Himnas darbui

Vakar vargšas mūsų anūkėlis Lukas turėjo užmigti ant fotelio. Pavargo vaikas visą dieną darbus dirbęs…

O senelis su močiute šventė savo vedybų 37-ąsias metines gimnazistų „Šimtadienyje“… Todėl ir neužmigdė senelis Luko pasakėlėmis.

*

Bet jokiu būdu negalima praleisti tokių „Šimtadienių“! Jokiu būdu! Tai vaizduotę pranokstantis rezultatas – sakau jums tiesą.  Negaliu įsivaizduoti, kokios yra tų moksleivių galimybių ribos… Jau seniai žinau, kad vyr. baletmeisteris Dainius Bervingis, režisierė ir aktorė Goda Piktytė, mūsų muzikos mokytojai yra neįtikėtinų talentų žmonės, meno vadovai, bet negaliu patikėti tuo, jog moksleiviai geba tiek daug iš vadovų gauti, pritaikyti, parodyti…

*

O, jei aš mokėčiau deklamuoti taip, kaip Domicelė! O, jei būčiau toks universalus, kaip Vasario 16-osios premijos lauretas Dominykas! O Urtė, Lukas, Jonas, Mantas, Emilija, Aurėja, Simonas, Rokas… Stop! Jei aš imsiu toliau vardinti – turėsiu išvardinti visus! Žinoma, man užtektų vien Manto ar Urtės, skambinančių klasiką, bet koks gėris, koks džiaugsmas, kad jų buvo daug ir įvairių! Ir viską vainikavo jų nuoširdumas, jų darbo šviesa!

*

Jeigu tai būtų galima parodyti Lietuvai, visi suprastų – mes nesame vargšai! Mes nesame slunkiai! Mes nesame liūdni!

Ačiū, moksleiviai, už nuostabią šventę! Ačiū, vadovai, už neįtikėtiną rezultatą! Ačiū, tėvai ir seneliai, už jūsų vaikus, už pilną salę!

***

O dabar ten buvusieji – pažerkite kritikos… Aš jums padėsiu: beveik viskas – angliškai; ne visi proporcingai dalyvavo programoje; tęskite, tęskite…

Ne, jums nepavyks sugadinti tos šventės, nepavyks! Ir gėlės, kurias man dovanojo moksleiviai, yra nuostabus to šventės aidas!

Atsakymai

geniukas, 2011-02-24 13:28:32

Sveikinu ! Kaip gerai, kad suradote vienas kitą…

Gal šį kartą Lukas nusupyks.

Mr. student, 2011-02-24 14:13:20

Nesidžiaugsiu KTUG laimės valandomis, nes tai yra mokyklos reikalas ir tai labai intymi erdvė, manęs tas nedomina ir neliečia. Tik noriu pasidžiaugti, kad “senelis su močiute šventė savo vedybų 37-ąsias”. Man visada keista ir gražu, kad žmonės taip ilgai gali išbūti kartu. Ech laimingas žmogus esate, dėstytojau, kad galit sulaukti tokio minėjimo dabartinės visuomenės skyrybų epogėjuje…

Burgis, 2011-02-24 14:28:06

Ačiū Mr. student! Jei Jūs žinotumėte, kokia tai palaima, ir Jūs „išbūtumėte“! Linkiu sužinoti.

petras, 2011-02-24 16:12:29

noriu pasidalint įdomiu atradimu. po šios temos sugalvojau užsukt į ktug internetinį puslapį, tada sugalvojau pažėt kaip konkurentai iš vilniaus atrodo internete. pas juos radau 2009 m. stojimo į pirmą gimnazinę klasę pavyzdį 🙂 (http://www.licejus.lt/files/admission/stojamoji2009.pdf ).

tai žinokit matematikos dalis stojamo šito testo pasirodė daug įdomesnė, tikrai sudetingesnė nei 2010 m. matematikos abitūros egzamino :DDDD va kur švietimo reformos ritasi. truputi prajuokino truputi nuliūdino šis palyginimas, bet gal man taip vienam tik pasirodė ???

beje smagu buvo pamėgint spręst chemiją, fiziką, kai viską primiršęs. net ir turint patirties vienokios ar kitokios uždaviniai sunkūs pasirodė 🙂

Klausimas Burgiui, gal ir jūs kur publikuojat ankstesnių testų uždavinius stojant į ktug ( nes kaip supratau konkurso būdu stojimas vyksta ?)

Beje, sveikinimai su abiem jubiliejais 🙂

V.R., 2011-02-24 17:35:38

Dėl Luko nuotraukos. Toks didelis berniukas su pampersu?! Labai pavojinga. Vaisingumui – todėl kad sėklidės nuolat perkaista. Pasidomėkite naujausiais amerikiečių tyrimais – jau užaugo karta, naudojusi “pampersus”, rezultatai šiurpinantys. Ir meskite lauk šitą baisybę kuo greičiau.

Burgis, 2011-02-25 08:25:16

Petrui: taip mes esame išleidę net dvi knygeles („Greitkelis į gimnaziją“) su testais stojantiesiems į KTUG. Deja, internete kol kas pavyzdžių nėra, bet gal po 1-2 mėnesių bus…

Mr. Student, 2011-02-25 09:12:35

Tikrai viliuosi, kad man tą teks patirti. Šeima – prioritetinis mano gyvenimo tikslas.