Gal imigracija svarbiau už emigraciją?

… siunčiu vieną straipsnelį… Čia A. Juozaitis „Respublikoje“.

(Giedrius)

***

Ačiū, tikslu ir svarbu. Bet kas apie tai dabar pasakys aikštėse? Islamizmas priartėjo, dabar tai jau pavojinga…

(B.B.)

***

Europoje jau kinai… Retas nutuokia, jog pogrindiniai kinų gaminiai iš Milano, Neapolio (batai, drabužiai)… niekuo nesiskiria nuo garsių mados namų produkcijos…

Vieną dieną Vengrijoje kinai nusipirko… 1000 užkandinių! Pigus, tačiau prastokas kinų maistas (nekalbu apie tradicinę kinų virtuvę) išstūmė vietnamiečių užkandines (pigius, bet kokybiškus užkandžius).

Aikštėse tikrai apie tai niekas nekalbės:)… Argi rasime aikštę be kinų restorano? 🙂

(Giedrius)

***

Tai jei ne aikštėse, gal čia pakalbėkime? Kurių imigrantų labiau pageidautumėte? Kaip su jais gyvensime? Kaip vokiečiai su turkais? Kaip anglai su Bangladešo gyventojais? Kaip lietuviai su lenkais?

Atsakymai

Darth Vader, 2011-01-04 11:51:56

Imigrantų nereikia. Išvis. Jei jau negalime jų išvengti – tik tokiųū reikia, kurie lengvai pritaptų prie esamos socialinės-kultūrinės aplankos: tik baltieji, tik naudojantys tradicinį lotynišką raidyną ir tik iš ES. Visi kiti, geriausiu atveju laikini lankytojai, bet ne laukiami svečiai.

MariusM, 2011-01-04 14:28:47

geranoriškų, dorų, darbščių…

laisvamanis, 2011-01-04 14:40:59

Vaderi, o kas bus jei iš ES plūstelės ne visai baltieji, bet jau bent antros kartos europiečiai? Jų gi niekaip nesustabdysi?

giedrius_m, 2011-01-04 14:59:43

Visuomet linksma skaityti Vaderį.

Mes – ne pirma karta gyvenanti su imigrantais:

Vilniaus krašto lenkai, karaimai Trakuose (baigiantys išnykti), visas Visaginas, Klaipėdos dalis, etc.

Didžiosios baimės yra šios:

  1. Neliks darbo vietų vietiniams. Bet tai yra išsprendžiama su išsilavinimu bei darbo vietų sukurimu. Realiai yra labai mažai darbo vietų, kurios negali būti iškeltos į didesnio ekonominio naudingumo zonas, todėl reali problema nėra didelė. Ne, nereikia tikėtis, kad greitai Omnitel/Bitė samdys Indijos firmas klientų aptarnavimui, bet dėl tų pačių priežasčių ir nesamdytų imigrantų – kalbos barjeras.

  2. mokėsime mokesčius už ateivius, kaip už lietuvius moka Anglijoje, Švedijoje ir t.t. (beje, išsprendžiama mokesčiais ir imigracijos taisyklėmis)

  3. Didesnė rizika kalbai ir tautiniam identitetui (vaikai, pamatę kitataučius staiga nustos būti lietuviais).

Briedis, 2011-01-04 15:00:09

Skaičia ir aš tą Juozaičio straipsnį, tiesa pasakius ten straipsnis apie Tilo Zaricino knygą “Vokietiją griauna pati save”.

Atrodo kad šis straipsnelis apie kurį kalbam yra čia .

Tenka sutikti su autorium kad tie kurie įnirtingai griauna krikščioniškos Europos pamatus, patys to nejausdami padeda kitos kultūros, kitos religijos (tik žymiai radikalesnės) įsitvirtinimui. Visai realu, kad nūdienos feminisčių anūkės nešios burkas, o tų kurie įnirtingai gina “mažumų” teises palikuonys (arba tie kur gyvens vietoj jų) teis “mažumų” likučius pagal šariato įstatymus. Čia atsakymas į ne į tai ko pageidaučiau, bet į tai kas vyksta.

Ir jie čia tikrai nesivadovauja taisykle “Esi Romoje – elkis kaip romėnas”…

giedrius_m, 2011-01-04 15:03:02

Beje, ikikrikščioniška Lietuva buvo multi-kultūrinė valstybė.

Daiva, 2011-01-04 15:36:59

Aš tai į klausimą atsakyčiau, “kaip žmonės su žmonėmis”. Nepatinka?

Darth Vader, 2011-01-04 15:52:10

Sugyventi galima su bet kuo. Svarbu, kad tas, kas čia nori įleisti šaknis, nebūtų agresyvus rėksnys (ES musulmonai), getų kūrėjas (kinai, dalinai – negrai). Mūsų visuomenė – baltųjų krikščionių visuomenė, naudojanti (daugmaž) tradicinius lotyniškus rašmenis. Vadinasi, mums reikia – jei jau reikia – tokių, kurie būtų panašūs į mus ir odos spalva, ir tradicijomis. Tarkime, masajams prireikė kitataučių: kodėl turėtų kviestis baltuosius, nemokančius kalbos, nežinančius tradicijų ir net masajiško bendravimo nepramokusius? Jei jau masajai įsivežtų specialistų – tai arba saviškių iš svetur (JAV), arba itin artimų genčių. Taip ir Europa:imigrantai nereikalingi, užtenka švystelti bizūnu, kad saviškiai dirbtų. Taip, įmanomi pavieniai atvejai (maximum 1 per metus), kada užsieny atsiranda toks genialus specialistas, kurio niekur kitur nerasi. Va tada ir būtina tą specialistą parsivilioti. Bet tik tokiu atveju. O jei leisim visiem – po kokių 150 metų čia bus vahabistinis kalifatas.

E. B., 2011-01-04 17:25:08

Aišku tik tai, kad nebegyvensime taip, kaip gyvenome anksčiau. Pavyzdžiui, Kalėdų eglutė bus musulmonų jausmų įžeidimas, todėl jas reiks pašalinti iš viešų erdvių (1). Atsiras getai, kur eilinis vilnietis (lietuvių, lenkų ar rusų kilmės) nebekels kojos. Sustiprės tautinė neapykanta – ko anksčiau NEBUVO. vaidinsime tolerantiškus, kol kaip britai savo namuose tapsime mažuma (2).

Trumpai tariant – ir toliau vykdysime susinaikinimo programą, kurią paleido biznis. Valstybę paversime tiesiog biznio projektu, o tautą ir piliečius – tiesiog darbininkais.

(1) http://www.dailymail.co.uk/news/article-152361/The-Red-Cross-bans-Christmas.html

(2) http://www.delfi.lt/news/daily/world/profesorius-britai-iki-2066-metu-gali-virsti-mazuma.d?id=38728723

un, 2011-01-04 17:59:41

O kodėl taip sunku susiprasti ir susitaikyti su tuo, kad pasaulis keičiasi? Europa sensta ir jai reikalingas šviežias kraujas. Čia kaip ligoninėj – tas, kuriam reikalingas perpylimas negali rinktis donoro. Mes gyvenam įdomiais laikais ir reikia su tuo susitaikyti. O jei jau taip nenorim imigrantų, tai kodėl mes dar neužsidarėm kaip Baltarusija?

Burgis, 2011-01-04 19:55:48

Daivai: toks atsakymas puikus! Deja, jis tinka Daivai, B.B., dar bent tuzinui čia rašančių, bet netinka valstybėms… Na, neįmanoma visų žmonių pakeisti, neįmanoma jau bent 3000 metų. Dėl to ir sprogsta bombos, šaudoma, dega namai…

Kristė, 2011-01-04 20:05:53

http://www.youtube.com/watch?v=6-3X5hIFXYU

Na, o ką jūs į tai?

Burgis, 2011-01-04 20:29:22

Kristei: taigi apie tai ir rašau… Man tai seniai ne naujiena, bet kodėl tie, kurių balsą girdi pasaulis, apie tai taip mažai kalba?! Pagaliau A. Merkel prabilo…

Nepris, 2011-01-04 20:31:43

Pritariu Daivai — kažkaip gyvensim. Nereik su savo drungna krikščionybe ir ištryptais rūtų darželiais per daug susireikšmint.

VYTS, 2011-01-04 20:36:27

“http://www.youtube.com/watch?v=6-3X5hIFXYU

Na, o ką jūs į tai?”

Didelė dalis skaičių ten išgalvoti.

http://www.youtube.com/watch?v=mINChFxRXQs

Vaidas, 2011-01-04 20:41:52

Darth Vader, o kas, jeigu aš baltasis atheistas? Gal jau ir man nebėra vietos šioje krikščioniškoje visuomenėje? Tavo argumentas – vienas didelis non sequitur.

dz0, 2011-01-05 15:19:40

kas svarbiau – tautiškumas/tradiciškumas ar žmogiškumas? 🙂

Burgis, 2011-01-06 09:23:35

dz0: žmogiškumas svarbiau, bet ar jis bus vienodas iš abiejų pusių?

Irid, 2011-01-06 09:41:45

Šiaip tai mes Europiečiai nenormalūs su tuo savo nacionalizmu, kuris be kita ko iki XIX a. čia nelabai ir egzistavo. Pietų Amerikoj teka maišytas kraujas, Šiaurės Amerika didžiausias tautų katilas, Afrikoj vietomis dar išlikęs kalbų kontinuumas, Indijoj kartu nuo amžių gyvena musulmonai, hindu, sikhai ir kt., Kinijos milijardas gyventojų jau tikrai nėra vienalytis bet jiems gerai… Rusijoje pasiskaičiuokit kiek tautų tautelių. Čia tik mes ir gal Japonai susireikšminę, psichai kažkokie išplautom smegenim… Nors aišku, ko čia norėt kai mokyklose sovietinę propagandą pakeitė tautinė propaganda ir visi savim patenkinti.

Musulmonai savo tarpe irgi nėr vienodi. O ir burkos nešiot nieks neliepia. Moterys pačios slepiasi, nes nepraustaburniai gatvėj kabinėjasi ir užgaulioja: jei graži, tai šaukia kad ateitum, jei negraži – kad greičiau dingtum, žodžiu nepastebėta neliksi. Pagyventų mūsų merginos kokį mėnesį Kaire, pačios pradėtų dangstytis.

giedrius_m, 2011-01-06 11:48:50

dauguma tų, kurie kelia problemas Prancūzijoje, Vokietijoje – ne švieži imigrantai, bet jų vaikai. Iš principo jie niekuo nesiskiria nuo vietinių vaikų, bet matosi labai ir nori gal kiek labiau jaustis išskirtiniais.

Tai – ne imigracijos problema. Tai socialinio darbo su vaikais ir jaunimu problema.

Man teko gyventi Prancūzijoje, mieste, kur turbūt 1/3 gyventojų – arabai, o dauguma – studentai. Ir studentai, atvaževę iš Tuniso, Alžyro – labai išsilavinę ir mandagūs. Antros kartos arabiukai jaučiasi labiau užtikrinti, labiau prancūzais, nesilaiko musulmoniškų papročių taip griežtai. Bet kažkokių problemų ten nebuvo nė su vienais, nė su kitais. Kaip ir burkų niekas nenešioja, ir nekiša savo religijos kitiems. Patys prancūzai yra linkę protestuot ir garsiai rėkt 🙂

Jei galvoti, kad Europos kultūra yra pirmoje eilėje Krikščioniška, problemų greitai turėsime ir taip. Pirmiausiai, katalikybės įtaka silpsta ir miršta ne tik dėl imigracijos, bet ir dėl to, kad mažėja tikinčiųjų. Bažnyčios, kaip valstybės pamato, reikšmė jau senokai išnykus, todėl teks ieškoti kažko kito kas sietų žmones, gyvenančius tam tikroje šalyje.

E.B. : Per sudėtingai galvoji – musulmonai per istoriją buvo kur kas tolerantiškesni kitoms religijoms negu katalikai. Yra įvairios grupės, žinoma.

Rasa, 2011-01-07 16:27:17

Emigracija… Šiandien buvo svečiuose vienas emigrantas 🙂 kuris taip apibūdino padėtį: “Emigracija iš Lietuvos buvo seniau, dabar jau prasidėjo ir vyksta evakuacija…” 🙂