Vakar Gruzija neblogai mokė mūsiškius žaisti krepšinį. Geras žaidimas!
O savaitraštis „Dialogas“ (Nr. 30) išspausdino straipsnį „Ko mokytis iš Gruzijos?“ Pateiksiu keletą citatų, bet tik vieną citatą pakomentuosiu – nes vis tiek valdininkai nieko negirdi…
*
_Gruzijoje yra brandos atestato egzaminai ir stojamieji egzaminai į aukštąsias. Nuo 1995 metų ir vieni, ir kiti nėra mokyklos kompetencijoje.
_
*
Egzaminai vyksta „online“ režimu…
*
Jei moksleivis į pirmus tris kompiuterio pateiktus klausimus atsako teisingai, kompiuteris pasunkina užduotis, jei neatsako – palengvina.
***
Va, dabar pakomentuosiu! Maždaug prieš dvidešimt metų siūliau tą idėją. Mokslinį straipsnį parašiau, remdamasis savo 19 metų patirtimi techninės diagnostikos srityje. Toje srityje nuoseklioji ir kombinacinė testavimo procedūros yra abėcėlė. Pikti bukagalviai recenzentai straipsnį atmetė. Gal jie dabar paskaitys, kokie buvo bukagalviai?
***
Visą procesą stebi 15 000 stebėtojų, niekuo nesusijusių su mokyklomis.
*
Mokytojai kaip gydytojai: jeigu jie ko nors naujo nesužino per tris mėnesius – atitrūksta nuo realybės.
*
Jeigu (mokytojai) išlaiko egzaminus (pirmą – dėstymo įgūdžių, antrą – savo dalyko), gauna atlyginimo priedą. (…) Išlaikiusieji šiuos egzaminus geriausiais pažymiais gauna 1000 larių (pusantro tūkstančio litų – A.L.) priedą.
***
Pridursiu tik tiek – kitas „Dialogo straipsnis vadinasi taip: „Visu greičiu – į Europos pauodegį?“
*
Atsakymai
Burgis, 2011-08-28 07:31:04
Laukiu komentarų ir įverčių…
laisvamanis, 2011-08-28 10:55:46
o jei mokytojas neišlaiko egzamino? ar tikrai atleidžiamas?
Burgis, 2011-08-28 14:13:37
laisvamaniui: nuvažiuosiu į Gruziją ir viską sužinosiu… 🙂
Petras, 2011-08-28 21:38:44
Sioje vietoje su Gruzija sutiksiu!!! Reikia butinai kazko panasaus ir Lietuvoje.
Giedrius, 2011-09-03 16:58:12
Idėjai dėl mokytojų egzaminų pritariu ! Sakykim, galima pradėti nuo norinčiųjų aukštesnės kategorijos. Ir tik nuo 1-2 dalykų.
Su mokiniais – kam mokiniams reikalingas antras egzaminas? Ir kaip suprasti – jie vyksta “on-line” režimu? Prie kompiuterio? Tėvai gali stebėti, kaip sekasi vaikui ir vidutiniškai kitiems vaikams?
Vienu metu visų nesusodinsi, reiškia dalykui reikia paruošti ganėtinai ilgą klausimyną. Ir dar būtinai atsiras tėvų, kurie tvirtins, kad jo vaikui teko sunkesni klausimai…
Na, bet pasitikrinti reikia…
Sakot, nuo 1995 m.? O ar galim susipažinti su objektyviais šios tvarkos įvedimo sėkmingumo kriterijais? Ir jų rezultatais 🙂