Greitai lėkdamas virtualiąja erdve…

… ar tu pastebi, kad aš pristabdžiau rašymą čia?

Ar tu pastebi, kad vieni žmonės feisbuke rašo kone kasdien, o kiti ten apsireiškia kartą per mėnesį ar dar rečiau?

Ar tu pastebi, kad virtualioje erdvėje temų yra visai nedaug: apie mane; apie tuos, apie kuriuos visi; apie įvykius, kurie dabar; apie mano katinėlį, šuniuką, namuką, vaikiuką; apie mano daiktus ir augalus; apie mano keliones?… Ką praleidau?

Ar tu pastebi, kad rašantieji beveik visada arba pyksta, arba džiaugiasi?

Ar tu pastebi, kad tie, kurie rašo, labai retai užsimena, kad serga, nerimauja dėl savo sveikatos, dėl artimųjų sveikatos?

Ar tu pastebi, kad, skaitydamas įrašus virtualiojoje erdvėje, beveik visai netobulėji?

***

Ar tu supranti, kad man jau 65+?

Ar supranti, kad galėtum čia ir dabar manęs anonimiškai paklausti apie labai intymų, labai svarbų tau dalyką ir gal sužinotum vyro, tėvo ir senelio patarimą?

Ar supranti, kad galėtum čia parašyti apie tai, kas turėtų būti įdomu daugeliui, o žinai tik tu? (Pavyzdžiui, buvai Ugnies Žemėje ir pamatei…)

***

Čia buvo toks pasikalbėjimas su savimi… Vis tiek apie tai mintyse kalbuosi su savimi!

Atsakymai

Nežinau, 2018-04-20 06:10:55

Pone Burgi,

skaitau jūsų “Gilėj ažuolas miega – žinau”. Dažnai būna žmogus turi kažkokių miglotų, abstrakčių svajonių. Bet gyvenimas tęsiasi ir ateina mintis, kad realybės ir neaiškių svajonių kryžkelė veda visai priešingomis kryptimis. Beeidamas tos savo realybės keliu žmogus supranta, kad grįžti atgal neturi jėgų, laiko, kad nuklydo per toli. Ir graužiasi pats, o miglų kvapas neišnyksta, smelkiasi, ir dar labiau graužia. Sako: savo galvos neperšoksi. Ir tikrai, jei genų neduota, į krepšį neįdėsi, kad ir kaip norėtum, Čaikovskio koncerto pakenčiamai nepagrosi, kad ir kiek ruošiesi, olimpiadoje kaip gimnastas nesudalyvausi, greičiau už plaukiką nenuplauksi. Bet tai fizinės galimybės. Ir lieka klausimas – ar ir mintis paklūsta šiam dėsniui? Ar ir minties neperšoksi? Ar kad ir kiek bandysi, jei neduota, kvantinės fizikos neišmoksi, mikroschemos nesukonstruosi, baltymų inhibitorių neišrasi, Šekspyro ar Ruso nesuprasi, penkiomis kalbomis nekalbėsi? Ar iš kiekvienos gilės išauga ąžuolas? Ne, nes supūva arba suvalgo šernas. O iš minties gilės? Jei žmogus tiki, kad iš jo gilės auga literatūros genijus, bet po metų, po penkerių, dešimties supranta, kad ši sėkla supuvus ir geriau būtų dygęs mokslininko, menininko vaisius? O gilė duota tik viena? Ar galima savo mintį peršokti? Ar galima kito mintį peršokti? Kas pasaulyje gali tenkinti, kai ne? O žmogų graužia faustiškos svajonės. Tik ne kiekvienas žmogus ne Faustas, ir ne Gėtė. O gal kiekvienas?

Galbūt tai pasikalbėjimas su savimi, bet mintis ir nebežino atsakymo.

MIMOZA, 2018-04-20 11:33:18

Ar pastebit, kad nė vieno komentaro?

O gal visi viską žino ir nėra ko klausti.

Arba atvirkčiai, nieko nežino ir nežino ko klaust.

Juozas P., 2018-04-20 15:54:32

“skaitydamas įrašus virtualiojoje erdvėje, beveik visai netobulėji?”

Internetas kvailėja nuo … vaikų.

O kalbėtis reikia. Ir ne visada su pačiu protingiausiu (savimi – esu save nekart pagavęs tai darant balsu, nemanau, kad vienas esu TOKS :)) )

Juozas P., 2018-04-20 16:14:38

http://alkas.lt/2018/04/20/b-burgis-as-tave-ispejau-valstybe/

Rasa, 2018-04-20 22:13:04

Taip, pastebim, kad visai nenorite su mumis draugauti 🙂

O man temperatūra virš 38, grįžau iš Vilniaus, kur buvau mokymuose ir šiokiam tokiam atestavime, ryt dirbsiu iki 21. O va jau paskui galėsiu sirgt, nes turėsiu išeiginių 🙂 Nors “po teisybei” esu suplanavus pirmadienį ant tėčio kapelio akmenukus pakeist į naujus.

Tai kaip ir nieko neturiu ko papasakoti kas būtų įdomu visiems. Gal su Giedrium būtų įdomu kai kuo pasidalinti, bet čia nėra tinkama vieta, o ir noru kažkuo dalintis netrykštu 🙂

Sakot retai kas užsimena kad serga 🙂 O kam? Jei kažkam reikėtų pagalbos, tada ko gero verta pasidalinti, kad va aš tą ar aną perėjau, galiu kažką patarti. Bet pav. galvojant apie save, tai mažiausiai apie mano buvusias ar esamas ligas ko gero žino mama ir sesė. O kam jas nervinti, jos nemoka tinkamai reaguoti 🙂 Be to jos nuolat laukia palaikymo iš manęs, kai skauda tą aną ar kitą. Tai man turi būt viskas gerai 🙂 Juk kažkam turi, ar ne?

O p. Burgio norėčiau paklausti. Kaip žmogaus, kuriam 65+. Tikrai nenoriu, kad tai nuskambėtų liūdnai, žinot, kad linkiu jums visko, kas geriausia. Be to nuostabus pavasaris skleidžiasi. Bet vis tik smalsu. Ką jūs galvojat apie mirtį? Ar suvokiat ją? Kaip suvokiat? Ar visai negalvojat? Jei jus tokios temos liūdina, tada ir nerašykit, tiesiog jūs ne kartą buvot arti… Man taip atrodo. O tokiu atveju žmogus nori nenori susimąsto daugiau.

skaitytojas, 2018-04-20 22:31:45

Manau, 65+ dar nieko nereiškia. Kaip bebūtų liūdna,deja ir 30- dar nėra jokia garantija. Manau,liūdesį reikia ginti šalin ir džiaugtis kiekviena nauja diena.

https://zmones.lrytas.lt/muzika/2018/04/20/news/netiketai-mire-28-metu-garsus-svedijos-didzejus-avicii-6040866/

https://www.theguardian.com/sport/2018/apr/08/michael-goolaerts-paris-roubaix-cpr-hospital-peter-sagan

Burgis, 2018-04-21 07:22:14

Rasai: apie mirtį galvoju. Mirties nebijau. Išeičiau šiandien, bet… Mano gyvybė – mano mylimi žmonės. Dėl jų perėjau pragarą, pereisiu dar tiek kartų, kiek prireiks.

Dar vienas stiprybės šaltinis – ambicijos. Juk aš išdidus pasipūtėlis, kas to nežino? Tai va, dabar toks sportas – rungtis su JA. Ir aš laimiu, laimiu!

Ir jūs prisijunkite prie to maratono! Įdomu!

Giedrius, 2018-04-21 21:15:02

Mirties nėra. Yra tik amžinas gyvenimas, keičiantis savo formas. Tai kokia prasmė bijoti to, ko nėra?

Gerb. Juozui P. ir Gerb. Burgiui. Dėkoju už nuorodą ir už puikią įžvalgą.

Belieka atsakyti į klausimą: o ką gi reikia daryti, kad būtų moralė, dora, tiesa ir teisingumas, sąžiningumas visa ko pagrindas? Ir ką iki šiol darėme ne taip, kad visa tai kažkur išsibarstė?

skaitytojas, 2018-04-21 22:55:51

Atsakymas kol kas nepatvirtintas.

skaitytojas, 2018-04-22 10:55:50

Burgiui:Supratau.Ačiū.

Sokolovas, 2018-04-22 11:19:54

MIRTIES NEBĖRA

Nėra mistikos !

Yra nepažintų reiškinių…

Giedriui :

“Mirties nėra”. Turite omeny reinkarnaciją ? Taip, domėjausi tuo. Ir aš manau, jog taip yra.

Ta prasme “mirties nėra”. Bet mes kitame gyvenime neatsimename ankstesniųjų, todėl daugelis ir baiminasi mirties.

Buvo išskirtinių atvejų, kai žmonės prisimindavo ankstesnius gyvenimus. Tačiau pasaulio galingieji tokius faktus slepia, ir “oficialiai to nėra”. Pasaulio galingiesiems tai nenaudinga. Kaip ir NSO (apskritai kitos civilizacijos). “Oficialiai to nėra”. Nepaisant to, kad buvo šimtai liudijimų bei įrodymų.

Pasaulio galingiesiems yra naudinga, kad žmogus “kiltų iš beždžionės”, o pavirstų “dulke”…

Be to, reinkarnaciją gali turėt ir mokslinį pagrindimą. JJei vsų pasaulio religijų išpažįstamą “sielą” pakeistume BIOLAUKU.

Pasaulio galingieji slepia tokio pobūdžio informacijas. Tačiau…jie inicijuoja tokius, aišku,-slaptus, tyrimus. Amerikiečių karinėse bazėse išmėsinėta daugybė “ufonautų” (kitų civilizacijų atstovų,-hipotetiškai,-Žemės civilizacijos pirmtakų) smegenų, vykdant tokius tyrimus.

Va tokia tiesa apie reinkarnaciją, apie “antgamtinius reiškinius”, ir apie dvejopą pasaulio galiūnų moralę.

Giedrius, 2018-04-22 16:02:17

Sokolovui: Taip. Turėjau galvoje Reinkarnacijos Įstatymą arba Dėsnį. Nežinau kaip geriau pavadinti. Reikalas tas, kad yra Amžinieji Įstatymai, kurie nekinta nuo Visatos sukūrimo momento ir galioja visiems, t.t. ir ufonautams 🙂 Juk ufonautai taip pat yra civilizacijos, vienos daugiau išsivystę, kitos mažiau, jų daugybė ir visų jų vystymuisi galioja tie patys Amžinieji Dėsniai kaip ir mūsų Žemelei.

Beje, Sveikinu visus su Tarptautine Motinos-Žemės diena!!! 🙂

Vienas iš pagrindinių Visatoje yra Karmos Dėsnis (ar Įstatymas?). Tai, ko gero, du pagrindiniai, kuriuos šiuo metu žmonijai reikia įsisąmoninti: Karmos ir Reinkarnacijos Įstatymai. Jų žinojimas ne iš karto, bet tiesiog automatiškai išspręs skurdo, socialinės nelygybės, karų ir kitas žmonijos problemas.

Beje, šių Įstatymų nežinojimas nuo atsakomybės neatleidžia! O jų egzistavimui patvirtinti jau yra sukaupta tikrai daug tai patvirtinančių t.t. ir mokslinių duomenų bei faktų.

Ir yra žmonių kuriami įstatymai tarp kurių jau panašu pasiklydo patys jų kūrėjai bei aiškintojai. Šie įstatymai yra tokie pat netobuli kaip ir jų kūrėjai.

Be abejonės, ši informacija nėra plačiai skleidžiama, viešinama ir palaikoma, nes dabartiniai valdantieji valdo, naudodamiesi žmonių tamsumu, neišmanymu bei susiskaldymu. Todėl išsilavinusių nereikia, protingų nereikia, mąstančių nereikia… Ne, jų reikia, bet labai nedaug, tik tam, kad tik atliktų aptarnaujančias tam tikrų žmogaus veiklos sričių administratorių funkcijas. Tik administratorių ir ne daugiau. Į realų savo likimo valdymą, šiukštu, nedrįsk kėsintis… dirbk, uždirbk, išleisk pramogoms bei malonumams ir daugiau apie nieką nedrįsk galvoti. Tiesiog neturi būti laiko apie tai galvoti. Todėl žmogus visą laiką turi būti užsiėmęs.

Tie, kuriuos tenkina tokia perspektyva, gali ją rinktis… Laisva Valia. Ir bet kuriuo metu galima pradėti gyventi pagal Sąžinę, t.y. pagal Dievo balsą širdyje. Nejaugi tai taip sudėtinga?

Na, o ufonautų problemos yra… jų problemos:) Mes pakankamai turime savų. Prieš galėdami padėti jiems mes pradžioje turėtume išmokti padėti sau.

Rasa, 2018-04-22 21:30:01

Giedriui: stringa vėl p. Burgio svetainė, rašo, kad komentarai nueina i black listą 😛

Tai iš naujo nerašysiu. Tik pakartosiu, kad gražiai rašai 🙂

Burgis, 2018-04-22 21:50:19

Rasai: tai kad lyg ir niekas nieko neblokuoja?… Gal pernelyg daug prirašėte ar Adefagiją paminėjote? Adefagiją ir dar keletą vardų blokuoju…

Rasa, 2018-04-22 22:26:43

Pabandysiu dar po gabaliuką 🙂

Giedriui: gražiai rašai 🙂 Šypsausi ir galvoju sau. Sakai visiems reikėtų žinoti Karmos dėsnį. Supaprastinkim. Tai priežasties- pasėkmės dėsnis, ar ne? Dar truputį supaprastinam ir gausim: aš tau- tu man 🙂

Rasa, 2018-04-22 22:29:46

Juokauju, žinoma.

Ar esi susimąstęs apie tai, kada karmos ir reinkarnacijos dėsnių supratimas nebetenka prasmės? 🙂 Ar esi bandęs pagalvoti “už to”? 🙂

Rasa, 2018-04-22 22:33:34

Na o niekaip nedavė parašyt gabaliuko, kur išvadinau dar supaprastintą karmos dėsnio dalį, kuri pas mus dažnai naudojama pačia negražiausia prasme- Manus manum lavat. Protinga lyg ir Senekos mintis, o lietuviškai parašyt neleido 😛

Giedrius, 2018-04-23 11:12:17

Rasai: Aš tau – Tu man, tai jau verslas ir naudos ieškojimas. Jeigu bet kokį gerą darbą darai su bent menkiausia mintimi, kad ką nors už tai gausi: pinigus, garbę, gerą vardą, šlovę, padėką, šiaip ką nors materialaus, tuomet visa ta veikla nusispalvina savanaudiškumo atspalviu ir taip darančiam atgal sugrįš lygiai tokie pat veiksmai su savanaudiškumo atspalviu, ir visai nebūtinai iš to paties asmens.

Visai paprastai Karmos Dėsnis, tai: Ką pasėsi, tą ir pjausi arba Nekask kitam duobės – pats įkrisi 🙂 Mūsų senoliai puikiai išmanė šiuos Dėsnius.

O jų atsiminimas ko gero nebereikalingas tuomet, kai jie natūraliai tampa tavo neatskiriama dalimi, kuomet viską visiems darai iš Meilės, o ne iš išskaičiavimo. Bet iki to laiptelio dar reikia palypėti, todėl pradžioje reikia žinoti.

ainana, 2018-04-23 14:44:56

Adefalijos nebuvo ?

Random, 2018-04-23 14:45:37

Na, adef­agijos jau senokai nėra, bet kosmonautų kaip Sokolovas ar Giedrius vis dar pilna.

Vien pasakymas “moksliškai įrodyta” nepadarys moksliškai įrodytu nieko. Bent šaltinius nurodyt reiktų, nes abejotino patikimumo erezijas skleidžiat.

Vienas konspiratorius, o kito pamatai remiasi tikėjimu 🙂

Rasa, 2018-04-23 15:12:49

Random: o argi tikėti tik tuo kas “moksliškai įrodyta” nėra irgi tik tikėjimas? 🙂 Juk mokslas oi kiek kartų persigalvoja po kiekvieno atradimuko. Kita vertus ar tikrai nėra to, ko dar neišnagrinėjo mokslas? Iki kada nėra? 🙂