Garbingos kovos reikia, reikia!

Šviesos daugiau!

*

O visuomenei svarbu išgirsti, kad vis dar atsiranda žmonių, kurie neprarado noro bei sugebėjimo mokytis. Todėl teisus mokytojas (prisiminkime: nėra buvusių mokytojų, kaip nėra ir buvusių kagėbistų) Bronislovas Burgis, teigdamas, jog, renkantis skirtingus būdus, įvairias priemones kovai su neteisybe, melu, šmeižtu, negalima daryti vieno: atsiklaupti prieš niekšybę…

(Jūratė Laučiūtė. Nesiklaupti prieš niekšybę! (slaptai.lt))

***

Kaip gera žinoti, kad yra gerų žmonių, tavo bendraminčių!

Ir tada, prieš trejus metus, ir dabar atsiranda mane mokančių: užmiršk; atleisk; susitaikyk… Suprantu, kad katalikiškas auklėjimas – daugelio kraujyje ir smegenyse.

Bet jūs tik apsidairykite! Ar tokios Lietuvos norėjote prieš 28-erius metus? O kad ji ne tokia, kokios norėjote, tai gal čia didžiausia ir yra atlaidžiųjų klaida?

Pažvelkite plačiau: per tūkstančius metų istorijos, per šimtų šalių gyvenimus. Dabar aiškiau, kodėl ir mūsų šalyje yra daug niekšų, sukčių, vagių, apgavikų, veidmainių? Todėl, kad žmonių prigimtis nėra tokia, kad per šimtmečius viskas tik gerėtų, kad kuriose nors šalyse susikurtų utopinis rojus.

*

O tada suprantate, kad reikia kovotojų už gėrį, prieš niekšybę. Kitaip balansas tarp gėrio ir blogio nebus išlaikytas, tada blogis pradės vyrauti…

Todėl tyloje pamąstykite ir pasakykite sau: daugiau nebūsiu pasyvus; daugiau nebūsiu abejingas. Stoju į kovotojų už gėrį gretas!

 

Atsakymai

qwerty, 2018-01-20 23:46:28

Stosiu i kova su blogiu su neapykanta, pykciu. Vadinasi tapsiu tokiu paciu kaip ir jie? Kerstas ir neapykanta yra saldu. Taciau tai paskutine priemone, kuomet jau nera ka prarast. Kuomet yra ka prarasti gal geresne priemone kompromisas. Nors, aisku, toks saldus tas kerstas su neapykanta.

Burgis, 2018-01-21 08:58:33

qwerty: jei žmogus kaunasi su jį užpuolusiu žvėrimi, tai jis yra toks, kaip tas žvėris? Nieko sau logika…

Rūta, 2018-01-21 09:20:05

Mane supurtė šis įrašas. Ir qwerty mintys taip pat… Nes iki šiol gyvenau be pykčio ir be keršto – svetimi man tie jausmai ir atvirai pasakius visada galvojau, kad tai žema. Ir man tai nei truputėlio nesaldu. Kerštas ir pyktis man kaip sielos nuodai, kuriais norėdamas ištepti kitą, išsivolioji ir apsinuodiji pats. Iš situacijų, kuriose neįmanomas kompromiso variantas ir jau “reikia” keršto ir/ar pykčio, kad apginti savo tiesas, aš išeidavau. Pakelta galva ir su įgarsinta arba neįgarsinta mintimi “darykite ką tik norite, bet darykite tai be manęs”. Ir ne kartą girdėjau savo adresu frazę, kad tai abejingumas. Bet kad tai iš tiesų ne kas kita kaip abejingumas, mane įtikino tik šis Direktoriaus įrašas. Reikia pradėti galvoti kitaip. Reikia… Ir veikti kitaip…

Burgis, 2018-01-21 10:19:29

Rūtai: Jūs esate tikras, didingas Žmogus!

Rasa, 2018-01-21 11:18:32

🙂 Pažiūrėkim truputį kitu kampu.

Ar esat tikri, kad gėris visiems tai pat reiškia? Aš nesu tuo tikra. Karbauskio gėris. Verygos gėris. Burgio gėris. Matijošaičio gėris. Putino gėris. Gėris pagal tikėjimus- musulmonų, krikščionių ar kokių mormonų.

Taigi- už kieno gėrio supratimą kariausim? Jei už mano tai kariaujam 😀 Rasizmą darysim, t.y. gyvenimą pagal Rasą.

Ir stos brolis prieš brolį, tėvai prieš vaikus, o vaikai prieš tėvus… Ir žmonės, pavirtę žvėrimis, kausis vardan idėjų, kiekvienas savąją įvardindamas kaip gėrio siekimą…

Juokauju, žinoma. Suprantu Jus, p. Burgi. Suprantu ir tai, kad mes šiek tiek skirtingai suprantame žodį “atleisti” 🙂 Nes man tai nereiškia nei abejingumo nei neveikimo 🙂

Bet tai vis vien- o ko čia pykt? 🙂

Rūta, 2018-01-21 13:25:54

Ačiū, Direktoriau!

Giedrius, 2018-01-22 10:21:28

Nugirstas dviejų senų draugų pokalbis apie visiškai nekrikščionišką požiūrį. Tiesiog, dar vienas kampas, kaip pasakytų Rasa 🙂

– Man nepatinka šis pasaulis, kuriame gyvenu. Jame daug skausmo ir neteisybės. Aš noriu jį padaryti geresniu, – kreipėsi žmogus į Visatą.

– Tu pats sukūrei šį pasaulį ir tik tu pats gali jį pakeisti, – atsakė Visata.

– Bet kaip aš galėjau jį tokį sukurti? – nustebo žmogus.

– Tavo pasaulis yra tik tavo sąmonės atspindys. Netobulai sąmonei atitinka netobulas pasaulis. Keitiesi tu, kartu keičiasi ir išorinis pasaulis – jokių kitų pokyčių neegzistuoja, – atsakė Visata.

– Bet juk šis pasaulis egzistavo dar gerokai iki man jame atsirandant, – stebėjosi žmogus.

– Tu nesi tik tai, ką matai veidrodyje. Iš tikro, tu esi labai sudėtingas kūrinys. Tu turi Dieviškąją savęs dalelę, kuri niekada nebuvo palikusi Dieviškojo pasaulio, turi sielą, kuri buvo sukurta specialiai tavo kelionei po išreikštąjį pasaulį ir turi fizinį kūną, kuris yra tik sielos talpykla įsikūnijimų Žemėje periodui. Ir tavo Aukščiausioji dalis visada tai žinojo. Tiesiog tam tikrame evoliucijos etape tu kažkodėl pradėjai galvoti, jog esi tik atskiras fizinis kūnas, – atsakė Visata.

– Tai aš esu šio pasaulio kūrėjas ir galiu jį kurti? – nepatikliai paklausė žmogus.

– Tu darai tai kiekvieną savo gyvenimo akimirką. Tavo mintys, jausmai ir poelgiai kuria tavo ateitį – šio bei sekančio gyvenimo aplinkybes. Ir tik tu pats nusprendi kuo jas užpildyti, – atsakė Visata.

– O kodėl aš tų pokyčių nematau? – su balse skambančia abejone paklausė žmogus.

– Materija yra tanki bei inertiška, todėl, kad pokyčiai pasireikštų, reikia dėti kryptingas pastangas tam tikrą laiko tarpą. Kita vertus, jeigu niekas nesikeičia, reiškia nesikeičia tavo sąmonė, – atsakė Visata.

– Bet juk kiekvienas žmogus skirtingai mato bei vertina pasaulį. Kaip bus, jeigu kiekvienas kurs pasaulį pagal save? – susijaudinęs paklausė žmogus.

– Iš esmės, kiekvienas žmogus ir gyvena savo susikurtame pasaulyje, kaip aš tai vadinu – savo susikurtoje iliuzijoje. Kiekvienas patenka į tokią aplinką, jį supa tokie žmonės, kurie atitinka jo vibracijas. O visa Žemė yra tik gigantiška scena, kurioje kiekvienas atlieka savo vaidmenis, – atsakė Visata.

– O, tai kas nutiks, jeigu savo viduje norą keršyti pakeisiu pvz. noru padėti kitiems? – nedrąsiai paklausė žmogus.

– Tuomet keršto pasaulyje bus mažiau. Tuomet palaipsniui iš tavo aplinkos pasitrauks žmonės, kurie norės keršyti ir pasirodys tie, kurie norės padėti. Tik taip į pasaulį ateina pokyčiai į gera. Tau nereikia kovoti su netobulumu. Tereikia pakeisti netobulą pasireiškimą tobulu. Pradžioje – savo sąmonėje. Jeigu esi nekantrus, gali pasiraitoti rankoves ir užsiimti konkrečia veikla fiziniame plane. Svarbiausia – nesikoncentruok, smerkdamas netobulumus, taip tu juos tik auginsi. Ir priešingai – siųsk savo dėmesio energiją viskam, kas tobula. Išmok kurti kaip Dievas, – atsakė Visata.

– Bet jeigu tai tik mūsų laisvos valios pasirinkimas, tai blogio gali taip niekada ir nesumažėti pasaulyje, – sunerimo žmogus.

– Kiekvienam, dabar jau dešimteriopai, sugrįžta ta energija, kurią jis pasiuntė į pasaulį. Ką pasėsi, tą ir pjausi. Darysi gera – grįš gera, pakelsi kardą – nuo kardo ir žūsi, – atsakė Visata.

– Kai pamatysiu – tuomet patikėsiu, – suraukęs kaktą, pasakė žmogus.

– Kai patikėsi – tuomet pamatysi, – šypsodamasi atsakė Visata.

petras, 2018-01-22 14:59:09

Giedriau, man tai daug įdomiau būtų sužinot kokiu būdu užmezgė kontaktą (tokį kad eitų suprast viens kitą, kaip šiuo atveju) žmogus su visata ? jeigu tai apskritai yra žinoma.

Giedrius, 2018-01-22 17:31:30

Petrui: Šio kūrinuko autorius nedetalizuoja kaip tas ryšys užsimezgė. Argi tai svarbu? Mūsuos dažnai mėgstama klausti, o kas tai pasakė, kur pasakė, kodėl pasakė, kam pasakė.

Man rodos, žymiai svarbiau visada – ką pasakė. Jeigu širdis suvirpa, tada galima patikėti. Dabar žmonės tiki tokiais keistais dalykais, pvz., kad teisingumas kyla iš įstatymų gausos, kad techninė pažanga ir išmaniosios technologijos padarys žmones laimingais bei turtingais, tiki masinėmis informavimo priemonėmis, tiki šviesia Europos Sąjungos ateitimi, tiki Trumpu, tiki Putinu ir t.t. Fantastika… Kodėl gi nepatikėjus tuo, kas gražu?

O jeigu negražu ir širdis nesuvirpa, tai… geriau tada ir neskaityti.

mamaR, 2018-01-22 19:25:46

Rasa, Gėris, Žmogiškumas, Meilė, Tiesa, Pagarba, pareigingumas, garbingumas – yra tik vieni, tos tikrososios Vertybės. O ne adaptuotosios prie situacijos ar stuburo neturinčiųjų poreikių… mane taip pat liūdina konformizmas, melo gausa, godumas, niekšybė. Kol buvau jauna, man atrodė, kad tai tik nebrandžių jaunų pažįstamų yda. Deja, sutinku suaugusių žmonių, kuriems vertybės nieko nereiškia…

Rasa, 2018-01-22 20:43:50

mamaR: ? Ir aš prisiskaičiuoju prie tikrųjų vertybių?!!! 🙂 Juokauju, tik iš Jūsų sakinio sandaros taip persiskaito 🙂 Suprantu, kad taip kreipiatės.

Visiškai Jums neprieštarauju. Ir aš manau, kad yra tikrosios Vertybės, kurios yra tikras gėris. Yra Vertybės. O yra gražūs žodžiai, jas įvardinantys. Ir po tais žodžiais anaiptol ne vienodi suvokimai. Dažnam vis dėlto gaunasi taip, kad tos Jūsų išvardintos tikrosios vertybės jiems tokios, kaip supranta jis.

Sakot jos neturėtų būti adaptuotos prie situacijos? Kodėl gi ne? Jei jos tikros, turėtų tikti kiekvienoje situacijoe?

Paimkim vat eilinį straipsniuką iš l.ryto. Į trečiokų klasę atėjo tėvelis, paėmė vienam vaikui už sprando ir pasakė, kad neskriaustų jo vaiko (kaip supratau, skaudžiai sniegu apmėtė). Ir išėjo. Pasvarstykim. Abejoju ar sutaptų visų nuomonės apie tai, kas yra gėris, tokioje kasdieniškai paprastoje situacijoje.

  1. Kad vaikas pasiskundė tėčiui- gerai ar blogai?

  2. Kad tėtis užstojo savo vaiką- gerai ar blogai?

  3. Kad mokyklos atstovės bėgo kviesti psichologės, nes joms atrodo, kad vaikai patyrė begalinę traumą- gerai ar blogai? Ar tuo jos nepadarė išties traumos vaikams?

  4. Ar gali suaugęs žmogus kišti rankas prie svetimo vaiko, net jei tas vaikas daro žalą jam ar jo vaikams?

  5. Gerai ar blogai, kad tėtį perdavė policijai ir jam gresia laisvės atėmimas iki dvejų metų?

  6. O gal tėčiui reikėjo išsiaiškinti su “blogojo” berniuko tėvais? Ar tai būtų gerai ar blogai?

  7. O jei tėtis būtų nieko nedaręs, nors jo vaikas jam pasiguodė tikėdamasis jo, artimo ir stipresniojo, užtarimo, tai būtų gerai ar blogai?

Koks poelgis yra (ar būtų) tas tikras gėris šitoje visai paprastoje situacijoje?

Rostanas(Amber), 2018-01-22 21:23:08

Jūsų idėja yra verta dėmesio, bet jei man leistumėte suteikti jai pavadinimą, tai ją pavadinčiau “Misija: Neįmanoma”. Visi supranta, kad kažkas yra negerai su Lietuva, tai ar ne laikas nustoti verkšlenti ir paklausti: kas yra Lietuva ir kodėl ji nėra tokia, kokia turi būti?

Yra tokia istorija iš Biblijos… Žmogus atėjo pas Kristų ir klausia: kieno tai sėkla? Kristus jam atsakė: pasėk tą sėklą ir pažiūrėk kokius vaisius ji duos. Jei vaisiai bus obuoliai, tai reiškia, kad tai yra obels sėkla. Jei vaisiai yra kriaušės, tai reiškia kad čia yra kriaušės sėkla.

Jei teorija skiriasi nuo praktikos, tai reiškia, kad teorija meluoja. Norėdami suprasti, kas yra Lietuva, nežiūrėkite į tai ką jus mokino apie Lietuvą, o pažiūrėkite, kokius vaisius ji duoda.

Nemanau, kad jūs esate pajėgūs kovoti su niekšais, nes jūs nežinote, kas yra jūsų priešas, todėl tegalite puldinėti tik priešo “pėstininkus”. Negana to, mes patys mokesčių pavidalu finansuojame savo niekšus ir visą jų gvardiją. Paradoksalu, bet kuo labiau išsilavinęs žmogus, tuo jis daugiau finansuoja tuos niekšus. Juos finansavo mūsų protėviai, juos finansuos ir mūsų anūkai.

Aukse, 2018-01-23 10:17:01

Žiniasklaidoje situacija apie trecioka berniuka apgailėtinai supaprastinta. Vakar vaikas ,eidamas ratu, darkart pasakojo tiesą. Pasibaisėjau, kokia buvo tikra situacija.

Rasa, 2018-01-23 14:52:08

Auksei: Vis tik smalsu, o kokia tiesa buvo vaiko akimis?

vilkas pilkas, 2018-01-23 15:45:14

Po šimts pypkių, kad tiksliai pasakyta:

“mes patys mokesčių pavidalu finansuojame savo niekšus ir visą jų gvardiją”

Va ir Laučius straipsnį sukurpė, bet “karavanas eina”, o jam įkandin ir mokesčių inspektorius tipena – pabandyk, kad gudrus, finansavimą niekšams sustabdyt. Gal dėl to ir emigruoja žmonės – mažiau skaudu finansuot svetimus niekšus…

Dalius, 2018-01-23 16:03:56

80% emigruoja dėl finansų, o likę dėl politikos, biurokratijos, meilės ir seksualinės orientacijos.

qwerty, 2018-01-23 20:44:44

Rasa, vyrams šiuolaikinėje visuomenėje yra baisiai sunku. Negali, jiems uždrausta patiems apginti save, savo artimus, savo vaikus. Kaip uždrausta jiems ir “kabinti” moteris. Nes bet kada jis gali būti apkaltintas seksualiniu priekabiavimu, jei darys tai nemokšiškai ir negrabiai. Bus sulaikytas, pažemintas ir paverstas prievartautoju. Teisinės priemonės, korektiškumas ir kitokie ritualai. Kitaip bus blogai. Štai, kad ir tinklaraštininkas. Jam uždrausta bei kitiems esą nesuprantama jo švelnūs bandymai viešai pasakyti, kad niekšai ir nekompetentingi teisėtvarkos ir teisėsaugos veikėjai – prokuroras su teisėja jo byloje – ir yra nieko verti debilai, kuriuos arčiau nei per patrankos šūvį negalima prileisti prie tos teisėsaugos ir teisėsaugos reikalų, kaip grynojo blogio. Tinklaraštininko, tokių nukentėjusiųjų, kaip jis, visiškai negina dabartinė teisinė sistema. Ir net nesiruošia to daryti. Koks dar geresnis signalas gali būti tokiems prokurorams ir teisėjams? Kas dar geriau gali juos skatinti ir toliau daryti savo blogus darbus? Ir atsakymas jų bus visuomet tinkamas, bei politkorektiškas- pas mus demokratija. Veikia trijų grandžių teisminė sistema. Ji esą ir sukurta tam, kad veikti efektyviai ir taisyti žemesnių grandžių klaidas. Todėl nusikaltimas prieš tinklaraštininką yra tik klaida, kuri tos tobulos sitemos buvo ištaisyta. Todėl viskas yra gerai. Niekas nenukentėjo, net ir tas pats Burgis, ko jis čia šokinėja, piktinasi ir kažko dar nori?

qwerty, 2018-01-23 20:58:16

Dabar galvoju, kodėl jie taip darė. Kodėl daugelis žmonių matė prieš tinklaraštininką vykdomą nusikaltimą (net aš, dar vykstant pirmos instancijos taip vadinamo teismo procesui tai mačiau. Kategoriškai ir vienareikšmiai pasisakiau dėl. Net labai aiškiai pasakiau kokia perspektyva ir kokie bus aukštesnių instancijų sprendimai, o jie “nematė” ir toliau sadistiškai tęsė savo nusikalstamą veiką?) P.S Dabar greitai nerasiu, tačiau mano komentarų Kauno proceso metu Sandėliukyje yra ne vienas. Vertinti kitaip kaip atviru ir cinišku pasityčiojimu iš žmogaus, jo orumo ir garbės nėra jokio pagrindo. Dabar gi pasipiktinimas tinklaraštininko piktinimusi dėl to kas buvo su juo padaryta yra niekas kita, o to pačio jo orumo ir garbės suniekinimo tąsa. Piktai rašau. Ne kaip Rasa, kuri visuomet be pykčio. Abejingai:) (juokauju) Negerai tas pyktis…Labai negerai. Ir žinok dabar, kas yra gėris- teisėtas pyktis ar jo politjorektiškas prarijimas?

Rasa, 2018-01-23 22:39:52

Qwerčiui: Nieko tu ne piktai rašai. Perdedi 😉

Nemanau, kad aš visuomet be pykčio. Esu pykus gi 🙂 Tiesiog gal truputį mažiau nei kiti. Gal daug mažiau 🙂 Ir tai ne dėl to, kad esu “aukščiau”, kaip rašė Rūta. Tiesiog mano reakcija į konfliktines (papiktinančias) situacijas gal šiek tiek kitokia. Ko gero aš esu iš tų, kurie daugiau kitiems nervus gadina, nei gadinasi patys 😛 Be to dar kai vaikai maži buvo ir retkarčiais sukeldavo net ne pyktį, o įsiūtį, išmokau atsitraukt į save, sulėtint kvėpavimą ir suskaičiuot iki dešimt 😉 O paskui ir pamatai- o tai ko čia pykt? 🙂

Viskas gerai su tuo pykčiu. Jei jis yra tai ir yra. Juk ko gero labiausiai kelia pyktį, kai žmogui pikta, o kiti sako: nepyk. Tai kaip nepykt, jei “pykstasi”, t.y. pikta? Ar ne? 🙂 Gal svarbu tik, kad jis būtų suvaldomas kažkaip. Kad neskraidytų lėkštės kasdien ir nestotų širdys nuo infarktų.

Viskas gerai ir su tuo p. Burgio pykčiu. Jis yra koks yra. Jei jis nori, tai tegul ir pyksta. Jis turi teisę pykti (žinoma be jo jam pačiam būtų lengviau, bet yra kaip yra:). Jis tikras su savo Meile, pykčiu, džiaugsmu ir skausmu. Jis gyvas, emocingas, charizmatiškas, ko gero cholerikas (nes visad labai greit laksto, kiek mačiau :), kūrybingas, energingas, užsispyręs, protingas… Ir geras. Ir mes (daugelis) jį mylim tokį, koks jis yra. Tik jis ko gero to nesupranta, nes jis sakė, kad moka mylėt žmoną ir anūkėlius, o ne visus mus (belenką) iš karto 🙂

qwerty, 2018-01-24 19:12:36

Rasa, kaip gerai čia pasakei: “svarbu, kad neskraidytų lėkštės aplink. Pyktis būtų suvaldomas”. Anksčiau aš to gal ir nesuprasdavau. Mėčiau lėkštes. Ne. Ne lėkštes. Dar sunkesnius už tas lėkštes dalykus. Žodžius tiesiog (nors, tikrai geriau jau tas lėkštes į juos būčiau mėtęs, aišku). Į tuos savo brangiausius žmogelius… (kažkoks bevertis. Kaip Paskutinis niekšas). Dabar gi man tokios banalios elgesio su artimais žmonėmis taisyklės patapo savaime aiškios ir suprantamos. Bet jau po laiko, jau po laiko…

qwerty, 2018-01-24 19:18:10

Baisiausia žmogui yra tuomet, kai Dievas (Kurio nėra. Čia mano nuomone. Nors labai norėčiau, kad jis būtų) iš žmogaus atima protą, o vėliau jį jam sugrąžina. Girdėjau šią mintį kažkada, tačiau ji apie mane. O gal ir apie tave?:)

Rasa, 2018-01-24 20:48:31

Qwerčiui: Žinai, manau, kad vis tik pas tave viskas ok 🙂 Tik tu nuo monitoriaus apsigręžk, apsidairyk ir pamatysi 🙂

O dėl Dievo, kurio tau nėra (o kokį tu jį įsivaizduoji, kurio nėra? ko tau nėra?) :), o kuris man yra ir to proto, tai hmmm… Turiu įtarimų, kad jis kai (jei) jau atėmė man protą, tai ir nesiteikė atgal grąžint. Va aš irgi apsidairau kokiom sąlygom gyvenu ir galvoju: Rasa, kokia sveiko proto moteris, turėdama tokias gyvenimo sąlygas, senstelėjus kaip tu, atstumtų puikų rimtą vyriškį, kuris savo naujai suremontuotą namą žadėjo perdažyti naujai, kaip tik tu panorėsi ir iš tavęs “reikalavo” tik vieno- kad pasakytum, kiek tau reikėtų pinigų per mėnesį “skudurams”? 🙂 Ir ką tu sau galvoji?!!

Taigi… Išvada. Proto aš per daug kaip ir neturiu. Užtat esu laiminga. Dėl ko (sąžiningai tai suprantu) atrodau dar durnesnė, žiūrint iš šalies 🙂

qwerty, 2018-01-24 21:13:42

Rasele, tai ir sakau, kad geriau jau negrąžintų to proto, jei jau atėmė. Blogiausia, kuomet tau protą atima. Padarai baisybes. Po to vėl tą prakeiktą protą atgauni. Tai ir yra visų baisiausia. Ir suvoki ką prisidirbai. O dėl to rimto vyro su spalvotu nameliu, tai tiesiog tavo širdelė kažką tau teisingo pakuždėjo. O ji neklysta, juk žinai.

petras, 2018-01-25 08:06:09

qwerty, supratingumas pas tau dar neatėjo, jeigu dėl savo poelgių kaltini kažkokį dievą, tipo protą atėmė. jei suvokimas ateitų, tai suprastum, kad už savo veiksmus atsakingas esi tik pats vienas ir niekas kitas.

qwerty, 2018-01-25 12:12:20

petrai, jūsų nuomonė vertinga, tačiau akivaizdžiai turite teksto suvokimo problemų.

petras, 2018-01-25 15:26:07

tavo žodžiai: “Blogiausia, kuomet tau protą atima. Padarai baisybes. Po to vėl tą prakeiktą protą atgauni. Tai ir yra visų baisiausia.” tai sakau, niekas neatiminėja. variantas nebent, kad turi susidvejinimo ar susistrejinimo ir t.t. problemų ar apsvaigus ar dėl kitų priežasčių pasąmonės režimu varai (liaudiškai sakant, atvejis kai plionkė trūksta). tai spręsk šitas problemas būdamas sąmoningas , o ne kai įsijungia qwerty2 ar qwerty3 ar kiek ten jūsų yra.

Stebėtojas, 2018-01-31 13:45:37

Kiekvieną dieną daugelis iš mūsų kovoja už gėrį tik naudojamų ginklų arsenalas skirtingas..

Mano ginklai – nuoseklus auklėjimas, lavinimas, švietimas, argumentuotas blogo elgesio atpažinimas ir jo koregavimas siekiant gerų tikslų.. Daug nesiplėsių, kam reikės, esmę supras..

Niekšiškas elgesys – netinkamo auklėjimo pasekmė ir kovoti “dantis už dantį” yra neefektyvu.. Bet kokia agresija išprovokuoja agresyvų atsaką, o tuomet jau karas, tai ir kariaujam tuos 28-metus, net nežinodami prieš ką arba už ką.. Kaip žinia karas yra blogis – nukenčia abi pusės..

Mąstykim plačiau, prieš kiekvieną rimtesnį veiksmą modeliuokim galimus rezultatus, o tik tuomet veikim.. Pradėkim nuo blogio kilmės prižasčių identifikavimo ir modeliuokim poveikio priemones jų pašalinimui..

Dažnai einam lengviausiu keliu, skubam atstumti, pašalinti ir visai nemodeliuojam kaip tai žmogų paveiks ateity.. Tokiu būdu kuriam “sterilią” aplinką iš kurios visi “infekuoti” išspiriami, net nebandant jų “gydyti”.. Ar toks elgesys nedidina niekšų armijos?

Burgis, 2018-01-31 13:58:00

Stebėtojui: Va, per tokius „stebėtojus“ niekšybės ir klesti! Kol Jūs stebite, modeliuojate, „mąstote plačiau“, tie niekšai suniokojo jau ne vieno žmogaus gyvenimą. Stebėkite toliau… Aš veikiau ir veiksiu!