Gal tau reikia psichologo pagalbos?

*

Šiandien automobilyje radijas man pasakojo, kad šiais laikais, kai gali pagrobti vaikus, atimti juos, nužudyti, daugeliui žmonių labai reikia psichologo pagalbos.

Aš klausiau ir galvojau: ne, nereikia! Turiu patirties – man jau ne kartą siūlė psichologo pagalbą. Keliskart buvau nusileidęs bent jau iki šeštojo pragaro rato, bet nė minties apie psichologo, kunigo ar kokio kito panašaus žinovo pagalbą neturėjau… Žmogus turi būti stiprus! Pats. Reikia išmokti gyventi nuo pirmojo skausmo (dantuką ištraukti!) iki paskutinio. Reikia išmokti ištverti žmonių ir likimo siunčiamus išbandymus.

*

O dabar – pavasaris siautėja! Slidinėjimo trasas pamirškite. Hormonų audras pasitikite… Va, čia aš ir galiu padėti!

*

  1. Pasitikėk. Ne tu pirma(s), ne tu paskutinė (paskutinis). Viskas bus gerai! Ir bus dar tų pavasarių…

  2. Žvelk giliau. Į pražystančią gėlę. Į lizdelį kraunantį paukščiuką. Į prabudusį skruzdėlyną. Matai, koks tas pasaulis gilus ir įvairus?

  3. Neskubėk! Ar taip jau labai lauki birželio karščio? Pasimėgauk kovo įvairove. Lėtai lėtai gerk šį pavasarį – kaip sulą.

  4. Dirbk. Neišsisukinėk. Jau ne atostogos ir dar ne atostogos.

  5. Būk su žmonėmis. Išlįsk iš tų tekstų: knygose, žiniatinklyje, telefone… Išlįsk iš ilgų apmąstymų ilgais žiemos vakarais.

***

Mažėja lankytojų mano svetainėje… Gerai, kad mažėja! Nebus gaila uždaryti. O gal jie į feisbuką persimetė? Ne, jie į laukus, į miškus, į aikštes išėjo! Ir aš einu…

Atsakymai

Rasa, 2017-03-14 14:35:43

Būtų liūdnoka, jei uždarytumėt svetainę 🙁 Nes aš asmeniškai, tai feisbuko nemėgstu 🙂

Pabūkit dar 🙂

***

O dėl psichologų… Turbūt reikalingas dalykas jie. Nors labai jau visokių jų būna 🙂 O reikalingi jie todėl, kad laikai tokie- žmonės gaili laiko, pastangų ir įdirbio sau, darbui su savimi. Daugelis nemyli savęs, kai kas net nemėgsta, bet laimingi kažkokiu stebuklingu būdu būti nori 🙂 Taigi jie nori sumokėti ir būti laimingi- sumokėsiu ir turėsiu jauną gražią porą, kuri mane mylės, sumokėsiu ir būsiu gražus- padidins krūtinę, nupieš antakius, nusiurbs sėdynę. Sumokėsiu ir būsiu sveikas. O jei dar sumokėsiu (psichologui) tai jau tada būsiu ir laimingas 🙂 Ir visas įdirbis skirtas pinigų uždirbimui, kad galėtume už viską laiku sumokėti, visko nusipirkti. Tam, kad būtume laimingi… Taigi- ir be psichologo niekaip…

😀

***

O kai pavasaris… Gyvenkim! Būkim! Mylėkim! 🙂 Ir paskaitykim ką sako J. Marcinkevičius:

Kvapą užgniaužiantis

ilgas kritimas į sielos

bedugnę: viskas su manimi

ir manyje, mano meile.

Neišsinešu nieko, nieko

nepasisavinu, nes

gyvent –

tai nereiškia: turėti.

Ateini,

kad paliestų

gyvybės viršūnė,

kad, ranką ištiesęs,

parodytum: ten,

ir kad mes

tavo gestą

suprastumėm: meilė.

Kito dievo nėra.

Jis nestato šventyklų.

Jis leidžia išduoti

save, o nuskriaustas,

verkia tavo artimo

ašarom:

čia ir visur

– atleisk!

petras, 2017-03-14 16:19:17

Rasa, laikai čia ne prie ko. žmogus visais laikais toks pats buvo. Net jei laiko turėtum į valias ir kiek besigilintum į save, vis tiek tau reikės kito žmogaus. ar psichologo, ar su nusiurbtu užpakaliu ar belenkokio.

Sokolovas, 2017-03-14 16:48:53

Gerb. Burgio svetainė išties reikalinga. Tikrai nereikia jos veiklos nutraukti…

Simonas M., 2017-03-14 18:39:33

Aš sakau:

– feisbuką naudoju kaip žiniasklaidos priemonę. Kai pavargstu, įsijungiu kitą paskyrą, kur visi savi, meniški, muzikalūs, judrūs ir tikrinu, kas šiandien kūrybiško vyksta mieste.

Man sako:

– ar tu čia rimtai? Kaip galima feisbuką naudot kaip žiniasklaidos priemonę? Nesąmonė!

Rasa, 2017-03-14 19:03:10

Petriukui: taip ☺ Žmogui reikia kito žmogaus. Arba. Kai kam žmogaus, kai kam nusiurbto užpakalio ☺

Matai, žiūrint kam ir kaip tau reikia kito. Kažkam, kad pabūtų ir pasikeistų- informacija, emocijomis, buvimu. Bet kad būtų malonu abiems, reikia kažką ir duoti, ar ne? O kai “perki”- supratimą, grožį ar meilę, tu mažai įdėdamas nori gauti didžiausią naudą. Todėl turi išmokti susitvarkyti su savo problemom tam, kad būdamas su kitu nebūtum siurbėle, kurio komfortas priklauso tik nuo to, kiek jam duos kitas. O maždaug jei iš išorės neturėsi “papildymo”, savęs negalėsi ištverti. Kai gera su savim, gera ir su kitais. Žmogus turi išmokti susitvarkyti pats.

Prisiminiau savo sūnų. Buvo jam kokie ketveri, penkeri. Parbėga jis iš kiemo ir skundžiasi: “Mamyte, ant manęs Vygis spjovė.” “Na ir?”- klausiu aš. “Tai tu eik ir jį pagauk!”. “Kodėl aš turiu gaudyt tavo draugą? O kodėl pats pagaut negali?” “Tai jei aš pavyčiau, manai aš čia ateičiau tavęs prašyt?!” ☺

JPM, 2017-03-14 22:20:06

Chirurgų irgi nereikia tuomet. Būk stiprus, kentėk. Ištversi. Sūgis. Bėda ta, gerbiamas Burgi, kad ne visi yra tokie kaip Jūs. Jūs išskirtinė asmenybe, bet dėl psichologų klystate.

Rasa, 2017-03-14 23:00:10

☺ Pažiūrėjus iš kitos pusės, išties tai malonu, kai šeimoje bent yra vienas geras psichologas…

Štai eina 2-ejų mergytė su mamyte pas močiutę, nes mamytei reikia dar į darbelį, o mergytei reikės likt pas močiutę. Susitinka pakeliui giliuką. Giliukas nukeliauja į mergytės delniuką ir jaučiasi saugus, nes mergytė jam eidama pasakoja: “tu nevelk il nebijok. Mociutė gela, ten bus smagu…” Ir kaip po to močiutė gali būti negera?! ☺ Neseniai ji sirgo, vėmė, paskui susirgo tėtis, o dabar ir mamytė. Važiuodama iš darbo susirašinėju su dukra per “mesendžerį” apie reikalus. O mergytė atima iš mamos telefoną, įsijungia tą mesendžerį ir sako mano nuotraukai: ” mociute, netlukdyk mamytės, nelįsk.” O paskui nueina pas tėtį ir sako: “teti, duok mamytei vaistuką…” ☺

O kartais ji ne tik viską supranta, kartais jos dėka tikrai pasidaro stebuklai! ☺ Štai vaikšto ji po kambarius ir ieško: “Sadaini, ku tu?.. Ku tu pasislėpei?” Ir ieško po lova, spintoj, kampe… Ir kai pažiūri, pažiūri į ją, tai net nepajauti, kaip iš tiesų namuose atsiranda saldainis ir tekinas nulekia į tokią vietą, kad ji rastų… ☺ Ot būna visiems laimės!!! ☺

Dalius, 2017-03-14 23:33:42

Labai gražiai čia viskas susidėliojo šiandien. Ačiū Bronislovai, ačiū, Rasa:)

skaitytojas, 2017-03-15 09:01:57

Manau,Jūsų tekstai, patarimai šiame tinklalapyje daug kam yra ir psichologo pagalba. Jūs sugebate įžiebti viltį kitiems , nors Jums ir tenka žiaurūs išbandymai.

Burgis, 2017-03-15 09:47:32

Daliui, skaitytojui: ačiū jums! Tik todėl ir ištveriu viską, kad gyvenu su Žmonėmis.

kaimietė, 2017-03-15 17:41:41

Ačiū už 4 punktą.

Reikalingi Jūsų parašymai. Stiprus mąstymas, nors turite kategoriškumo. Ir nuoskaudas stipriai užspaudėte. Nereikia. Paleiskite pavėjui.

Burgis, 2017-03-15 18:08:50

kaimietei: geras Jūs Žmogus! Ačiū, kad esate! Bet aš nepaleisiu nuoskaudų pavėjui… Kaip tik dėl to, kad kiti paleidžia, pasaulyje klesti niekšybės, išdavystės. Su tyliu nuolankiųjų sutikimu ir mane atakavo… Ne, niekada nepamiršiu! Aš – kovotojas. Mane parneš ant skydo…

sonata, 2017-03-15 20:17:41

aga, man reikia psichologo pagalbos, kur užsirašyt ?:) Vaikai dar nesavarankiški, tėvai jau nesavarankiški… vidurinioji klasė visad tempoma į priešingas puses. O aš taip norėčiau šuniuko… rusų spanielio 🙁

Simonas M., 2017-03-16 05:55:22

Gera gyventi, kai nereikia psichologo pagalbos. Tačiau dažnai gyvenime nėra stipraus pamato ir viskas gali apsiversti aukštyn kojom, tad būtų gera pažinti tikrų psichologų bent vieną. Maža kas.

Mokyklos psichologė buvo nuostabi. Labai nuoširdžiai padėjo, bet matomai visas susitvarkė todėl, kad buvo savaime būtina išgyventi šį etapą.

kaimietė, 2017-03-16 17:02:11

Gerbiu už Jūsų gyvenimo nuostatą. Nežinau, ar šis kelias sunkesnis ar lengvesnis, bet tokie žmonės yra varikliai. Deja-užkala, įtruksta, sudyla…

Danutė, 2017-03-17 00:48:19

Kai sunku, skaitau Jūsų pamąstymus. Dažnai suteikia jėgų. Ačiū. Ypač, kai nesuprantu, negaliu paaiškinti net pati sau kai kurių dalykų švietime. Šiandien Seime pritarta Švietimo įstatymo pataisai, kad visi mokyklų vadovai, dirbę daugiau kaip 10 metų, bus atleidžiami. Nesvarbu, kad gerai dirbai, mokykla pasiekė gerų rezultatų, tiek metų vienoje mokykloje dirbęs vadovas yra blogis. Kodėl?

Burgis, 2017-03-17 07:45:56

Danutei: aišku, kad tai yra visiškas absurdas! Juk D. Teišerskytė vėl dirba…

Bet aš jau negaliu Jums padėti… Rašiau, kad manęs net į ministeriją nebeįleidžia. Ir apskritai – mane valstybė „nurašė“…

O jūs turite kovoti!