “Išminčių knygą”.

Iš pradžių maniau, kad tai būtų jo pastebėjimų, pamąstymų, prisiminimų, gal eilėraščių, aforizmų ar net autorinių anekdotų rinktinė.

Iš šios temos supratau, kad tai būtų interneteka.

Bandau suprast, kaip ta interneteka atrodytų. Ar tai būtų žinynas, kurio išskirtinumas (lyginant su kitais žinynais) būtų tik tai, kad jis aprėptų ne kiek įmanoma daugiau temų, o apsiribotų tokiomis, kurios atrodo įdomiausios asmeniškai p. B. Burgiui?

Ar tai vis būtų kažkas visai kita, iš principo skirtinga nei žinynas?

Direktoriau, po Jūsų atsakymo ir pavyzdžio su anglų k. mokytojo(s) interneteka man aiškiau nepasidarė. Jeigu Jūs taip ir įsivaizduojate savąją interneteką, tai, sakyčiau, pavadinimas “Išminčių knyga” – smarkiai per ambicingas. Čia veikiau “Faktų ir įdomybių knyga”. Jokių būdų nenoriu pasakyti, kad tai blogas daiktas. Bet “išmintis” man labiau su “gyvenimo prasme” siejas negu su formulėmis/statiniais/žaibo energija.

Tiesa, o pavadinime “Išminčių knyga” pirmojo žodžio kuris skiemuo kirčiuotinas?

Burgis, 2009-07-07 12:15:34

Ugniui: nesureikšminkime… Gerai sako mano draugas Antanas: neįmanoma numesti svorio vien karpant nagus… Kuo preciziškiau bandysi apibrėžti, kas tai yra, kaip vadinasi, tuo blogiau bus. Smagu, kad vieną intrigos dalį jau pastebėjai – kur žodžio “išminčių” kirtis? Niekam nesakysiu, tegu patys nutaria!

Dar kartą pabrėžiu: man įdomu, tai gal ir mano anūkėliams bus įdomu. Kas įdomu? Pamatysime.

Adomas, 2009-07-07 12:32:29

Jamaica`i

Atsiprašau, jei mano pasisakymas Jums atrodo nekorektiškas. Tiesiog galima daug ką sudėlioti savaip, perleisti per savo prizmę, parodyti savo požiūrį į daromą darbą (rinktinę, rinkinį etc.). Galbūt wikipedija yra interneteka. Bet, tarkim, jei kurčiau dar vieną, aš, galbūt, kitus šaltinius pateikčiau, kitomis nuotraukomis iliustruočiau… Tai būtų mano interneteka. Manau, kad reikia visokių.

Burgis, 2009-07-07 12:39:24

Dar kartą Ugniui: Adomas sako tai, ką aš darau. Ačiū, Gerb. Adomai!

V., 2009-07-08 09:21:48

Tik dabar perskaičiau klausimą, ar “mokytoja ekspertė V. moksleiviams aiškina, kaip susiję Fibonačio seka, dieviškoji proporcija, gamta, literatūra ir menas?”

Na, bando aiškinti. Literatūros tai gal ne – tam yra kalbų pamokos. O dailėj/dizaine šiek tiek mokomės apie proporcijas, kaip bet kokios meninės kompozicijos harmonizavimo priemonę, aritmetinį – modulinį ir geometrinį – iracionalųjį proprorcijų sudarymo būdus. Labiausiai visiems patinka vadinamasis “AUKSO PJŪVIS”, kurio proporcijoms paklūsta net vištų kiaušiniai (tiesa, ir kitų paukščių – iš kur jie žino?!).

O kai kalbam (bandom projektuoti) įvairių rūšių dizainą, remiamės antropometrija.

Apie tai užsiminta Dizaino vadovėlio I dalyje, 34-35 puslapiuose. (Jūs turite).

www, 2009-07-08 09:28:48

Adamkus ir laikė tokį svarbų apdovanojimą paskutinei minutei, kad nekiltų skandalas, kaip jau ne kartą buvo. Dar tokiu pačiu ordinu apdovanojo Budbergytę, kuri beveik nusikalstamai nieko nedarė, tik išvadas skelbė. Tiems, kurie nepriklauso “valstybininkams”, bet nuopelnų paneigti negali, davė žemiausio laipsnio ir nekvietė į priėmimą – maždaug pasiimk ir dink iš čia… Dar tokio žemo lygio nesu matęs.