*
Veidmainiai, apsimetėliai, pasipūtėliai! Vakarėlių ponai ir ponios! Naktinių barų gyventojai! Internetinių dienoraščių rašytojai!
Ar jūs pastebite, kad jums viskas visada gerai? Kad jūs gražūs, jauni, laimingi, linksmi, turtingi? Ką jūs norite apgauti? Save norite apgauti…
*
Nelabai žinomas poetas Vladas Mozūriūnas rašė, aš jį dažnokai cituoju:
*
Gyvenimo aitrų skonį
Pajausti noriu pilnai.
O jei nepajausiu, tai duona
Suvalgyta bus dovanai.
*
Nekokia gramatika, seniai parašyta… Bet mintis teisinga! Gyvenimas yra kietas kaip granitas. Kartais žiaurus. Visada sunkus. Ir visada mielas – kaip gyvenimas!
Jauniems nesuprasti, kaip mes imame, geriame, nugalime tą gyvenimą. Ir kaip mes mėgaujamės, kad vis dar galingi, laimingi, tikri…
*
Bet mums jau reikia dopingo… Atvirai sakau. Legaliai vartoju. Ypač prieš operacijas…
Tai vakar ir gavau didelę, didelę dopingo dozę!
Vyriausiai anūkėlei Mildutei – devyneri!
Keturios valandos TonyResort poilsiavietėje prie Trakų Mildutei ir jos draugams patiko. Bet mudviem – dar labiau! Ir pica, ir tortas, ir kalnai, ir vaikai! Seniai nebuvau skriejęs (tokia gumine „valtimi“…) nuo kalniuko! Vaikai skriejo ir cypė! Vaikai kopė aukštyn…
*
Ačiū tau, Gyvenime! Būk laiminga, Mildute!
Atsakymai
Virginija, 2017-01-23 12:17:31
To neturi jauni:atminimo, kuris tartum krislas,
Tartum švytintis, geliantis krislas aky,
Kai vidurnakčio lempa teapšviečia tik mėlynas gyslas
Tavo rankos, kai, jom pasirėmęs, verki.
To neturi jauni:begalinės miglos rudeninės,
Kai šešėliais pavirsta ir medžiai, ir žmonės visi.
To neturi jauni: prarastos ir ieškotos tėvynės,
Tos, kuri ir išaušus tau vis tiek neatrodo šviesi.
Jonas Strielkūnas
Už GYVENIMĄ tikrą; su kančia su viltim, už galėjimą skrieti ir skristi…
Amber, 2017-01-23 13:07:56
Ką bendro turi tortas su ugnimi? Ir ką simbolizuoja tas liepsnos užgesinimas?
Burgis, 2017-01-23 13:37:30
Amber: gražu… O šiaip tai šamanizmas ir tiek.
Rasa, 2017-01-23 14:23:45
Burgiui: o kas yra šamanizmas Jūsų supratimu? 🙂
Sokolovas, 2017-01-23 14:57:35
PJAUSTYSIME ŠITĄ TORTĄ
Jei pjausime vieną kartą- tortą padalinsime į dvi dalis. Jei pjausime du kartus,-tai į tris arba keturias dalis (taigi,-daugiausiai- į keturias). Pjaudami ( visi gabalėliai lieka savo vietose!) tris kartus- galime padalyti tortą daugiausiai į septynias dalis ( regis, akivaizdu)…
O į kiek daugiausiai dalių galima padalyti tortą, jei peiliu darbuosimės 63 kartus?
Matematinis modelis: Į kiek dalių dalija plokštumą 63 tiesės, jei jokios dvi iš jų nėra lygiagrečios, ir jokios trys tiesės nesikerta viename taške?
Burgis, 2017-01-23 16:27:01
Rasai: šamanizmas man turi dvi prasmes – teigiamą ir neigiamą. Teigiamoji sutampa su saviįtaiga, su savęs “užvedimu”, nuteikimu, psichologiniu paskatinimu; tokią prasmę turi torto žvakutės, vėliavos, herbai ir pan. Neigiamoji yra visa, kas yra pretenzija tarpininkauti tarp žmogaus ir Dievo…
petras, 2017-01-23 16:59:04
Dar gali būti tarp žmogaus ir žmogaus “vidaus”, šiais laikais vadinami psichologais.
Matas, 2017-01-23 21:16:42
Sokolovui: tris kart pjaunant tortą (tiesiais pjūviais), galima ir į 8 dalis jį padalinti 🙂
Darius, 2017-01-23 22:26:27
Tortą supjausčius 63 kartus gausis jovalas ir trupinių kalnas 🙂
Sokolovas, 2017-01-23 22:55:35
Matui, Dariui, IR VISIEMS BESIDOMINTIEMS
Aišku, “skersai” nepjausime- tortas,-ne grybas:)
Pjausime principu “peilis iš viršaus”…
Įsigilinkite į matematinį modelį uždavinio teksto apačioje.
Padėsiu: Nurodytu būdu nubrėžus k tiesių ( kiekviena kertasi su likusiomis, tačiau jokios trys tiesės nesikerta viename taške), jos dalija plokštumą į N dalių, kur
N= 1 + k + T,
kur k- tiesių skaičius (pas mus k=63), T- susikirtimo taškų skaičius (jį reikia apskaičiuoti).
Atsakymas tikrai itin gražus! Ir tortas taps dar skanesnis….:) Sėkmės!
Giedrius, 2017-01-23 23:17:50
Petrui:
“Viduje” yra protas ir yra širdis. Protas yra šio pasaulio atributas ir operuoja materialaus pasaulio kategorijomis. Dievas gi, kreipiasi į žmogų per jo širdį, ir kiekvieno asmeninio pasirinkimo reikalas yra įsileisti jį ar ne. T.y. žmoguje susijungia du skirtingi pasauliai apie kuriuos dar Platonas kalbėjo, jog egzistuoja idealus neišreikštas idėjų pasaulis, kuriame vyrauja tobula harmonija ir meilė, bei egzistuoja mūsų – materialusis pasaulis, kurį mes kuriame pasitelkdami savo sąmonę ir protą. Kai protas gyvena darnoje su širdimi, tada jokių tarpininkų nereikia. Kai protas nenori “girdėti” širdies balso, tada tarpininkas irgi nereikalingas, nes niekuo padėti jis vėlgi negali. Tarpininkų nereikia, bet reikia orientyrų, kurie padėtų eiti Gėrio ir Blogio pažinimo Keliu… Tiesą sakant, mes visi juo einam… bent jau bandom tai daryti.
Tai, jeigu psichologas kartais gali padėti pirmuoju atveju, tai antruoju – tikrai ne… na, nebent jis daugiau nei tik psichologas 🙂
petras, 2017-01-24 08:22:28
Giedriau, širdis tik kraują varinėja (kaip siurblys), nieko daugiau.
Rasa, 2017-01-24 10:46:41
Petriuk, parašiau tau ilgiausią komentarą, bet jo neduoda, rašo nepatvirtintas 😀 Turbūt per ilgas… 😛
Giedrius, 2017-01-24 11:26:03
Petrui:
Ech 🙁 Kaip būtų liūdna, jeigu tai ką rašote būtų tiesa 🙁
Rasa, 2017-01-24 11:37:49
Bandymas papliurpti NR.2 ☺ bandau skelti seną komentarą per pusę 😛
—
Petriukui: ☺ O gal reikėtų to paklausti žmogaus, kuris visą gyvenimą operavo širdis?
Pav. akademiko , prof. J. Brėdikio? O jis kalba va taip: „- Norėjau į viską pažvelgti ne kaip gydytojas, bet kaip žmogus, pasinaudodamas naujausiais mokslo laimėjimais kvantine fizika, holografijos virpesių-rezonanso dėsniais, paskutiniaisiais DNR atradimais. Tai mane verčia visai kitaip pažiūrėti tiek į mediciną, tiek ir į žmogų. Juk norim to ar ne, žmogus yra tarp dangaus ir žemės, energetinė būtybė.
Yra nemažai naujų dalykų. Vienas įdomesnių – JAV įsikūręs Širdies matematikos institutas, kurio mokslininkai atrado paprastus metodus, kuriais galima apskaičiuoti, kaip veikia žmogaus energetiniai laukai. Pasirodo, kad širdis yra antros smegenys. Ir ne protas valdo širdį, o širdis valdo protą. Mokslininkai įrodė, kad emocijos vis dėlto kyla širdyje. Kai žmonės sako: mano širdis jaučia, pyksta, kankinasi, tai – teisinga.
Man, kaip gydytojui, daug metų žiūrėjusiam į širdį, ji buvo operacijos objektas, kaip sakote, raumens gabalas… Bet dabar rūpi ne tik jos anatomija. Ne veltui liaudis sakė, kad teisingiausi sprendimai priimamai protu ir širdimi. Taigi knygoje grįžtu prie to, kas buvo žinoma vedose, liaudyje, mistikoje, ezoterikoje, bet anksčiau prie to nebuvo mokslinio priėjimo. Dabar yra.
Skirtingai nuo Rytų medicinos, vakarietiškoji į žmogų žiūri daugiau kaip į fizinį objektą ir gydo jį tik fizinėmis priemonėmis: vaistais, operacijomis. Rytų medicinos požiūris holistinis: žmogus yra kūnas, protas ir dvasia-siela.
Manau, kad šiuolaikinė medicina turi pripažinti, jog yra ir energinė-dvasinė medicina. Žinoma, yra posakis: „sveika siela sveikame kūne“, bet siela yra aukščiau, vadinasi, pirmiausia turi būti sveika siela, o tik tada sveikas kūnas. Rytų medicinos pasakyme, kad visos ligos prasideda nuo galvos, yra daug tiesos. Nesakau, kad visos ligos gimsta galvoje, bet mintys apie jas turi įtakos ligų eigai.“
Rasa, 2017-01-24 11:41:10
Bandymas papliurpti Nr.3 ☺ Antros komentaro dalies vėl nepatvirtino, bandau dar kartą. Petriuk, prašau vertinti mano pastangas pakalbėti su tavimi ☺
—
“Žurnalistas dar uždavė ir tokį klausimą: „- Jei į ląsteles įsirašo tiek blogi, tiek geri mūsų prisiminimai, tuomet donoro emocijos turėtų persiduoti recipientui…
– Chirurgai tokio klausimo neuždavinėjo, tik dirbo savo darbą. Tačiau šioje vietoje yra labai įdomių dalykų, kurie kelia nemažai klausimų. Apie juos rašau ir knygoje. Pateiksiu pavyzdį. Vokietijoje maždaug trisdešimtmetei moteriai, kuriai persodino širdį, po operacijos susiformavo nauji įpročiai. Ji pamėgo futbolą, alų… Patyrinėjus paaiškėjo, kad donoras buvo aistringas futbolo ir alaus mėgėjais. Čia jums ir atsakymas. Tokių pavyzdžių galima rasti ne vieną.“
Rasa, 2017-01-24 11:46:16
Ponas Burgi, kai užeisit, rasit čia krūvą nepatvirtintų komentarų, nu tai Jūs pratrinkit juos, mat juos bala, nes jei susimes visi tai bus per daug to pačio ☺ Ai, tegu lieka tas Petriukas kaip nori galvodamas.
Giedriui: mhm, liūdna taip galvoti. Kaip Petriukas sako. Bet kai pagalvoji, tai pas kai kuriuos tikrai vietoj širdies tik siurblys… Pas kai ką akmuo. O kai kurių smegenys kiaušiniuose… Visokių tų žmonių būna…
Sokolovas, 2017-01-24 13:17:06
UŽDAVINIO SU TORTU SPRENDIMAS
Taigi,- 63 poromis susikertančios tiesės. Kadangi jokios trys tiesės nesikerta viename taške, tai susikertančių tiesių dvejetai (1, 2), (1, 3), (1,4),……,
(62, 63).
Todėl susikirtimo taškų skaičius yra lygus susikertančių tiesių dvejetų skaičiui, t.y. 63×62 / 2 = 1953.
Visos šios tiesės dalija plokštumą į
1+ 63 +1953 =2017 dalių.
Taigi, pjaunant tortą 63 kartus, daugiausia gausime 2017 dalių !
Dalius, 2017-01-24 14:06:32
Kur “kreipsite” anūkėlę? Ar kur “širdis links”, ar kur “euras ilgesnis”? O jei niekur “nelinks”?
Darius, 2017-01-24 15:10:30
Iš praktikos žinau, kad torto gabaliukas sveria apie 100g (kad pavalgyti būtų galima), tai Sokolovo tortas virš dviejų centnerių 🙂
Burgis, 2017-01-24 15:25:05
Daliui: ką jau ten pakreipsi… Norėčiau, žinoma, kad visi anūkėliai būtų mokyti, kad jų mokslai būtų tikri, kad jie mėgautųsi gyvenimu, o ne turtais…
petras, 2017-01-24 15:26:12
Rasa, matomai tas širdies chirurgas per daug metų praleido širdies reikalais, truputi pakvaišo 😀 čia kaip matematikai ar fizikai ekstremalai mėgsta. pakvaišta nuo per didelio domėjimosi. šiais laikais galima širdį pakeisti dirbtine 🙂 tai remiantis jūsų logika, tas žmogus turėtų pasidaryt bejausmis, besielis 😀
ir niekas šiaip nesako, kad “protas” valdo širdį, tikiuosi čia ne akademikas taip pigiai suskėlė. juo labiau kai širdis (organas) lyginamas su “protu” (gebėjimu mąstyti, sąmoningumu). dar įdomiau būtų sužinoti apie mokslininkų įrodymus, kad emocijos kyla iš širdies ar širdyje.
ir galų gale, akademikas pats sau prieštarauja, kai sako, kad visos ligos prasideda nuo nesveikos sielos (pirma svekia siela po to sveikas kūnas), tada sako, kad dauguma ligų prasideda nuo galvos (širdis kaip žinia ne galvoje yra). logiškai sekant: siela – galva – liga. t.y. širdies čia niekur nėra.
be to, logiška kai tu pyksti, kankinies, padažnėja kvėpavimas, smegenims reik daugiau deguonies ir širdis smarkiau turi kraują varinėt. tipo jaučiasi pyktis širdyje 😀
Elena, 2017-01-24 15:28:14
Giedriui,-kiekvienas Jūsų pamąstymo fragmentas yra “geras grūdas” į mano asmenybės aruodą. Jūs mano “mini guru”. Ačiū Jums.
Ačiū ir Rasai už moteriškas, prasmingas, lyriškas citatas. Jos visada būna laiku ir vietoj.
Be Jūsų būtų nuobodu.
Giedrius, 2017-01-24 15:34:47
Rasai:
Pats baisiausias dalykas, kuris gali įvykti su žmogumi – kai užgęsta Dievo kibirkštis jo širdyje ir miršta siela. Tai žymiai baisiau už bet kokias materialias negandas, fizines negalias ir net fizinę mirtį. Kai miršta kūnas – gyvenimas nesibaigia, baigiasi tik vienas iš etapų ir siela toliau tęsia savo evoliucinę kelionę.
Tačiau šiuolaikinė civilizacija sukūrė baisių ginklų sieloms naikinti: kompiuterinius žaidimus, griaunančią muziką, narkotikus, netikrus moralinius orientyrus, asmeninių norų “išpūtimą” ir siekį juos įgyvendinti bet kokia kaina, net nesiskaitant su kitų gyvybėmis.
Tie, kas trokšta patirti visus malonumus per šį gyvenimą, tai ir gauna… mainais į patį Gyvenimą.
Civilizacija, kurią sudaro biorobotai su siurbliais vietoje širdžių – neturi ateities.
petras, 2017-01-24 15:37:09
Rasa, dar mažumėlę pridėsiu. Įsiklausykit į akademiko pasakymą: širdis valdo protą. tai galima suprasti tik taip, kad širdis valdo jūsų gebėjimą mąstyti, sąmoningumą. t.y. akademikas, priešingai nei didžioji dauguma jo kolegų iš įvairių mokslo sričių visame pasaulyje teigia, kad širdis, o ne smegenys atlieka būtent tas funkcijas. tai ką tada pagal jus ar akademiką įdomu atlieka žmogaus galvos smegenys ?:)
petras, 2017-01-24 15:48:22
giedriau, šiuolaikinė civilizacija, tai čia kuris laikotarpis ? narkotikus vartoja ir kiti gyvūnai, ne tik žmogus. griaunanti muzika, kas tai ? kompiuteriniai žaidimai ? tai tie patys stalo, lauko ir pan. žaidimai , sportas, menas – patenkinti savo smegenis (protą). moraliniai orientyrai ?? juos tikriausiai jūs nustatote kitiems žmonėms ? asmeninių norų išpūtimas ir siekis….. – tai ir yra žmogus. šitie dalykai buvo nuo tų laikų kai tik atsirado žmogus. nes jie nuo jo neatsiejami. žmogus žudė nuo pradžių pradžios, nes jis toks pat gyvis kaip ir kiti, tik kad “protingesnis”.
Giedrius, 2017-01-24 17:51:00
Petrui:
Norint išsamiai atsakyti į kiekvieną Jūsų pateiktą klausimą, tam reikėtų gerokai daugiau vietos nei yra numatyta šiame susirašinėjime.
Kol kas nejuntu Jūsų komentaruose tikro susidomėjimo atsakymais į šiuos klausimus, todėl galiu tik patarti. Kai iš tiesų norėsite išsiaiškinti kaip gi yra iš tikrųjų ir šie klausimai neduos pačiam ramybės dieną ir naktį, tada tereikia jį aiškiai suformuluoti savo galvoje. Būtų gerai, jeigu dar būtų, su visa derama pagarba, paprašyta Dievo pagalbos, randant atsakymus. Visada taip darau ir sutaupau galybę laiko. Nereikia kapstytis po krūvą visiškai paikos literatūros ir žiniasklaidos pateikiamų tauškalų. Staiga žmonės pradeda siųsti straipsnius, nuorodas, ima dovanoti arba netikėtai pastebi knygas, kuriose ir randi atsakymus.
“…ieškokite ir rasite…” (Lk 11,9).
Moralinių orientyrų niekam nenustatinėju. Jie jau seniausiai nustatyti, maždaug prieš 18 mln metų (J.P. Blavatskaja “Slaptoji doktrina”), nuo tada, kai žmonės įgijo sąmonę. O Visatos įstatymai, kurie reikalauja šių orientyrų laikymosi, įausti į Visatos audinį jos kūrimo metu. Tad atleiskite, niekaip negalite manęs apkaltinti jų kūrimu.
Dar vienas pastebėjimas. Ieškoti reikia tiesos, o ne tik patvirtinimo tų atsakymų, kuriuos jau iš anksto “žinote” savo galvoje.
Nuoširdžiai
Dalius, 2017-01-24 22:42:55
Gilios diskusijos šįkart kilo:)
Rasa, 2017-01-24 23:35:44
Giedriui: ☺ malonu tave skaityt. Tu toks gražiai kultūringas, kad miela ☺
***
Paskaičius ką rašai, prisiminiau savo tokią ypatingą knygelę, kurią turiu. Pasidalinsiu ištraukėle: _“…Vien kūnai besidaugina, sieloms sunykus.
O dangau!
Matau plūstant negyvėlius, iki smulkmenų gyvais apsimetusius. Jie neriasi iš kailio, stengdamiesi kažin ką nuuosti, įspėti, pergudrauti, kažin kur įtaikyti ir prie kažin ko pritapti. Jie gudrūs ligi beprotybės, nes nėra juose To, kam nereikia gudrauti. Jie postringauja įmantriausius dalykus, bet įsiklausyk- už jų žodžių nėra erdvės, jie nesupranta, ką kalba! Jie tik dėlioja svetimus, nusiklausytus žodžius tarsi pamišėlis iš vaikų pavogtas kaladėles, žūtbūt stengdamiesi sudėti brangiausiai parduosimą veidą.
Matau negyvėlius, nikte apnikusius, nagais ir iltimis įsikibusius, įsisiurbusius į kiekvieną gyvą želmenį, pakandančius kiekvieną vos prasikalusį gyvą daigą, pumpurą, dar nė nesukrovusį žiedo. Nejaugi nūn jau mirti reikia, kad grūdai pagaliau būtų atskirti nuo pelų?
Neapleisk manęs, neapleisk manęs, Vaiskusis Šviesuly visų svajonių, sutvirtink mane silpną, kad niekuomet neapsiblaustų mano akys, kad niekad nesudėčiau bluosto Tavęs ilgesy, vienintelėje savo būdravimo galioje, kad niekuomet nebeužstotų paprastos Tavo tiesos įmantrūs, neišraizgomi visokių teisybių voratinkliai…”_
Rasa, 2017-01-24 23:43:39
Bet kita vertus, mes gyvename kartu. Mes visi vieno kraujo, kaip sakė Mauglis ☺ Ir bendrą naštą turime dalintis. Ir žmones reikia mylėti. Silpni jie. Žinau tai, nes į save pažiūriu ☺
Todėl prieš miegą atsisveikinsiu su J. Marcinkevičiaus žodžiais:
_Vis ieškau panašumo su medžiu
ir su savim.
Ir pats savęs meldžiu:
mielasis, niekam saulės neužstok!
Gyvenimas kiekviename kitoks.
Kiekvienas – tai ir vienas ir visi.
Kiekviename – buvai arba esi.
Kiekvienas – ir kartu, ir atskirai.
Nelaužk savęs – man skauda, ką darai!_
petras, 2017-01-25 08:25:40
Giedriau, tuos klausimus aš jum uždaviau, kad jūs pagalvotumėt. nes atsakymus į juos tai aš žinau.
Vat kas man tikrai įdomu, tai iš kur jūs žinote, kad va tie moraliniai orientyrai nustatyti prieš 18 mln. metų ir yra tikrieji ? nes pasak jūsų, dabartiniai, sukurti šiuolaikinės civilizacijos yra netikri. kaip jūs tai atskiriat, kurie tikri, kurie ne. jaučiat, aplankė apšvietimas, analizavot lyginot ir samprotaudamas priėjote tokios išvados (suvokimo būdu, jei taip galima išsireikš) ? ar tiesiog pasitikite kito žmogaus užrašytu žodžiu ir priimate jį kaip faktą ? (“slaptoji doktrina”). kaip jūs tą tiesą radot ? nuoširdžiai klausiu.
p.s. nes aš pvz. net nežinau kokie yra šiuolaikinės civilizacijos sukurti moraliniai orientyrai, būtu smagu jei bent kelis pavardytumėte.
Giedrius, 2017-01-25 17:23:24
Rasai: Koks vis dėlto teisus buvo Mauglis! Ir kaip tai susišaukia su ta dvasine žinia, kad mes visi tam tikrame lygmenyje esame viena. Tik mūsų akys ir netobula sąmonė mato mūsų išorinius skirtumus ir “kliūdama” už tų skirtumų vis bando tuos skirtumus, o ne bendrumą, akcentuoti. Puikus tekstas iš ypatingos knygelės. Aukso žodžiai iš Aukso fondo.
Petrui:Dėkui už klausimus. Kaip tik į muzikos sritį šiuo metu gilinuosi. Kaip ir patarėte – pagalvojau, ir štai kokių atsakymų priėjau: http://www.ve.lt/naujienos/kultura/kulturos-naujienos/griaunanti-muzikos-jega-66955/. Žinoma, čia ne viskas, ką žinau ir galvoju apie muziką. Reikėtų dar perskaityti bent jau japonų mokslininko Masaru Emoto knygą “Žinia, kurią mums praneša vanduo”.
Trumpai tariant, beveik visa šiuolaikinė muzika yra juodosios vudu magijos atmaina, daranti iš žmonių programuojamus zombius. Štai vat toks būtų mano atsakymas. Turbūt jeigu Jūs būtumėte muzikos mokytojas, o aš mokinys klasėje, atsakymą įvertintumėte, pasakydamas: “Sėsk, du!”. Bet kažin ar nuo to kas nors pasikeistų pasaulyje ir roko muzika nuo to netaptų mažiau griaunanti.
Labai gerai man vieną dieną pasakė viena pažįstama skulptorė: “Žinai, netikėtai supratau. Mes visi gyvename iliuzijoje. Tik kiekvienas savo”. Būtent taip ir yra. Mes tikime tuo, kuo norime tikėti. Tikime, kad roko muzika mums atnešė išsilaisvinimą nuo pasenusių viduramžiškų pažiūrų į moralę ir gauname tą laisvę su visomis iš to sekančiomis paleistuvysčių ir kitomis pasekmėmis.
Nesakau, kad neturėtume bandyti, mėginti, pažinti. Turime tai daryti, turime klupti, klysti, taisyti klaidas, daryti naujas ir vėl taisyti, bet turime judėti Gėrio ir Blogio pažinimo keliu.
O šiuo metu didžioji dalis žmonijos sėdi pamokoje, kuri vadinasi: neribota laisvė – kas tai yr ir kuom tai pasibaigs? Pavadinimą sugalvojau pats 🙂 Bet esmė yra tokia.
O dabar atsiprašau. Turiu bėgti, neatsakęs į visus Jūsų paklausimus. Nuoširdus klausimas numato nuoširdų atsakymą, todėl pamėginsiu atsakyti šiek tiek vėliau.
Giedrius, 2017-01-26 11:33:07
Petrui: Atsiprašau, kad neatsakau į nuoširdų klausimą, bet mano atsakymas, rodoma, kad nėra patvirtintas. Matyt per ilgą parašiau. Ką gi, matyt ir nereikia.
petras, 2017-01-26 14:26:56
Ne tai ne, ką jau padarysi.
O dėl muzikos, tai tikrai, mūsų nuomonės kardinaliai skiriasi.
Pagalvokit, kodėl atsirado tiek daug skirtingos muzikos per paskutinį šimtmetį. nes pasikeitė ir atsirado labai daug naujų instrumentų ir skirtingų garsų išgavimo galimybių. nieko keisto, kad atsirado agresyvesnės muzikos, nes anksčiau jai kurt nelabai buvo galimybių. juk elektra naudojamasi tik per paskutinį šimtmetį, o ji padarė super didelę įtaką muzikoje. (jos įvairovėje ir garso galimybėse). + dar labai svarbus faktas. kad vakarų pasaulyje po antro pasaulinio karo praktišaki niekas nebekariavo, tai kaip jūs įsivaizduojate, kur kišti visą tą žmonių energiją, kurią anksčiau išliedavo žudydami :DD aišku gal mažumėlę ne į temą varau, bet… agresyvi muzika labai gerai “nuima garą”, kaip aktyvus sportas, protinė mankšta ar bet kokia kita energijos reikalaujanti veikla. beje yra ir labai melodingos, gražios ir prasmingos muzikos ir žodžių ir roko muzikoje (baladžių). todėl jei žmogus klauso agresyvios muzikos, dar nereiškia, kad jis toks yra. daugelis net nesupranta apie ką dainuojama.
vienu žodžiu, pamėginkit nueiti kada į metalo koncertą ar festivalį ir pamatysite pats. jei būsit draugiškai nusiteikęs, pamatysit kokia draugiška tai publika (bendruomenė). galit pamėgint pasiūlysiu jums,pvz. labai linksmas ir gražus muzikos festivalis vyksta – mėnuo juodaragis, kur nauja muzika jungiasi su senesne ir pats galėsit įvertinti, nereiks nei mokslininkų nei straipsnių kažkokių.
Dėl ko žmonės klauso muzikos ? nes ji veikia smegenis -> jausmus -> emocijas, o tai žmogui labai patinka. ji žmogaus nekeičia, ji gali nebent jį atspindėti. galit recidivistui ar kokiam sociopatui leisti klasikinę ar harmoningą ar kokią tik norit muziką, jis vis tiek bus toks. neapsigaukit.
Giedrius, 2017-01-26 15:31:10
Jūs nuvertinat muzikos įtaką 🙂 Mus veikia ne tik garsas, bet ir vaizdai aplinkui. Masaru Emoto knygoje aprašyta kokį poveikį vandeniui daro atskiri žodžiai bei rodomos nuotraukos. Jeigu tai daro poveikį vandeniui, tai daro poveikį ir mums, juk mes iš vandens sudaryti.
Berods jau esu kažkada rašęs apie eksperimentą, atliktą trijuose Rusijos miestuose. Ten buvo išpirkti visi reklaminiai plotai mieste ir vietoje reklamų patalpinti gražūs ir puikūs vaizdai: gamtos, gyvūnų, žaidžiančių vaikų ir pan. Eksperimentas truko tris mėnesius. Per tą laiką sumažėjo, tame tarpe, ir nusikaltimų, ir tam tikros rūšies susirgimų, ir tų miestų administracijos labai apgailestavo kai po trijų mėnesių vėl viskas grįžo kaip buvę.
Bet įdomus dalykas yra kitoje vietoje. Štai mes žiūrime į tą patį dalyką, jį vertiname ir gauname diametraliai priešingas išvadas. Kaip tai gali būti? Juk negalime mes būti teisūs abu, ar ne? Teisus vienas kažkuris arba abu esame neteisūs. Nebandau teigti, jog mano nuomonė atspindi absoliučią tiesą. Bet aš bent jau mėginu ją pagrįsti, tame tarpe ir mokslininkų išvadomis.
Jūsų gi pozicija labiau panaši į tokią: “jeigu faktai nesutampa su mano nuomone, juo blogiau faktams”.
Na, ir kaip po to gali netikėti dvasiniu Mokymu, kuriame yra t.t. ir šio fenomeno paaiškinimas, grindžiamas vibracijų/virpesių skirtumais. Kur rašoma, jog gyvename laikais, kai kartu gyvens žmonės, kurie tiek skirsis, kad susitikę ir pabandę pakalbėti, vienas kitam atrodys kaip ateiviai iš skirtingų planetų.
O dėl pasiūlymo nueiti į roko koncertą, tai jau ačiū NE! Negaliu išbūti tokioje erdvėje, nepasijutęs blogai, ir kelių minučių.
Tai tuomkart tiek.
petras, 2017-01-26 16:09:18
Giedriui: Na, yra tiesos, kad kažkiek įtakoja muzika žmogų, juk absoliučiai visa aplinka mus įtakoja.
Reiktų patikrtini tų mokslininkų idėjas ar išvadas (įrodyti), kad galėtume jas vadinti faktu. o dabar jūs tik pasakot, kad va petras ir jonas tyrė, skelbė bet gal jie klaidingas išvadas daro, gal tyrimas klaidingas iš kur man žinoti, aš jų nepažįstu, jų darbų nemačiau. o gal net ir įvertinti negalėčiau. todėl taip, aš remiuosi savo patirtimi ir savo mąstymu, nes manau, kad tai, apie ką mes kalbame yra paprasti dalykai, kurių supratimui nereikia kažkokių ypatingų žinių ar gebėjimų. nemanau, kad mes nesusikalbėtume ar atrodytume kaip ateiviai, jei susitiktume gyvai, nes nuomonės nesutampa ties individualiais dalykais, tai manau labai normalu.
Ir šiaip man atrodo dėl ko mes diskutuojam, tai tiesiog požiūrio į “gėrį” ir “blogį” tam tikruose dalykuose. jūs manote, kad skirtinga muzika gali būti “gera” arba “bloga”, o aš manau, kad visa muzika yra “gera”, tik kai kuri (skirtinga) gali būti nepriimtina man ar kitam žmogui, bet ne “bloga” savaime. nekreipiant dėmesio į fizikos dėsnius, žmogaus anatomiją, virpesius, 18 mln. metų orientyrus, moralės normas ar kitus dalykus. Tiesiog asmeninis suvokimas. Tai va tuo bandžiau ir jus įtikint, bet matau nesigaus. vadinasi priėjom prie bendros išvados :)) tikriausiai abu neteisūs 😀
Esencija, 2017-01-26 17:54:20
Viešpatie, kas čia per paklodžių rašytojų klubas rado prieglaudą? :DDD
Giedrius, 2017-01-27 16:11:31
Petrui ir kitiems: Atsiprašau. Turiu atlikti patikslinimą ne visai korektiškai mano pateiktos informacijos dėl 18 mln. metų orientyrų. Iš “Slaptosios doktrinos” žinom, kad žmonija įgijo fizinį kūną ir tapo tokia, kokia yra šiuo metu, prieš 18 mln. metų, Trečiosios Rasės gyvavimo laikais. Tačiau sąmone ji buvo apdovanota šiek tiek anksčiau. Šis procesas atvaizduotas alegoriniame pasakojime apie Adomo bei Ievos išvarymą iš Rojaus. Jis t.t. pateikiamas taip: “Kiekvienas [Trečiosios Rasės atstovas], būdamas apdovanotas dieviškomis galiomis, ir jausdamas savyje savo vidinį Dievą, suvokė, kad savo prigimtimi jis yra Dieviškas Žmogus, nors ir gyvulys pagal savo fizinę prigimtį. Kova tarp šių dviejų prigimčių prasidėjo paragavus Išminties Medžio vaisiaus [obuolys, aleg. pr.]; kova dėl gyvenimo tarp dvasinio ir psichinio, psichinio ir fizinio. Tie, kurie nugalėjo savo žemuosius “principus”, sutramdę savo kūną, prisijungė prie “Šviesos Sūnų”; tie, kurie tapo savo žemųjų prigimčių aukomis, tapo Materijos vergais” (“Slaptoji doktrina”, 2t., 316psl.). Apie fizinio kūno įgijimą kalbama Pradžios knygoje: “Viešpats Dievas padarė drabužius iš kailių [netikslus vertimas; turėtų būti odinius rūbus – t.y. fizinį kūną; taip rašoma rusiškame Biblijos var.] žmogui bei jo žmonai ir juos aprengė”. Tik po to “Žmogus pažino savo žmoną Evą” (Pr. 3,21; 4,1).
Taigi, įgijęs sąmonę, žmogus dar šiek tiek laiko vystėsi, kol įgijo fizinį kūną. Tai įvyko ne vienu metu. Todėl laikotarpis turėtų būti maždaug prieš 18-20 mln. metų.
Dėl orientyrų nustatymo: jų nereikėjo tol, kol žmogus neturėjo sąmonės ir nežinojo kas yra Gerai ir Blogai. Tik įgavęs šią Dovaną jis tapo atsakingas už savo pasirinkimus ir veiksmus bei jų pasekmes. Gyvūnai neturi šios Pažinimo dovanos, todėl jiems ir nereikalingi doroviniai orientyrai. Jie gyvena instinktais. Žmogus turi sąmonę ir visus sprendimus priima laisva valia, todėl yra atsakingas už visus savo priimtų sprendimų padarinius.
Dar kartą atsiprašau ir visiems Geros Kelionės Pažinimo Kelyje!