Girtas žmogus

Pavakary Kauno gatve eina gerokai išgėrusi moteris. Iš jos veido matyti, kad išgėrė ji ne pirmą kartą. Eina ji ir įtaigiai, aistringai, gestikuliuodama kažką aiškina. Aiškiai matyti, kad aiškina ne sau, o kitiems, pasauliui. Bet pasaulis jos neklauso. Negirdi. O juk moteris aiškina iš širdies! Labai gali būti, kad ji kalba logiškai, kad sako tiesą.

*

Stebėjau ją ir mane nusmelkė mintis – ir mes tokie! Ir aš toks. Kam aš aiškinu? Kas manęs klauso? Kam rūpi, kiek tiesos pasakau? Kam rūpi, kiek širdies aš įdėjau, ieškodamas tos tiesos? Kodėl nesiklauso?! Juk aš nesu girtas! Juk niekas nepaneigė mano tiesos!

*

Nesiklauso todėl, kad yra labai daug aiškinančių. Net pranašų. Nesiklauso todėl, kad kitiems nėra naudos iš mano tiesų – jiems taip atrodo. Nesiklauso todėl, kad nepriklausau galinčių daug ką pakeisti klanui. Anksčiau nesiklausė, nes buvau per jaunas, dabar nesiklauso, nes esu per senas…

*

Bet yra skirtumas tarp manęs ir girto žmogaus! Aš suprantu, kas klauso, o kas neklauso. Aš suprantu, kiek prasmingas (neprasmingas) mano kalbėjimas. Aš nesinervinu, kai suprantu, kad niekas neklauso. Ir jūs – nebūkite kaip girti!

Atsakymai

Burgis, 2011-08-09 14:10:54

Esminės minties reitingams…

sonata, 2011-08-09 14:31:53

Kas Burgio neklauso, valgo duoną sausą:)

Daiva, 2011-08-09 17:41:44

Gerb. mielas Burgi, jei jus turetumete gebejimu giliai suvokti, pazinti, zinoti, matyti, pajusti supanti pasauli – giliai, teisingai – viskas butu kur kas geriau. O dabar karst nuo karto vis norisi paverkti … Ach. O dar tie vadinamieji, jums nesuprantantys jusu ivardinti tipo pranasai jus norintys paaukleti… hmm… Juk jums 60+ turetumete buti tokio amziaus ismintingas, nebe primityvus. Daugelis turi vaiku, anuku, zemes aplink nama – juk normalu XXI amziaus zmogui jais rupintis, dziaugtis. Tai juk taip suprantama ir kasdieniska. Noretusi, kai sios sveitaines seimininkui 60+ isgirsti daugiau is jo isminties.

sonata, 2011-08-09 17:54:34

oho, kaip čia gerb. Daiva “užlankstė” :/ Vaderį tai nors smagu skaityt, o čia kažkaip gaižiai… Ką reiškia “…giliai, teisingai…”? Taip, kaip Jūs? Kur tas etalonas ir kur prabavimo rūmai pasaulio pajautimui “taip, kaip reikia?” Eičiau pirma:)))

Daiva, 2011-08-09 18:04:27

Nu va ir vel prasideda pagal kiekvieno savo supratima kita pagaidinti. Ka reiskia giliai, teisingai? Hmm… Ilgai jau Jums tektu aiskinti. As nesakiau kaip as – as sakiau – giliai, teisingai. O jums vis reikia pavyzdziu, etalonu pagal kuriuos reiktu Jums lygiuotis. Ismintis yra visai kas kita… Nesupratot ka as parasiau.

sonata, 2011-08-09 18:10:20

“Prieveiksmis yra nelinksniuojama ir neasmenuojama kalbos dalis, kuri paaiškina veiksmažodį arba būdvardį. Prieveiksmis žymi veiksmo aplinkybę arba ypatybės ypatybę. Žodis prieveiksmis sudarytas iš dviejų žodžių: prie ir veiksmas.

Šauniai, drąsiai, įkyriai, trumpai, skaudžiai, smagiai, aiškiai, kruopščiai, puikiai, jaukiai…

Prieveiksmiai atsako į klausimus kaip? ”

ir giliai, ir teisingai… kaip gerai, kad tiek daug aš šioj žemėj nesuprantu:)

Daiva, 2011-08-09 18:28:22

super! aciu uz pamokas… hmm… kiekvienam savo…

sonata, 2011-08-09 19:10:44

na nuskautau bulvikes vakarienei ir vis neišeina iš galvos kaltinimas Burgiui gebėjimų neturėjimu:))) faini tie pilypai iš kanapių:]

GZ, 2011-08-09 19:59:23

Mielas šeimininke, susirūpinkit. Kažkaip neišmintingas pasidarėt po 60-ties 🙂

Rasa, 2011-08-09 20:17:08

Šiandien knygoj perskaičiau gana išmintingą frazę:

“Dieve, padėk man būti tokiu žmogumi, kokiu laiko mano šuo” Keista knyga. Atidėsiu ją vėlesniam laikui. Gal vėliau skaitysiu. Dabar ne. O gal ir vėliau ne. Nes po nežinau kiek metų (niekada šitaip nesielgiu 🙂 paėmiau ir po kelių lapų atverčiau paskutinį puslapį, kad pažiūrėčiau, kuo baigiasi. Liūdnai.

Daivai: nežinau kiek svarbu, ką Burgis kalba, bet žinau, kad svarbu tai, ką, ko ir kiek mes išgirstam. O išgirstam daugelis skirtingai.

Burgis, 2011-08-10 07:45:13

Gerb. Daiva, ačiū, pakišote mintį naujai temai apie išmintį, kuria šį ankstyvą rytą (dar tik 7.30…) ir parašysiu.

*

O labiausiai pradžiugino GZ! Ačiū! Tai „į temą“: jūs ne visi suprasite, koks man džiaugsmas, kai buvęs gimnazistas, proto bokštų bokštas, pasaulio matęs žmogus, trijų vaikų tėvas, dosnioji gimnazijos širdis ima štai taip ir parašo. Tai man lyg ordinas! Aš taip norėjau noriu ir norėsiu gyventi!

*

Bet skubu atsakyti Gerb. Daivai…