Esu koks esu! Gal nori pasikeisti?

Baigiasi pirmoji mokslo metų savaitė. Apsipratote, naujokai?

Džiaugiuosi, kad mūsų „nulinukams“ Mildutei ir Lukui patinka mokyklose. Vakar Lukas nustebino papasakodamas, kaip jis moka mintinai prie 59 pridėti 59: 50+50=100; 9+9=18; 100+18=118…

*

O mūsų gimnazistai?

***

Aš dar nedaug pamačiau, supratau, pažinau… Žinau, kad turi būti tokių, kurie nori kuo nors pasipuikuoti prieš kitus. Kiek agresyviai jie tai daro?

Žinau, kad yra tokių, kurie negali sutelkti dėmesio vienam dalykui ir išlaikyti jo bent 10 minučių. Smalsu, ar tokių daugėja?

Pirmadienį pradėsiu dirbti su savo penktokais. Dirbsiu ir ketvirtadieniais, susidarė dvi grupės. Aš labai stengsiuos!

***

Man smalsu, kiek šeimų (mamų ir tėčių) nori, kad jų vaikas gimnazijoje pasikeistų, o kiek nori išlaikyti jį tokį, koks jis dabar jiems patinka? Ko moko tėvai savo vaikus – prisitaikyti, supanašėti ar išsiskirti?

***

Netrukus tai sužinosime, nors ir netiesiogiai…

Jūs patinkate man, jaunieji mano draugai! Geros jums kloties!

Atsakymai

Burgis, 2014-09-05 11:13:27

Kasdienybė…

ieva, 2014-09-05 11:31:51

Geros kloties ir Jūsų Mildutei su Luku.

petras, 2014-09-05 13:33:49

ne visi savu noru prašėsi į gimnaziją matomai 😉

nuliuko mama, 2014-09-05 14:56:03

na, mano naujokas pakylėtas pareina namo. Manau, ne viską pasakoja, o ir nereikia. Kolkas pratinasi, klausosi, stebi. Siekė tapti šios gimnazijos mokiniu kryptingai. Dar 7-je klasėje dalyvavo MLT, treniravosi, tikrinosi…..Nenorėčiau, kad maniškis siektų tik prisitaikyti, būčiau laiminga, jei jis atsiskleistų, surastų savy dar daugiau slaptų varikliukų, nešančių tolyn į žinių vandenyną.

tikinti, 2014-09-05 16:05:50

Mes, tėvai, irgi stebime, kartais stebimės…Keli epizodai..Auklėtojos vaikai praktiškai nematė-net per rugsėjo 1-ąją-ji greit išskubėjo, nesusipažino, nepakalbėjo..gal todėl ir jaučiasi šiek tiek “maugliai”?..Matematiką atėjo mokyt KTU dėstytojas, skamba gerai, kai papasakojo kaip vyko pamoka, kilo klausimas -ir kur aš tai mačiau…Sužinojus pavardę, viskas paaiškėjo-jis mums dėstė -tada buvo jaunas dėstytojas, nepatyręs galvojom, dabar jau ne jaunas, bet …Direktorių vaikai matė, bendravo-tai gerai 😉 Jiems aplamai viskas gerai-juk dabar jie savo svajonių mokykloj 🙂 Gal šiek tiek per ankstyva kritika-juk net Vyriausybei duoda 100 dienų-bet Jūsų postas tarsi laukia pirmų komentarų…Sėkmės 😉

astokia, 2014-09-05 19:18:29

Pirmoji savaitė svajonių mokykloj panašu, jog buvo gera (draugiška naujokams aplinka, nepasikėlę klasiokai, žmogiški Mokytojai, nepakartojamas Direktorius ir t.t.), labai noriu tikėti, kad tai išliks ir vėliau 🙂

Darius m, 2014-09-05 19:35:05

Tikinčiai:

Teks keisti mastymą… Jeigu norite, kad jūsų vaikas būtų auklėjamas – auklėkite…

Čia auklėtojas vaikų neganys – jie ne avys, jie protingi.

Matematikos mokytoją leiskit įvertinti vaikui. Jeigu pasakys, kad netikęs (tik duokit truputį laiko) – skųskitės direktoriui. Pamatysit, kaip greitai viskas keičiasi…

Burgis, 2014-09-05 19:47:35

mamoms: ačiū jums už komentarus! Man labai reikia, kad jūs viską sakytumėte dabar, o ne taip, kaip tos abiturientų mamos – likus mėnesiui iki gimnazijos baigimo…

*

Trumpai atsakysiu „tikinčiai“.

Auklėtojų pas mus nėra… Yra klasių vadovai. Prireikus jie lengvai surandami: tai gali padaryti ir gimnazistas, ir jo tėvai. Žinoma, šį komentarą perduosiu visiems klasių vadovams – gal supras, ką reikia savyje pakeisti.

*

Matematikos mokytojas – dėstytojas yra pirmame geriausių mokytojų penketuke, bet Jūs tai suprasite gal tik po 10 metų, kai Jūsų vaikas dėkos tam mokytojui. Dabar gal vaikas norėtų, kad matematika būtų kaip pasivaikščiojimas gėlėta pieva… Taip nebus! Niekada neleisiu!

***

Šiandien vėl pabendravau su naujokais. Pirmadienį jiems pasakysiu du dalykus:

  1. Na, nebijokite jūs tų mokytojų ir direktoriaus! Jie jus gąsdina todėl, kad patys bijo. Be to, prisiminkite, kad humoras būna angliškas ir arkliškas. Dar neaišku, kuris geresnis…

  2. Nevaikščiok ilgiau kaip savaitę rūškanu veidu. Apsisuk ir išeik. Pasakyk tėvams: „Ar aš jums nesakiau, kad ten nieko gero?“ Jie tave myli – atsiims.

tikinti, 2014-09-05 21:09:08

Neplanavau rašyt ar juolab skųstis-perskaičiau šios dienos įrašą ir ekspromtas gavosi.Dėl klasės vadovės-tai refleksijos pagal vaikų pasakojimus-jie lygina su kitom klasėm, jaučiasi šiek tiek pamiršti.Sako, kad kiti mokytojai ir net direktorius pasidomi jais daugiau negu vadovė…Gal dar tiesiog buvo per mažai laiko..O auklėjimo jiems tikrai nereikia-reikia bendravimo, subūrimo-juk naujas kolektyvas..

Dėl matematikos mokytojo paminėjau tik dėl to, kad paaiškėjo, kad jis yra dėstęs-ir man, ir mano vyrui..seniai tai buvo.O pažinau pagal vaikų vaizdingus pasakojimus dėl dėstymo stiliaus-vadinasi jis nepasikeitęs..Aš jį prisimenu linksmai, vyras gana kritiškai ..Beje vaikai nesiskundžia, kad sunku, tik šiek tiek nenuoseklu…kol kas tikrai jokių išvadų..Gal mes ne apie tą patį žmogų kalbam-yra juk keli matematikos mokytojai..

O šiaip tikrai džiaugiasi gera atmosfera, kad visi draugiški, kad vyresnieji gimnazistai jais domisi, kad nėra pasikėlusių, ruošiasi žygiui 🙂

Burgis, 2014-09-05 21:40:04

Tikinčiai: vis tiek gerai, kad parašėte! Ačiū!

prabegom, 2014-09-08 09:55:56

Atžala džiaugiasi daugeliu mokytojų. Ilgesio gaida nuskambėjo pasakojant apie lietuvių kalbos mokytoją, bet tik todėl, kad anksčiau turėtoji buvo mokytoja iš dūšios, su užsidegimu įtraukianti vaikus į diskusijas ne tik apie literatūrą, bet ir apie filosofiją, gyvenimo dėsnius. O dabartinė pasitiko taisyklėmis, kaip rašyti rašinius. Gal taip ir turi būti, o gal dar atsiras ryšys, bus matyt. Apie visa kita atsiliepia gerai.

Na, o šiaip tai bus matyt 🙂

Iš patirties (savo mokslų, vaikų mokslų, jaunimo ugdymo profesinėje veikloje) norėtųsi palinkėti galimybės (gal ji ir yra?) turėti mokytojų užsieniečių.