Draudžiama ar leidžiama?

Vargome su anūkėliais, dabar vargstu be jų… Gyvenu prisiminimais. Kai ilgesnį laiką prižiūri du anūkėlius iš Vilniaus ir du iš Stokholmo, įkyriai lenda į galvą palyginimai apie draudžiamus ir leidžiamus dalykus skirtingose šalyse.

Žinau, kad nieko su elektros stulpais daryti negalima, bet ženklų nebuvo, tai ir pakabinome gėlių. Kam trukdo? O tie, kurie skaido balionais, gal man sukelia nerimo? O gal ilgesio? Gal uždrausti?

*

Vieniems anūkėliams tėvai duoda daugiau saldumynų, kitiems – beveik neduoda. Kas geriau? Vienas draugas, vandentiekio žinovas, įtikino mus, kad visai be reikalo perkame vandenį buteliuose. Ką tik name išėmiau vandens filtrą, kuris, pasirodo, tik kenkia, jei jo nekeiti bent kas mėnesį. Gersime vandenį iš krano! Bet jei susirgsime? Nebuvo ženklo, kad negalima gerti!

*

Vakar nuvežėme du anūkėlius su tėvais į Vilniaus oro uostą, du – namo į Vilnių. Oro uoste sužinojome, kad reisas atidedamas trims valandoms! Juk tai kiaulystė! Sūnaus namuose visi laukėme porą valandų, vėl nuvažiavome į oro uostą ir sužinojome, kad… reisas atšauktas! Suprask – laikas miegoti… Vaikus ir jų tėvus palikome Vilniuje, o močiutė ir senelis pakeliui į Kauną diskutavo, kiek leidžiama oro bendrovėms ir kiek – keleiviams. Panašu, kad balansas labai jau ne keleivių, ypač su mažais vaikais, naudai.

*

Vaikui sakau: „Nebrisk – sušlapsi!“ Ir čia pat pagalvoju: „O tu pats ar nebridai?“

„Bet nerūkiau ir nerūkau!“ – mintyse pateisinu draudimus.

„O kada vyną gerti išmokai?“ – atvirai klausiu savęs tik mintyse…

***

Draudžiu jums iš manęs tyčiotis! Bet komentuokite…

Atsakymai

Burgis, 2011-08-16 16:19:43

Temos aktualumui įvertinti…

RascalLT, 2011-08-16 21:44:47

Drausti reikia. Bausti – daug, daug rečiau. O geriau yra pakeisti temą ir užuot draudus – leisti ką nors kita. Draudimas, lygiai kaip leidimas yra svarbus.

Kaip gi kitaip papasakoti mažyliams kokių mes jų norime?

Rasa, 2011-08-17 09:19:54

Vaikams iki 10 m. reikia pavyzdzio ir nuoseklumo. Paskui iki 22 jie nebeklauso. Bet jei ideigta, kas reikia, viskas bus tvarkoje. Mazdaug nuo 22 m. vel sugrįžta prie tėvų – bendrauja, kalbasi, vertina.

O neseimos gyvenime turėtų draudimų būti kuo mažiau. Valdžios draudimai užmuša kūrybiškumą, iniciatyvą. Mes juk net sajūdžio mitingų nebūtume padarę, jei būtų prie ruso tpkia susitinkimų ir mitingų leidimo tvarka, kaip dabar Lietuvoje.

Rasa, 2011-08-17 10:06:05

Aš tik įkišu trigrašį, kad Rasa 09:19, ne aš :P, ne ta pliurpa Rasa, kur nuolat čia prisvaigsta 🙂 nes aš tai nemanau, kad vaikai “nuo 22 sugrįžta prie tėvų”. Mes su vaikais be šuolių per laiką visada vieni kitus girdim, bent jau stengiamės 🙂

Burgis, 2011-08-17 10:08:31

Rasos, ar galėtumėte identifikuotis?…

Rasa, 2011-08-17 10:26:20

Aš nežinau kaip identifikuotis 🙂 Aš Rasa 10:06, “senoji”, kuri čia rašo nuo pradžių pradžios 🙂 Juk pavardė irgi nieko nesakytų niekam (beveik). O kas norėjo, žino netgi kaip aš atrodau 🙂

Mindaugas, 2011-08-17 12:59:05

Vis drausdavau sūnui važiuoti per balą su dviračiu, bet vakar važinėjom drauge ir nebariau, kad važiuoja per balą. Nes pats važinėdavau. Tik pasakiau, kad rūbai aptaškyti liko. O man atsakė, kad tai lauko rūbai ir nieko tokio.

Rasa, 2011-08-17 14:34:36

Jau tos balos ir tie seneliai… „Nebrisk – sušlapsi!“ 🙂

Prisiminiau saviškius. Išvažiuodama trumpam, auklėjau tėtį (senelį) ir vaiką, kuriam buvo apie 4 m. Tėčiui sakau: “Žiūrėk, kai dirbsi prie raisto, neleisk jam lipt ant lieptelio, griovy yra vandes, įkris, nes norės ką nors ten pažiūrinėti, buožgalvių ar dar ko. ” Sūnui prigrąsinau: “Neik prie griovio, ten juodžemis, vanduo susitovėjęs, juodas, murzinas, ten tik kirminai, vabalai ir buožgalviai, įkrisi, visas smirdėsi, NEGALIMA!”

Grįžtam iš kaimo kapinaičių aptvarkę ir vaizdelis- vidury kiemo stovi vaikas, ant nuogo kūnelio su senelio “maike”, kuri jam beveik iki žemės, apipraustas, nuo ausų nei žolių beveik nekabo 🙂 Ir senelis sėdi. Drabužėliai ant šniūro išskalbti džiūsta. Laukia abudu mamos. Ir žiūri abudu tokiom nepamirštamom kaltom akim- tik mirkt mirkt 🙂 Ką jau ten ir besakysi…

Rasa, 2011-08-17 14:47:09

O dar prisiminiau vieną tėtį, kuris mane labai pralinksmino. Taip puikiai ten gavosi, žiūrėjau kelis kartus 🙂

http://www.youtube.com/watch?v=wsBon3DTwIY&feature=player_embedded

Draudimas, 2011-09-08 16:38:12

Vis drausdavau sūnui važiuoti per balą su dviračiu, bet vakar važinėjom drauge ir nebariau, kad važiuoja per balą. Nes pats važinėdavau.