Gimė princas…

Kiek kartų šiandien aš perskaičiau, išklausiau, kad karališkajai šeimai gimė berniukas? Nebesuskaičiuoju…

– Aha, seneli, pavydi! – pasakysite jūs.

Ne! Man patinka vaikai! Visi vaikai patinka. Kuo mažesni, tuo labiau patinka. Pavyzdžiui, pamatau pusės metukų kaimynų Nojuką, tai net pabučiuoti noriu…

Bet darykite ką norite – princiukas man nėra nei įdomesnis, nei svarbesnis už bet kurį kitą vaiką. Maža to, ne iš pavydo, o iš liūdesio rašau tai, ką rašiau ir prieš to princiuko gimimą: kol mes (jūs) nenustosime garbinti karalių, hercogų, prezidentų, popiežių, kardinolų, premjerų ir jų vaikų, anūkėlių, tol visuomenėje tvyros nelygybė, pažeminimas, pavydas greta pasipūtimo, susireikšminimo…

Sakote, kad jums įdomios tos ceremonijos, tie aprėdai, tie ritualai? Žinoma, bet jie tam ir yra, kad mes pajustume: jie – oho!, o mes – šiaip sau, žiūrovai… Supratote mūsų valdžios norą?

***

O kaip apsidžiaugiau kažkur žiniasklaidoje pamatęs Angelos Merkel nuotrauką parduotuvėje: eilėje, kaip paprasta moteriškė! Tai bent! Tai – mano žmogus! Dabar tai jau tikrai balsuočiau už Angelą!

***

O dabar pažiūrėkite, ką nupiešė („Lelijos sapnas“) išskirtinis pasaulio žmogus, nepaprastoji mergaitė, jos didenybė Milda (10 metų) ir ką nulipdė princesė, jos šviesioji kilnybė, sosto įgaliotinė Laura (8 metų).

Atsakymai

Rasa, 2018-04-23 23:41:44

Jeigu įsidės, įdėsiu vienos iš man gražiausių vaikų nuotraukų nuorodą. Man ši nuotrauka tobulesnė už visus “princesiškus” pateikimus.

https://goo.gl/images/UAuJYr

Kažkada buvau radus ją su maždaug tokia laimės formule ☺ Valgyk perpus mažiau, vaikščiok du kart daugiau, juokis trigubai, o mylėk iki begalybės…”

Gimti NE princu yra laimė 🙂 Nes tai yra bent šiokia tokia laisvė, galimybės rinktis, galimybės klysti. Tai laimė gyventi ne po mikroskopu, o pagal savo norus, pagal savo svajones ir galimybes.

Burgis, 2018-04-24 08:03:11

Rasai: ačiū, priminėte! Pamačiau tuos vaikus – pamačiau save vaikystėje…

Dalius, 2018-04-24 12:52:27

Visi lygūs, tai teorija, absurdas ir filosofiją. Bandė Leninas tai įgyvendinti… Užtektų pradziai, bent jau kaip Angelai eilėje pastovėti. Įdomu ar ji visada taip ar tai tik šou?

Juozas P., 2018-04-24 13:07:15

Aristokratija (gr. aristokratia – „geriausių valdžia“)

Gal kadais ir buvo taip. Deja, mes to jau nebepamatysime.

Mums liko tik “elitas”…

petras, 2018-04-24 13:51:53

Gerai Dalius sako, “lygūs” žmonės (homo sapiens) negali būti, nes tai prieštarauja žmogaus prigimčiai, gamtos dėsniams.

O Leninas tai neaišku ką bandė įgyvendinti. Daug kas slepia tikrus kėslus už viešai skelbiamų idėjų.

skaitytojas, 2018-04-24 14:08:36

Jungtinės Karalystės karališkoji dinastija net pavardę pasikeitė- iš Saxe Coburg Gotha tapo Windsor…JK karaliui nešioti vokišką pavardę po I pasaulinio karo,matyt,buvo politiškai nekorektiška,ko gero ,reikėjo atsižvelgti ir į britų visuomenės antivokiškas nuotaikas. Net JK karalienės vyro princo Philipo protėviai pasikeitė vokišką Battenberg pavardę į labiau angliškai skambančią Mountbatten…

https://en.wikipedia.org/wiki/House_of_Windsor

https://en.wikipedia.org/wiki/Mountbatten_family

Tad visos tos ” ilgaamžės tradicijos” ,mano nuomone, kelia šiokio tokio dirbtinumo įspūdį.

M11, 2018-04-24 14:34:34

Mirtis labai gerai visus “sulygina” 🙂

Random, 2018-04-24 16:46:56

Keista, blokuoja tekstą, kuriame rodos nėra nieko neįprasta

Random, 2018-04-24 16:49:56

G­­a­­l­­i­­m­y­b­i­ų l­y­­g­yb­ė y­r­a t­a­i, k­a­s y­r­a s­i­e­­k­t­i­n­a. B­e­t t­a­i t­ikr­ai n­e­r­­e­iš­ki­a, k­a­d v­i­s­ų r­e­z­u­­lt­a­t­a­s t­u­r­i b­ū­t­i t­o­k­s p­a­t. N­e­t­e­i­s­i­n­­g­a j­e­i ž­m­o­­gu­s t­u­r­ė­j­ę­s g­a­­l­i­m­y­b­ę i­r j­a ne­p­a­si­na­ud­­oj­ęs ga­­u­na t­ą p­at­į.

skaitytojas, 2018-04-24 17:29:29

Atrodo,būsiu patekęs į owners blacklist…

Rasa, 2018-04-24 17:55:04

Laba stringa komentarai. Kartą nedavė parašyt vien todėl, kad “per greitai parašėte komentarą” ☺ jau nekalbant apie tą blacklistą.

Burgis, 2018-04-24 18:47:26

Nesuprantu, kodėl stringa komentarai… Reikės klausti administratorių. Atsiprašau!

Random, 2018-04-24 21:57:06

Yra blokuojami terminai. Ir ten yra kažkas labai paprasto kaip vienas skiemuo. Žodžius perkirtus per vidurį vis dar neleido rašyti, žodžius perkirtus paraidžiui viskas pavyko.

sonatas, 2018-04-25 22:13:44

Na bus tų princų, princesių, karalių… mano širdžiai miela, kad dar tokių pasakų atavizmų yra “ant šio svieto”. Netgi žaviuos rojalistais, duodančiais interviu BBC : ” Mes dvi savaites laukėme, šiandien pagaliau išsimiegosime”. Kiekvienam savo. Net ir suaugusiems reikia pasakų.Man mielesnis Andersenas.

petras, 2018-04-26 08:53:31

Sonata, Andersono pasakos, tai kur ką nors vis užkapoja ir kur pastoviai gyvenimas vargingas ir nemielas ?:DD

skaitytojas, 2018-04-26 09:16:28

petrui: matyt, Anderseno pasakas supainiojote su Andersono.

petras, 2018-04-26 10:19:20

Gal ne taip ir užrašiau. Aš apie hansą kristijaną kalbėjau. Nežinau apie kurį jūs.

Juozas P., 2018-04-26 21:19:13

o vis dėlto gyvenime esame sutikę tų tikrųjų aristokratų, kurie ne tik kad jais nesiskelbė, bet net ir nežinojo tokiais esą.

Mus, priemiesčio 8-10 klasių mokinukus tolimą jau gegužės mėnesį savaitei alpinistė Mokytoja Aldona Kreivienė nusivežė į Pabaltijo uolų laipiojimo varžybas. Varžėsi suaugę, mes tik žiūrovai.

Savaitė palapinėse tarp žymiausių tų laikų Pabaltijo alpinistų… laužai, dainos, kalbos, maistas, mokymasis laipioti 30 metrų aukščio uolomis, kelionė …

Ir visa – Mokytojos atsakomybė.

sonatas, 2018-04-26 21:32:07

Petrai, pasakos – tai sukoncentruota realybė ir siekiamybė. Jau taip sukoncentruota, kad ne kiekvieno skrandžiai, pardon, smegenys sugeba suvirškinti. Pasaka apie malūniniko dukrą, kuri buvo priversta iš šiaudų priverpti aukso gijų. Galima analizuoti iki begalybės kiekvieną personažų veiksmą ir mąstyseną.

ainana, 2018-04-27 10:02:06

ZALGIRIS LAIMEJO !!!!

Juozas P., 2018-04-27 12:42:00

P.S. Ir visa TAI – Mokytojos atsakomybė…

Juo labiau, kad nesenai buvo žuvęs Gediminas Akstinas su keliais alpinistais.

Tada ne tik jautėmės, bet ir buvome Tar(y)bų Sąjungoje viršesni už kitus. Tarp pabaltijiečių irgi nesinorėjo nusileist.

Estai su studentiškomis kepuraitėmis iš kuprinės (kur tik būtiniausi daiktai) išsitraukė mandrą tokį sulankstomą grėbliuką ir apsišlavė spyglius apie savąsias palapines.

Mes – mokinukai- irgi, pasidarę “grėblį” iš eglišakių.

Labai tas patiko mūsų Mokytojai.

MIMOZA, 2018-04-28 14:37:30

Yra toks dalykas kaip AUTORITETAS.

Kiekvienam save gerbiančiam anglui autoritetas yra Jos Didenybė Karalienė ir jos šeima. Ir ne tik autoritetas, bet ir visos valstybės brendas, prekinis ženklas, talismanas ir pan.

O mes ar tą turim?

Bent man, tai jau seniai atsibodo stebėt savo pseudo Karalienę, dešimti metai su tom pačiom kelnėm ir tamsiai mėlynu tolubu su iškirpte apverstą karūną imituojančiais lackanais.

Jums šitas brendas patinka? Man tai ne.

Giedrius, 2018-04-28 15:10:35

Puikus Mimozos pastebėjimas apie autoritetus. Labai svarbus ir reikšmingas dalykas, nes tai, kas šalies gyventojams yra autoritetas, ta kryptimi valstybė ir judės, mėgins kopijuoti ir kitaip prie jo artėti.

Beje, gal atkreipėte dėmesį į tai, kad vyksta nuoseklus ir kryptingas Autoritetų naikinimo procesas, bent jau Lietuvoje, tai tikrai. Praktiškai visos bent kiek šviesesnės asmenybės tuoj pat apdrabstomos purvais, joms priklijuojamos KGB ar kitos etiketės. Gerb. Burgio teismas, mano manymu, taip pat yra/buvo šio proceso dalis.

O vietoje tikrų Autoritetų, tuojau pat paslaugiai pakišami pseudo-autoritetai, visokie tuščiaviduriai tauškučiai.

Autoritetai, tai labai svarbu, nes į juos lygiuojamasi. O kas neturi savų autoritetų, tiems lengvai galima primesti svetimus.

Todėl, gerbiamieji, reikalingi savi, tegu ir kol kas netobuli, bet autoritetai, kuriuos reikia skatinti, gerbti ir rūpestingai auginti visom prasmėm. O tobulų iš viso nėra… bent jau šioje Žemelėje :))

Rasa, 2018-04-28 15:49:50

Giedriui: sekdamas Autoritetu, gal būt atrasi (prieisi) Jo tiesą. O kada ieškosi savos? 🙂 O kada Tikros? 🙂

„Kai tik pradedate kuo nors sekti, jūs liaujatės sekti paskui Tiesą„- (Krišnamurtis)

Giedrius, 2018-04-28 17:36:12

Rasai: Oi Rasele, taip ėmei iš karto ir užkėlei kartelę 🙂 Na gerai, lekiam šuoliais per 2-3 laiptelius :)) Išsiaiškinom, kad autoritetų reikia, bet Autoritetais turėtų būti žmonės, sekantis Tiesa, siekiantys Tiesos, perduodantys NE SAVO tiesas, bet tą Vieną Vienintelę ir Amžinąją, kuri turi daugybę atspalvių…

Nežinau kiek laiko mes iki to dar progresuosim ir kas tie Autoritetai bus, bet mažiausiai kas tinka į jų vaidmenį, tai visas dabartinis elitas su visais savo karaliais, princais, hercogais, prezidentais, ministrais ir t.t.

Gyvename pasaulyje, kuris vadinasi Aukštyn Kojom, nes viskas jame yra atvirkščiai nei turėtų būti.

Pagal Vedų kultūros tradicijas visuomenė būdavo skirstoma į 4 kastas: brahmanai, kšatrijai-kariai, vaišjai-prekybininkai ir šudros. Šudros – tai žemiausia grandis, kuri jokios Tiesos nežino, niekaip dvasiškai netobulėja ir daryti to nenori. Tai va, berods jau esu rašęs, pasaulį dabar valdo šudros. Todėl jame tokia sumaištis ir yra.

Kai hierarchija atsistatys, sugrįš į valdžią tie… iš Tavo pateiktos nuotraukos :), tada jame įsivyraus darna bei harmonija.

Giedrius, 2018-04-28 22:27:36

“Aš noriu atrasti Tiesą, o ne tai, ką norėčiau priimti kaip Tiesą. Todėl aš neįdedu savo asmens į Tiesos paieškas bei atmetu savo tikėjimus ir proto išvedžiojimus, savo norą pabėgti nuo nepakeliamų negandų. Aš noriu savarankiškai suprasti kokia yra egzistavimo prasmė, nesusiedamas šio atradimo su savo fantazijomis ar tradicijomis. Aš noriu atrasti Tiesą, kokia ji bebūtų.

Man nereikalingas jūsų tikėjimas ir aš neturiu ko jūs mokyti. Aš nesiūlau jums jokios sistemos ir jokio metodo. Aš kviečiu jus į kelionę, kurioje jūs patys tapsite mokytoju ir mokiniu. Bendrai paėmus, mums nereikalingas joks išorinis vadovas, nes mūsų pagrindinis teisėjas visada yra mūsų viduje. Tai – mūsų sąžinė, tai – mūsų aukščiausioji dalis. Nėra mūsų pasaulyje kito teisėjo, išskyrus mus pačius, ir mes patys turime išmokti vertinti savo poelgius, mintis bei išsilaisvinti nuo viso to, kas trukdo mūsų judėjimui Keliu”. Iš pamąstymų apie kelionę į save.

Rasa, 2018-04-28 23:48:51

Giedriui: viskas gražu, tik va ties sąžine užkliuvo akis 🙂 Sąžinė anaiptol nėra toks teigiamas ir visiems aiškus dalykas. Sąžinė sąžinei nelygu 🙂 O ir “girdi” ją žmonės labai jau nevienodai. Tai aš asmeniškai šiuo metu jos nevadinčiau mūsų aukščiausiąja dalimi. Gal apibūdinčiau kaip kokį kelio ženklą nebent ar nuorodą 🙂 Ir nebūtinai nuvesiančią teisinga kryptimi, beje 😀

Manau mumyse tikrai yra “aukštesnių” dalių už žmogiškąją sąžinę. Matai ji dažnai bendradarbiauja su protu. Ginčijasi, tariasi. Ir dažnai protas pakoreguoja ją, kad ji pataptų tokia, kokia patogi 🙂

Giedrius, 2018-04-29 16:11:02

Rasai: Problema yra ne sąžinėje. Problema yra trukdžiuose, kuriuos skleidžia egoistiškai mąstantis protas. Sąžinė – tyli ir rami. Egoistiškas protas – triukšmingas ir agresyvus. Sąžinės kalba – kaip tylus upelio čiurlenimas ir žolės šlamėjimas, ne jos metodas yra perrėkti. Todėl kartais ją tiesiog sunku išgirsti. Reikėtų darbuotis ir atsisakyti tos triukšmingosios ir savanaudės dalies, o visa kita ateis savaime.

Dėl aukštesnių dalių… hmmm… na, yra dar viena, kaip rašo induizmo šaltiniai, bet jau labai aukštai 🙂 Todėl vis tik, manau, geriau pradėti nuo sąžinės :))

Plačiau nesiplėsiu, nes tai kita tema, nelabai ką bendro turinti su princais 🙂

Rasa, 2018-04-29 17:16:03

Giedriui: tegul bus taip ☺

O jei apie princus… Tada, nors ne žiema, bet sodai sninga žiedais, todėl tinka Radausko pasaka ☺

Įspėk, kas kvepia? Neįspėjai.

Lelijos? Liepos? Vėjai? Ne.

Taip kvepia princai ir kirpėjai,

Taip kvepia vakaras sapne.

Žiūrėki: linija pro stiklą

Praėjo posūkiu tyliu,

Rami šviesa pro švelnią miglą

Čiurlena pieno upeliu.

Žiūrėki: sninga, sninga, sninga.

Žiūrėki: baltas sodas minga.

Nugrimzdo žemė praeity.

Įspėk, kas eina? Neįspėjai:

Ateina princai ir kirpėjai,

Balti karaliai ir kepėjai,

Ir šlama medžiai apsnigti