Gerai įsitaisė

Ji dirba valdišką darbą. Kas gali persistengti, dirbdamas valdišką darbą?

Į darbą kasdien ji pavėluoja 3-5 minutes, pietauti išeina 2-3 minutėmis anksčiau, grįžta 3-5 minutėmis vėliau, darbą baigia 3-5 minutėmis anksčiau. Kasdien. Kas gali barti, bausti už tokias smulkmenas?

Kartais ji išsiprašo iš darbo pusdieniui ar visai dienai. Priežastis visada yra viena iš dviejų – jos vaikai arba jos sveikatos problemos. Kas gali atsispirti, neleisti? Juk ne sadistai…

Jos kambaryje dirba dar dvi moterys. Darbai joms paskirstyti, bet griežtos ribos nėra.

Suskambus stacionariajam telefonui, ji niekada ragelio nepakelia be keturių signalų. Per tą laiką ragelį kartais pakelia kuri nors jos kolegė, arba ragelį padeda skambinantysis…

Lankytojai, klientai? Niekada nesiimk iškart spręsti jų problemų! Pirmiausia duok suprasti, kad prieš juos laukia daug kitų žmonių. Po to „tempk“ tiek, kad tas klientas dingtų su visomis savo problemomis. Nueitų pas kitą darbuotoją. Gal į kitą skyrių.

Bet ji labai atidi, akyla, kad neperlenktų lazdos – negalima leisti, kad klientas pasiskųstų viršininkams!

Ji visą laiką dirba! (Iškyrus tą laiką, kai nedirba…) Ypač akivaizdu, kad ji darbštuolė, jei tai mato viršininkai. Ji moka: ilgai ir kruopščiai daro tuos darbus, kurie jai malonūs, suprantami. Padaro juos tobulai! Tuo metu sunkesni, keblesni darbai laukia, laukia, laukia…

***

Ji dirba valdišką darbą. Ji žino, kad atleisti ją iš darbo sunkiau nei gauti Mėnulio akmenį. Ji nėra konfliktiška asmenybė, todėl nei bendradarbėms, nei viršininkams labai nekliūva. Viršininkai juk irgi dirba valdišką darbą…

Atsakymai

Burgis, 2014-09-11 08:38:57

Aš nepykstu, tik matau…

aina na, 2014-09-11 09:26:26

Netikiu. Tik iki 2000 m. dar taip budavo. Dabar jau geriau.

pwl, 2014-09-11 09:37:23

Skamba, kaip Merfio dėsnių detalizacija. Nesutikti negali, bet ir į visišką teisybę nepanašu.

tikinti, 2014-09-11 11:53:16

Būtent taip ir yra-tenka su tuo susidurti…Ir net nebūtinai valdiškose įstaigose..

Kriukas, 2014-09-11 15:36:30

Būtent – taip yra ir didesnėse privačiose bendrovėse. Nors kartais ir ne tik didesnėse.

Saula, 2014-09-12 00:39:20

Minutės tai dar smulkmena.

Neišdirbtos valandos – tai bėda. Kai matai, kad ritasi viskas žemyn.

Mano mokykloje gerai įsitaisę etatiniai darbuotojai – dirba tik pusę etate numatyto laiko (pabandytų mokytojai vesti tik pusę pamokų?). Gėda būna prieš tėvus, kai ateina ieškoti. Prieš studentus, kurie ateina derintis praktikos laiką (koks pavyzdys jiems?). Pabandai atkreipti dėmesį į tai, prasideda gandai, pletkai, mobingas…

2 sekretorės (dirba pilnu etatu): viena ateina į darbą 8, išeina apie 13-14 val., kita 9-15 val.

Vadovybėje keletas. Vienas budi tą dieną. Budintysis ištraukia iki 15 val., kiti pragaruoja anksčiau.

Soc.pedagogės dirba tik priėmimo laiką (4-5 val.) ir eina namo.

Biblioteka dirba iki 15 val., nors ant durų 17 val.

Keisčiausia, kad kai kurie dirba 1,5 etato 🙂

Nieko nesakyčiau, jei ugdymo proceso rezultatai būtų geri. Deja, čiuožiame žemyn. O kaip lankomumas prastėja (pvz., tvarkaraštyje anglistui toje pačioje klasėje 3 pamokos per dieną, į tarpus kūno kultūra ir tikyba) – niekam nerūpi…

Žodžiu, žuvis genda nuo galvos…

Justikas, 2014-09-12 21:29:45

Mano giminaitė dirba valstybės tarnautoja. Darbo visi turi tiek, kad būna bent pusvalandžiu ilgiau darbo laiko. Jei vaikas serga, darbo atsineša į namus. Jeigu vyksta svarbūs projektai, neima atostogų. Aišku, už visą papildomą darbą gauna adekvačius priedus prie algos.

Burgis, 2014-09-13 07:12:00

Justikui: va, ir mes norėtume gauti adekvačių priedų…

Arvydas R., 2014-09-13 23:28:25

Šią savaitę kaip tik teko lankytis vienoje valdiškoje institucijoje. Darbas prasideda 8:00 val. Aš pasirodžiau 8:20. Kabinetas užrakintas. Gretimame kabinete girdisi kelių moterų pašnekesys bei kavos puodukų skimbčiojimas. Niekur neskubėjau, todėl atlikau eksperimentą su gyvais žmonėmis – prisėdau bei ėmiau laukti, kol mane priims. 8:53 iš kabineto išėjo moteris. Ne ta, kurios man reikėjo. Laukiu toliau. 8:57 pasirodė reikiama moteris. Tada aš buvau priimtas ir man buvo paaiškinta, jog trūksta kažkokių popieriukų, nors visą reikiamą informaciją buvo galima rasti elektroninėje duomenų bazėje.. Aš pasiūliau negaišti laiko ir trūkstamos informacijos ieškoti toje bazėje, bet man buvo pateiktas kontrapasiūlymas nereguliuoti gyvenimo. Ir tik pagrasinus nueiti pas skyriaus vadovą bei papasakoti apie darbo pradžią bei elgesį su klientais, mano reikalas pajudėjo iš mirties taško. Su stalčių trenksmais, pusės lūpų burnojimu, piktais žvilgsniais, tačiau pajudėjo! Čia normalu? Taip ir turi būti?? 😀

x, 2014-09-14 15:11:09

Dazna situacija Lietuvos imonese: Sito nedarom nes per brangu (tai klientas turetu nuspresti), turbut negalesim padaryti, nes turim daug darbo (tai kam reikia deti reklama, iskaba?)