Gerai, kad gimiau baltas?

Vakar pusvalandį žiūrėjau V.Savukyno TV laidą apie ekstremistų grėsmę Lietuvoje. Ten vienas toks mongoliška barzdele aiškino apie baltus (aisčius), apie jaunimo stovyklą. Signataras tiksliai pasakė – jis tiesiog tyčiojasi žodžių žaismu. Tik aš nesuprantu, kodėl tas signataras, kai turėjo valią ir galią, kūrė tokią valstybę, kurioje gali tarpti nacionalšovinizmas, rasizmas, ekstremizmas?

*

Dabar visi tikisi, kad įvykiai Norvegijoje mus visus (Lietuvoje, Europoje, pasaulyje…) pamokys. Ne, nepamokys! Mes leidome tyčiotis vieniems vienaip, dabar tyčiojasi kiti kitaip. Reikia pradėti nuo patyčių valstybiniu lygiu prevencijos. Valstybės, priminsiu jums, yra piliečių sutartinė bendrabūvio forma. Bet gali būti ir kitokių formų. Ir buvo, ir yra.

„Dievas sutvėrė žmones, o Koltas padarė juos lygius.“

*

Neabejoju, kad ir jūs, kaip ir aš, retkarčiai pagalvojate, ar pasisekė gimti laiku ir vietoje.

*

*

Jei tikėčiau reinkarnacijomis, tikrai nežinočiau, ką užsisakyti kitai „kadencijai“. Bet tikrai žinau, kad niekas negali būti smerkiamas, kad gimė ne ten ar ne toks.

Atsakymai

Burgis, 2011-08-04 13:16:49

Įspėjimo įverčiams…

petras, 2011-08-04 14:02:19

tokios laidos tėra populiarumo vaikymasis (reitingų kėlimas). Lietuvoje pragyvenau visą gyvenimą, bet tolerantiškesnių, kitų tautų, rasių ir t.t. žmonėms kažin ar dar kur surasi. o tokios “aktualios” laidos dirbtinos, nes jos sukelia daugiausiai pokalbių. o tokie signatarai, žurnalistai patys tyčiojasi žodžių žaismais, kai neonacis tapatinamas su nacionalistu, patriotu ir t.t. toks jausmas, kad taip daroma dėl mados, o vakaruose tokia mada jau atsirūgo su kaupu ir bus tik blogiau.

Mindaugas, 2011-08-05 13:52:03

Buti patriotu , savo mokyklos, miesto ,valstybes, tautos , rases , rusies nera blogai , taip mes ieskome bendrumo artumo ir pasidarome bendroje bendraminciu minioje stipresni , galingesni ir kazkiek laiminingesni – kodle to atsisakyti ? Ypac Eurobasket 2012 sviesoje ?. Is kitos puses mes zemeje esame su tikslu , ne vien tik gerai pavalgyti ar pasistatyti didelius namus ir prisigimdyti daug vaiku . Kiekvienas ,kas , masto daugiau suvokia kad yra tikslas , kiti dar sugeba suprasti ko reikia siekti ir del ko stengtis ….tad gimiau baltas ar juodas yra labai siauras poziuris i gyvenima ….kai supranti kad kiekvienas gime tam kad padaryti pasauli geresniu ir baltas ir juodas ir geltonas.