Greitas gyvenimas, greitas…

*

Vakar buvome Kaune, kelias valandas kalbėjau su Mokytojais.

Prieš tris dienas buvome Kaune, savo sode.

Vienas malonumas prilygsta kitam.

Rytoj būsime Kaune. Didelė intriga – bus malonumo ar ne?

*

Šiandien užrašiau du puikius uždavinius moksleiviams, kurie mane „aplankė“ užvakar. Matote, net laiko užrašyti trūksta…

*

Dabar viena ausimi klausau TV laidos, kurioje A.Maldeikienė ir N.Puteikis moterims (laidos vedėjoms) aiškina, kodėl jiedu tinkami kandidatai į Prezidentus…

*

O tarp to ir ano, šito ir kito stebiuosi, stebiuosi ir stebiuosi: kada tie mūsų žmonės atsibus, pasipurtys ir supras, kad, besiderant dėl trupinių, kuriuos numes arba ne valdžia, besidomint tuo, kuo visai neverta domėtis, nė nepastebi, kad nustoji augti, bręsti, tobulėti, gyventi…

*

„Kiekvienas žmogus privalo žinoti, už ką kaunasi.“

(Fredrik Backman. „Gyveno kartą Uvė“)

*

Puiki knyga, kurią dabar skaitau.

Atsakymai

qwerty, 2017-10-18 23:44:35

Rasa, sveika) Dar nemiegi?

Rasa, 2017-10-19 14:21:21

Qwerčiui: labukas, prapuolėli ☺ Jau nemiegu 😉 Ir turbūt dalinai sveika ☺ Nors su amžium turbūt reikėtų pasisveikinimą keisti į – dar gyva(-as)? 😀

Manau ne vieną nudžiuginai savo apsireiškimu, ne tik mane. Pabūk.

Rimas, 2017-10-19 17:07:54

Sveiki. Visada bukite sveiki. Zavimes Jusu darbais.

Burgis, 2017-10-19 21:47:58

Rimui: ačiū!

Dalius, 2017-10-20 07:36:18

Baikit Rasa su Qwerty. Čia jums ne “flirtas.lt” svetainė:)

Burgis, 2017-10-20 08:52:09

Daliui: kiekvienas pasirenka… Nesureikšminu.

Rasa, 2017-10-20 10:20:28

🙂 Daliui: kol kas nežinau apie ką ir kas rašo “flirtas.lt” svetainėje, gal tau geriau žinot, o gal kada ir aš iki to priaugsiu 😉 Tik manau, kad tokius dalykus kaip “ačiū”, “sveikas gyvas!” arba “tu esi puikus žmogus” visur yra tinkama vieta pasakyti ir visada laikas ☺

Juk negaliu kasdien tik p. Burgio girti. Jis jau milijoną kartų iš manęs girdėjo, koks jis puikuolis. Tai jis jau tai mintinai žino, o jei kas pasikeis aš informuosiu ☺

O kiti tai gal dar pamiršta. Juk ir kiti Jūs čia rašantys puikūs ir man labai gera su daugeliu Jūsų bendrauti. Kažkuriais žaviuosi, nuo kai kurių linksma, kai kurie skatina susimąstyt, kai kurie man panašūs į mane ir nuo jų šilta dūšioj, o kai kurie keisti ir trenkti, bet labai mieli… Ir iš visų Jūsų yra ko pasimokyti. Man.

Tai man taip atrodo.

Antanas, 2017-10-21 01:38:48

Kada Burgis bus sode?

Užduotis:

Burgis rytoj bus Kaune. Šiandien užrašė 2 uždavinius, viena ausimi klauso TV laidos, skaito knygą. Vakar buvo Kaune. Užvakar Jį aplankė moksleiviai. Užužvakar buvo sode.

Amber(Rostanas Vaitkus), 2017-10-21 20:09:35

Nesuprantu apie kokį atsibudimą kalbate? Taigi jūs, patys pedagogai, užmigdėte visus žmones. Vaikai yra 12 metų izoliuojami nuo realaus pasaulio ir jo problemų, o vietoje to yra sprendžiami išgalvoti uždaviniai, daromos išgalvotų kūrinių interpretacijos, mokoma tik karo istorijos ir taip toliau. Žmonės tik nuo 18-os metų teįsilieja į realų gyvenimą. Ar jie bėra pajėgūs ką nors suprasti ar išspręsti realią problemą, po to, kai 12 metų gyveno “šiltnamyje” su dirbtine pasaulėžiūra? Ar gali tėvai ar mokytojai išmokyti vaikus apie politiką, jei nei tėvai, nei mokytojai nesupranta apie politiką? Ar gali kuris nors gimnazijos direktorius paaiškinti vaikams, kad jis iš tikrųjų yra įmonės direktorius, o ne mokyklos direktorius? Ar patys direktoriai tai suvokia?

Burgis, 2017-10-21 20:51:35

Amber: Kodėl Jūs staiga nusprendėte, kad nei tėvai nei mokytojai nesupranta apie politiką? Ir kodėl direktorius yra tik direktorius? Aš pavyzdžiui, buvau dėstytojas, programuotojas, vertėjas, žurnalo redaktorius, knygų leidėjas…

Amber(Rostanas Vaitkus), 2017-10-22 12:45:30

Burgiui: Jei galite, parašykite skaičių, kiek jūsų pažįstamų žmonių žino, jog Seimas, policija, Vyriausybė, prezidentūra, partijos ir panašiai yra įmonės? Ar mokytojai paaiškina vaikams kas yra įmonės “Policija” savininkai? Ar mokytojai paaiškina vaikams, kas yra įmonės “Seimas” savininkai? Ar mokytojai per politologijos pamokas paaiškina mokiniams, kad Lietuvos respublika yra įmonė su daugybe dukterinių įmonių?

Burgis, 2017-10-22 16:13:01

Amber: na, čia Jūsų tokia klasifikacija… Aš nedirbu įmonėje „valstybė“!

Darius, 2017-10-23 08:30:14

Bet mes visi esame įmonės “Valstybė” akcininkai…

Sokolovas, 2017-10-23 08:44:28

Koks skirtumas- įmonė, sindikatas, ar dar kitaip…”Kaip pavadinsi, – nepagadinsi…”. Vis tiek jau niekas iš esmės nesikeis.

Amber(Rostanas Vaitkus), 2017-10-23 14:09:44

Burgiui: Aš neišradinėju dviračio, o bandau parodyti, kad dviratis jau išrastas ir mes juo jau seniai važiuojame, nors daugelis to ir nemato.

Dariui: Mes gyvename ne valstybėje, o respublikoje. Mes esame ne jos savininkai, o jos nuosavybė. Ar esate kur nors matę, kad savininkus sodintų į savo kalėjimą arba ar esate matę, kad savininkai mokėtų sau mokesčius “per aplinkui”? Asmens kodas yra inventoriaus numeris.

Sokolovui: Labai svarbu tiems, kas nori suprasti kas čia vyksta ir kodėl lietuviai yra beveik bejėgiai šitoje sistemoje, pinklėse.

petras, 2017-10-23 14:25:04

Amber, o ko tu nori ?

Sokolovas, 2017-10-23 14:36:04

Amber:

1 Daugumą žmonių Lietuvoje esama situacija …tenkina. Ypač jaunąją kartą, kuriai ir teks gyventi. Išimtys tik patvirtins taisyklę.

  1. Permainų ir taip yra apsčiai. Kasdien, kas akimirką. Žmonės ne tik pavargo nuo jų, bet ir suvokė- permainos veda link dar didesnio blogio.

  2. Sistemai pakeist nėra mechanizmų. Kaip neįmanoma savęs už plaukų ištraukt iš pelkės.

Giedrius, 2017-10-23 22:10:51

Visos permainos ir reformos, nesuprantant priežasčių dėl ko vyksta tai kas vyksta, yra tik desperacinio aktyvumo išraiška. Tai noras daryti kažką, bet ką, net ir gerai nesuprantant ir neišsiaiškinus pasekmių, kurios bus po tų reformų. Svarbu kažką daryti, kad tik neapkaltintų, jog nieko nedarei. O, kad nuo to darymo daugiau žalos nei naudos, tai apie tai jau niekas galvos nesuka.

Žinot, yra toks japoniškas žmonių surišimo menas. Viename seminare mums demonstravo 9 juodo diržo technikas. Tai ten, kuo labiau muistaisi, tuo labiau virvė užsmaugia kaklą…

Labai panašu į mūsų situaciją… Reikalingas visiškai kitoks požiūris, reikalingas išėjimas iš situacijos rėmų ir pažvelgimas plačiau, reikalingas visiškai kitoks mastymas.

“Jūs negalite išspręsti problemos tol, kol mastote taip pat, kaip tuomet, kai tą problemą sukūrėte”. (Albertas Einšteinas)

vilkas pilkas, 2017-10-24 18:42:06

Gerb. Sokolovai, labai jau subjektyvus teiginys “Sistemai pakeist nėra mechanizmų”…

Kaip inžinierius-mėgėjas pastebėsiu, kad mechanizmą galima sukurti net primityviausių įrankių pagalba. Pažiūrėkite,kokius masinius efektus sukelia A.Tapinas, pasinaudodamas tokiais paprastais reiškiniais kaip viešumas ir socialiniai tinklai.

Įsižiūrėkite į autoriaus iliustraciją – prieš trisdešimt metų visi namų fasadai buvo “baltos plytos” – sistema buvo tokia, tačiau pažįstu bent vieną, kuris sodo namą statė iš molio ir kanapių… Statybos reglamentai pasikeitė jau kelis kartus, bet “eko-euro-statybininkai” pas šį žmogų konsultuotis tebevažiuoja. Vienui vienas karo lauke, bet karys (o jei dar kulkosvaidis rankose)

Amber(Rostanas Vaitkus), 2017-10-24 22:26:52

Sokolovui:

Gal ir teisingai sakėte, kad iš esmės niekas nesikeis… Bet yra toks pasakymas: jei nieko nekeisi, tai niekas ir nepasikeis… 27 metai švietimo, o rezultatas – akli, kurti ir be nuomonės žmonės. Man asmeniškai liūdna žiūrėti, kai brangiai parsiduodantis žmogus laikomas geresniu, nei pigiai parsiduodantis žmogus, nors abu yra parsidavėliai.

Rasa, 2017-10-25 19:53:47

Kažko pagalvojau pati sau, ruošdama vakarienę. Kažkas vadovaujasi “gerai ten, kur manęs nėra”, t.y. pas mus viskas blogai, o va ten kažkur… Kepti karveliai į burną atskrenda. O aš galvoju, kad man gerai ten, kur aš 🙂 Visur. Gerai, nes esu. Ir tai yra tiek daug… Ir džiaugiuosi, kad bent kol kas ir mano vaikams atrodo, kad čia geriausia vieta žemėje ir jie daro viską, kad bent mažas gabalėlis aplink juos būtų dar puikesnis. Ir jokių didelių filosofijų, gerų valdžių ir tobulo švietimo tam nereikia, manau.

Skubėkit pasidžiaugti tuo ką turit, ponuliai 🙂 Juk dauguma jūsų turit tikrai visko nemažai, ko gero kur kas daugiau nei aš 🙂 Visko- turto, išsilavinimo, išminties, proto, artimųjų, vaikučių ir visko visko 🙂

vilkas pilkas, 2017-10-26 12:50:49

Gerb. Rasa, turbūt nustebsite, bet yra ir tokių, kurie vadovaujasi „blogai ten, kur manęs nėra“. Ir šiame teiginyje nėra nieko bendro su išankstiniu nusistatymu. Statistiškai, pagal pasaulio gyventojų pasiskirstymą, “gimti lietuviu” yra nemenkas laimėjimas loterijoje (nesiplečiant į detalią analizę apie perspektyvas gyventi-mokytis-ir-daugintis Europoje/JAV/Afrikoje/Azijoje). Ne kiekvienas sugeba pasidžiaugti smulkmenomis, ypač jei yra “prilipęs” prie savo žemės lopinėlio (kur bet kokia “valdžia” tėra neišvengiamas trukdis). Bet jei platesnis žvilgsnis krypsta ne į sočiau gyvenantį kaimyną, bet į viršų – į šviesmečius tuščios erdvės (kur “kol kas” iš tikrųjų mūsų nėra), potencialių atradimų džiaugsmas nepalyginamai didesnis. Prisiminate – milijonų amerikiečių euforija, vien dėl to, kad Lencas paliko pėdą negyvose mėnulio dulkėse?

Rasa, 2017-10-26 14:44:46

Vilkui pilkui: 🙂 Pradėsiu nuo kito galo. Aš nepamenu amerikiečių euforijos dėl Lenco pėdos mėnulyje :/ Turbūt labai daug gyvenime praradau :/ Nes žinau tik apie Neil Armstrong ir Buzz Aldrin iš pirmo skrydžio ir tai miglotai. Va ką aš tikrai žinau kaip du kart du ir “tėve mūsų” ir žinosiu iki pat grabo lentos, tai kad Gagarinas apskrido žemę 1961-04-12. Čia jau mes turėjom žinot, čia jau savo gimimo dieną galima pamiršt, o žmogaus ir dar ruso (tipo mūsiškio) užkariavusio kosmosą pamiršt negalima. Būtų šventvagiška 😀 Valentinos Tereškovos tai vardą manau pakanka žinot, man, kaip mažai išsilavinusiai, datos nebūtina 🙂

O apie erdvių ilgesį ir žmonijos norą būti visagaliais visatos (net ne žemės) valdovais gal ką nors parašysiu kitam komentare 😉

vilkas pilkas, 2017-10-26 15:59:44

p.s. ačiū už pataisymą, tikra tiesa – pėda buvo Eugenijaus Aldrin’o (asociatyvinė atmintis pavedė).

Rasa, 2017-10-26 16:20:57

Dar Vilkui pilkui: galima paspėliosiu? Kalbėdama su tavim spėju (įsivaizduoju), kad tau plius minus 35-eri. Gali būt paklaida keli metai. Gal visai klystu, bet kai kažkaip įsivaizduoju žmogų, tada man paprasčiau kalbėtis 🙂

Taigi. Apie euforiją nuskridus į mėnulį. Aš labai puikiai suvokiu tą begalybės ilgesį, didingumą, harmoniją, paslaptį, gilumą ir neapsakomą grožį viso to, ką mes patiriame žvelgdami į tuos “šviesmečius tuščios erdvės” (kažin tikrai tuščios? ) ir puikiai suvokiu žmonių norą pažinti. Tai yra puiku. Būtų puiku. Tik va kad tas beribis ir besipučiantis daugelio žmonių EGO… Kai norima iš mažiuko drumzlino pamuiluoto lašelio išsipūsti į milžinišką spalvotą ryškų muilo burbulą… 😀 Ir dar sutapatinant save su tais, kurie mums atrodo ryškesni 😀 “Mes nuskridom į mėnulį” su pasididžiavimu kirba amerikiečių (ir ne tik) galvose. Juk retai susitapatinam su kita puse, kuri ne tokia didinga. Ir kažkaip tada kreivai viskas gaunasi iš to pažinimo, žingeidumo ir galimo grožio. Gėlę reikia nuskinti, gyvūnų kailius pasitiesti po kojom, o mėnulio žemes, vos kelis kartus ten įkėlus koją, jau pardavinėja sklypais 😀 Užkariauti. Viską reikia užkariauti. Kosmoso užkariavimas… Vadinasi dabar ir ten bus daug šiukšlių, nes po visų užkariavimų jų paliekam ir paliekam 😀

Rasa, 2017-10-26 16:23:34

O kol kas gyvenam ant Žemės. Kuri yra gyva, nors turbūt retai apie tai susimąstom. Per retai. Ir bet kuris gyvis pasižvalgant aplink turi tokio tobulumo, kad net kvapą gniaužia. Bet vis tas muilo burbulas, kuriuo dedamės dažnai maišo atidžiau pasižvalgyt, nes vis savimi gėrimės. Kokie mes tobuli ir vieninteliai sąmoningi, tik mes mokame mylėti (nors pažiūrėjus į bet kurį šunį ir jo gebėjimą būti ištikimu dažno žmogaus gebėjimai nublansta 😀 ), tik mes mokame mokame mokame…

O banginiai dainuoja… Ir jų daina kaip meilės ir ilgesio šauksmas virpesiais nuvilnija per visa begalinį vandenyną iki pat kito kranto… Nuvilnydavo. Dabar laivai tai sutrikdo.

O mažas žuviukas vandenyno dugne kuria… turbūt jis pas Sokolovą kažkada mokės, nes jis puikiai išmano matematiką, prideda prie jos harmoniją grožį ir meną… O gal pas Sokolovą uždaviniai ir iš jo atkeliauja? 😀

https://www.facebook.com/jenton.ru/videos/1985984674990747/?hc_ref=ARQ5g7X8H4SFNN-GArwpy2ETMcLaRRYFkhjszMObcRNh55vY9tazgQP-5WaOZ-PaasQ

Rasa, 2017-10-26 16:32:01

p.s. Pilkajam: tikra tiesa slypi anapus ☺O dėl tų pėdų, tai sako : “Pagal numatytą planą mėnulio paviršių pirmasis turėjo paliesti Aldrinas, tačiau norėdamas tai įamžinti paprašė Armstrongo, kad jis jį nufotografuotų iš išorės lipantį ant mėnulio paviršiaus iš nusileidimo modulio. Taip Neilas Armstrongas tapo pirmuoju žmogumi palietusiu mėnulio paviršių.”

Giedrius, 2017-10-26 22:19:17

Dėkoju Rasai už balzamą ant širdies 🙂 Argi ne puiku būtų, jeigu kiekvienas visų pirma galvotų ne apie save, o apie kitą(-us)? Jeigu žmogaus didingumas būtų vertinamas ne pagal jo asmeninius pasiekimus, o pagal tai, kiek jis tarnauja kitiems ir visai gyvybei Žemėje, o į besipuikuojantįjį aukščiau už kitus suraitytu užrašu “Čia buvo Vasia” būtų žvelgiama su begaliniu rūpesčiu ir meile, kurios greičiausiai jam labai trūksta, jei jau bando atkreipti į save dėmesį tokiu būdu?

Tiesa, viena smulkmenėlė. Tuomet viso labo reikia tik atsisakyti puikybės bei iš esmės pakeisti požiūrį į pasaulį. O gal tai galėtų būti vaistas nuo EGO ligos? Kodėl gi nepabandžius? Argi motyvacija “padaryti gera tik sau” yra stipresnė už motyvaciją “padaryti, kad gera būtų visiems”? Ar ne apie tai kalbėjo L.N. Tolstojus, sakydamas: “tikrai laimingu žmogų gali padaryti tik du dalykai, tai: būti naudingu ir turėti ramią sąžinę”.

Juk tokia yra tikroji žmogaus prigimtis.

Rasa, 2017-10-26 23:34:50

Giedriui: 🙂 su tavim kalbėtis lengva 🙂

Ko gero su tuo ego nėra viskas taip paprasta. Nes dažnas žmogus juk save ir telaiko tik tuo, kas yra jo ego. Tai jie nebežinotų ką daryt jei jo neliktų. Todėl jie taip labai bijo mirties. Žinai, o juk ir gerumo darymas gali būt visoks. Kartais ir darant gerus dalykus galima užsiauginti ego iki padebesių. Todėl kad taip atsitinka, kai kas mano, kad tikro altruizmo neegzistuoja ir negali egzistuoti, o visas gerumas tėra paslėptas savanaudiškumas. Nes taip tikrai dažnai ir būna. Bet turbūt bet kokiu pavidalu gerumas vis vien nėra blogai 🙂 O altruizmas yra. Tik va jo tai išties labai mažai.

Šypsausi prieš miegą ir kalbuosi su Tolstojum: Bet… kad turėtum ramią sąžinę, visų pirma apskritai reikia ją turėti! Nes jos neturintys turbūt miega lygiai taip pat ramiai, kaip ir turintys ją ramią 😉 Taigi nėra kas jų graužtų! 🙂

Na ką, gal pabaigai J. Marcinkevičiaus eilių?

Kvapą užgniaužiantis

ilgas kritimas į sielos

bedugnę: viskas su manimi

ir manyje, mano meile.

Neišsinešu nieko, nieko

nepasisavinu, nes

gyvent –

tai nereiškia: turėti.

Ateini,

kad paliestų

gyvybės viršūnė,

kad, ranką ištiesęs,

parodytum: ten,

ir kad mes

tavo gestą

suprastumėm: meilė.

Kito dievo nėra.

Jis nestato šventyklų.

Jis leidžia išduoti

save, o nuskriaustas,

verkia tavo artimo

ašarom:

čia ir visur

– atleisk!

buves juristas, 2017-10-26 23:52:55

Gražiai kalbėjo Tolstojus, bet savo žmonos gyvenimą pavertė pragaru, apie tai labai įdomiai pasakojama knygoje „Pabėgimas iš rojaus“ (autorius Pavel Basinskij), neseniai išleista lietuviškai. Dar viena jo mintis: tikroji meilė – tai meilė žmonėms, darantiems mums bloga, nes kai ji abipusė, tai tik santykiai „tu man, aš tau“

Burgis, 2017-10-27 11:43:11

buvusiam juristui: kaip tai panašu į dabartinę žiniatinklio ir socialinių tinklų erdvę…