Dvilypis jausmas

*

Žiema bėgo ir pametė… Manau, kad grįš pasiimti.

***

Vakar mokiau savo anūkėles dosnumo. Žiūrėjome TV laidą Ukrainai paremti. Daviau pirma vienai, paskui kitai anūkėlei savo telefoną ir pamokiau, kaip prisidėti prie paramos.

Kartu stebėjome, kaip didėja paramos suma. „Matysite, susikaups 300000€, o gal ir daugiau“, – sakiau aš anūkėlėms.

Deja, susikaupė tik apie 80000€…

*

Dabar štai sėdžiu vienas ir galvoju: kažkas vis kreivai, vis keistai mūsų šalyje… Daug neatsakytų klausimų.

***

Et, klausimų labai daug, o atsakymas – vienas: gėda, kad didelei valstybei paremti visa Lietuva paaukojo tik 80000€. O jei gėda, tai kas dėl to kaltas? Aha, ir vėl reikėtų klausinėti…

Atsakymai

qwerty, 2018-01-14 18:49:04

Keliu pirmą rimtą problemą.

Štai žiūrėjome kadaise mes su visa šeima, geriausiu laiku TV projektą „Šok su manimi”. Smoriginas su Pauliukaičiu blevyzgoja ir aš kiekvieną laidą iš dukros sulaukiu tokių klausimų:

Tėveli, o kas yra seksiukas?

Tėveli, o kas yra šliundra?

Nežiūrėti laidos negalime, nes ji lanko šokius, yra fanatė. Ką daryti? Kas nors gali sustabdyti šią bezabraziją?

Dabar jau labai seniai nežiūriu televizijos. Tačiau panašiai ir su tomis “labdaringomis” laidomis. Ir pagal jas spręsti, esą “visa Lietuva paaukojo tik 80000€” yra mažiausiai naivu. Todėl ne duoti anūkėlėms savo telefoną reikia, o pamokyti, kad tokių TV laidų žiūrėti nereikia. Kad prisidėti prie paramos galima kitaip.

Tai mes už P. Porošenką ar už M. Saakašvilį? Klausimas ydingas ir neteisingas iš esmės. Vedantis į niekur. Dėl Sausio 13 -osios minėjimuose matomų veidų, kurie išdavė ir kas kaltas. Tai tikrai ne veidrodis. Tiesiog mes tokie esame. Bent jau dauguma. Ta kritinė mūsų masė yra tokia, kokie ir tie veidai ten matomi. Todėl neklausk, kas kaltas…

qwerty, 2018-01-14 18:50:21

Keliu pirmą rimtą problemą.

Štai žiūrėjome kadaise mes su visa šeima, geriausiu laiku TV projektą „Šok su manimi”. Smoriginas su Pauliukaičiu blevyzgoja ir aš kiekvieną laidą iš dukros sulaukiu tokių klausimų:

Tėveli, o kas yra seksiukas?

Tėveli, o kas yra šliundra?

Nežiūrėti laidos negalime, nes ji lanko šokius, yra fanatė. Ką daryti? Kas nors gali sustabdyti šią bezabraziją?

Dabar jau labai seniai nežiūriu televizijos. Tačiau panašiai ir su tomis “labdaringomis” laidomis. Ir pagal jas spręsti, esą “visa Lietuva paaukojo tik 80000€” yra mažiausiai naivu. Todėl ne duoti anūkėlėms savo telefoną reikia, o pamokyti, kad tokių TV laidų žiūrėti nereikia. Kad prisidėti prie paramos galima kitaip.

Tai mes už P. Porošenką ar už M. Saakašvilį? Klausimas ydingas ir neteisingas iš esmės. Vedantis į niekur. Tačiau tai plati tema. Dėl Sausio 13 -osios minėjimuose matomų veidų, kurie išdavė ir kas kaltas. Tai tikrai ne veidrodis. Tiesiog mes tokie esame. Bent jau dauguma. Ta kritinė mūsų masė yra tokia, kokie ir tie veidai ten matomi. Todėl neklausk, kas kaltas…

qwerty, 2018-01-14 18:53:25

Anekdotas ofiso žiurkytėms:

Rytas, ofisas. Visi ofiso darbuotojai laksto, baldus stumdo, su linuotėm atstumus matuoja. O kampe stovi sena bobutė, ofiso valytoja, žiūri į šitą sąmbrūzdį ir nieko nesupranta, kas čia vyksta. Galiausiai bobutė neištvėrė ir prabilo:

– Ką čia vaikai veikiate, kam tuos baldus stumdot?

Personalo vyresnioji vadybininkė bobutei atsako:

– Žinai bobute, mes čia visus baldus dabar perstatysim pagal „feng shui” ir tada visiem pasidarys geresnės darbo sąlygos, visi pradės našiau dirbti, efektyvumas padidės, pardavimai pakils ir musu įmonės kritę ekonominiai rodikliai vėl atsigaus.

Bobutė pažiūrėjo į jaunimą ir tarė:

– Šitame pastate aš dirbu valytoja jau visą savo gyvenimą, prieš karą čia buvo viešnamis. Tai va, kai viešnamio pajamos krisdavo tai jie lovų nestumdė iš kampo į kampą. Jie iškarto kur**s keisdavo.

Sokolovas, 2018-01-14 19:31:19

SOKOLOVO BANDOMASIS MATEMATIKOS EGZAMINAS

Abituriente,

dar turi laiko !

http://www.ematematikas.lt/forumas/bandomasis-matematikos-egzaminas-antroji-dalis-pateik-atsakyma-t12399.html

Sokolovas, 2018-01-14 20:36:09

SOKOLOVO BANDOMASIS MATEMATIKOS EGZAMINAS. TREČIOJI DALIS

Abituriente !

Ir aš nemoku spręst

uždavinių ! Bet moku

suvokt jų galią.

Eime drauge link

jų įveikimo !

http://www.ematematikas.lt/forumas/bandomasis-matematikos-egzaminas-trecioji-dalis-t12410.html

Sokolovas, 2018-01-14 20:57:02

SIAUBAS, KAS VYKSTA AUKŠTOSIOS MATEMATIKOS DĖSTYME

Visi vyresnio amžiaus, patyrę dėstytojai išvaryti. Dekanei Narkevičienei yra palanki štai tokia padėtis:

Dėstytoja S ekonomistų-vadybininkų sraute išdėstė egzamino pavyzdį.

Jame studentams siūloma pateikti keitinį nesuintegruojamam integralui, rasti parametro a reikšmę, kai to padaryt neįmanoma, …rasti “hiperbolės” ekscentricitetą, kai vietoj hiperbolės yra pateikiama susikertančių tiesių pora.

Kiek dar laiko regėsime dabartinių KTU matematikos katedros dėstytojų bei jų vadovų neprofesionalumą bei pasityčiojimą iš studentų ?

Dalius, 2018-01-14 21:58:42

Gers anekdotas, Kverčiau👍

Simonas M., 2018-01-15 00:01:48

Sokolovui. Nelabai supratau, ką turėtų reikšti mintis, kad dekanei Narkevičienei yra palanki ši padėtis. Dėl ko jai turėtų būti palanku dėstytojų neprofesionalumas?

Su Narkevičiene aš šnektelėjau per 6 jaunųjų matematikų susitikimą, vykusį prieš pat naujus metus. Ji vienintelė susidomėjo mano veikla iš to gero šimto žmonių, kai aš užsiminiau, kad užsiimu tyrinėjimais, kaip gali būti pagerinta matematinių žinių perdavimo jaunajai kartai kokybė. Tai visiškai prieštarauja tam, ką jūs pasakėte.

Gal aš čia ko nors nesuprantu? Matematinių žinių perdavimas man atrodo netgi didesnės svarbos už matematikos mokslininkų veiklą.

Sokolovas, 2018-01-15 07:21:26

KIEKVIENAM DERA BŪTI SAVO POSTE, IR JAME REIKIA BUDĖTI

Simonui M:

Na, vadovai visais laikais atsakydavo, ir atsako už pavaldinius.

Jei, pvz, Tamsta būtumėte vadovas (katedros, ar fakulteto), atleistumėte iš darbo senus, payrusius kadrus (nustebau prieš kelerius metus sužinojęs, kad gerbiamam R. Markauskui jau neleidžiama dėstyti), laikytumėte darbe vakarykščius doktorantus (“jaunuosius matematikus”), darbe galimai galvojančius apie krepšinio varžybas, arba apie tai, kaip vakare vyrui barščius virs,-aš turėčiau moraliąją teisę ties kiekvienu kampu skelbti, jog Tamstai TOKIA PADĖTIS YRA PALANKI.

O Jūs neturėtumėte teisės sakyti “na kuo aš čia dėtas?”.

Kaip įsakysite man jaustis, jei išvydau tokį pavyzdinį egzamino variantą:

Įvardinkite keitinius integralams, integruoti nereikia.

Tarp integralų yra : integruojamas dalimis integralas, dar integralas, kuriam jokio keitinio iš viso (bent jau man) nereikėtų, ir dar…Neaibrėžtinis integralas (xsinx/cosx)dx, kuris iš viso nesiintegruoja turimų elementarių funkcijų klasėje…

Tai- tik dalis to šedevro. Šedevro, dėl kurio gali net miegas sutrikti…Jau geriau, kai kalafiorai brangsta…Tūkstantį kartų geriau !

Tamsta Simonai,-prie visos pagarbos Jums konstatuosiu- jei tokia VADOVAMS PALANKI PADĖTIS tęsis,-po kelerių metų neliks matematikos dėstymo normaliu, prasmingu pavidalu.

Ir padėties negelbės jokie “jaunųjų matematikų suvažiavimai” su dekane priešaky…

Rasa, 2018-01-15 13:12:07

🙂 Televizoriaus ir aš beveik nežiūriu. Bet tai nepasaugo vaikų nuo jokių bezabrazijų. Laikai tokie. Taigi niekur nuo to pasaulio vaikų neužspausim, po padurkais nepasikišim. 🙂 Teks mokyti gyvent tokiam, koks jis yra. Gražiai margam.

Nuvažiavom vakar su šeima papietauti į tokią rimtesnę kavinę. Kad mažutei (trejų su trupučiu metukų) laikas neprailgtų kol atneš valgyt, kalbamės, paskui minutei duodu savo telefono pažaist, kad su kalbančiu katinu pasikalbėtų. Tik pora žodžių su dičkiais vaikais šnektelėjau, mažoji ir rodo: žiūrėk, kokį žaidimą parsisiunčiau! Matai! Pirštuką palaikai, jis pamatuoja ir rodo tam langely juosteles. Žiūriu. Nėštumo testas, blyn 😛

O dosnumo mokyti reikia. Visus. Nes dalintis yra gėris. Sakyčiau netgi būtina dalintis. Bet ko gero tai nuskambėtų per griežtai 🙂

Random, 2018-01-15 17:03:05

Sokolovai, kvepi elitizmu. Bet tas perdėtas elitizmas yra visiškai be pagrindo.

Matematiku niekad netapau, nedėjau į tai pastangų, kitą kryptį pasirinkau. Žinoma, teko susipažinti gan artimai.

Situacija tokia, kad tik du-trys studentai iš šimto kurse tepakeltų rimtą matematikos mokslą. Bet tik tiek ir tėra iš tikro norinčių bei gebančių mokytis.

Iš kitos pusės, dėstytojai, net tie patys seni vilkai dažniausiai yra grybų grybai, lyginant su dėstytojais iš Kembridžo, Harvardo, MIT ir t.t. Jei jie būtų tokie geri – ten ir dirbtų.

Apibendrinus, nėra kam mokytis, nėra kam mokyti, čia uždaras ratas. Tad ieškai kažko, ko tiesiog negali surasti.

Beje, iš asmeninės patirties: mažiau skųskis, daugiau daryk. Tikslingai. Veikia.

Sokolovas, 2018-01-15 17:20:05

NE UŽ IDEALĄ, BET PRIEŠ KATASTROFĄ

Random:

Stebuklų ar idealų neieškau. Tačiau prieš keliolika metų būdavo normalios žinių patikros, normalūs egzaminai.

Dėstytojas privalo mylėt savo dėstomą dalyką. Kitaip jis NEGALI DĖSTYTI.

Tą pavyzdinį egzamino variantą aš viešinsiu visais įmanomais būdais. Dalinsiu visiems seniems (iš darbo atleistiems) kadrams, kitaip viešinsiu…Patikėsiu legenda, esą “viešumas-jėga”.

Rašote, jog studentai nemoka matematikos. Taip, žinau !!!! Bet tai studentai. Blogai, kad nemoka, bet…

Tačiau kalbu APIE DĖSTYTOJUS ! Ne apie studentus. APIE DĖSTYTOJUS !!!!

Šiąnakt man iš sapnų nedingo tas pavyzdinis egzaminas…TOKĮ GALĖJO SUKURT TIK DĖSTYTOJAS, NEKENČIANTIS MATEMATIKOS.

Atleiskite, o kaip paskui studentai mokės matematiką? Jei jų nemoko, iš jų nereikalauja, egzaminas virsta pasityčiojimu. Kaip po to gali mokėt studentai?

Sokolovas, 2018-01-15 18:06:45

LAIMĖS IR TRAGEDIJOS SIMBIOZĖ

Matematinė novelė. Pirmoji dalis

http://www.ematematikas.lt/forumas/laimes-ir-tragedijos-simbioze-matematine-novele-pirmoji-dalis-t12414.html

Giedrius, 2018-01-15 20:02:26

Rasai ir kitiems. Pasaka: Buvo kartą kaimas, o tame kaime gyveno… kaimiečiai 🙂 (Nieko blogo nepagalvokite. Jie kaimiečiai tiesiog todėl, kad gyveno kaime). Ir tame kaime buvo tokia keista įstaiga – Gerų Darbų Bankas (na, žodis bankas kelia nekokias asociacijas, bet tiek jau to). Kiekvieną kartą, kai tie kaimiečiai padarydavo gerą darbą, nuoširdžiai, be jokio noro pasipelnyti pinigais ar šlove, bet tiesiog norėdami pagelbėti ar šiaip padėti, tuomet tame banke atsirasdavo jų indėlis, proporcingas padaryto gero darbo mastui. O mastas buvo skaičiuojamas pagal nuoširdumą, su kuriuo tas darbas buvo daromas. Kai tuos žmones ištikdavo kokia neganda ar bėda, jie iš banko sulaukdavo pagalbos, jeigu, žinoma, turėdavo ką jame pasidėję. Kas nedarė kitiems gero – pagalbos nesulaukdavo ir likdavo vieni su savo bėdomis.

Štai tokia pasaka, kurią galima būtų pabaigti A.S.Puškino žodžiais: “Pasaka – melas, bet joje užuomina, šauniems jaunuoliams pamoka!” Kas tą užuominą įmins ir ja įtikės, tam pagal jo tikėjimą ir bus atseikėta.

P.S. Bent retkarčiais labai verta patikrinti savo sąskaitos balansą šiame banke. O kai kam gal tiesiog ir sąskaitą atsidaryti 🙂

skaitytojas, 2018-01-15 22:22:15

“..kas dėl to kaltas?..” Gal godumas?

https://www.delfi.lt/verslas/verslas/palygino-kainas-lietuvoje-ir-jav-godumas-yra-milziniskas.d?id=76904183

Rasa, 2018-01-15 22:26:02

Giedriui: 🙂 Graži pasaka. Tikrai patiko.

Tik va klausimas iškilo. Kodėl kaimas?

Vienas papriekabiavimas. Ar tikras gerumas turėtų būti investicija ir norėti grįžtamojo ryšio? 😉

Ir pasvarstymas tyliai pačiai sau- “kažkaip nelabai sekasi paskutiniu metu man su tais pasakų bankais, ko gero prasta finansininkė esu ir “dedu” tik į bankrutuojančius…” O gal su valiuta nepataikau 🙂 Anei paskolų anei dividendų, vis į minusą ir į minusą 🙂 Ko gero laikas griežčiau su savimi pasikalbėti 🙂

Rasa, 2018-01-16 00:40:52

Dar kartą Giedriui ir tikrai visiems pažadu tiek daug nerašinėti 🙂 Dar kartą noriu pagirt tavo pasaką, atsiprašau, kad nelinksmai papostringavau apie savo “bankus”. Viskas ok iš tikrųjų. Taip, kaip ir turi būti 🙂 Tai tik mano baimė dėl kai ko parodė savo balselį 😛

Ir be to dar kitą pasaką prisiminiau prieš miegą. Kaip dažnai mes žiūrim į viską taip ribotai su savais vertinimais “gerai” ar “blogai”. Retai ir susimąstom labiau. Įprotis žiūrėti paviršiuku.

Taigi… Tolimoj tolimoj šaly (kažkur maždaug Kauno senamiesčio pakraštyje), mėgo pasivaikščioti senas angelas su dar mažai apsiplunksnavusiu angeliuku. Apsimesdavo jie paprastais… tegul bus kaimiečiais 😉 ir vaikščiodavo stebėdami žmones. Kasdien jie praeidavo pro seną linksmą prasigėrusį elgetą, kuris sėdėdavo su savo šuneliu prie nedidukės bažnytėlės kampo ir grodavo lūpine armonikėle visokias balabaikas. Beveik kasdien jie prasilenkdavo ir su gražiu sėkmingu ponaičiu (kartais jį matydavo ir su visa šeima), kuris beveik visada įmesdavo tam vargetai pinigėlį. Arba jo vaikai įmesdavo. Jaunas angeliukas kartą ir sako: kokie vis tik tie žmonės nevienodi. Pažiūrėk, koks netikęs tas elgeta ir koks geras, šviesus ir garbingas tas ponaitis! O senas angelas pažiūrėjo į jį mylinčiu žvilgsniu ir pasakė: tau dar reikia daug mokytis matyti ir pažinti žmones. Štai tas elgeta seniai pabaigė savo žemiškų atgimimų ratą, jis grįžo čia savo noru tik tam, kad padėtų būti geresniu savo draugui, štai tam ponaičiui, kuris vis dar niekaip negali užbaigti savo kelionių. Praeitam gyvenime jis buvo didžiausias šykštuolis. Taigi vargeta čia tik tam, kad leistų jam kasdien įmesti pinigėlį į savo indelį ir tapti geresniu…

Ir aš ten buvau. Kavinėj sėdėjau, viską stebėjau. Alų midų geriau, per barzdą varvėjo, burnoj neturėjau… 🙂

Labanaktis visiems 🙂 Visi mes geri. Ir ne kitaip. Tik kai kuriuose sunkiai tai įmatoma 🙂

Qwerty, 2018-01-16 00:57:32

Jauna, gaivi ir šviesi Svajonė atėjo pas Žmogų ir paprašė:

– Įgyvendink mane, prašau!

– Dar ne laikas, – atsakė Žmogus. – Aš dar per jaunas tokiai Svajonei.

Po kurio laiko Svajonė vėl kreipėsi į Žmogų:

– Dabar tu jau suaugęs, įgyvendink mane, prašau!

– Dar ne laikas, – palingavo galva Žmogus. – Reikėtų tvirčiau ant kojų atsistoti.

– Na ką, jau laikas? – skubino jį Svajonė, kai jis jau tvirtai stovėjo ant kojų.

– Dar ne laikas, – atsakė Žmogus, – reikia vaikais pasirūpinti, o tada…

– O gal dabar? – paklausė Svajonė per jauniausios dukros vestuves.

– Ne, ne, dar ne laikas, – palingavo galva Žmogus. – Tiek rūpesčių, vaikai, anūkai… kiek vėliau, gerai?

– Vėliau tai vėliau, – atsiduso Svajonė.

Ir štai, Žmogus išėjo į pensiją ir po kurio laiko prisiminė Svajonę.

– Ei, Svajone, kur tu? Galvoju, kad jau atėjo laikas!

– Jau ne laikas, – atsiduso sena, išblukusi, nuskurusi ir beveik ištirpusi Svajonė. – Jau ne laikas…

Qwerty, 2018-01-16 01:10:58

Cia tiesio is interneto.Vakakaro pasakai.Labanaktis

Qwerty, 2018-01-16 01:26:04

Kažkada mėgdavau klausti kitą: O tu turi Svajonę? Paskui “išmintingai” pasakydavau, kad Svajonė, kuri išsipildo, kurią įgyvendini – jau ne Svajonė…Svajonė juk ir yra tam, kad neišsilidytu…Tiesiog prisimiau šiam pasakų vakarui:)

Rasa, 2018-01-16 10:22:32

Qwerčiui: 🙂 Aš tai svajoju… Vat jei mano reikaliukai šiek tiek pakryps į palankesnę pusę, o taip ir bus, kaip gi kitaip, tada… Tada aš rudenį vėl į kalnus 🙂 Visi sako, kad durna, kad sunku, kad skauda. O aš sakau, kad jei ne dabar, tai kada? Paskui bus dar sunkiau ir dar… 🙂 Man Kalėdų senelis jau ir batus atnešė rimtesnius tam reikalui, dar reikia kažką keliams sugalvot, kad nuo krūvio nesijaustų lyg kas peilį ten subedęs būtų (senatvė 🙂 Ir mausiu paskui tą šiek tiek senstelėjusią, bet mylimą savo svajonę… 🙂

Bet, žinoma, kai kada gerai, kad svajonės neišsipildo. Kartais kalbuosi su Pasauliu ir jam pasakoju: Tu žinai, kad kartais aš esu durna ir visokių nesąmonių galiu prisigalvot. Tai tu išpildyt tik tas svajones ir norus, kurie teisingi. O kitų negirdėk. Nes aš labai puikiai žinau, ką reiškia pasakymas: “norėk atsargiai, nes norai pildosi” 🙂 Kartais tai apsiverčia taip, kad paskui gali nagus nusigraužt 🙂

Sokolovas, 2018-01-16 14:17:17

KUR MES EINAME? Į PRARAJĄ EINAME !

http://www.ematematikas.lt/forumas/kas-ir-kaip-dabar-destoar-tai-galima-pakesti-t12427.html

Giedrius, 2018-01-16 21:50:25

Rasai: Jokio skirtumo ar tai kaimas, ar miestas, ar šalis. Gal gražiau būtų nuskambėję: Už devynių jūrų, už devynių marių buvo karalystė… 🙂 Ar kaip nors panašiai. Tai tik pasakos forma. Žymiai ir visada svarbiau yra tos formos turinys.

Labai patiko Tavo pasaka. Joje labai aktuali žinia perduodama. Tai, kad aukščiausia grandis tarnauja žemiausiajai grandžiai ir dėl jos aukojasi. Tai BŪTINA sąlyga bet kokiam darniam vystymuisi, kad ir kas tai bebūtų: visuomenė, valstybė ar dar koks darinys. Tik viena bėda, kad tikros tarnystės negalima nupirkti už jokius pinigus, negalima priversti tarnauti, negalima to išreikalauti. Tikra tarnystė gali būti tik savanoriška, laisva bei iš didelės meilės. Tokią tarnystę dar reikia patiems užsitarnauti ir sugebėti ją priimti…

Dabar va prokurorams pakėlė algas. Matai, kitaip jie gali blogai dirbti ar pradėti kyšius imti. Tai ko vertas toks prokuroras, teisėjas ar kitas pareigūnas, kuris gavęs mažesnę (panašią kaip visų) algą tuoj dairosi iš ko čia kyšį paėmus? Ko vertas darbas tik už pinigus? Be jokios idėjos, be ištikimybės, be kilnaus tikslo, be idealų.

Pažvelkime į mūsų planetos ir mūsų šalelės galinguosius. Kam jie tarnauja? Turbūt nelabai apsiriksiu pasakęs, kad dažniausiai tai savo ego. Tai ko tada stebėtis, kad, kaip Sokolovas rašo: į prarają einame! Kur dar mes galime nueiti, jeigu pažeidžiami visi darnaus vystymosi dėsniai? Vis stebiuosi, kad dar taip ilgai išsilaikėme. Matyt, vaisiai turėjo prinokti, kad galėtume jų paragauti.

Tai kas belieka – pasakas sekti 🙂

“O visame kitame, puikioji markize: viskas gerai, viskas puiku” :))) (“А в остальном прекрасная маркиза – все хорошо, все хорошо”, ru)

Qwerty, 2018-01-16 23:17:29

Giedriau, kažkas ne taip pas Tave.

Qwerty, 2018-01-16 23:29:13

Myliu abu su Rasa

petras, 2018-01-17 07:53:30

Jo, žmonės kažkaip į prarają tūkstančius metų jau eina, bet niekaip nenueina. keista.

Sokolovas, 2018-01-17 08:17:52

Petrui:

Ne. Tūkstančius metų matematika buvo dėstoma normaliai. Dėstytojai mėgo savo dalyką, jį išmanydavo…Parduotuvėse būdavo knygų…Dabar pamėginkite rast, pavyzdžiui, kompleksinio kintamojo analizės, ar tiesinės algebros knygą. Utopija !

Yra grėsmingi ženklai, kad matematikos mokymas ir mokymasis dabartine forma bus sutryptas ir sužlugdytas.

Mano pateiktas vienos (iš jaunesnių !!!!!)dėstytojos pavyzdinio egzamino variantas yra (anti-)šedevras, įrodantis, jog einama į prarają.

Kad aukštojoj mokykloj dėstytoja taip demonstruotų savo neišprusimą…Siaubas ! Siaubas!

Sokolovas, 2018-01-17 08:17:52

Petrui:

Ne. Tūkstančius metų matematika buvo dėstoma normaliai. Dėstytojai mėgo savo dalyką, jį išmanydavo…Parduotuvėse būdavo knygų…Dabar pamėginkite rast, pavyzdžiui, kompleksinio kintamojo analizės, ar tiesinės algebros knygą. Utopija !

Yra grėsmingi ženklai, kad matematikos mokymas ir mokymasis dabartine forma bus sutryptas ir sužlugdytas.

Mano pateiktas vienos (iš jaunesnių !!!!!)dėstytojos pavyzdinio egzamino variantas yra (anti-)šedevras, įrodantis, jog einama į prarają.

Kad aukštojoj mokykloj dėstytoja taip demonstruotų savo neišprusimą…Siaubas ! Siaubas!

Sokolovas, 2018-01-17 08:57:11

Dabar jau man nekyla jokių abejonių- kai mūsų karta išmirs, -neliks ir matematikos dėstymo. Mano pateiktas “šedevras” (nuoroda komentare “kur einame? į prarają einame”) tai visiškai įrodo.

Giedrius, 2018-01-17 12:12:01

Qwerčiui: Viskas Taip! Tiesiog esu ir žadu toliau būti vis didesniu realistu. Kalbėjimas apie meilę dar nereiškia, kad visą laiką reikia tik glostyti. Kartais reikia ir karčią tiesą pasakyti… su meile 🙂 A.S. Egziuperi parašytoje maldoje yra tokie žodžiai: “Primink man [Viešpatie], kad širdis dažnai priešinasi protui. Reikiamu metu atsiųsk man ką nors, kam užtektų drąsos pasakyti man tiesą, bet pasakytų ją su meile”.

Tačiau, bet kokios blogybės ir sunkumai turi ir savo teigiamą pusę. Tiesiog į tai reikia žiūrėti kaip į galimybę augti ir realizuoti pačias geriausias savo savybes pačiais sunkiausiais gyvenimo momentais. Kuo sunkiau, tuo vertingesnė pergalė. Tikiu, kad mūsų laukia Didžių Pergalių laikai!

petras, 2018-01-17 13:11:14

Sokolovai, jei negalit to pakeisti, tai kam taip pergyvenat, atsipalaiduokit.

Daugeliui žmonių matematika (universiteto ar vid. mokyklos lygio) pagal svarbumą tik kokioj šimtojoj, o kai kam ir tūkstantojoj vietoj, po daugelio kitų dalykų.

Vienas individas negali visko išmokt viską aprėpt.

Kai labai reikės, atsivers knygą šimto metų senumo ir pasimokys.

Sokolovas, 2018-01-17 13:28:10

Ko gero, jei būtų mano valia,-pusę dėstytojų lauk išvyčiau.

qwerty, 2018-01-17 15:28:07

Sokolovas siauteja.Sokolovcina kazkokia. Kur sleptis?

skaitytojas, 2018-01-17 17:34:56

Sokolovui: pirmoje vietoje yra pinigai,o ne matematika, deja…

„…Valstybininkai gali atsirasti tik ten, kur valstybė suvokiama kaip aukštesnis už rinką imperatyvas. Jie neturi atmesti rinkos, bet privalo suprasti, kad valstybės interesas – aukščiau pirkimo ir pardavimo“, – sakė filosofas Alvydas Jokubaitis….“

https://www.delfi.lt/news/ringas/lit/monika-garbaciauskaite-budriene-nepriklausoma-lietuva-pastatyta-ant-vergu-darbo.d?id=76859183

Qwerty, 2018-01-17 19:03:48

Skaitytojau, Jūs nieko nesupratot.

Rimantas, 2018-01-17 21:27:25

Klientai, kuriems “pirmoje vietoje yra pinigai,o ne matematika”, labai naudingi tokiems, kaip “Taupkasė” (pvz.: https://www.youtube.com/watch?v=2gdRnOMJ1a0). Kai suskaičiavau, kad pagal jų pasiūlymą iš tikrųjų man kainuos daug brangiau, negu SEB – atsiprašė, kad apsiriko. Bet “apsirinkančių” (“Taupkasės” darbuotojų) per 4 metus padaugėjo virš 9 kartų.

skaitytojas, 2018-01-17 21:41:23

Paaiškinu nesupratusiems:pritariu prof. Jokubaičiui, kad valstybės interesas-aukščiau pirkimo ir pardavimo,bet kai valstybė tinkamai neįvertina mokslininkų,pedagogų talento ir darbo, peršasi išvada, kad šioje valstybėje svarbiausia-pinigai, arba pirkimas ir pardavimas. Apie kultūrą net nekalbu.

Random, 2018-01-18 12:13:34

https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/auditore-patikrinimo-pravieniskiu-kalejime-metu-nustatyta-beveik-milijono-euru-zala.d?id=76924509

Ech tos “nesusitepusios” Pravieniškės… 🙂

Giedrius, 2018-01-18 14:19:56

Nuotaikai pakelti kai viskas yra blogai 🙂 Primena kaip pateikiama situacija mūsų šalyje.

https://www.youtube.com/watch?v=DczNZf8iAS0

Esencija, 2018-01-18 17:11:58

Random: čia yra dar geriesnė abrakadabra

https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/vmi-tirs-edmundo-jakilaicio-veikla.d?id=76934871#cxrecs_s

Giedrius: išverskit, nes nelabai suprantam apie ką šitas džiaukas.

Ir iš viso,jeigu dedat nuorodą į rusišką yotubę, aiškiai esat kremliaus trolis.

Giedrius, 2018-01-18 18:53:16

Esencijai: Šakės! Aš demaskuotas! Bet kaip… kaip aš išsidaviau? Gal kaip rusų agentas Štirlicas iš anekdoto, kurį buvo galima atpažinti pagal Raudonosios Vėliavos ordiną ant krūtinės, labai rūsčią veido išraišką ir iš paskos besivelkantį parašiutą?

Turbūt Saugumas jau išvažiavo į mano konspiracinį butą. Einu deginti šifrogramų į Centrą ir skandinti racijos klozete… O, ne! Vėl išsidaviau. Juk aš ne tik trolis, bet dar ir Kremliaus agentas. Esu tobulai įvaldęs 14 kalbų, telepatiją, jogą, karate ir t.t. Moku suvilioti moteris per atstumą, fotografuoju kairiąja akimi, dešinėje spausdinu mikrofotografijas, spjūviais numušinėju malūnsparnius ir gesinu gaisrus, šaudau iš bet kurios sagos, beje iš visų keturių skylučių vienu metu. Valios pastangomis galiu sukelti žemės drebėjimą ir cunami…

Na, gerai, užteks rusiško humoro :))

Aiškinti juokingus dalykus yra sudėtinga, bet pamėginsiu nors trumpai. Tai šiaip jau 1935 m. prancūziška daina «Tout va très bien, Madame la Marquise». Tais pačiais metais ją išvertė poetas Aleksandras Bezimianskis. Atlikdavo estrados dainininkas Leonidas Utiosovas. Joje dainuojama kaip markizė, būdama išvykusi, skambina į savo rūmus ir klausia kaip ten reikalai. Jai atsakoma, kad viskas puiku, išskyrus vieną visišką smulkmeną: jos kumelė nugaišo. Markizė klausia kaip ji nugaišo, jai atsakoma: o kai tvartas sudegė ir t.t kartu su rūmais, kai bankrutavo ir nusišovė jos vyras ir pan… O šiaip visame kitame viskas puiku, viskas gerai!

Ši frazė naudojama kaip iliustracija įvardinti nevykusį bandymą nuslėpti tikrąją reikalų padėtį. Ačiū, kad klausiate! Pasirašo agentas xxx (et, iš susijaudinimo užmiršau savo kodą).

Dalius, 2018-01-18 21:39:28

Ačiū, Giedriau, už kūrybiškumą ir fantaziją;)

Rasa, 2018-01-18 23:37:52

☺ Vaikai prieš miegą pasižiūri ar po lova nėra “baubo”. Baubas pasižiūri ar nėra Chucko Norriso. Chuckas Norrisas pasižiūri ar ten nėra Giedriaus XXX. ☺ А в остальном прекрасная маркиза – все хорошо, все хорошо… ☺