Gruzija mūsų neišduos!

georgia-1

Man visada patiko Gruzija. Ši išskirtinė kalnų šalis, ši išdidžių žmonių šalis mane išmokė neišduoti. O, kaip aš džiaugiuosi, kad mane išmokė neišduoti!

Ir kai šeši balsingi „Chveneburebi“ („Saviškiai“) ansamblio vyrai Pažaislyje puikų koncertą užbaigia lietuviškai giedodami Lietuvos himną, aš tikiu – Gruzija mūsų neišduos!

*

Daina ir šokis – tai visa tautos esmė. Kai gruzinai šoka taip, kad atrodo kaip degantys fakelai, kai gruzinai dainuoja savo daugiabalses dainas – aš matau Gruziją. Tik vieną kartą ten buvau, bet to užteko, kad patvirtinčiau sau – aš iš jų dainų ir šokių suprantu tą šalį.

*

O dabar

prieš akis

kyšo Žemės

ašis,

priešistoriniai

lūžiai.

*

Prisiartink

prie jų

nusimetęs

minčių

padėvėtą

drabužį…

*

Stalinas daug sugadino… Bet tauta (o Gruzijoje – net kelių tautų bendrija) – tai ne vienas išsigimėlis. Lietuvos užkampyje kartais jaučiuosi nejaukiau nei kalnuose, kur kalnų (o ne Pravieniškių…) teisė, kur kalnų garbės kodeksas. Kai gruzinai dainuoja, aš linkęs daug ką jiems atleisti. Nes tikiu – jie neišduos.

Atsakymai

Rasa, 2015-08-08 00:10:42

Ne pyragai tas jų kalnų garbės kodeksas. Mes tai kartą sprukom nuo vieno kalniečio, kad nepripjautų. Kalniečiai ir miestiečiai labai skiriasi ten 🙂 Ir net labai sprukom. Nekalbu jau apie tai, kad jie (jau kiti) norėjo mano vyrą iš manęs nupirkti. Už didelį didelį pluoštą pinigų ir dar, kai nepardaviau, tai pistoletą priedo siūlė 🙂 Žinoma, senokai tai buvo 🙂

Įdomi šalis. Kadangi važiavom patys, ne su ekskursija, tai nuotykių apturėjom ten daug.

Nors Suliko vis vien dainavom su kai kuriais 🙂 Gal ne visus žodžius mokėjom, bet dabar net ėjau paieškot jų ir prisiminti. Nereali daina, išties 🙂 Ir tauta puiki. Jei visą paimtume 🙂

Saulė tyliai leidžias kalnuos,

Taip aplinkui tuščia, nyku.

Ieškau, ieškau jos tik vienos –

Ieškau, ieškau ir nerandu.

Jūros bangos dūžta krante,

Skamba žodžiai meilės dainos…

Kurgi tu esi? Kur dingai?

Kurgi tu, mana Suliko?

Tavo akys – žvaigždes danguj,

Tavo lūpos – šaltinio vanduo.

Aš vis tiek surasiu tave,

O, brangiausioji Suliko!

Rasa, 2015-08-08 00:14:59

Nors po teisybei, Suliko kažkaip kitokiais žodžiais dainavom, kai galvoju. Ko gero versijų būta įvairių. Eisiu dar paieškot saviškės, kurią mokėjom daug kas 🙂 O gal kas dar pamenat?

jpn, 2015-08-09 20:20:42

Manau,Gruzija šiandien nelengvoje padėtyje . Stiprus kaimynas elgiasi jos teritorijoje pagal savo interesus.Skačiau,kad kažkada Pietų Osetija buvo vien gruzinų gyvenama žemė-osetinai čia pradėjo keltis XVII amžiuje.