Draugai

draugai

Pažiūrėkite, kaip Mildutės draugai eina į šventę…

***

Vakar mes nuvykome pasveikinti savo draugo Vytauto. Ogi ten ir kiti mūsų draugai susirinkę! Keturios valandos pralėkė bematant… Solenizantas taip gražiai grojo akordeonu! Gera gyventi Vilniuje, nereikėjo vakar mums į Kauną grįžti!

***

Pažvelkime plačiau į tai, kas yra draugai. Mūsų, mūsų aštuoniukės keturių riterių ir keturių jų damų, draugystės stažas perkopė pusšimtį metų! Viskas žinoma, viskas patikrinta. Mes matome vienas kito privalumus ir ydas. Pastarųjų bent jau manyje vis daugėja, bet juk taip ir būna, kai jaunystės filtras silpniau veikia… Ir vis tik – būtent jaunystės metai mus visus vienija iki šiol.

***

Tai va, jūs, jaunieji mano draugai, dėkite tvirtus pamatus draugystei, kuri ištvers bent pusšimčio metų išbandymus.

Ačiū jums, mūsų draugai, už tokį didelį gyvenimo gėrį!

Ilgiausių metų, Vytautai!

Nelabai man patinka toks linkėjimas… Dviprasmiškas. Lyg linkėčiau, kad kiekvieni metai būtų labai ilgi. Ne, aš linkiu, kad tų metų, tų ateities metų virtinė būtų labai ilga, kad tų metų būtų daug, daug ir kad visi jie neštų laimę!

Atsakymai

Rasa, 2016-04-02 23:33:50

Burgiui: sakot “Mes matome vienas kito privalumus ir ydas. Pastarųjų bent jau manyje vis daugėja, bet juk taip ir būna, kai jaunystės filtras silpniau veikia… ”

Kartą dukra manęs paklausė: “Mama, kodėl sendami žmonės dažnai darosi vis piktesni ir ydingesni, vietoj to, kad įgydami gyvenimo patirties, jie kaip ir turėtų darytis vis išmintingesni, atlaidesni ir geresni?”

Ką atsakytumėt jai Jūs?

Burgis, 2016-04-03 10:57:24

Rasai: na, aš manau, kad esu ir išmintingesnis, ir atlaidesnis. Vien tai, kad gyvenu vis su ta pačia, kad nė karto „nepasukau į kairę“, yra neblogas to įrodymas… :-).

Bet ydų tikrai manyje daugiau… Norėtumėte, kad išvardinčiau? Norėtumėte, bet išmintis man sako – niekada nevardink savo ydų. Yra, kas išvardins ir be tavęs…

Rasa, 2016-04-03 11:14:07

Burgiui: aš tikiu, kad Jūs išmintingesnis ir t.t. 🙂 Ir tikrai nenorėčiau, kad man vardintumėte savas ydas 🙂 Man labiau patinka žiūrėti į Jūsų privalumus 🙂 Ydų aš ir savų turiu 😉

Bet jei kalbant apskritai- kodėl taip daug žmonių sendami darosi tokie “sunkoki” vietoj to, kad džiaugtųsi kiekviena likusia akimirka, kurių lieka vis mažiau?

qwerty, 2016-04-03 12:48:12

Rasa, uždavinėji naivius klausimus. Juk atsakymas yra aiškus. Pažiūrėk į jaunus, būriu kur nors einančius.Šypsenos, juokas vis ne kas antrame žingsnyje Tai ne todėl, kad jie rūpesčių neturėtų. Turi jie jų užtektinai.Tai egzaminas neišlaikytas, tai tėvai pinigų pakankamai naujiems batams nedavė, tai nemyli kas ir t.t. Tačiau tie rūpesčiai, tos bėdos ir problemos pas daugumą nėra ESMINĖS arba nepasiekę kritinės masės. O galingas žinojimas, kad viskas, kas gera dar prieš akis, viską sutvarko.Seni gi žmonės, bent jau daugumą, jau kiek kitoki Akys įtarios, įsitempę.Retai išgirsi juoką ar džiaugsmingą klegesį jiems einant. Nebent taurelę kitą išmetę bus…Ir tai ne todėl, kad neturi jie jokių džiaugsmų. Turi jie jų. Na pavalgė skania, anūkai, vaikai aplankė, etc.Tačiau bėdos, ligos, nelaimės netektys, skriaudos ir neišsipildžiusios svajonės jau pasiekė kritinę masę. Viršijo teigiamus dalykus. O ir suvokimas, kad viskas, kas buvo geriausio jau praeityje daro savo darbą. Štai ir nelieka akyse šviesumo, reakcijos tampa irzlios, piktos ir negeranoriškos.

Burgis, 2016-04-03 13:21:41

Rasai: aš manau, kad seni piktėja, niūrėja dėl to, kad pradeda suprasti – ne taip gyveno. O grąžinti nieko nebegali…

Sokolovas, 2016-04-03 22:45:55

PO MIRTIES PATENKAMA Į KITĄ ERDVĘ

Viešumas po truputį skverbiasi į biolauko ( dar tradiciškai vadinamo siela) tyrinėjimų paslaptis.

Štai:

http://informvest.net/society/uchenye-dokazali-ada-i-raya-net-est-parallelnye-miry.html

Darius, 2016-04-04 11:32:39

Gal ketinate dalyvauti švietimo konferencijoje?

http://www.valdovurumai.lt/lankytojams/renginiai/svietimo-konferencija-learned#.VwIm6Ho50Qk

Burgis, 2016-04-04 11:38:00

Dariui: aš jau ne tas, kuris klauso kitų, aš jau tas, kuris nori, kad jo klausytų… 🙂

Manon, 2016-04-04 11:50:32

Dariaus nurodytos konferencijos skelbime skelbiama-švietimo ir ugdymo įstaigos už bilietus gali mokėti iš mokinio krepšelio.

Pagal protokolą ten turbūt bus dar ir furšetas, iš mokinio krepšelio 🙁

Rasa, 2016-04-04 12:02:35

qwerčiui: tai va tai ir reiškia, kad vietoj to, kad sendami įgautų išminties, daugelis tik degradavo tam tikra prasme 🙂 Vietoj išmokimo kaip tapti ramiais ir laimingais, jie ieško priežasčių kaip tapti neramiais ir nelaimingais.

skaitytojas, 2016-04-04 14:18:56

Kai Nidoje ar Juodkrantėje matau gerai nusiteikusius garbaus (iš pažiūros-gerokai virš 75) amžiaus (matyt,pensininkus) vokiečių (taip pat olandų,skandinavų…) turistus,kurie važinėja sau dviračiais,gyvena viešbučiuose, geria alų užkąsdami unguriu,juos vežioja dviaukščiai autobusai, suprantu,kad jų oria senatve pasirūpino ir valstybė. O mūsų nemažos dalies pensininkų (tų,kuriems virš 75-80 ir kurie jau dažniausiai papildomai dirbti nebeišgali) pramogos-žiūrėti pro langą ar ieškoti akcijinių prekių prekybos centruose. Dar netaip seniai buvo aiškinama,kad pensijų niekas neužsidirbo-tai valstybės teikiama malonė (taip supratau vieno pareigūno mintis)…Gal iš čia tas kai kurių mūsų pensininkų pesimizmas dėl prabėgusio gyvenimo?

Ir dar kartą prisimenu straipsnį apie šimtametį JAV teisėją,kurios nuosprendžiai vis dar galioja, apie prof. Stepheną Hawkingą ,kuriam 74 metai,kuris yra beveik visiškai paralyžiuotas ir vis dar yra

Kembridžo universiteto Teorinės kosmologijos centro direktorius-jo įžvalgas apie Visatos būklę ir ateitį analizuoja visas pasaulis… ” Ir vėl tas pats klausimas-kada pas mus vėl bus vertinamas protas,o ne amžius?

Rasa, 2016-04-04 17:02:12

Skaitytojui: Mhm. Išties piniginiu atžvilgiu pensininkam striuka 🙁

O dėl dirbančių pensininkų. Na, iš vienos pusės kartais jie žavi 🙂 Bet iš kitos, man kartais po kelias valandas tenka dirbt su kolege, kuriai 82-eji… 😀 Nėra lengva. Gyvenimo išminties iš jos tai mokausi. Bet amžius daro savo, kad ir kokia ji puikuolė. Kai eina namo, turiu apžiūrėti ir priminti, kad persiautų batus ir neišeitų su tais plonais. Uždedu kuprinytę, pataisau. Pažiūriu ar visos sagos užsagstytos. Va taip ir dirbam 🙂

Sokolovas, 2016-04-04 17:16:01

Skaitytojui:

Pensijų niekas ir neužsidirba. Užsidirbama TEISĖ JĄ GAUTI, “kol mirtis išskirs”.

Nes tai, kas yra užsidirbama, tampa nuosavybe su paveldimumo bei kt. teisėmis. Pensijos negalima palikti testamentu kitiems asmenims, negalima disponuoti visu jos dydžiu dėl pastarojo neapibrėžtumo (priklausymo nuo gyvenimo trukmės).

Pensiją dabartiniams pensininkams uždirba DABAR DIRBANTYS asmenys. Jiems pensijas uždirbs jų palikuonys. Ir t.t.

Posakis “aš užsidirbau pensiją” yra tik emocinė išraiška. Kas buvo užsidirbta,- tas jau buvo padalinta tarp tuomet dirbusio asmens, įvairių mokesčių, ir…tuometinių pensininkų.