Geras, įdomus ir svarbus laiškas

Laba diena, Direktoriau!

Kaip Jūs laikotės? Ar neplanuojate atvažiuoti į Stockholmą?

Aš žinau, kad Jūs mėgstate išgirsti, kaip sekasi gimnazistams, tad nusprendžiau parašyti.

O sekasi gerai. Šiuo metu laukiame antro vaikelio, o mažoji Sofija jau labai didelė ir savarankiška.

Mes vis rimčiau bandom sukurti kažką savo. Pavyzdžiui, dalyvavau renginyje „24h Business Camp“. Jame mes su draugu sukūrėme savo pirmąjį žaidimą vaikams – www.appsandkids.com/moo. Kol kas jis skirtas „Windows Phone 7“, bet kuriame versiją ir iPhone’ui.

„Business Camp“ yra ir savotiškas konkursas. Kiekviena komanda daro “crowdfunding” projektą – mėginame gauti nedideles investicijas iš draugų, pažįstamų ir net nepažįstamų žmonių. Mūsų projektas – www.appsandkids.com/fundedbyme. Laimės ta komanda, kuri turės daugiausia palaikančių. Tarsi „eurovizija“, tik geriau 🙂

Laimėti, žinoma, būtų nepakartojama. Patektume ir į laikraščius, gautume galimybę daryti prezentacijas renginiuose, galėtume vystytis daug sparčiau.

Be abejo, ateityje planuojame sukurti daugiau programų – tiek žaidimų, tiek rimtesnių programų tėvams. Pavyzdžiui, vaiko kalendorių ir panašiai.

Tikiuosi, mūsų darbai Jums patiks. O jei dar savo anūkams panaudosite, tai aš iš viso būsiu laimingas.

Jūs irgi galite padėti, jeigu nuspręsite, kad verta. Būsiu dėkingas už bet kokią paramą. Tai galėtų būti paminėjimas „bloge“, papasakojimas mokytojams mokytojų kambaryje. Galbūt kas nors išgirdęs parems ir projektą – ir priartins mus prie laimėjimo.

Ačiū ir tikiuosi netrukus susitikti – galbūt ne šiais, bet bent jau kitais metais.

Pagarbiai,

Olegas.

Atsakymai

Burgis, 2011-11-13 11:16:57

Matau tokių reklamų prasmę. O jūs?…

Giedrius, 2011-11-13 22:41:43

Žinoma, kad reikia padėti. 🙂 Sėkmės Olegui!

Margarita, 2011-11-14 08:07:51

Kažkaip vis karts nuo karto iškyla man klausimas – kodėl tiek daug gimnazistų (KTUG) mokosi ir lieka dirbti ir gyventi užsienyje? Puiku, kad žmonės suranda savo vietą pasaulyje, bet taip norėtųsi, kad gabiausi dirbtų savo šalyje…

karolis, 2011-11-14 18:43:31

Margaritai

ats.: todėl, kad 3-4 metus mokiniams plaunami smegenys (Lietuvoje viskas blogai) ir jie yra PASAULIO (bet ne Šalies) gyventojai.

Burgis, 2011-11-14 19:44:34

karoliui: antroji komentaro dalis cituoja mane, bet pirmoji – tikrai ne mano! Man ir mums, gimnazistams, Lietuvoje labai gerai! Todėl, kad mes – geriausi. Todėl, kad mes – pasaulio žmonės.

Smokas, 2011-11-14 23:44:38

Juk sako galvos televizoriuose: vystykime eksportą. Tad kas ką gali, tas tą eksportuoja. Gamybininkai savo geriausią produkciją, suteneriai savo geriausias, o geriausia gimnazija savo geriausius.

Būtų daug nuoširdžiau išgirsti pripažinimą, kad tai nuo direktoriaus valios mažai priklauso, bet tikriausiai sunku.

Kartą įstrigo, kitos gimnazijos vadovo savo auklėtinių raginimas eiti į Seimą ir keisti “senius”. Pasidžiaugė, kad keli jo auklėtiniai pasirinko politiko karjerą. Bet tai sunkus, lėtas ir duobėtas kelias, palyginus su banko klerko City’je. Tokia perspektyva šiandien mažiau priviliosi aristokratų.

Burgis, 2011-11-15 08:15:14

Smokui: kodėl sunku? Pripažįstu, kad nuo direktoriaus valios VISAI NEPRIKLAUSO kas, kur ir kokias studijas pasirenka! Priklauso tik du dalykai: 1) kai kuriems vaikams ir tėvams smalsu, kaip aš vertinu tuos pasirinkimus; 2) šiek tiek nuo menęs priklauso, kaip ir kokioms studijoms mes rengiame savo gimnazistus. Pavyzdžiui, tai, kad mes dabar mokome septynių užsienio kalbų šį tą reiškia…

Olegas, 2011-11-15 11:06:50

Kartais ne tai kad nuo direktoriaus, bet ir nuo pačio taves ne viskas priklauso – yra kiti žmonės šalia, aplinkybės susiklosto kitaip nei manei 🙂

Ačiū už palaikymą, Giedriau. Ir už šį straipsnį, direktoriau!

Smokas, 2011-11-15 12:47:02

Sutinku, Olegai. Leidžiantis nuo kalnų baidare, vos spėji sukinėtis, kad į akmenis neatsitrenktum, o pakeisti kryptį nelabai įmanoma.

Kai permesi savo app į iOS ar Android būtinai išbandysiu. Sėkmės tau.

p.s. nepastebėjau donation galimybės. Ar ji yra ?

Saulius, 2011-11-15 16:31:17

Nežinau, man tai atrodo, kad tokie žadimukai vaikams daro labiau neigiamą įtaką. Vaikams reikia bėgioti po laukus, karstytis medžiais, konstruoti, kurti, pajausti pasaulį. Į kompiuterius į mobilius telefonus dar spės prisižiūrėti. Ar čia lengvas būdas tėvams pabėgti nuo vaikų?

jurgis, 2011-11-15 22:32:59

aš irgi atsargiai žiūrėčiau į kompo/tel žaidimus vaikams… gali labai greitai “užkabinti” dėmesį ir labai sunkiai paleisti… paskum nervuoti vaikai darosi kažko… nors šitas žaidimukas gan nekaltas – nėra didėjančio azarto (sudėtingėjančių lygių) 😉

ps.: įdomus straipsniukas šiek tiek į temą http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2011-10-28-valdorfo-mokykloje-silicio-slenyje-kompiuteriu-nerasta/71293

Olegas, 2011-11-15 23:45:15

Sauliau, Jurgi: aš matau tokių žaidimų naudą tada, kai tėvai negali skirti laiko vaikui – vairuojant mašiną, esant eilėje, laukiant oro uoste. Arba kai šalia nėra kitų žaislų ar knygų.

Be abejo, vaikas neturi žaisti šiuos žaidimus visą laiką. Aš tik už jei yra galimybė pabėgioti lauke. Reikalingas balansas. Kiek duoti ar neduoti vaikams žaisti – be abėjo tėvų pasirinkimas. Kaip ir televizijos žiūrėjimas ar žaidimai kompiuteriais. Tačiau tai yra šiolaikinio gyvenimo dalis, tad visiškai to išbraukti vistiek nepavyks. Iš kitos pusės tikių, kad ir šie žaidimai gali duoti teigiamą poveikį.

Ši tema – ar teigiamas tokių žaidimų poveikis ar neigiamas – be abėjo yra vaisinga diskusijoms. Manau, atsakymas kiekvienam vaikui yra individualus ir tėvai turi spresti pagal savo ir vaiko poreikius.

Mano planas nekurti to, ko neduočiau savo vaikams 🙂 Tikiuosi pavyks įgyvendinti.

Smokai (ir kiti, kas norėtų palaikyti): taip, ten galima dešinėje pasirinkti “Give 2.00”, “Give 5.00”, yra ir daugiau 🙂 Jau pradėjom kurti pirmąją versiją iPhone’ui.

jurgis, 2011-11-18 11:13:23

yra panašių atviro kodo dalykų tradiciniams kompams

http://gcompris.net/ , http://activities.sugarlabs.org/en-US/sugar/browse/type:1/cat:100 – manau verta pasižvalgyti, jei reiks idėjų 🙂

va šitas labai panašus į jūsų 🙂 http://schoolsplay.sourceforge.net/images/screenshots/CP_findsound.gif