Eksperimentinė nuotraukos interpretacija

Jeigu esi gražus,

Taip niekada nebus,

Kad neturėtum draugo,

Kuris per žiemą saugo.

*

Atremsim juodą kirtį,

Neleisim tau numirti.

Globos žolė žalia

Ir vandenų galia.

*

Visiems, kurie žydės,

Bežiedžiai pavydės,

Bet tu žydėk, žydėk!

Ir savimi tikėk.

***

Jūs jau matėte šioje svetainėje mano žydintį migdolą. Jūs jau skaitėte mano švelnius žodžius jam. Bet mes esame nenuoramos, kūrėjai, rausėjai… Ir turėjau patraukti migdolą į nuošalią vietelę. Gėda, kokia gėda, kai pasiduodi įnoriams ir skriaudi silpnesnius!

*

Migdolas nesupyko. Jis atkakliai kabinosi į žemę, gėrė vandenį iš kūdros ir krovė žiedus. Tada atvažiavo ekskavatorius. Tada jie atsivežė tą juodą vamzdį. Tada jie surausė žemę ir… neišdrįso paliesti migdolo! Tai va kaip būna. Ir su žmonėmis taip būna. Todėl vakar ir pasakiau savo mokytojams: jei patys neišeisite, nė vieno nevarysiu. Mokausi migdolo pamokas…

***

P.S. O kas čia žiūri šviesesnėmis už migdolo akimis?

_**Kokia tu graži, mano mylimoji,

kokia tu graži,

tavo akys kaip balandžių!**_

(„Giesmių giesmė“)

Atsakymai

Burgis, 2011-05-10 09:07:00

Na, Vaderi, šįryt sueiliavau a-a-b-b schema, bet „chren redki ne slaščė“ (krienas už ridiką ne saldesnis), ar ne? „Bet tu žydėk, žydėk…“ ir vėl mane supeik! :-))). O „Giesmių giesmę“, Vaderi, aš skaičiau, bet man nepatiko…

*

Reitinguokite!

gimnazistė, 2011-05-10 12:27:08

vaikiukas nuostabus!

Darth Vader, 2011-05-10 14:08:00

O, kovianska publika žino Giesmių giesmę, ne vien palaimintojo Osamos prakeiksmus…

Eilės – tiesiog grafomanija. Tokias bet kas gali surimuoti.Niekalas ir tiek. Rašykite į stalčių. Peikti – ne, nepeikiu. Nes negaliu “žydės-pavydės-žydėk-tikėk” vadinti poezija. Tokius gugavimus gali sakyti naujagimiai.

Burgis, 2011-05-10 14:10:22

Vaderi, ramiau, o tai išmesiu į gatvę… 🙂

Hugo Boss, 2011-05-10 19:03:55

Pone Burgi, jums neatsibodo tas Vaderis, visose jūsų straipsniuose, veikaluose jo nuomonė neigiama, ir dažnai prieš patį jus. Čia mano nuomonė, bet aš taip pastebėjau.

Burgis, 2011-05-10 19:34:41

Hugo ir kitiems: ne, Vaderis yra mano indikatorius, kol kas negaliu jo išmesti į gatvę… Pagal jį aš sprendžiu apie Mėnulio fazes, apie orų pasikeitimus ir kt. Man smalsu ištirti, kas tai per žmogus, ir kur jame tiek pykčio, pagiežos, paniekos. Man smalsu, kodėl jis vis čia užeina, nors jam čia viskas nepatinka? Mazochistas? Iš visur jį jau išmetė?

*

Aš smalsiai stebiu, kaip jūs visi vertinate Vaderio komentarus ir kaip nuo jo komentarų pasikeičia jūsų įverčiai man. Tai įdomu! Žmonija daug kartų jau patyrė, kaip sekama paskui išprotėjusius fiurerius…

*

Aš erzinu Vaderį, per pusvalandį šį bei tą sueiliuodamas ir laukdamas, kada Vaderis neiškęs ir atsakys kokiu nors savo rašiniu, eilėraščiu, įrodydamas, kaip, pavyzdžiui, Nepris…, kad jo verta paklausyti. Dabar gi tikiu, kad jūs patys suprantate, kas imasi recenzuoti mano kūrybą…

*

Stebiu ir save. Jei būčiau silpnesnis, tokio taškymosi seilėmis nepakęsčiau. Jei būčiau silpnesnis, nustočiau skelbti savo momentinius posmelius anūkėliams, augalėliams… Jei būčiau silpnesnis, bijočiau, kad mane jau gali palaikyti kriošena. Bet aš kol kas nebijau. Kol kas žinau, kad galiu žaisti, pramogauti, rikiuoti žodžius, mintis ir vėl tą rikiuotę suardyti. Galiu rašyti, galiu nerašyti. Galiu viešai nebūti tobulas. Tai jau nemažai.

nuoba, 2011-05-10 20:31:55

Nėra tas Vaderis toks siaubūnas. Čia paprasčiausiai treniruojasi tiek Burgis, tiek Vaderis.

Burgis, 2011-05-10 21:09:53

nuobai: netiesa, aš viską darau nuoširdžiai, atvirai; nesu nelaimingas ir tai rodau; esu smalsus ir tai rodau; mėgstu žaisti ir tai rodau… Sunku patikėti, kad Vaderis visa tai sugeba suvaidinti.

Hugo Boss, 2011-05-10 21:31:19

P. Burgi – dėkui už atsakymą.