Egzaminas! Egzaminas! Koks egzaminas?

Vėl sujudimas – įteisintas privalomasis matematikos brandos egzaminas. „Delfyje“ jau bemaž pusė tūkstančio komentarų. Tokiame karštyje… Ir visos strėlės lekia pro šalį!


Žmonės gerieji! Kiek kartų turiu sakyti, kad egzaminas – šventė! Kuo daugiau švenčių, tuo geriau.

Ne, taip nesuprasite. Egzaminas – tai viena papildoma pamoka. Viena vienintelė pamokėlė! Elementarus darbelis…

*

Ir taip nesuprasite… Klauskite savęs – koks tas egzaminas? Kaip jis bus parengtas? Ar tikrai jis tiems, kurie mokosi, nesugadins nuotaikos nė valandai? Ar tikrai jis nebus loterija? Ar tikrai jis nerodys užduočių sudarytojų keršto abiturientams už tai, kad abiturientai geresni už tuos sudarytojus, kai jie buvo abiturientai? Ar tikrai tas egzaminas nebus mūsų visų pinigų išmetimas į balą? Ar tikrai tas egzaminas nebus patyčios iš matematikos ir iš mokytojų darbo? Ar tikrai tas egzaminas užtrenks prieš nosį universitetų duris tiems, kurie ir negali būti įleisti pro aukštojo mokslo duris?

*

Trumpiau sakant: geras egzaminas yra gėris, o blogas egzaminas yra diversija švietime. Kokio tikitės?

Atsakymai

Burgis, 2014-08-04 17:19:52

Balsas tyruose… 🙂

chemikas Rimas, 2014-08-04 17:58:35

viltis dar gyva, tikiuosi GERO. Ir dar, nors ir pražilęs, bet vis dar naivus, tikiuosi, kad gerbiamas Bronislovas bus tarp egzaminą ruošiančių (bent jau konsultuos).

Ema, 2014-08-04 19:34:19

Negirdėjau D. Pavalkio komentarų apie šių metų baigiamuosius egzaminus. Jeigu jis galvoja, kad viskas tvarkoj, jeigu NEC`e lieka tie patys žmonės, tos pačios metodikos ir nuotaikos, tai čia diversija. O ministras žaidžia ministrą.

Aš už egzaminą. Beje, matematika nekenkia ir menininkas. Tačiau, kad jis būtų, pasak B. Burgio (labai tam pritariu), šventė reikia kruopščiai, kryptingai ir nuosekliai padirbėti visose švietimo administravimo ir vykdymo grandyse.

KTU pirmakursis, 2014-08-04 20:12:15

“Ar tikrai tas egzaminas nebus patyčios iš matematikos ir iš mokytojų darbo?”

Jau dabar yra patyčios, kai matematikos egzaminą ABITŪROS gali nelabai sunkiai išlaikyti 10 klasių baigęs mokinys, kuris neturi kokių super duper sugebėjimų. Niekaip nesuprantu, kaip egzaminas gali būti IŠLAIKYTAS, kai žmogui užtenka surinkti 16 procentų visų taškų, kas yra 12 taškų iš 69.

Pagaliau turėtume pamatyti kiek tinginių baigia GIMNAZIJAS, jeigu NEC nesugalvos dar daugiau pridėti užduočių, kurios bus paguoda tinginiams.

Geros vasaros :))

Regina D., 2014-08-05 09:25:23

NEC atkakliai nekalba apie savo darbo broką, prieš porą dienų klausiau “Žinių radijo” laidos, kur NEC direktorė ironiškai pasakė, jog ji susitaikė su tuo, kad NEC tampa bokso kriauše, kurią daužo visi, kas netingi. DELFI yra straipsnis, kur cituojama matematikos mokytojų (!) asociacijos nuomonė apie egzaminus: „Darbo grupės nariai nepastebėjo tiesioginių brandos egzaminų organizavimo trikdžių. Tačiau manome, kad rimtas trikdis, formuojantis abiturientų psichologinę būseną ir visuomenės nuomonę, yra žiniasklaidoje sistemingai pateikiama neigiama nuomonė apie egzaminą: tą daro nepatenkinti mokiniai ar jų tėvai, tą daro ir dėmesio ištroškę „specialistai“, kurie, nors ir išmano pačią matematiką, bet neturi matematikos mokymo mokykloje patirties. Taigi, reikėtų pasirūpinti, kad spaudoje apie egzaminus ir jų užduotis būtų ir pozityvių nuomonių.“

Iškalbinga, ar ne? Apie SISTEMOS supuvimą niekas neleidžia kalbėti, niekas “negirdi”, tad tikėtis teisingo egzamino neverta.

Burgis, 2014-08-05 10:39:49

Reginai D. ir kt.: sistema ginasi, kaip išmano. O kadangi neišmano, tai ir ginasi neišmanėliškai… Mūsų uždavinys tik toks: konkrečiai, įtaigiai rodyti visas tos sistemos ydas.

KTU pirmakursis, 2014-08-05 14:11:24

aaaaaa, neseniai perskaičiau, kad egzaminas bus privalomas tik tiems, kurie nori pretenduoti į VF vietas.Gaila. Žodžiu, nelabai kas turbūt pasikeis – Riomeris ir kiti ALE universitetai nelabai nukentės, nes ten vis tiek daugelis žmonių “mokinasi” , kurie nelabai žino ko nori gyvenime ir šiaip baigia dėl to, kad turėtų popierių, kad TIPO turi UNIVERSITETINĮ išsilavinimą.

Irma, 2014-08-05 15:06:24

Man rodosi, kad egzamino pavadinimas privalomu yra netinkamas, švelniai tariant. Kai išgirdau ministro įsakymą, buvo labai aišku, kad jį turi laikyti visi abiturientai, o neišlaikę, negauna brandos atestato (kaip yra su lietuvių k. egzaminu). Tačiau, kai išgirdau išlygas, kad egzamino nebūtina laikyti menų sritimis besidomintiems moksleiviams ar tiems, kurie turi daug pinigų, tai supratau, kad nedaug kas skiriasi nuo dabartinės situacijos. Egzaminą laiko tie, kuriems reikia stojimui, o neišlaikę gali pretenduoti beveik į visas mokamas studijų programas. Tai kaip galima vadinti tokį egzaminą privalomu? Tai tik įneša sumaištį, o praktiškai nieko nekeičia.