Gyvenimas bando ir silpnus, ir stiprius…

Mykolas jau seniai baigė mūsų gimnaziją… Tokio puikaus vyruko, gabaus programuotojo, knygos bendraautoriaus, žurnalo bendradarbio, kilnaus gimnazijos rėmėjo niekada nepamiršiu! Likimas lėmė sutikti Mykolo mamą ir štai – įdomus Mykolo laiškas! Pateikiu jį tik nežymiai sutrumpinęs, nes manau, kad jums bus ir įdomu, ir naudinga paskaityti…

***

Mano gyvenimas geras ir įdomus. Iki sunkmečio dirbau Vokietijoje, pusę laiko dirbdamas nuotoliniu būdu iš Anglijos. Per sunkmetį teko ieškoti darbo. Deja, išsiuntęs bent 50 CV į įvairias kompanijas keliasdešimties kilometrų spinduliu nuo gyvenamosios vietos (Loughborough, netoli Robino Hudo tėvynės Notingemo), nesugebėjau prisiprašyti į interviu. Tada (…), tikriausiai jį irgi prisimenate, (o, taip! – B.B.) pasiūlė savo agentą, kuris surado jam darbą Londone. Po savaitės buvau pakviestas į interviu ir dar po savaitės jau dirbau „startup“ kompanijoje, kurioje tebedirbu.

*

Kadangi žmona dirbo mėgstamą darbą (matematikės, „BAE Systems“) netoli namų, tai aš kiekvieną darbo dieną važinėdavau į Londoną ir praleisdavau 4 h 40 min. kelionėje (kai traukinys nevėluodavo, o tai būdavo tik tada, kai nelydavo, nesnigdavo, nešaldavo, nekrisdavo lapai, chuliganai nevogdavo kabelių, nevėluodavo kitas traukinys ir pan.). Darbdavys prieš priimdamas į darbą išsiklausinėjo, kad aš nesiruošiu keltis į Londoną, todėl apdairiai nupirko nešiojamąjį kompiuterį, kad galėčiau dirbti traukinyje. Į darbą ateidavau paskutinis ir išeidavau pirmas.

*

Kompanija bandė konkuruoti su nacionaline loterija. Kadangi loterija Anglijoje, kaip ir daugelyje kitų šalių, – monopolis, veikiame su kazino licencija ir vadinamės „ne-loterija“ (UnLottery), o schema pagrįsta ne tik sėkme, bet ir žaidėjo strategija. Idėja paprasta – vietoj bilieto su numeriu lošėjas perka kvadrato formos žemės lopinėlį. Visa Anglija padalyta į maždaug tiek lopinėlių, kiek yra gyventojų. Lopinėlis perkamas tam tikram laikotarpiui ir niekas kitas jo pirkti negali. Miestuose lopinėliai mažesni, žymiose vietose – mažiausi, nes tikimės, kad ten žmonės daugiausiai pirks. Kaina nuo dydžio nepriklauso. Loterija turėtų būti patraukli dėl to, kad žmonės vietoj beveidžių skaičių perka jiems brangias vietas (čia mano namas, čia – pirmasis bučinys ir pan.). Kasdien didžiajam prizui išrenkamas vienas lopinėlis. Kasdien išrenkamas ir vienas iš nupirktų lopinėlių – paguodos prizui. Laimi ne tik išrinktasis lopinėlis, bet ir bent 100 arčiausiai esančių.

*

Deja, kompanijai nepavyko pritraukti pakankamai žaidėjų, kad dirbtume pelningai. Buvo nuspręsta bandyti parduoti kūrinį kitoms loterijoms. Kitą mėnesį bus pirmasis lopinėlio traukimas Kanadoje. Deramės su daugeliu kitų šalių.

*

Per Kalėdas, pavažinėjus į Londoną apie 20 mėnesių, persikėlėme į artimesnį Londonui miestą Chelmsfordą, kuris įsitikinęs, kad yra radijo gimtinė (tokie kelio ženklai įvažiuojant į miestą). Persikėlimo priežastis – sunkmetis žmonos darbe ir pasiūlymas pereiti į kitą padalinį. Mano kelionė į darbą sutrumpėjo iki 1 h 15 min. į vieną pusę.

*

Po darbo ir vaiko priežiūros nelabai daug laiko lieka… Vis dar programuoju įvairius savo projektus. Su žmona bandėme apkeliauti visą Anglijos pakrantę. Radom daug įdomių „laukinių“ vietų. Turint kantrybės ir pataikius laiką, galima pasišildyti saulėje keliolika metrų nuo ruonių bandos. Aplankėme keletą per atoslūgį pėsčiomis pasiekiamų salų. Čia vanduo atslūgsta daugelį metrų vertikaliai ir šimtus metrų, o kai kur ir kilometrus, horizontaliai. Įspūdingos jūros užliejamos pievos su tūkstančiais žolėse sudžiūvusių mažyčių krabų ir daugiau nei 20 centimetrų skersmens medūzomis. Teko ir bėgti nuo staiga prasidėjusio potvynio. Atoslūgis gali būti pavojingas jūros gyvūnams. Čia mūsų daryta nuotrauka.

Bėgdami matėme, kad ruoniukas išsigelbėjo.

*

Su Aksomina toli keliauti kol kas sunku. Todėl neseniai susigalvojau naują hobi – konstruoti skraidantį aparatą (panašų į šį), bet iki pirmo skrydžio dar toloka.

Atsakymai

Burgis, 2012-05-28 10:24:55

Pagirkite Mykolą…

Jovita, 2012-05-30 16:41:16

Saunuolis, Mykolai! Sis gyvenimo etapas ismokys ir paruos nuostabiai ateiciai… Gyveni teisingai:)

Jovita ;), 2012-07-24 16:55:42

Aš ne ta pati Jovita, kuri aukščiau pakomentavo….bet geriau už ją turbūt būčiau ir neparašiusi 😛

Sėkmės Tau, mielas klasioke! 😉