Džiunglės yra pavojingos

Vakar ir šiandien surengiau ataką prieš džiungles. Ne pirmus metus į šią svetainę užsukantys lankytojai žino, kad gyvename Kauno pakraštyje, beveik kaime. Aplink – daug jau gerokai pagyvenusių žmonių, jie jau atsitraukė prieš džiunglių atakas: nebepjauna piktžolėmis apžėlusių patvorių ir net savo kiemų, nebetvarko medžių, net vaisių nebeskina… Ką padarysi, tikriausiai ir mes kada nors pasiduosime… Tik dar ne dabar! Dabar laikas padėti vyresniems.

*

Pasidžiaugsiu, kad kai ėmiau pjauti tolėliau nuo savo tvoros, ir kiti kaimynai ėmė tvarkytis ne tik savo kieme. Gerokai pagražėjo mūsų apylinkės! Pažiūrėkite, ką aš dabar matau pro savo langus (kelkraščiai, kuriuos nupjoviau, – kitoje pusėje, pro mano kambario langus nesimato…)

Man patinka, kai džiunglės atsitraukia! Tada ir galvoju: kiek daug gyvenime yra kur kas pavojingesnių džiunglių už tas žoles, kurias aš taip skambiai vadinu džiunglėmis. Tik stabtelk, apsileisk – džiunglių gyventojai, džiunglių manieros, gyvenimo džiunglių dumblas pavojingai priartėja… Atrodo, kad kai kurie žmogėnai tave tiesiog tiria kaip maitvanagiai – ar dar gyvas, ar dar apsiginsi? Laimė, kad yra daugybė ir tokių, kurie pasirengę bet kurią akimirką padėti, kurie už tave stoja prie džiungles. Ir džiunglės atsitraukia!

*

Kai jau kils pavojus, kad neatsitrauks, panaudosiu galingesnius savigynos ginklus. Kaip su ta žole: pievelę pjaunu plokščia žoliapjove, kelkraščius – trimeriu su valu, didžiuosius brūzgynus – trimeriu su peiliu. Ugnies kol kas nereikia… 🙂

Atsakymai

Burgis, 2012-08-12 12:12:45

Kaimynė pasakė ačiū…

NiekurNeiva, 2012-08-12 15:42:45

Aukštesnis lygis – TALKA, kai kaimynai kartu.

Bent kad dviese…

PVZ., Šienauti upės – su savais dalgiais

http://www.lrytas.lt/-13423565271341661730-%C5%A1ienauti-up%C4%97s-su-savais-dalgiais.htm

Burgis, 2012-08-12 16:45:35

NiekurNeiva: taip, talka puiku! Tik ji tinka jaunesniems. Man jau reikia prisitaikyti, kada noriu ir galiu, kada kiti nori ir gali…