EKSPERIMENTAS SU GYVAIS ŽMONĖMIS BAIGTAS

Laikas pasakyti tiesą. Daugiau kaip keturis mėnesius aš gyvenau internete kartu su jumis ir kartu su bent šimtine moksleivių. Gyvenau “internetiškai forsuotą” gyvenimą – nuolat lankydamas, “pakurstydamas” net tris svetaines (www.ktug.lt, www.burgis.lt, www.leisk.lt), stebėdamas projekto UNITE finalą, galėdamas skelbti žinias dviejuose portalo www.lrytas.lt skyriuose, reklamuodamas internetinį gyvenimą žurnale “Kompiuterija”. Kasdien stebėjau tokio gyvenimo rezultatus.

Aš jūsų neapgaudinėjau. Eksperimentavau tik su www.burgis.lt, kaip mokėdamas skatinau www.leisk.lt veiklą. Portale www.lrytas.lt žinutes nustojau skelbti tik tada, kai supratau, kad nemokamai dirbti darbo, kuriuo beveik niekas nesidomi, negaliu. Savo svetainėje kartu su jumis mėgavausi laisvalaikiu, sulaukdavau net iki 900 lankytojų per dieną, bet negalėjau tuo džiaugtis, nes naujasis projektas www.leisk.lt nebuvo nė perpus tiek populiarus. O juk užsiregistravo net 82 REALŪS reporteriai (tik keli iš jų – ne moksleiviai)! Patirtį svetainėje www.ktug.lt kaupiu jau daugelį metų ir matau pokyčius. ****

Laikas pateikti išvadas.

  1. Asmeniniai tinklaraščiai (“blogai”) – vakarykščia diena. Jei klystu, tai tiesa kita – jie patrauklūs kitokiems nei aš. Gal menininkams, gal politikams, gal “suprantamų” mokslų propaguotojams. Žinoma, juos pamėgo jaunimas, bet kas tų “blogų” skaitytojai? Kodėl turėčiau kasdien ar kelis kartus per savaitę skaityti kokio nors moksleivio, studento ar tiesiog žmogaus tinklaraštį? Kodėl tai turėtų daryti moksleivis, studentas ar tiesiog žmogus? Mes ieškome įdomybių ir informacijos.

  2. Asmeninės svetainės, tinklaraščiai, jaunimo portalai “iškreipė rinką”, sudarydami įspūdį, kad vertingą dalyką galima sukurti ir nesunkiai dirbant. Deja, tai neįmanoma. Ne vienas mano tinklaraščio įrašas pateko į populiariausių www.lrytas.lt tinklaraščių sąrašą, bet pateko tik tie, kuriems skyriau laiko ir (arba) savo gyvenimiškos patirties. O štai www.leisk.lt reporteriai nesutiko nemokamai dirbti intensyviai, išradingai, jų darbo vaisiai nebuvo įdomūs bendraklasiams, bendraamžiams.  Tai – kapitalizmo dėsnis. Už tai savo jaunuosius draugus ne peikiu, o giriu – jūs išlaikėte intelekto egzaminą, nepuolėte rašinėti kas pakliuvo (kaip “grafitininkai” ant sienų…).

  3. Lietuvoje nėra rinkos žiniatinkliui, skatinančiam studijuoti, mokytis savarankiškai, realizuoti “korepetitoriavimą”. Manau, kad “Ask Dr. Math” įdomu ne tik man, bet kodėl panašia sistema nevirto www.leisk.lt? Moksleiviai neklausinėjo apie namų darbus (vos kelios išimtys…), mokytojai nieko nesiūlė. Nedirbo “on-line” net tie, kurie pateikė labai vertingos medžiagos to portalo žinynui. Bet juk visame šalies žiniatinklyje aktyviai “on-line” režimu dirba vos keli mokytojai, dėstytojai  – nėra paklausos… Mūsų mokytojai ir dėstytojai per vargus ir nepriteklius užmiršo malonumą dirbti nemokamai. Todėl ir Europos projektui UNITE prognozuoju liūdną ateitį…

  4. Žiniatinklis galėtų auklėti. Kas iš tėvų “siunčia” savo vaiką į internetą pasimokyti kultūros, etiketo? Kas ir kur to patikimai moko? Todėl žiniatinklyje žaidžia sąvartyno vaikai… You Tube. One. Alone

  5. Gėriuosi savo svetainės lankytojais. Tai tik pašaliečiams jie visi anonimai, aš daugelį pažįstu. Tai man didžiulė paskata dirbti, bendrauti. Anonimai žudo žiniatinklį. Nusibodo anonimų “atakos” svetainėje www.ktug.lt – pasitraukiau. Atsakinėju tik realiems žmonėms. Žinoma, vienas kitas anonimas turi būti (toks, kaip “Nepris…” šioje svetainėje!) – tai suteikia romantikos, leidžia pabendrauti intymiau, bet  visuotinis anonimiškumas žlugdo iniciatorius, slopina bendravimo dvasią. Kas sutiks anonimams atiduoti savo sunkaus darbo vaisius, savo laiką?

  6. Svetainės www.ktug.lt tematika ryškiai rodo, kaip per keletą metų pasikeitė diskusijų poreikis ir pobūdis. Nebėra temų? Nebetikime pokyčiais? Šią svetainę sukūriau ne pramogoms, sukūriau savo studentams. Bet jų čia beveik nebūna, o jei ir būna – nieko neklausia (koks laukas yra solenodinis, pavyzdžiui…; arba kuo cikloidė skiriasi nuo brachistochronos ). Jei studijoms nebereikia knygų, tai kam ir tas žiniatinklis… O juk pasvajodavau, kad uždirbsiu mokydamas matematikos į Airiją emigravusių vaikus :-).


Tai ką darysime?

I. Šioje svetainėje žaisiu kaip žaidžiau, tik gal ne tiek intensyviai.

II. Dėl www.leisk.lt nuspręs šeimininkai.

III. Jūs tatai perskaitę ir apie save pagalvokite…

Atsakymai

darius, 2009-01-03 20:45:01

drisciau abejoti ar blogai jau tokia vakarykste diena. visgi priklauso nuo siekiu. as pvz nesiekiu dideles auditorijos, o tik dalinuosi savo gyvenimu su artimais zmonemis. man tokio bloginimo pilnai pakanka 🙂

vyr, 2009-01-03 21:19:56

“žaisiu kaip žaidžiau” – “Но я не плачу и не рыдаю. На все вопросы я с улыбкой отвечаю, что эта жизнь игра, и ктож тому виной, что я увлёкся этою игрой …”

Burgis, 2009-01-03 21:30:45

dariui (Dariui?): “…dalinuosi savo gyvenimu…”? Yra kuo dalintis? Iš kur tas poreikis dalintis? “man (Man?) tokio bloginimo pilnai pakanka”: tai gal ir blogai, kad pakanka?

vyr.: kažkada moksleiviai paprašė sukurti gyvenimo formulę. Štai ką pasiūliau: gyvenimo esmė – žaidimas, kurio prasmė – meilė, o tikslas – laimė.

Vytautas, 2009-01-03 21:48:19

  1. Čia reikėtų iš naujo apibrėžti, kas yra blog’as, nes pagal wikipedia, tai burgis.lt yra blogas.

  2. Rinką stengiasi iškreipti visi savo naudai. Tik dabar tai labiau erzina, nes toks masinės informacijos reiškinys yra naujas ir nedaug žmonių turi nusistovėjusius efektyvaus naršymo įgūdžius.

  3. Niekam, kas dirbtinai išpūsta, nėra stabilios rinkos. Išlieka tik tie dalykai, kurie leidžia vienareikšmiškai išspręst kokią nors (kad ir labai menką, bet stabilią) problemą.

  4. Žiniatinklis nėra vien literatūra, žiniatinklis yra beveik visokios informacijos šaltinis.

  5. Aš irgi prieš anonimiškumą.

  6. Temų yra daug, tik ne visos jos išreiškiamos, nors ir galimybių tam padaryti yra labai daug. Gal tos raiškos priemonės neskatina, neįtraukia reišktis. Arba tų priemonių yra jau tiek daug, kad vienam šaltinyje retai daug gerų temų galima rast. Dar viena nepaneigiama priežastis – žmonės uždari, nepasitikintys, nepatyrę naudos tam tikrų temų reiškimo tam tikroje vietoje.

Ką darysime?

Nežinau, nesu pranašas, kad matyčiau kas bus, nesu visažinis, kad žinočiau, kas ką ketina daryti ar visagalis, kad galėčiau kitus įkalbėti ką nors daryti. Suprantu tik tai, kad:

– darysime kiekvienas ką nors vis kitaip

– dalijimasis apie tai, kas ką daro, yra visiems naudingas

– laimingesni būsime, jei mokėsime dalintis efektyviai, tiksliai, be prievartos, elegantiškai

Dar pora atsitiktinių minčių:

– RSS šaltiniai (feed’ai) pasiliks ilgam

– google.com dar tobulės

Twitter yra geras daiktas

– dar geresnis daiktas yra facebook.com

EtherPad yra įdomus daiktas

Vladas, 2009-01-03 22:50:28

Ačiū už dalykinį rašinėlį. Savo nuomonę neseniai išguldžiau metų pabaigos netekčių apžvalgoje. Dar panašesnę į jūsų apžvalgą parašė Džiugas — verta palyginti, pasvarstyti.

Beje, Nežiniuko dienoraštis labiausiai lankomas iš lietuviškų, bet autorius, kaip ir pagal jūsų antrąją išvadą, dirba tikrai daug. Net sunku patikėti, kiek daug. Net sunku jo leidinį vadinti įprastu asmeniniu dienoraščiu.

Burgis, 2009-01-03 23:48:24

Ačiū, Mielas ir Gerbiamas Vladai, už gerą žodį! Nėra nieko geresnio, tikslesnio, įtaigesnio už Lietuvos kompiuterijos korifėjaus komentarą.

Martynas, 2009-01-04 00:31:59

„O štai http://www.leisk.lt reporteriai nesutiko nemokamai dirbti intensyviai, išradingai“ Nepasakyčiau, kad nesutiko. Mano nuomone, jie papraščiausiai yra nepajėgūs sukurti gerą turinį, gal tik truputį geresnį nei cha.lt (aišku, čia galima ginčytis dėl vertinimo kriterijų).

„jų darbo vaisiai nebuvo įdomūs bendraklasiams, bendraamžiams. “ O kas apskritai jiems įdomu? Vienas reporterių labai taikliai nupasakojo situaciją: „Beveik visi įsijungė internetą ir žaibiškai nuėjo į šį portalą , tačiau manau visi tikėjosi , kad čia bus toks šlamštas ( jiems tai auksas) kaip one.lt. Pamatę pirmą straipsnį jie apako jo dydžiu , nes ką tik įjungus langą nebuvo matyti jo galo. Mane pavadino robotu , o šį puslapį įvardino kaip robotų gamyklą. Jie sako jau mokykloj atkenčia skaitymą , o dar laisvalaikiu tai daryti… Na suprantat ką noriu pasakyti“. Skaitymas yra išėjęs iš mados. Tokie dalykai, kaip leisk.lt patrauklūs tik nedideliam žmonių skaičiui. Gal Lietuvoje tokių žmonių per mažai, kad projektas sėkmingai gyvuotų? Vargu, ar pavyktų pakartoti KTUG sėkmę, jei mokinius būtų galima rinktis tik iš kurio nors vieno Kauno mikrorajono.

„Moksleiviai neklausinėjo apie namų darbus (vos kelios išimtys…)“ Manau, kad neklausinėjo, nes yra dvi rūšys nepadarančių namų darbus mokinių: 1.Tinginiai. Sugebėtų atlikti ir patys, bet tingi. (visiems taip karts nuo karto atsitinka) 2.Nesugebantys. Jie niekad neklausinės per internetą, nes žymiai papraščiau yra nusirašyti (dėl to jie ir nesugeba atlikti namų darbų, užburtas ratas). O per kontrolinį tai kaip Dievas duos.

„Asmeniniai tinklaraščiai (”blogai”) – vakarykščia diena. Mes ieškome įdomybių ir informacijos.“ Be informacijos ir įdomybių internete žmonės ieško nuomonių, atsiliepimų, kurie ir gyvena tinklaraščiuose. Pagrindinė jų problema– vertingų įrašų atranka, nėra kažkokio dalyko, kuris efektyviai atrūšiuotų vertingus straipsnius nuo nevertingų milžiniškoje tinklaraščių gausybėje.

Burgis, 2009-01-04 00:53:33

Martynai, tu pasakei daug tiesos, nes tu esi http://www.leisk.lt lyderis. Bet nesutinku, kad moksleiviai negalėjo daugiau. Penktokas Paulius iš Klaipėdos yra žurnalistikos žvaigždė! Bet moksleivis yra tik moksleivis – jam reikia bent žurnalistikos pradmenų. O tam reikia entuziastų vadovų, guru, Mokytojų, pinigų, susitikimų, instruktažų, recenzijų, laiko… Jei būčiau ministras – visko duočiau, nes tie 82 yra nacionalinė vertybė ir viltis, kad apie juos užaugs perlai.

GL, 2009-01-04 03:34:12

Jeigu jau kalbame apie interneta, labai rekomenduociau “Hyperland” pagal Douglas Adams

http://www.moviesfoundonline.com/hyperland.php

Tai filmas, sukurtas 1990aisiais, ir pateikiantis vizija, kaip internetas (ir ypac hypertext technologijos) atrodys ateityje ir kokia bus ju role. Manyciau daugelis dalyku jau daugmaz issipilde, nebent isskyrus svarbiausia ir sudetingiausia dali – dirbtini intelekta, kuri taip pat greitai vystosi…

Nors as ne Adamsas :), leiskit pateikti mano “vizija” – manau, kad tokiems dalykams kaip e-net-individualized-“artificial intelligence & human expertise driven”-education klausimas turetu buti ne “ar”, bet “kada”. Ir ar Lietuva bus is pirmuju, ar nebus is paskutiniu… Su siais procesais popieriniu diplomu svarba (ir ju kartais ligotas siekimas), korupcijos ir zmogaus mastymo ribotumo itaka atitinkamai bei greitai mazes.

O siaip bendras komentaras – nors si svetaine (ir kitos minetos) yra idomi “case study”, nereiketu darytu per daug stipriu ir apibendrinanciu isvadu apie kai kuriuos dalykus (ypac 1 ir 6 punktai)

Raimundas Zabarauskas, 2009-01-04 09:30:18

Gerbiamas B. Burgi, su Jumis tikriausiai būtų įdomu diskutuoti, tačiau čia formuluojate „išvadas“ labai jau kirsdamas kampus (mąstymo žaliavą peršate už galutinį produktą). O gal tai ne išimtis, bet taisyklė?

Kaip bebūtų, 1. blogai nėra atgyvenę, 2. visai ne jie „iškreipė rinką“, 3. erdvės protingam žiniatinkliui mažoka, bet yra, 4, 5, 6. žiniatinklis auklėja, gal tik ne taip, kaip mes (tėvai, mokytojai, savosiuos kartos atstovai) to norėtume.

Nevertėtų žiniatinklio laikyti pernelyg atskiru pasauliu (už tųjų virtualių žmonių, katrie, esą, vieninteliai gyvena internete, vis tik kyšo realūs žmonės…).

Nėra jis ir vienintelė žmonijos virtualybė (uolų piešiniai – viena pirmųjų), gal net ir ne stipriausia (kai kurie offline RPG virtualesni-tikroviškesni).

GL’ui: dirbtinio intelekto sąvokai jau daugiau nei 50 metų, tačiau labiausiai išvystytos tik dvi su tuo susijusios žmonijos žinojimo sritys: a) pasekmių numatymas (fantazavimas apie tai, ką jis galėtų) ir b) imitavimas (Turingo testas, kompiuterio valdomi personažai žaidimuose).

Sutinku, kad greit vystosi, bet ne visiškai tas, ar ne?

O už artificial-n-driven sąvokos šiek tiek kyšo gerbiamo B. Burgio įvardintas „iškreiptos rinkos sindromas“ (manymas, kad vertingą dalyką galima sukurti ir nesunkiai dirbant)…

Burgis, 2009-01-04 11:07:50

Komentaras-priedas: tokie kompiuterijos liūtai kaip Raimundas Zabarauskas, Vladas Palubinskas, Džiugas Paršonis turi ne tinklaraščius – jie turi svetaines, o gal net portalus. Tai veikla, gal net verslas – apie tokių dalykų perspektyvas čia nekalbu, nors pamenu, kad Gerb. Vlado gal prieš 12 metų klausiau, ar galima užsidirbti duonai iš svetainių katalogų (tada dar ir spausdintų…). Aš mat vaikystėje įpratau valgyti triskart per dieną. Niekas manęs neįspėjo, koks tai žalingas įprotis. Todėl dabar ir sumaniau įspėti jaunuosius tinklaraštininkus, kad tokia veikla verta užsiimti tik vienu iš trijų atvejų: 1) nesi įpratęs valgyti triskart per dieną; 2) tai tavo profesionali veikla, verslas, savireklama; 3) tai tavo pramoga (tinka man), o duonai užsidirbi tada, kai dirbi.

Vladas, 2009-01-04 11:52:34

Raimundai, su jūsų argumentais galiu sutikti, bet jie apie Burgis.lt — apie asmeninius dienoraščius, taupančius laiką pabendravimui. Bet ne dėl jo autorius kelia klausimą, o dėl Leisk.lt. Kodėl nepavyko toks puikus sumanymas teikti matematikos pamokas internetu, tarp kitų ir išeivijos vaikams? Kodėl teko uždaryti Kompiuteriją.lt? Kodėl Nežinau.lt ne milijonierius? Gal tiksliau — kodėl šlamštas klesti?

Raimundas Zabarauskas, 2009-01-04 13:23:39

Keturi labai skrtingi ir įdomūs klausimai (be to (bambu bet) nevadinčiau blogų bendravimo laiko taupytojais…).

Apie leisk.lt žinau per mažai, bet nemėgstu mokytis internetu (ir liūdniausia, kad visai negaliu paaiškinti, kaip visą gyvenimą mokausi (ir tai beveik tokio sudėtingumo uždavinys, kaip ir dirbtinio intelekto sukūrimas)). Regis, geriausiai išmokstu tiesiog bedarydamas, tam reikia ironiškai per petį žiūrinčio eksperto (per daug neskubančio traukti manęs iš vandens), interneto pamokos yra blogas tokios situacijos modelis…

B. Burgis pats labai gerai ir teisingai paaiškino, kodėl teko uždaryti Kompiuteriją (gaila medžių…).

Nežinau kodėl Džiugas turėtų būti milijonierius. Internetą (šiuo atveju – blogus) suvokiu, kaip tam tikrą žmonijos pasiektą telepatijos atmainą. Panašiai, kaip atrandant naują žemyną, pirmeiviai galėjo susikrauti kapitalą, bet kodėl manote kad telepatija iš principo turi gimdyti pinigus?

Šlamštas klesti, nes tai naujas žemynas, tyrinėjamas ir grobiamas „į plotį“, eksploratyviai. Kaip visada, pirmieji vestindijosna plūsteli kas? Teisingai, nuotykių ieškotojai, nepritapeliai, nusikalteliai, romantikai ir idealistai.

Prognozuočiau, kad geriausi blogai bus ne tie, kurie sieks pelno (iš reklamos?), o tie, kurių autoriai jaus malonumą dirbti už dyką (smarkiai pritariu šiam BB minties gūsiui).

(ps) Visai nesu liūtas, dvynys mano ženklas.

GL, 2009-01-04 20:32:34

kodėl šlamštas klesti?

http://www.moviesfoundonline.com/stupidity.php

Nors sis filmukas ne is geriausiu, bet smagu, kad bent kas nors sia tema ka nors konkretaus ir labiau analitinio sukure.

a) pasekmių numatymas (fantazavimas apie tai, ką jis galėtų)

— t.y. prediction learning? Jeigu taip, tai cia yra gana svarbus dalykas (siaip as manau, kad dauguma dalyku ka zmogus savo gyvenime daro susiveda i prediction learning – tiek labai paprasti dalykai, tiek labai sudetingi…)

Sutinku, kad greit vystosi, bet ne visiškai tas, ar ne?

— kaip is dalies sios srities ‘insider’is, manau kad pagrindine problema yra ta, kad zmones neapibrezia aiskiai, ka konkreciai ju automatai (robotai, algoritmai, etc.) turetu pasiekti, bet pradeda filosofuoti arba kalba labai bendrom frazem (panasiai neuromoksle yra samones [consciousness] problema… kuria, mes juokaujame, domisi beveik visi zymus neuromokslininkai, kuriems jau sukako 50 metu :] )

Jeigu AI uzduotys apibreziamos konkreciai – pvz. teksto / balso nuskaitymas, semantine analize, “bayesian prediction” ir tuo paremti optimizacijos metodai, balso / judesiu simuliavimas, ir t.t. tada akivaizdu, kad daugelis (jeigu ne visos) is siu problemu yra issprendziamos… Jeigu AI kurejai nenores pasiekti visko is anksto, bet dalimis bandyti pasiekti kazka panasaus i “HAL-9000 computer” 🙂 nematau priezasciu, kodel tai neturetu ivykti per 10-20 metu…

O už artificial-n-driven sąvokos šiek tiek kyšo gerbiamo B. Burgio įvardintas „iškreiptos rinkos sindromas“ (manymas, kad vertingą dalyką galima sukurti ir nesunkiai dirbant)…

— nelabai suprantu – as cia kalbu apie technologijas, kurios pagerintu (t.y. optimizuotu) mokymasi, bendravima, diskusijas ir daug kitu dalyku. Be abejo, visu technologiju tikslas – atlikti tuos pacius (arba sudetingesnius) dalykus su maziau pastangu.

Neprisistatantysis, 2009-01-04 23:40:34

Pirmiausiai, tai sveikinu visus su Naujaisiais! Linkiu sveikatos ir lūkesčių išsipildymo.

O grįžtant prie reikalų, turiu pasakyti, kad aš irgi prieš anonimus. Natūralu, kad rimtose draugijose anonimai nepageidaujami. Su viena menka išimtimi — kai jie atsineša kažką reikšmingo, tai jų kaukėtumą įmanoma toleruoti. Bent kurį laiką…

Tačiau, verta turėti omenyje, kad kai kokie pavojingi žmonės internete ieško žvalgybinių duomenų apie jų dėmesį patraukusius žmones. Iš patirties galiu pasakyti, kad tokiu atveju vertingiausi būna pasisakymai forumuose arba straipsnių komentaruose; ir kuo keistesniais klausimais — tuo geriau. Tai viena priežasčių, kodėl internete nėra nieko bereikalingai pasirašyto mano tikru vardu ir pavarde.

Prisipažinsiu, kad greta kitų reikalų, dar internete vykdau draugų ir pažįstamų stebėseną (per Google Alerts ir/arba RSS). Manau, kad žmonės, kurie daro kažką reikšmingo, arba tiesiog yra atradę save, ir žino ką turi pasakyti “miestui ir pasauliui”, neturėtų slapukauti.

Be to, internete ieškau žinių ir informacijos, kurių reikia konkretiems sprendimams priimti. Kai sprendimas yra susijęs su pirkimais, paskaitęs oficialius produktų ir paslaugų aprašymus pasidomiu, kas apie tai kalbama forumuose ir produktų komentaruose.

Gyvenimiška išmintis internete sudomina tik tuo atveju, jei pateikiama solidžių (arba bent atsidavusių) autorių konkrečiam klausimui dedikuotose svetainėse.

Įdomybių žvalgausi Wikipedijoje. Niekada nesistengiu įsiminti faktų. Svarbiausia man yra ryšiai tarp temų. Laikausi nuomonės, kad duomenis lengva rasti, kai žinai kaip iki jų nusigauti. Dar neretai žvalgausi Amazon.com — kaip ir mūriniuose knygynuose, galiu jame praleisti valandų valandas.

Iš lietuviškų portalų stebiu peržvelgiu tik tam tikro verslo dienraščio internetinį variantą.

Lietuviškų dienoraščių neskaitau. Išskyrus dienoraštį vieno tokio veiklaus idealisto, kurį (atvirai) gerbiu ir (pusiau slaptai) žaviuosi.

Dėl Leisk.lt — apgailestauju, kad teko nus(i)vilti, bet palieku galioti savo ankstesnes išvadas: Neprisistatantysis, Rugsėjo 16 15:15 # Tik gal ten pavyzdys nelabai reikalingas — kai rašiau, neturėjau omenyje, kad reikia daryti būtent taip. Bet galėčiau pasakyti bent 10 dalykų, kas toje konkrečioje svetainėje yra padaryta geriau.

Saula, 2009-01-05 00:36:36

Sveiki, perlipę slenkstį į 2009-uosius! Tebūna jie pilni Taikos, Meilės ir Ramybės. Teatneša jie pilnatvę jums ir jūsų šeimoms, naujų galimybių, prasmingų darbų.

Turiu tik keletą minučių. Todėl tik vienu aspektu. P. Bronislovai, rašote: „Žiniatinklyje gyvena tik iliuziniai žmonės“, „tinklaraštis – vakarykščia diena“. Ne-e!!! Gal kur nors pažinčių svetainėse (gaila: buvusią naudingą klase.lt prieš Kalėdas perdarė į dar vieną – pažintims ).

TIK NE ČIA! Visada galvoju ir kartais parašau: „Ačiū, kad jūs visi esate!“. Kažkas taikliai čia buvo pasakęs, kad pradžioj dienos pasikrauna „akumuliatorių“ – panardo čia protingose mintyse, mėgaujasi, prieštarauja, džiaugiasi, semiasi išminties ir t.t.

Nėra čia pas mus „kurmių anonimų“ (http://racas.lt/apie-kurmius-anonimus-ir-ju-teises/ 2009-01-04). Dauguma čia TIKRI. Na, ir kas, kad kaip „poetai“ pseudonimu pasirašo (žaismė / šiek tiek paslapties/ dėl tų pavojingų… ir t.t.), bet nuoširdūs, atviri, be išankstinių „paruoštukių“, kaip kartais būna su seniai pažįstamais (tai tas atminty asocijuojasi, tai anas :-)). O taip net įdomiau. Kaip psichologas „pieši“ psichologinį portretą 🙂

Ačiū Jums, p. Burgi, Rasa, Raimundai, Gediminai, Anupriute, matematikos mokytoja, Neprisistatantysis ir kt.. Atėjau čia ir pasilikau (kaip ir perfrazavau autorės, šaunios viešnios šioje svetainėje, knygos pavadinimą:-)). Man čia gera… Net gąstelėjau, sausio 1 d. p.Bronislovui prakalbus apie „programinį pareiškimą“ 🙂

Vytautas, 2009-01-05 01:34:25

Štai pagaliau kažką tiksliau perteikiantį mano mintį radau:

slashdot.org: computational journalism: Data Mining Rescues Investigative Journalism

Kažkas tokio galėtų būti ateitis. Dabar rankomis neverta sistematizuoti, tai ką daro leisk.lt, nes tam reikia milijonų žmonių. Geriau parašyti programą, kuri tai darytų.

GL, 2009-01-05 02:46:08

Labai sutinku su nepri.. ypac del anonimiskumo.

Kuo kontraversiskesne diskusija, kuo radikalesnes idejos, tuo labiau (bent jau teoriskai) galima nukenteti pasirasinejant tikru vardu. Be to, as pats neretai megstu “isbandyti” labiau kontraversiskas idejas/pasiulymus rasydamas kaip anonimas tam, kad gauti “feedback” ir geriau nuspresti, ka (ir kaip) geriau sakyti “oficialioje” aplinkoje (darbe, konferencijose), o ko geriau ne. Pvz. kai paskutineje konferencijoje i savo presentacija idejau tokias savokas kaip “human phenome project” ir “behavioural improvement”, bosas ir keli kolegos perspejo nenustebti, jeigu kas nors is DARPA po to prisistatys :] Na is DARPA neprisistate, bet kitu “interesu grupiu” atstovu buvo…

Siaip buti nezinomam yra tam tikra prasme gerai – garsiems zmonems ju veiksmu laisve neretai labai sumazeja (blogaja prasme). Be to, kalbant apie forumus (galbut isskyrus tokius, kaip sis, kur bendrauja santykinai mazas zmoniu skaicius), autoriaus vardas ir pavarde yra kaip trukdis, neleidziantis susikoncentruoti ties diskusijos tema, konkreciomis mintimis, isvengti autoriaus (anti-)reputacijos efektu.

Taigi, apibendrinant gaila, kad protingi zmones, norintys isspresti konkrecia internetinio bendravimo problema (turiu galvoje spam’a, nesamoniu rasyma ir izeidinejima is anonimu puses) bando ja isspresti paprasciausiu budu – naikinti anonimiskuma. Istorijoje galima rasti daug atveju, kai “paprasciausi” problemu sprendimo budai nieko gero neatnese… 🙂

oizeek, 2009-01-05 02:55:30

Sveiki,

Blogai? Tai kaip as suvokiu yra savotiskas dienorastis. Ka skaityti, ko ne mes atsirenkame patys. Jei yra Blogas manau yra jo skaitytojas. Vienas kalba apie tai kuris pienas geresnis uz kuri. Kai zmogus netiki reklamomis jis iesko kazkieno patyrusio ar susidurusio su tuo klausimu pasisakymo. Noredamas pirkti kompiuteri ar automobili, galbut kazkieno bloge rasiu jo pliusus ar minusus. Todel slamstas tai ar ne sprendziame kiekvienas indvidualiai.

Blogas puiki savirealizacijos forma. Jaunimo nusikalstamumas ar ejimas klystkeliais prasideda butent nuo to kad jie neturi kur realizuoti save. Taip pat paauglysteje isauga didziulis poreikeis pripazinimo. Blogas puiki iseitis. Tu rasai, piesi, ar kazkokia informacija perteiki vartotojui. Sulauki komentaru, kurie tave stumia pirmyn. Taip pat tobuleji berasydamas. Zinau ne viena zmogu, kuris zurnalisto karjera pradejo nuo savo blog’o.

Tai reikalinga ar ne kas sprendzia? Pavyzdziui pries trejeta metu skurem svetaine dienosmuzika.lt . Visa tai po siai dienai veikia blog’o formoje. Mes nebrukame savo minciu, tiesiog veikiame kaip savotiskas prieskonis zmonems. Mes nepateikiame jokios informacijos atualios (apie ka kalbejote siame straipsnyje). Musu komanda stengiasi uzduoti minti pamastymui, kartais apie gyvenima, kartais apie jo esmines vertybes, kartais apie ta pacia buiti. Esme priversti zmogu pasikrauti geru emociju ir uzkurti. Dadedami kurini mes dar labiau perteikiame nuotaika. Siandiena mes judame link muzikos kurime ir savo galvoje turime nemaza vizija, taip pat sulaukeme pripazinimo. Ar tai gerai ar ne?

Kita mano patirtimi besiremiant, blogas, kaip svetaines turinio pristatymas. Pavyzdziui esu fotografas ar dizaineris, Jei sudesiu darbus i galerija ju niekas nepastebes. Bet jei kiekviena nauja darba dedamas parasysiu i blog’a apie ji, tuomet jis sulauks susidomejimo ar ne?

Taip kad blogu yra ivairiu, ju tikslai skirtingi. Tad nemanau kad turime teise juos smerkti, nes kiekvienas ju turi skaitytoja. Taip pat ir ziniasklaida mums bruka dali slamsto, bet jo negalime smerkti, nes tas slamstas turi skaitytoja.

Raimundas Zabarauskas, 2009-01-05 06:56:09

IT rebusas: pateikite trumpiausią (universaliausią, lengviausiai realizuojamą) būdą (algoritmą, idėją), kaip užrašyti šių metų numerį romėniškais skaitmenimis.

Savo mintį pateiksiu rytojaus įraše.

Rimas, 2009-01-05 06:57:55

http://www.nezinau.lt/eksperimentai-baigiasi-ir-prasideda 🙂

Burgis, 2009-01-05 09:00:37

Rimui: neiškentęs ten ir parašiau komentarą… Siūlau atidžiai perskaityti kitus komentarus – jie patvirtina net keletą mano teiginių: a) kas komentuoja? b) nori anoniminės kritikos – lįsk į internetą; c) žmonės ne dirba, mokosi, o pramogauja, “socializuojasi”, “reiškiasi” (ko jiems trūksta “gyvame” gyvenime?)

Laisvas, 2009-01-05 10:17:17

Gyvenu provincijoje, mažame Šilutės miestelyje, Lietuvos pakraštyje. Tolokai nuo “intelektualiųjų” Vilniaus ir Kauno. Bet….

Pavargau nuo laisvos Lietuvos. Pavargau nuo brazauskų, paksų, kubilių… Pavargau nuo “aukštosios mados”, nuo “aukštųjų idėjų”… Pavargau nuo radžių, yvų, ostapenkų… Pavargau nuo “penktų puslapių”, nuo “kakadu”, “paparacų”, “paskutinių instancijų”. Pavargau nuo melo, cinizmo, susvetimėjimo, materializmo,abejingumo, žiaurumo, paniekos…

Retokai prisėdu prie kompiuterio. Atsitiktinai atradau B.Burgį. Kitokį…

Ar reikalingas aš jam šioje svetainėje? Gal ir ne…

Ar reikalinga man jo svetainė? Taip. Būtinai.

Žydrūnas, 2009-01-05 23:10:46

Prisidedu prie laisvo žodžių…aš ir pavargau…

aš atradau neatsitiktinai, bet tai Žmogus kurį pažinojus galima tuo didžiuotis!

Aš galiu pasakyt tik tiek – gerai, kad ši svetainė yra…, nesijaučiu kartais toks vienišas sakydamas tai ką galvoju (nebūtinai čia 😉

Būtų gaila jei šito blog’o neliktų…tikrai nuoširdžiai!!!

p.s. galų gale jis buvo kurtas sau…ar?…

jonas, 2009-11-27 17:25:45

Nesutinku, kad BLOG’ai apskritai nėra naudingi. Aš juos palyginčiau su knygomis – vienų autorių labai skaitomos, o kitų neretai paliekamos nuošaly. Pavyzdžiui,man yra vertingi kai kuriu mokslininkų Blog’ai. pvz: http://math.ucr.edu/home/baez/

NT pasaulis, 2014-12-10 09:45:33

Blogai reikalingi,o jei juose straipsniai unikalus ir skaitomi,tai galima rasti daug naudingos informacijos. Na ne tiek informacijos daug rasti eina kada blogas asmeninis ir apie asmeninius dalykus raso blogo autorius. O siaip turint gera bloga imanoma ir uzsidirbti is jo.