Gyvename vis geriau!

Toliau skaitau švedų gydytojo, mokslininko, universiteto dėstytojo ir pozityvo propaguotojo, skaičiusio pranešimus įvairuose prestižiniuose pasaulio seminaruose ir forumuose, Hanso Roslingo knygą „Factfulness“. Gimęs 1948 metais, autorius, deja, mirė pernai pavasarį. Paliko tris vaikus. Sūnus Ola ir jo žmona Anna knygos viršelyje nurodomi kaip bendraautoriai.

Pakartoju testą, kurį buvau pateikęs prieš keturias dienas:

***

Štai testo atsakymai:

1: C  2: B  3: C  4: C  5: C  6: B  7: C  8: A  9: C

Na, kaip tai sutampa su jūsų atsakymais?

Aš sąžiningai prisipažįstu: pasirodžiau blogiau nei beždžionės…

Kuo čia dėtos beždžionės?

Autoriaus komentaras man patiko! Jei beždžionei po kiekvieno klausimo į narvą įdėtum tris bananus, pažymėtus raidėmis, A,B,C, ji atsitiktinai pasirinktų „atsakymą“. Ir teisingų atsakymų po devynių klausimų vidutiniškai būtų trys.

O mano teisingų atsakymų po dvylikos klausimų buvo tik du…

***

Bet gerai, kad autorius paguodžia! Aš pasirodžiau panašiai, kaip testą atlikusieji Nobelio premijos laureatai! Autorius ištyrė daug žmonių grupių ir padarė išvadą, kad kuo geriau žmonės gyvena, tuo pesimistiškiau vertina pasaulio progresą.

Knygoje yra įdomių pavyzdžių, rodančių pažangą. Pavyzdžiui, 1962 metais milijonui žmonių teko 200 gitarų (namuose laikomų, aš supratau…), o 2014 metais gitarų jau buvo 11000…

Atsakymai

jelena, 2018-07-26 10:05:11

mano tik vienas :)))

petras, 2018-07-26 11:06:37

Testas apie nieką. Aš galiu analogišką užduot: kuria ranka valotės užpakalį ?

Burgis, 2018-07-26 12:49:15

Petrui: o pasaulis autorių labai vertina. Pagalvokite, kas klysta.

petras, 2018-07-26 13:04:25

Taigi kaip ten sakėt, ereliai po vieną skraido ir žvirblių nuomonės kaip ir neklauso 😀 aš juokauju aišku. Bet iš tikro, daug ką pasaulis gali vertint, bet nereiškia, kad tai neginčijamai vertinga visiems.

petras, 2018-07-26 13:06:30

Šiaip atsakymas į mano klausimą yra su tualetiniu popierium. gal ir kreivas pavyzdys, bet parodo, kad tokie klausimai iš tikro nieko neparodo (bent jau kalbant apie žmogaus mąstymą, jo palyginimus su beždžionėm ar nobelio laureatais).

Random, 2018-07-26 13:46:16

Vienas pastebėjimas. Nežinau kaip tiksliai vertinama didelio skurdo riba šioje knygoje. Jau senokai žiūrėjau TED kalbą, kurios metu pasakojo apie skurdą pasaulyje. Statistika labai pagerėjusi, skurdas sumažėjęs dvigubai per kažkokį laiko tarpą, bet… Jei pakeltume skurdo ribą tik vienu doleriu per dieną nuo buvusios ribos – grįžtume į senus skaičius.

O kur dar infliacija…

Rostanas, 2018-07-26 23:15:47

Man asmeniškai, viską perskaičius kyla daug prieštaravimų.

*

Kam reikia save lyginti su beždžione? Kam reikia vienus iškelti, o kitus pažeminti?

*

Burgis sako Petrui, kad pasaulis autorių labai vertina. Dievas mokė neturėti kitų Dievų, o tik jį vieną. Tai ar verta tikėti tiek tuo autoriumi, tiek tais pasaulio žmonėmis? Juk žmonėmis ir jų nuomone galima manipuliuoti.

*

Pažanga irgi yra subtili tema. Mano nuomone, visa pažanga tėra iliuzinė. Mes vis dar važiuojame su šimto metų senumo technologija, elektrą gaminame iš saulės ir vėjo, kas yra praėjusio tūkstantmečio atgyvena. Kur ta pažanga, jei šiais laikais meistras nesugeba diagnozuoti automobilio gedimo, jei nėra kompiuterinės jungties? Taip toliau ir panašiai.

Burgis, 2018-07-27 09:47:53

Rostanui: Jūs vis tik perskaitykite tą knygą…

M11, 2018-07-27 11:34:22

Man patiko. Žinutė aiški 🙂 Reikės su draugais pabandyti.

Burgis, 2018-07-27 12:52:54

Ačiū visiems, ištaisiusiems mano klaidas! Dabar perskaičiau tai, ką buvau „peršokęs“… Kaip smagu, kad čia yra pastabių, protingų ir geranoriškų lankytojų!

*

Atsiprašau, dabar ištrinsiu jūsų laiškelius ir ištaisysiu savo tekstą…

Giedrius, 2018-07-29 19:00:03

Apie gerą gyvenimą… peles… ir smuiką!

“Kuo geriau žmonės gyvena, tuo pesimistiškiau vertina pasaulio progresą”. Paradoksalu ar dėsninga?

Kadaise – 1972 m. buvo atliktas eksperimentas su pelėmis. Jis vadinosi “Visata – 25”. http://infa.lt/2485/rusies-ismirimo-priezastis-rojus-eksperimentas-visata-25/

Pelėms buvo sudarytos idealios gyvenimo sąlygos ir ką gi… Ketvirtos eksperimento stadijos metu toje pelių kolonijoje atsirado patinai, taip vadinami “Gražuoliai”. Jie tik ėdė, gėrė, miegojo ir tvarkė savo kailiuką, vengdami konfliktų ir bet kokių socialinių funkcijų vykdymo… Galų gale, pelių kolonija išmirė.

Eksperimento autorius pelių atsisakymą atlikti sudėtingus elgesio modelius pavadino “dvasios mirtimi”, po kurios sekė fizinė mirtis.

Eksperimento autorius išveda paraleles ir su daugeliu šiuolaikinių vyrų… kurie tik ėda, geria, miega ir tvarko savo kailiuką :))

Gal žmonės pesimistiškiau vertina vis gerėjantį gyvenimą, nes jaučia artėjančią “dvasinę mirtį”?

Juk ne vien duona kasdienine gyvas žmogus… Jis turi ir dvasinių poreikių bei siekių tobulėti ir vystytis. Čia kalbama ne apie tobulėjimą siauroje ar plačioje, bet tik profesinėje srityje.

O dabar netikėtas posūkis ir nedidelė ištraukėlė iš “Išminties knygos” apie smuiką (juk irgi muzikos instrumentas, kaip ir gitara 🙂 : “Jūs esate labai jautrios būtybės. Jūsų subtilieji kūnai, kuomet jie suderinti su Aukščiausiais pasauliais, panašūs į Stradivarijaus smuiką. Tačiau labai daug kas yra linkę šiuo smuiku kalti vinis. Įsivaizduokite tikrą Stradivarijaus smuiką. Ištisos žmonių kartos mėgavosi jo kerinčiais garsais. Jus mokina suvokti šio išties meno kūrinio vertę. Kodėl jūs save vertinate mažiau nei smuiką? Jūs esate žymiai geresniais subtiliojo pasaulio energijų laidininkais. Jūs galite į savo pasaulį praleisti Aukščiausiųjų pasaulių energijas. Tačiau jūs su žymiai didesniu dėmesiu ir pagarba elgiatės su jūsų pasaulio daiktais, nei su savimi”.

Rasa, 2018-07-31 13:56:00

Giedriui: 🙂 gražiai kaip visada 🙂

Juozas P., 2018-08-08 10:07:01

Pasaulis žymiai geresnis! Teisingai atsakiau tik 5C.

Matyt, Afrika nustelbė Aziją mano galvoje.

Puikus testas, bet tik su p.Burgio tekstu viršuje ir bei teisingų atsakymų komentaru apie gitaras.

Ar galiu savo draugams nukopijavęs išplatinti, nurodant ir svetainės adresą?

Burgis, 2018-08-08 16:39:27

Juozui: žinoma, platinkite!