Emigracija buvo ir bus!

Žinau, kad šią svaitainę aplanko ir žmonės iš kitų šalių. Nežinau, kiek tokių yra… Bet jau ne pirmą kartą sakau – ne visi iš Lietuvos išvykusieji yra nelaimingi! Ne visi išvyko vargo, skurdo genami. Galima ir būtina kalbėti, kad išvykstančiųjų yra daugiau nei turėtų būti, bet negalima siekti, kad išvykstančiųjų visai nebūtų. Tai absurdas! Mes gyvename globaliame pasaulyje.

Viena televizija žadėjo rodyti emigrantų sėkmės istorijas, bet kažkodėl dar nepastebėjau, kad rodytų. Gal valdžia neleido? Man neuždrausi!

*

Negaliu visą laiką girtis mūsų dukros sėkme, todėl papasakosiu kitą sėkmės istoriją. Kabutėse įterpsiu ištraukas iš labai mielo neseniai gauto laiško…

*

Mano svetainę Rūta, gyvenanti JAV, aptiko dėl to, kad kažkada čia parašiau kelis gerus žodžius apie jos mirusį tėtį… Tai tikrai buvo puikus žmogus, pavyzdys man darbe ir gyvenime… Aptikusi įrašą, Rūta man parašė ilgą ir labai gražų laišką.

„I Amerika atvaziavau studijuoti XXXX metais. Texaso universitete Dalase gavau magistro laipsni, o paskui del seimyniniu priezasciu pervaziavau i YYYY ir cia pabaigiau doktorantura. 2003 metais gavau PhD biostatistikoje. Po to visa laika dirbu akademini darba.“

„Destau, dirbu mokslini darba statistikos srityje ir bendradarbiauju su daktarais, darydama ju studiju metu surinktu duomenu statistine analize.“

„Mano vyras irgi dirba akademini darba, destytojauja kitame universitete. Mes abu esame Vilniaus universiteto Matematikos fakulteto absolventai. Auginame tris vaikus – Kipras yra 6 metu, Sofijai – keturi, mazytei Norai tuoj bus trys.“

***

Argi tai ne puiku?! Žinau, kad ne vienas iš lankytojų „dedukciniu metodu išskaičiuos“, apie kurią šeimą rašoma. Noriu tikėti, kad šis įrašas ir jūsų komentarai nepakenks (tiesiog neįsivaizduoju, kaip galėtų pakenkti…) laimės paukštę sugavusiems žmonėms.

*

Žinau, bus virkaujančių, kad trys vaikučiai  visiems laikams liks amerikiečiai, o ne lietuviai. Ar tikrai? Ir tai labai blogai? Kam blogai – Lietuvai ar jos žmonėms, išvykusiems į JAV?  Ar jūs pykstate ant tų žmonių, užjaučiate juos, ar pavydite jiems? Aš džiaugiuosi, džiaugiuosi, kad likimas, nuskriaudęs Rūtą, anksti atimdamas tėtį, dabar taip dosniai jai atsilygino! Puikus išsilavinimas, puikus darbas, trys puikūs vaikučiai! (Ir vyras, žinoma, bet jo nepažįstu, negaliu komentuoti; taisyklė – vyras vyrą geriausiai pagiria tada, kai pagiria jo šeimą.)

***

Būkite visi laimingi visose šalyse!

Atsakymai

Žydrūnas, 2010-10-29 10:18:10

Pasidžiaugt už tokius tik galima!

Darth Vader, 2010-10-29 11:47:48

Negerai, kad vaikai užaugs JAV piliečiais ir jiems Lietuva bus tuo, kuo mums – Molukų salos. Taip visai išmirsime. Nors, atvirai kalbant, nematau išeities. Valstybę valdo visiškai nepakaltinami dvikojai (lesbo-transvestitai, nekalbant apie baukutes ar Ciuricho bankų pastovius klientus – Kubilių, Rastauskienę), perpsektyvų likti nėra, tačiau išvažiuojant nuskriaudžiama valstybė. Nes tie, kas išvažiavo – nebegrįžta gyventi. Užburtas ratas gaunasi 🙁

Žydrūnas, 2010-10-29 12:11:45

Na tiem kas išvažiavo ir save realizavo kitur, giliai pofig tas ratas..Patriotizmas nesąmonė.

sonata, 2010-10-29 12:22:54

Kuris Amerikso prezidentas pasakė – “Klausk, ne ką valstybė dėl tavęs padarė, o ką tu padarei valstybei”. Bet kažin, ar tai teisnga asmnes požiūriu. Na kur parašyta, kad privalau likti Lietuvoj, “arti” po 12 val. ir uždirbt dvidešimtąją dalį to, ką galėčiau gaut kitoj valstybėj? O norim to mes ar nenorim, daug kas susveda į proziškiausią niekingiausią ir visaip kitaip geroj kompanijoj nesvarstytiną dalyką- pinigus. Nes pinigai – vaikų išsilavinimas, gerenės galimybės sveikatai išsaugot, galimybė pačiam tobulėt ir parama seniems tėvams.

Rolanda, 2010-10-29 12:52:22

Vis tiek visi tie važiavimai vien dėl pinigų.

Žydrūnas, 2010-10-29 12:55:01

O tai blogai?

laisvamanis, 2010-10-29 16:37:29

tai – neišvengiama

Regina A., 2010-10-29 20:32:55

Matyt, yra dviejų tipų žmonės: tie kurie gali be Lietuvos, ir tie, kurie negali… Čia koks psichologas galėtų įsiterpti. Gal, Gediminai?

Matyt, esu iš tų, kurie negali gyventi (ne skambūs žodžiai, jei ką:-)). Tiesiog po savaitės kitoj šaly pradedu jausti „nostalgiją“ gimtinei. Nesvarbu, tegul tai būna įdomiausia konferencija ar šiaip poilsis. Pavargstu nuo svetimos kultūros, svetimos kalbos karksėjimo (nors anglų k. moku gerai).

Prieš -niolika metų vokiečiai siūlė mums su vyru pačias geriausias sąlygas įsidarbinti programuotojais. Net negalvojusi atsisakiau tų „aukso kalnų“ ir nesigailiu. Esu folkloristė iki kaulų smegenų, prisiekusi žvejė. Kur gali rasti tokį grožį kaip mūsų ežerai?! Sėkmės visiems visose šalyse! Būkite Lietuvos ambasadoriais! Ir būkite laimingi!

dominykas, 2010-10-30 00:33:30

…ir nevažiuokit pas britus, jie fui… ;-(

Ignas, 2010-10-30 17:23:37

Nebūtinai vien dėl pinigų – dėl ambicijų įgyvendinimo, oro klimato sąlygų, žmonių klimato sąlygų..

Nuoba, 2010-10-31 10:13:12

Ignai, bet Lietuvoje tas ambicijas įgyvendinti reikia “kietesnių” ambicijų.

Briedis, 2010-10-31 10:17:00

Jau buvau pradėjęs galvoti, kad publika Burgio svetainėje visai nusivažiavo. Pagrindinės tezės įsivyravo:

  1. Patriotizmas – nesamonė!

  2. Vis tiek viskas vyksta tik dėl pinigų ir tai labai gerai.

Visi tyli, visiems gerai.

Netrukus turėjo pasirodyti tokios sparnuotos frazės “aikit jūs visi čia Nx , o aš išvažiuoju į Londoną”. arba “čia gavau tūkstantį kitą litais, o ten tiek pat Eurais, kodėl turėčiau dirbti čia?”

Ačiū Dievui pasirodė Regina, galvojau kad aš tą Reginą pažįstu, bet indukciniu – dedukciniu metodu nustačiau, kad turbūt ne ta. Bet vis viena smagu..

neringa, 2010-10-31 11:33:51

Man visgi atrodo,kad emigracija visu pirma del pinigu ir geresniu salygu.Jokiu budu nesmerktinas dalykas,kam kentet saly,kurios vyriausybe visiskai nesirupina savo pilieciais?

Kitas dalykas,na pvz man svetimas ir nelabai suprantamas yra patriotizmas,na tipo as esu lietuvis,gimiau Lt,augau Lt ir numirsiu Lt?:))Na ir?O man asmeniskai si salis net nepatinka,nei klimato salygomis,nei kultura,nei politine ar ekonomine padetim…Kokioj saly,kokioj vietoj ir su kuo gyvent yra kiekvieno asmens skonio ir pasirinkimo reikalas,nemanau,kad yra cia ka kritikuot…

sonata, 2010-10-31 12:02:55

Briedžiui: na gerai, aš viena iš tų, nusivažiavusių – nepatriotė ir visokia kitokia “ne”. Tam tikram mąstymui ir asmenybei formuotis reikalingos tam tikros išorinės sąlygos, ne tik įgimtas charakteris, ko jau nepakeisi, ar atsineštinis pasaulio mątymo kampas iš tėvų namų. Tai gal kažkas ne taip ne tik su asmeniniu, bet ir su valstybe, jei formuojasi toks “nepatriotiškas” matymo kampas? Ar dar tebekaltinsim sovietmetį? Paklausykit dvidešimtemčių, ne gatvinių, mąstančių ir parprususių, kurie to sovietmečio nė neragavo – dominuoja pasisakymai, kurių vienas švelniausių -“mausiu iš tos pelkės”.

sonata, 2010-10-31 12:03:50

oi, kiek “supainiotų” raidžių, atsiprašau, cholerikė:)

Martynas, 2010-10-31 13:48:18

Ir vėl mano komentaras nepraėjo šlamšto filtro, ten daug nuorodų paskaitymui buvo. Gerai, kad išsaugojau kitur prieš komentuodamas.

Galit komentarą čia rasti. http://bit.ly/96vo6w

Nepris, 2010-10-31 14:37:50

Martynai, permečiau akimis, bet paaiškinimo ką daryti* neaptikau…

giedrius_m, 2010-10-31 15:28:36

Patriotizmas, nepatriotizmas… Aišku, kad žmonės važiuos. Ir iš Lietuvos, ir į Lietuvą. Tiesiog reikia stengtis, kad į Lietuvą važiuotų daugiau. Kad būtų dėl ko važiuoti ir sugrįžti. Kaip tą pasiekti? Manau, kad receptų ne vienas, nors susiveda į paprasčiausius dalykus: pakankamai įvairių darbo vietų, naudingas santykis tarp mokesčių ir socialinių garantijų, pakankamas pragyvenimas.

sonata, 2010-10-31 16:23:17

Martynui: istorinės bendruomenės kaip bazės nelogiškiems įstatymams vykdyti mano patriotizmui nepakanka. Tai?

Nepris, 2010-10-31 16:30:42

Neefektyviai valdomoj ir korumpuotoj valstybėj, kuri neturi solidžių gamtinių išteklių, žmogui palankus mokesčių/garantijų balansas neįmanomas, nes ūkis neefektyvus, o menkas prieaugis ištaškomas, todėl žmonių nepasiekia.

Ekonomiką pakeltų žinių pramonė, bet jai rastis reikalinga tam tikra kultūrinė aplinka, kuri provincijoj neįmanoma. Per amžių amžius protai ir talentai tekėjo į pasaulio centrus — kaime jiems paprasčiausiai nėra pritaikymo.

Be to, intelektualinį produktą kuriantys žmonės nėra tokie kvaili, kad steigtų įmones aplinikoj, kurioj neįmanoma rasti darbuotojų, o mokesčiai ir reguliavimas — tironiški. Todėl tie, kas tikisi, kad žmonės su kvalifikacija ir patirtim grįš į nustekentą ir nubukintą Lietuvą, naiviai klysta.

Grįšim tik pasiieškoti neatrastų talentų, paplaukiot baidarėm ir aplankyt kapelius.

T. Mėlynis, 2010-10-31 18:11:02

Sveiki,

Ilgai jau skaitau direktoriaus tinklaraštį, bet jame kol kas nepasireiškiau. Gal… žavėjausi, pritariau, o kai kuriais (ne autoriaus) pasisakymais piktinausi iš tolo. Bet dabar užvesta tema artima pačiam man, todėl negaliu neparašyti.

Tokią temą esu sukūręs DL`e, nors ir nesu gimnazijos absolventas. Tema čia: http://diskusijos.ktug.lt/Tema/3822/Tiems-kurie-toli

Nenoriu kartoti to paties. Pats studijuoju už Lietuvos ribų. Matau Lietuvos pliusus ir minusus, lyginu su užsieniu, bet kol kas grįžti žadu. Kaip jau rašiau, puikiai suprantu šeimas sukūrusius tautiečius, kurių antrosioms pusėms Lietuvoje gyventi būtų sunku nemokant kalbos, ypač finansiškai (sunkiau surasti darbą ir pan., žinoma, priklausomai nuo darbo pobūdžio). Puikiai suprantu studentus, kurie mokosi geriausiuose pasaulio universitetuose ir gavę tokias galimybes, kurių negautų ar – dar svarbiau – kurių nesusikurtų Lietuvoje, bent kuriam laikui pasilieka gyventi svetur, siekia savo tikslų, savo svajonių.

Nesuprantu vieno: noro pilti purvą ant šalies, kurioje tu gimei, užaugai, kurios pilietis būdamas pats savo sprendimais gali daug ką pakeisti, bet nedarai nieko, tik verkšleni, kaip viskas aplink juoda ir bloga, ir anot verkiančiųjų, geriau nebus.

Neringa rašo: „kam kentet saly,kurios vyriausybe visiskai nesirupina savo pilieciais?“ Norėčiau gerbiamo Burgio paklaust, ar Jūs kenčiat? Gi tiek bėdų švietimo sistemoje, ypač universitetinėje, o štai jis tikriausiai kenčia, anot Neringos. Aš manau – anaiptol. Jis dirba mėgstamą darbą, kasdien bendrauja su moksleiviais ir studentais (ir čia, pripažinsiu, nors vienoje temoje rašė esąs bambeklis, pagal verkšlenančio jaunimo procentinę dalį savo mąstymu jis yra jaunas žmogus :))). Jis neverkia, jis DARO. Jei nepatinka, bamba, bet stengiasi keisti. Ir štai, keista, nė vienoje temoje nerašė, kad juo nesirūpina valstybė. Jis pasirūpina savimi pats. Štai Neringa labiau pageidauja, kad ja pasirūpintų valstybė, jai ką nors duotų, padarytų ir panašiai. Tai kaip čia yra? Mano galva, jaunas sveiko proto išsilavinęs žmogus ir Lietuvoje gali pats savimi puikiausiai pasirūpinti ir dar padėti tiems, kuriems reikia paramos ir pagalbos.

Sonata rašo: „Paklausykit dvidešimtemčių, ne gatvinių, mąstančių ir parprususių, kurie to sovietmečio nė neragavo – dominuoja pasisakymai, kurių vienas švelniausių -“mausiu iš tos pelkės“. Sonata, man pačiam yra šiek tiek virš dvidešimties. Nežinau, su kokiais dvidešimtmečiais bendraujat, bet mano draugų rate tokių žmonių nėra. Net tarp tų, kurie jau išvažiavę. Jie jokios šalies nevadina sumauta pelke, nes būdami sveiki ir protaujantys suvokia, kad už savo gerovę pirmiausiai yra atsakingi patys. Iš „tos pelkės“ pirmiausiai movė tie paraleliokai, kurie vos ne vos baigė mokyklą ir po šiai dienai prižiūri senukus Britanijoje arba skina apelsinus Ispanijoje. Nedidelė dalis „movė“ ne iš pelkės, bet siekti geresnio išsilavinimo, ypač tose srityse, kurios Lietuvoje yra gana silpnos. Ką jie su tuo išsilavinimu veiks – jų reikalas. Galbūt kažkas pasiliks svetur, kažkas grįš. Kaip gerb. Burgis sako, taip yra, buvo ir turi būti. Bet tie žmonės savo šalies nevadins nei sumauta pelke, nei kokia kita vieta.

Pakartosiu darkart tik toje temoje įdėtą nuorodą į interviu su vienu mokslininku:

http://bernardinai.lt/straipsnis/2010-09-29-mikas-vengris-ka-nors-paprasto-padaryti-gerai-yra-didele-vertybe/50949

Aš turbūt naivus, turbūt optimistas, bet manau, kad kai tokių žmonių, kurie nebaksnodami pirštu į ko nors nedarančią valdžią, kaimyną, darbdavį arba kolegą pradės veikti patys, t.y. nuo savęs, tada daug kas turėtų pasikeisti.

Burgis, 2010-10-31 18:19:53

T.Mėlyniui: ne, aš niekada nekentėjau ir nekenčiu dėl savo darbų, veiklos, gyvenimo, aplinkos, šalies… Kenčiu tik tada, kai kenčia mano artimi žmonės.

sonata, 2010-10-31 18:31:34

T. Mėlyniui: viskas tvarkoj, labai gražu visada ir viską pradėti nuo savęs. Bet aš žiūriu iš savo mažos varpinės- kodėl turiu dirbti, vadovaudamasi reglamentais, kurių vienas kitam prieštarauja – taip vadinamos “teisinės spragos”. Inicijuoti per seimo narį pataisas – kas aš tokia, kad man vienai negerai – šimtai dirba ir tyli, o dar kelioms dešimtims neatitikimas naudingas… pačiai eiti į seimą (teorinė galimybė)- nenoriu, nes aš specialistė, o ne politikė. Tai kaip? Mano gyvenimas vienas, kariauti su vėjo malūnais nenoriu. O dėl patriotiškai nusiteikusių Jūsų aplinkos jaunuolių – kažin kiek iš jų po skambių pasisskymų iš tiesų grįš ne kaip turistai, parodys laikas.

Briedis, 2010-10-31 20:03:23

Na, Gerbiamieji, Jūs čia visai užlenkėt: neefektyviai, korumpuotai, netinkamos išorinės sąlygos i klimatas negeras i žmonės negeri. A kas Jums tada gerai?

Mane įtikino teorija – kad Amerikiečiai tokie išplerę ne todėl kad daug ėda šūdmaisčio (McDonalds ir Prancūzijoje pardavimai tipo neblogi), bet dėl to kad gyvena ne ten kur jų genai prisitaikę gyventi, kone visi atvykę iš bile kur…

Aš tikrai tikiu, kad negras per tūkstantmečius adaptavosi gyventi Afrikoje ir valgyti bananus. Nieks kitas taip gerai neišgyventų šiaurėje valgydamas žalią mėsą kaip čiukčia. Italai neprasigeria kaip lietuviai nes jau tūkstanmečius jų fermentai skaido alkoholį ir t.t.t.t. Todėl ir mums geriausia Lietuvoje. Fiziškai ar fiziologiškai geriausiai. Nekalbu apie tam tikrus nefizinius dalykus, kurie irgi akivaizdūs.

O jei jau apie pinigą, tai tikrai negreit rasčiau tokią šalį, su tokiomis galimybėmis kaip Lietuva. ):: Kalbu iš savo patirties, nes kitos neturiu. 30 metų jau turėjau trobelę. Ne kaži kokią, bet vietoje, kuri labai nesugadinta žmonių. Pats namukas , kaip aš tikiuosi, irgi aplinkos labai nedarko. 33 metų esu atidavęs visus įsiskolinimus bankams. Nei Oksfordo profesorium būdamas, nei MS “full time” programuotoju dirbdamas kaži ar tiek būčiau spėjęs. Nekalbant apie tai kad iki 30 aktyviai kultivavau hobį, kuris pasaulyje laikomas gana prabangiu…

neringa, 2010-11-01 06:57:01

Na is Melynio komentaro galima iskaityt,kad as sedziu nieko neveikdama ir tykiuosi,kad valstybe uz mane kazka padarytu?:))Ne taip0 supratai ir ne taip interpretavai,nera man laiko sedet saly,kuri man visai nepatinka ir del kazko skustis,zinodama ,kad tuom nieko nepakeisiu.Geriau as realizuosiu save kitur,kur mane labiau traukia,kur ne taip nuobodu ir salta.O patriotizmas man daugiau primena fanatizma,kaip galima mylet sali,mylekit zmones,pasistenkit juos suprast,o ne kritikuot,tipo amerikieciai tokie ir anokie,ir jiems tinka tas ir anas,ju genai neprisitaike prie to ir ano:))Na,man pvz visa tai juokingai skamba,na ir nepamirskime nemaisyti rasiu,neduokdie su kitatauciais vaiku “prisidarysim”,tai is vis mirtina nuodeme,prazudysim grynakraujiska lietuviu gimine:)))

Žydrūnas, 2010-11-01 12:14:17

Briedi, kiekvienam savo ir kiekvienas turėtų vadovautis visų pirma savim, o ne patriotizmu. Jum gerai čia, kitam kitur ir tai normalu. Asmeniškai aš čia gerai nesijaučiu…

O tai kas paryškintam sakiny, turi būt man, o ne mums, kitaip tariant iš kur Jūs žinot kas mums geriausia? 🙂

Briedis, 2010-11-02 06:35:47

Žydrūnai,šiuo atveju mano naudotas “mes” yra “lietuviai” sinonimas.Kodėl nekliūva, kad aš kalbu už italus, negrus ar čiukčius. Iš kur aš galiu žinoti kaip jiems geriausiai? Gal norint parašyti komentarą, reikėjo atlikti išsamų ir kompleksinį sociologinį – antropologinį ir biologinį tyrimą?

Yra ir negrų kuriems geriausiai Amerikoj, yra ir čiukčių kuriems geriausiai Maskvoje. Taip pat yra ir lietuvių, kuriems Vilniaus koncertų salės per mažos, laboratorijos neturi reikiamos įrangos, jų idėjoms čia nėra tokių pinigų. Juos aš puikiai suprantu. Taip pat suprantu ir tuos, kurie “prisidaro” šeimų, ir pasilieka, jei tai tik gaunasi natūraliai, o ne išsikėlus sau išankstinį tikslą. Net suprantu ir tuos kurie, šiaip nenuoramos žmonės, negali vienoje šalyje ilgiau kaip keletą metų pagyventi.

Tačiau niekaip negaliu suprasti tų vidutinybių, kurie sėdi čia ir gadina orą savo bambėjimais. O jei ir pavyksta kaip nors išvažiuoti, tai pabambėti vis viena nepamiršta, juk tam yra internetas.

Man jie labai primena darbuotojus, kurie sėdi ir bamba koks jų darbdavys prastas: ir alga maža, ir veikla neįdomi, ir perspektyvų nėra. Jei tokių keletą įleisk, tai ir geriausiam kolektyve pasidarys “pelkė”.

Neringa: manau, kad būna fanatiškų kosmopolitų, taip pat kaip ir save laikančių laisvamaniais ar nepraktikuojančiais (!) tikinčiaisiais. Šiam laike kokioj nelabai pažįstamoj kompanijoj prisipažinti, kad save laikai patriotu, ar savaitgalį buvai bažnyčioje reikia didelės drąsos…

Žydrūnas, 2010-11-02 07:16:47

Na man visai čia niekas nekliūna 🙂 džiaugiuosi, kad Jūs viską žinot ir suprantat.

neringa, 2010-11-02 07:36:46

Briedi,kazkaip niekada dar neteko sutikt fanatisko laisvamanio:))ir nereikia jokios ten drasos pasisakyt,kad esi tikintis ar patriotas,nereikia cia tik sutirstinti spalvu ir padaryti ju kazkokiais herojais:))

Zinai,kai buvau vaikas visi aplinkiniai vaikai ejo pirmos komunijos,o as atsisakiau ir reikejo gerokai “pakovot”del savo isitikinimu su savo seima,ypac religingomis mociutemis:))na ar galima teigt,kad buvau drasi,nes sugebejau pasipriesint kitu diegiamomis “tiesomis”,kurios man buvo nepriimtinos?

sonata, 2010-11-02 09:03:23

oi, kaip kategoriška… mes lietuviai… kaži, kaip dabar pamatuot, kokia dalis išlikus lietuviško, kokia – totoriško, lenkiško, rusiško, balatarusiško, žydiško, latviško ir dar biesas žino, kokio kraujo. Pasižiūrėkit savo genealogijos medį ,tik ne per tris kartas. O šiaip – tai “susimaišę” vaikiukai gražūs ir gana gabūs, nieko blogo nematau. Kalba- kas kita, bet ir ji veikiama. Ir gal ne visad į blogąją pusę.

Nepris, 2010-11-02 10:01:30

Žinot, visas tas subjektyvizmas (“o man taip atrodo”) ir reliatyvizmas (“o kartais ir kitaip būna”) mažumėlę juokingas.

Visi žinom, kad visaip būna ir visaip pasirodo kartais, bet nereikia tų pavienių atvejų ir asmeninių nuokrypių suabsoliutinti. Įsiklausykim ir ką kitas turi pasakyti.

Man pastarasis gerb.Briedžio pasisakymas atrodo pakankamai nuosaikus ir subalansuotas. Pritariu pagal visus punktus, taip pat ir dėl “fanatiškų _laisva_manių” — tai tokia liaudis, kuri brangina savo neišprusimą ir nepatyrimą, užvadindami tai “asmenine laisve” arba “asmeniniu dievu”. Nei to, nei to “asmeninio” nebūna, kaip ir nebūna asmeninės valstybės ar asmeninės gamtos. Visi esam vienaip ar kitaip susiję, o kažkuriame lygyje visi esame Viena. Visokių menkų skirtumų ir atskirtumų per daug ryškinti neverta, nes tuo tik parodom nenorą susikalbėti ir perdėm egocentrišką visa ko matymą.

Burgis, 2010-11-02 10:14:14

Nepris: kodėl taip kategoriškai apie tai, kad kiti kategoriški?!

Nepris, 2010-11-02 10:46:24

“I want patience and I want it NOW!”

Labai geras pasakymas, nemanot? 🙂

Mažų asmeninių tiesų fanatikai visada ras į ką nusibausti, jiems švelnink nešvelninęs.

Tik kai sušvelnini iki tokio lygio, kai jau kiekvienas gali suprasti kaip jam patinka, gali tikėtis plataus pritarimo. Bet tai jau nebebūna tai, ką turėjai pasakyti…

Tokia tad dilema. O ką Jūs patartumėt?

Burgis, 2010-11-02 10:58:22

Mane kaltina dėl to paties, ko aš Jūsų paklausiau… Taip, aš irgi įnirtingai, kategoriškai, kartais net grubiai ginu savo poziciją. Tik man atrodo, kad mes giname kokybiškai skirtingus dalykus. Aš ginu „materialius“ dalykus, savo gyvenimu patikrintas tiesas, o Jūs ginate tokius dalykus, lyg Jums vienam būtų nušvitusi tikrojo žinojimo šviesa. Jau rašiau, kad kartais Jūs man primenate kunigą… Na, aš nepriimu jokios religijos jokių kunigų mokymo, nes jie argumentacijoje vis peršoka į antgamtinį pasaulį. O aš gyvenu TIK gamtoje, TIK visuomenėje, TIK istorijoje! Bet – kiekvienam savo…

Nepris, 2010-11-02 14:09:03

Ačiū už tikrą atsakymą.

Vis tik skirtumų tarp mūsų mažiau, ir jie šiek tiek kitokie, nei Jūs linkęs iš mano pasisakymų suprasti.

Vladas, 2010-11-02 20:28:50

Tema superaktuali – kažkada mane šia kryptimi labai apšvietė senas, senas gruzinas – “vaikeli, kai sulauksi mano metų tu suprasi, kad šiame gyvenime vertę turi tik tie dalykai, kurių negalima nupirkti už pinigus” Kažkada man vokiečiai siūlė važiuoti pas juos dirbti ir aš jų paklausiau – “vyrai, kelintos rūšies žmogus aš pas jus būsiu”. Viskas aišku – geriausiu atveju – trečios. Jaunimui aišku kitaip, – jie ten prigis. Bet ar bus prigiję laimingi, kitas klausimas, niekas jų ten nuoširdžiai nepriims ir neįsileis į savo aplinką. Kas liečia religiją – religingas pasiruošęs galvą paguldyti už taip, ateistas – už ne, o aš atsakau kaip inžinierius -nežinau.

Andrius, 2010-11-03 08:57:36

O gal inžinieriui nedera sakyti “nežinau”? 🙂

mariux, 2010-11-03 09:00:57

Prieš 2.500 metų- dar prieš žydams emigruojant iš Egipto, prieš Bibliją ir Koraną- pagonis Herodotas aprašė tokią istoriją (o gal to meto anekdodą):

„Tai buvo tie 240 000 egiptiečių karių luomo vyrų, kurie sukilo ir pasitraukė pas etiopus dėl šios priežasties. Psametichui karaliaujant, egiptiečiai išdėstė pasienio įgulas[…] priešais etiopus, […] priešais arabus ir sirus, ir […] priešais libius. […] Trejus metus egiptiečiai ten ėjo sargybą, ir niekas jų nepakeitė. Tada jie nusprendė atsimesti nuo Psameticho ir pasitraukė į Etiopiją. Tai sužinojęs, Psametichas ėmė juos vytis ir pasivijęs visaip maldavo nepalikti protėvių tėvų, žmonų ir vaikų. Sako, vienas sukilėlis tada parodęs savo lytinį organą ir pasakęs : “Kur yra šitas, ten atsiras ir žmonų, ir vaikų“.

Herodotas, Istorija, Euterpė, 30.

Per tuos 2.500 metų kas nors iš esmės pasikeitė? Kas nors pasikeis?

Burgis, 2010-11-03 09:27:32

Andiui: apie kurį čia „nežinau“? Šiaip inžinierius penkis kartus per dieną turi pasakyti „nežinau“…

Airidas, 2010-11-03 15:33:40

Kai aš gyvenau Italijoj irgi buvo bėdų dėl antrarūšiškumo ir pan. nežiūrint visų mano pastangų. Bet nuo tada kai persikrausčiau į Indiją, emigracija man įgyjo naują prasmę, high-definition taip sakant.

Indai patys vieni prie kitų nepritapę jau ištisi tūkstantmečiai ir jiems tai visiškai normalu. Pramokau šiek tiek hindi, tai dabar visi nori su manim pakalbėt, kviečia pabaliavot, ir svetingi kokių reta ir linksma su jais. Ekonomika stabiliai kyla, tvyrauja optimistinės nuotaikos, žmonės kalba apie gamybą, progresą, ne taip kaip pas mus krizė krizė susidepresavę visi. Populiacija jauna, nėr čia visokių atseit išmintingų senolių; net keista, nueini į vaistinę ir kažko trūksta….

Gal sakysit kad pragyvenimo lygis žemas, accha thik hai. Užtat čia kiekvienas normalus profesionalas (gydytojas, inžinierius, advokatas) turi namuose vieną kitą tarnaitę, sargą, vairuotoją. Net aš biednas studentas samdau skalbėją ir dar toks tarnas man motociklą plauna. Užsienių visokių būna…

sonata, 2010-11-03 20:25:08

Airidui: nors esu senolė, vis tik sugebu džiaugtis už patį – jei tik Indijoj gerai jautiesi. Kaži, man turbūt reiktų link poliarinio rato – ten apie krizę baltos meškos nekalba, o ir bedarbystė joms negresia:)

Andrius, 2010-11-03 22:16:39

“Nežinau” yra “nežinau”. Kodėl būtent penkis kartus per dieną? Man regis pasakyti “nežinau” yra paprasčiausia išeitis. Aš ant savęs dažnai pykstu kai tenka tarti šį žodį. O tenka…

Briedis, 2010-11-04 06:34:39

Mariux: Geras! Tačiau tai buvo pažodinis vertimas, jei atlikti prasmės vertimą, tai šiuolaikinėje lietuvių kalboje nežinomo egiptiečio iš karių luomo pareiškimas skabėtų taip: „aikit jūs visi čia Nx , o aš išvažiuoju į Londoną“.

Aš juk sakiau, kad tai turi dar nuskambėti šioje svetainėje…

Airidai: Aš tavo vietoje pasitaupyčiau ant dviejų nešikų ir dengtų neštuvų. Su jais ateiti i univerą, vot tai bent vaizdzialis…

Airidas, 2010-11-04 10:31:36

Geriausias vaizdialis tai kai tamstos mama ar tai žmona pačiam skalbia, valo, valgyt daro, bliūdus plauna, pavasarį langus valo su laikraščiais….

Briedis, 2010-11-04 11:35:49

Tamsta esate teisus, per daug nesigilinant į smulkmenas.

Na nebent savaitgaliais aš padarau pietus, dažniausiai tai būna prabangiosios “studentiškos” bulvytės. Tik jokiu būdu ne tos kur iš pakelių, bet tos kur tarkuotos su burokine tarka.

Žydrūnas, 2010-11-04 18:34:43

Briedi, gyvenkite sau ir būkit laimingas su tuo. Kam tas noras kažkam įrodyt, kad taip geriau? 🙂

o šiaip tai..ką norit išgirsti tą ir išgirsit, tik kas tamstai iš to ir po to…

Briedis, 2010-11-07 07:28:12

Žydrūnai, jei pastebėjote aš čia būnu gana retai, aš čia dar rečiau rašau norėdamas kam nors įsiteikti arba ką nors pagirti.

Dažniausiai rašau norėdamas pakovoti, tiksliau tada kai negaliu nekovot. Manau tą ir gavau. Kas kovoja, tai žino, kad kartais tenka ir pralaimėti. Tačiau šis kartas ne iš tų. Vieno Nepri.. nuomonė man atitinka kokius 30 komentarų iš tokių kaip Tamsta. Nors dar be mūsų yra kokie 990 teisėjų, apie kurių nuomonę galim tik spėlioti.

O kas įvyko gale, tai buvo greičiau pasisvaidymas akmenimis po kovos, o ne pagrindinė kova. Aš akmenį, man jį atgal. Tiesa pasakius, buvau šokiruotas vaizdo apie tarną plaunantį baltajam jaunuoliui motociklą, bet kai pagalvoju daugiau, tai viskas norm. Pažiūriu į telefoną, kompiuterį ir t.t. Man juos irgi gamino krūva tarnų, o gal net vergų. Tik jie kitam pasaulio krašte ir aš jų niekad nemačiau, bet nuo to tik blogiau.

Nuoba, 2010-11-07 10:07:31

Manau. kad XXI amiuje po Kristaus gimimo kiekvieno piliečio garbės reikalas tarnus keisti į laisvai samdomus darbuotojus ar kažką panašaus.

Airidas, 2010-11-07 13:16:07

Tarnas ir yra laisvai samdomas, vadinkit pagalbininku jei norit, ūkvedžiu. Jei aš pats viską daryčiau, tai tada jį šelpt reiktų, nes tikro darbo daryt taip ir neišmoko per gyvenimą. Jie labai apsidžiaugia kai gali kuom nors pasitarnaut, tai vis užsidirba.

Na ir jie čia gyvena kartu su mumis 24/7, savo namų nei šeimos gi neturi.

Daro normalius dalykus, valo kiemą, laiptus nušuoja, žolę pjauna, aną savaitę vartelius perdažė, čia buvo toks festivalis Diwali tai po to šiukšles surenka ir pan. Daugiausia laiko tai dykaduoniauja ir kramto ten kažkokią žolę pavėsy išsitiesęs.

Ką norėjau pasakyt bet nieks turbūt nesuprato, kad pas mumis Lietuvoj tokie darbai yra suverčiami šeimos nariams, tai žmona pluša, tai vaikai varinėjami… turtinguolių kraštas, mat, Lietuva, išsivysčiusieji. O paskui lietuvių mergaitės emigruoja į visokius užsienius ir daro tą patį darbą kaip tie mūsų tarnai. Šeimose, senelių namuose, su vaikais, visokius šunis vedžioja…

Žydrūnas, 2010-11-07 13:25:20

Briedi, na aš tai tikrai su niekuo čia nekovoju 🙂

šiaip tai tarnas tas pats kaip tarkim sekretorė kokia verdanti viršininkui kavą. Už tai pinigai mokami, vat ir viskas. Ten rytų valstybėse sava kultūra ir savas gyvenimas, bet tai jau kita tema…

p.s. aš jei kalbu tai dažniausiai tik už save tokiais atvejais, na iš kur man žinot kam kur geriau…

Nuoba, 2010-11-07 13:34:53

Airidai, manau,jeigu jis kai neturi noro ar nuotaikos gali neplauti, tada nieko baisaus nematau – tegu plauna.

Airidas, 2010-11-07 14:25:15

Iš pradžių aš paklausiau šeimininko, ar man galima prašyt ano tarno, kad nuplautų. Ir šeimininkas atsako: “Taip, žinoma. Kasdien?” Va taip… pasiturintiems žmonėms kiekvieną rytą mašinas blizgina. Kainuoja kaip puodelis kavos Italijoj, o už motociklą tai pusė puodelio. Aš kadangi vargdienis iš biednos Lietuvos ir iki indų man dar toli, plaunu gal kartą per mėnesį. Bet čia kitaip ir būti negali, nėr nė vienos automatinės plovyklos.

Ir visi tie Lietuvos atseit turtuoliai Maximose prekes tik krauna krauna, vežimus stumdo, prie kasos vėl du kartus krauna, vėl stumia, vėl į mašiną krauna, vėl stumia, namie vėl krauna. Krovikai kažkokie, sandėlininkai. O jau tie turtingieji emigrantai kurie visaip giriasi kiek kartų ten daugiau uždirba, po to kai skrenda atgal tai kaip kokios skruzdėlės tempiasi iš paskos lagaminus už pačius didesnius skudurų ir visokio šlamšto prigrūstus 20kg, 30kg, su kuprinėm, gal dar kokį sumuštinį susitepę ten laiko, paskui skaičiuoja kiek cigarečių telpa matematikai.

Pasiturintis indas nieko iš vis netampo, nekrauna, jei nori pasportuot tai eina į sporto salę.